Şimdi Ara

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
680
Cevap
16
Favori
37.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haftalarca incele AT6000 i, başlığı yeni farket, gördükten sonra mest ol.. gelde vazgeç şimdi PJ işinden.. Sabırlı hareket etmek lazım.

Tüm arkadaşların cihazları hayırlı olsun güle güle kullanın
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Yüce hoşgeldin, projeksiyon işi sevda gibidir bi yakalarsa kopamazsın.
  • Hoşbulduk diyorum

Sinan abi inan 65'' plazma düşünüyordum ciddi ciddi ama en kritik seviye buydu benim için bu kadar herşeyi net kafaya oturttukdan sonra PJ ile alakalı vazgeçmek de işime gelmiyor açıkcası hep takıntı yapacak biliyorum.

En basiti prof. bir fotoğraf makinesi almadım yolculuklar bizde olabildiğince nirvana olunca malum.. uzak durdum ve duruyorum.

Uzun lafın kısası; işi belli bir seviyeye getirmişken bu kadar içine de girmişken hemen her gün takip de ederken PJ den vazgeçmek işime gelmiyor. Teknolojide kararsızlık zevkden çok dert sahibi yapıyor ama ilk düşündüğümü yapan biriyimdir alternatifler ne kadar çok olsada nasip bakalım

Sevgiler

• Delerıum kullanıcısına yanıt
    Yüce sana tek bir tavsiyem olacak, çıplak gözle pana at6000 izlemen. Başka bişey yapmana gerek kalmayacak zaten ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 7 Kasım 2013; 13:01:42 >
  • Böyle bir alternatifim olacak kısmetse bu hafta. O noktada olay biter zaten bakalım bayağı iddalı konuştun öyle olacağını umuyorum bende
  • Cumartesi günü Serdar (astramastra ) daki toplantımızda Darbee yi kullanmış birisi olarak az da olsa Darbee hakkındaki kullanım tecrüelerimi paylaşmıştım.
    Burada Darbee hakkındaki düşüncelerimi forumla da paylaşmak isabetli olur düşüncesindeyim.
    Darbee nin kullanım şekli ile başlayalım. Bu cihaz en iyi performansını ( ! ) görüntüyü veren panel ya da projeksiyona en yakın mesafede kısa bir HDMI kablo ile bağlantı yaptığında veriyor. Tabi ki performans kısmına daha sonra değineceğim. İşin enteresan tarafı Darbe nin marka ve cihaz seçmesi gibi sorunu da var ayrıca. Zira avs forumda bu durumla ve bağlantı şekli açısından sorun yaşayan bir çok kullanıcı var.
    Darbe nin kutusundan çıkan tavsiyelere uygun bağlantısını yapıp ilk olarak 64 inç Samsung plazma panelime bağlantı yaptım. İlk 10-15 dakika daha önceden ayarlarını bildiğim modlar da kullanmaya başladım. İnanın benim gözlerimden çok Samsung plazma isyan etti Darbee ye. O an anladım ki Samsung plazmadaki görüntü işlemcisinin kesinlikle Darbe ye ihtiyaçım yok diye bas bas bağırdığını hissettim. Zira darbee ye Samsung plazma da yaklaşık 4 – 5 gün şans verdim. Hatta plazma panelin tüm Picture ayarlarını değiştirmeme rağmen sonuç nafile.
    Hatta Darbe nin etki oranını %40 a kadar düşürmeme rağmen Darbee ile panelden istediğim performansı alamadım. Yurt dışında Darbe yi % 80-%100 ayarlarda kullanlara şaşırmıyor değilim.
    Darbe yi denemek için sıra projeksiyon bağlantısına gelmişti. Açıkcası buradaki alacağım sonuç daha önemliydi benim için. Ne de olsa büyük perde de film izlediğimden paneldeki sonuçu pek de tınmadım açıkcası …
    Yine panasonic ae4000 cihazıma darbee nin bağlantısını yaptıktan sonra aldığım görüntüye hayran kalmıştım. Ama bu hayranlık çok kısa sürdüğünü söylemeliyim. Zira gözümle gördüğüm görüntüdeki detay beni etkilemişti. Fakat gözle gördüğüm görüntüye daha beynim müdahale etmemişti. İlk başta şaşkınlıkla görüntüdeki hatayı aramak yerine ortaya çıkan detaylara gözünüz takılıyor. Ve mutlu oluyorsunuz ilk başta. Eğitimli bi göz olsa da ilk önce bu aldatmacayı Darbe yediriyor insana. Biraz zaman geçip kullandığınız da gözler ve beyin senkronize çalışmaya başlayınca anlıyorsunuz ki izlediğiniz görüntü tamamen işlenmiş ve tamamen digitalleşmiş. Fark ettim ki bu suni ve sahte detaylar doğal görüntünün çok uzağında ….
    Darbe nin üzerinde bulunan üç tane görüntü modu mevcut. HİDEF - POP OUT – GAME modları için %5 ile başlayıp %120 ye kadar artırabileceğiniz step step ayarlama imkanı mevcut. Cihazı hidef modunda %100 ayarladığımda görüntdeki digitalleşmeye gözlerim tahammül edemedi açıkcası. Bu cihazı yurt dışında %80 - %100 ayarlarda kullananlara üzülüyorum. Neden mi baktıkları görüntünün suni ve digital olduğunu bilmemeleri …. Benim bu cihaz da maximum sınırım %40 ı geçmedi ve geçmemesini de tavsiye ediyorum.
    Oppo yeni modellerinde darbe etkisini bluray player cihazlarına seçilebilir bi özellik olarak ekleme yapmış. İyi de yapmış. Zira oppo nun görüntüdeki tecrübesi Darbe nin kontrolsüz görüntü işlemesini dengelemiştir diye umuyorum. Buradaki güvenim tamemen oppo ya.
    Zira Darbee gibi bi özelliğe ihtiyaç var mı diye sorarsanız. Orijinal darbe cihazı test edip kullanmış birisi olarak şuan da bendeki Darbe yi biraderimin panelinde kullanması için verdiğimi söylemek isterim ….
    Darbee den bende kalan tek şey Darbe nin boş kutusu … Saygılarımla ….

