Şimdi Ara

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
679
Cevap
16
Favori
37.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Htpc ile uyum sorunu olabilir. Overscan yapmak gerekecektir... yazilarin dagilmasiyla ilgili ise cihazin menu tusuna basip yazilari yakindan fotolayip paylasirmisiniz. Panel alignment sorunu olabilir bakalim bir....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nomadmaster kullanıcısına yanıt
    @nomadmaster pana ae8000 hayırlı olsun. İyi günlerde kullanınız.
    Altuğ (hidefman) hocamın da belirttiği üzere resim eklemeniz faydalı olacaktır...
  • max-well kullanıcısına yanıt
    Darbee den bende kalan tek şey Darbe nin boş kutusu … Saygılarımla ….
    -------------------------------------

Sinan bey ürün hakkındaki yorumunuz için teşekkür ederim.
    10 gün sonra Zürih'den arkadaşım gelecek. Yurt dışı forumlarda ürünü öven olunca benimde ilgimi çekmişti. Bu ürünü getirtmeyi düşünüyordum.
    Tesadüf bugün bu yazınızı okudum.

Demekki bundan sonra tecrübelerinizden daha fazla faydalanmamız lazımmış :)
    Beni gereksiz masraftan kurtarmış oldunuz teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkmedia -- 24 Kasım 2013; 9:23:51 >
  • turkmedia T kullanıcısına yanıt
    Boş yere masraftan kurtulmuşsunuz. Darbee nin parası ile sisteminize faydası olacak, yatırım yapmak daha mantıklı ...
  • Overscan diyince menüleri karıştırdım buldum, oturtmayı başardım ama neden overscan'e gerek duyuyor onu anlamadım, htpc den gelen de fullhd çözünürlük sonuçta..

overscan öncesi fotoğraflar, sınır farkını duvardaki kabartma elektrik kapağından anlayabilirsiniz;

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU

Yazılardaki dağılmada aşağıdaki şekilde, menüden de bir fotoğraf koydum referans olması açısından;

Sonuçta panel gibi pixel karşılığı beklemiyorum, 2010 başından beri projeksiyon kullanıyorum ve pixellerde bir ışık dağılması olması kaçınılmaz, hatta bu kadar büyük ekran kullanıp pixel sınırlarının rahatsız edici olmamasının sebebi de ışığın dağılması zaten ama açıkçası ae8000 den daha iyi bir netlik bekliyordum.

Bu arada, duvarım tam düz değil, projeksiyonu da su terazisi ile düzlemedim o yüzden netlikte uniformity problemi de var ama fotoğrafları çekerken çektiğim bölgeye bakarak netlik ayarı yaptım...

Sayın nomadmaster, menü resimlerinize baktığımda yazılar daki yaşadığınız netlik problemi pixel alligment hatası gibi görünüyor. Yani lcd panellerin kayması sonucu görüntüde böyle netlik problemi ortaya çıkabiliyor. 3 lcd cihazların kusurların dan bi tanesi de panellerin kayması sonucu görülen pixel kaymasıdır. Fakat sizin cihazınızdaki kayma miktarı kabul edlebilr sınırların üzerinde gibi görünüyor.
    Epson nun üst modellerinde bu tip pixel alligment hatalarını menüden düzeltebiliyorsunuz. Fakat pana da bu tip menü yok malesef.
    Duvarınızın yamuk olması bile bu kadar netlik problemi oluşturmaz.
  • Ersin kardeş ALLAH yardımcın olsun.Bir an nasıl resim paylaştı acaba diye 2 sayfa gezindim bu resimlerden kıskanırsa senin işin çok zor : )
  • El Guapo kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sen art niyetli isen ne yapayim
    Bizde öyle ,başka eşler gibi telefon ile tacizi yoktum ama ,bazen şahit oluyorum benim hanıma dua ediyorum...
    Neyse konuyu fazla dagitmayalim

Yazılardaki piksel için bende sinan abiden fikir almıştim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

dostum çektiğin resimlerden ve bir perdeye yansıtmadığından tam yorum yapmak mümkün görünmüyor . Beyaz yazılardakı saçılma sanki yansıtılan alandan kaynaklanıyor gibi ... Ancak panel hizalamasında da sorunlar var. bence güzel düzgün bir perdede denemek lazım.

Panel hizalamalarındaki kalite problemlerine dikkat çekmek için daha önce bu konuya dikkat çekmiştim . Bence devasa problemler var satınalmadan önce test etmeden 3LCD projektör almamak lazım ...

http://forum.donanimhaber.com/m_72386260/f_/key_3LCD//tm.htm#72454245
  • Panasonic projeksiyon dünyasından ayrılıyormuş, rekabet azalınca fiyatlar da bizi etkiler

http://www.projection-homecinema.fr/2013/11/27/panasonic-arrete-les-projecteurs/
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    Sıra Epson 'da bence 4K panel üretemeyince Ev sineması pazarından yavaş yavaş uzayacaklar gibi görünüyor. Panasonic sonuçta Epson panelleriyle oldukça iyi satışlar yapmıştı...Texas Instruments 'dan da DLP 4K haberi gelmiyor onlar lazer hybrid ile kafayı bozdular ancak bu cihazları alan kişiler videophile ve 2 -3 seneden fazla kullanmıyorlar cihazları ampül değiştirmeden üç el değiştiren makineler var
    Panasonic projeksiyon işinden elini çekerse bugün ki fiyatları çok ararız.
    5 - 6 aydır JVC - x55 upgrade var kafamda bu haberden sonra virüsü dizginlemek zor olacak.
    Farklı bi gelişme olmazsa 4k nın saltanatını SONY ile JVC sürer ...
  • Sinan abi JVC X55 yakışır sana ama benim gönlüm Sony VW500/600ES ten yana :D Ne dersin Altuğ abi daha çok mu bekleriz dersin 500 es için : )
    Süre olarak beklemeyiz de cüzdan olarak çoook bekleriz
    VW500ES 'in mükemmel seviyede olduğu ile izlenimleri ilk sahiplerinden alıyorum. Amerikalı forumdaşlar sağolsun hemen atladılar üzerine beni tek irite eden durum HDMI 2.0 olmaması ... Bu format yaygınlaşmadan 4K bir ürün alınmamalı. Zaten JVC native 4k bu sene yapamadı gelecek sene herhalde...
    Sony 500 / 600es ten sadece fiyatından dolayı uzak duruyorum. Avs de topiğine baktığımda içim cız eder. Altuğ hocamın da belirttiği gibi HDMI 2.0 bu segmentte bi cihaz için olmalı. Yeni modelde mutlaka yerini alır. Malum 4k kaynakların bitrateleri çok yüksek olacak.
    Sony için çoooook çalışmak lazım hem de çooook ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 27 Kasım 2013; 21:16:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

dostum çektiğin resimlerden ve bir perdeye yansıtmadığından tam yorum yapmak mümkün görünmüyor . Beyaz yazılardakı saçılma sanki yansıtılan alandan kaynaklanıyor gibi ... Ancak panel hizalamasında da sorunlar var. bence güzel düzgün bir perdede denemek lazım.

Panel hizalamalarındaki kalite problemlerine dikkat çekmek için daha önce bu konuya dikkat çekmiştim . Bence devasa problemler var satınalmadan önce test etmeden 3LCD projektör almamak lazım ...

http://forum.donanimhaber.com/m_72386260/f_/key_3LCD//tm.htm#72454245

selamlar, hafta sonu biraz detay ayarlarla uğraşıp getirebildiğin en iyi haline getirmeye çalışacağım, ilerde perdeye geçebilirsem o zaman da bir daha bakarız artık :)

3LCD konunuzu kaçırmı

bu şartlar altında 2-3 sene de bu projektörü kullanıp 4K e geçiş yaparız herhalde.

sayın astramastra,

şayet mümkün olursa yakından menü açıkken telefonla vs. çekilmiş bir fotoğraf ekleyebilir misiniz? sizde bir alignment sorunu yok diye düşünüyorum karşılaştıma yapabilmek için fotoğraf baya iş görecektir herhalde. daha önceki mesajımda eklediğim fotolara benzer birşeyler yani.

ayrıca siz spectra'nın 298 cm lik perdesini kullanıyordunuz yanlış hatırlamıyorsam, izleme mesafeniz ne kadar? pixeller belirgin mi o mesafeden? ev bakarken elimde metre ile 3 metre ekranı buraya, hoparlör vs payı bu kadar max oturma mesafesi şu kadar olur şeklinde bir değerlendirme yapmaya çalışıyorum, bu durumda minimum mesafeyi ne kadar düşünmeliyim onu belirlemeye çalışıyorum

teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadmaster -- 28 Kasım 2013; 15:07:25 >

• Sinan islemler tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Sıra Epson 'da bence 4K panel üretemeyince Ev sineması pazarından yavaş yavaş uzayacaklar gibi görünüyor...

Altuğ, Epson TR den bir yetkili ile yaptığım görüşmede SONY ile aralarında yaptıkları bir anlaşma gereği belirli bir süre ki detay ve termin ne zaman bilmiyorum piyasaya 4K model sürmeyecekleri. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomadmaster

sayın astramastra,

şayet mümkün olursa yakından menü açıkken telefonla vs. çekilmiş bir fotoğraf ekleyebilir misiniz? sizde bir alignment sorunu yok diye düşünüyorum karşılaştıma yapabilmek için fotoğraf baya iş görecektir herhalde. daha önceki mesajımda eklediğim fotolara benzer birşeyler yani.

ayrıca siz spectra'nın 298 cm lik perdesini kullanıyordunuz yanlış hatırlamıyorsam, izleme mesafeniz ne kadar? pixeller belirgin mi o mesafeden? ev bakarken elimde metre ile 3 metre ekranı buraya, hoparlör vs payı bu kadar max oturma mesafesi şu kadar olur şeklinde bir değerlendirme yapmaya çalışıyorum, bu durumda minimum mesafeyi ne kadar düşünmeliyim onu belirlemeye çalışıyorum

teşekkürler,

yansıtma mesafem 4.5 mt ,oturduğum yerden pixelleri görme gibi bir durum söz konusu değil ama sizin resim çektiğiniz mesafeden pixel ister istemez görünür zaten (perdeye yakın çektiğinizi düşünerek söylüyorum)

ben mesafemden memnunun ama ev seçerken sizin için bir kriter olacaksa 5-5.5 bulursanız daha iyi olur :) benzer resimleri en kısa zamanda eklemeye çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Sinan islemler tamam

Ali kardeşim almayı düşündüğün ev işini mi hallettin. En hayırlı upgrade gayrimenkuldur, sistem ise teferruattır.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.