• Bu da bende kalan Darbee nin boş kutusu ...

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: max-well

Dün gece kullandığım pana ae-1000 ( genellikle ilk tercihim olan ) projeksiyona kalibrasyon yapınca yeni ayarlarla ekran görüntülerini taze taze paylaşmak istedim. Düzenli olarak kullandığım tüm cihazlara, her 500 saatte kalibrasyon yaparım. Zira cihazı kullandıkça lambanın ışık gücü ve renk üretiminin daha doğru olması için projeksiyonların kalibrasyona ihtiyacı vardır. Kalibrasyon öncesi ve sonrası cihazın görüntü performansı tahmini %20 - 25 kadar iyileştirme yapmakta. Tabi ki bu benim gözlemim.
    Kullandığım fotoğraf makinesi Sony nex-3 ve tripod kullanılmamıştır. Elde çekilmiş ve sehpadan destek alınmıştır.
    Kullandığım filmler riplenmiş 1080p mkv filmlerdir.
    Cihaz cinema 1 modunda ve lamba da eko moddadır. Perde ise silvercrest gri yüzeyli.
    Ekran görüntüleri tamamen resimlerim ham hali olup kesinlikle oynanmamış ve filtrelenmemiştir.

Foto - 1

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU

Sinan abi , fotolar süper ötesi ...
    Bu gidişle projeksiyon ayarı için çok davet alacaksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ersin.clk kullanıcısına yanıt
    Ersin kardeşim ilgin için çok teşekkür ederim. İmkanlar dahilinde sevdiğimiz dostlara da her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz elbette. Bilgi ve tecrübe dostlarla beraber paylaştıkça anlam kazanır ...
    Pana ae1000u eski cihaz da olsa, bu cihazı üzerindeki lens kalitesi açısından çok beğendiğim için kullanıyorum. İyi bi ayarla memnun edici görüntü veriyor cihaz. AT6000 nin ekran görüntüleri için Refik te iyi iş çıkarmış. Emeğine sağlık Refik.
    Bi de Serdar ( astramastra ) nın kullandığı at6000 in ekran görüntüleri eksik. Suçlusu da benim. Telafi edeceğiniz bu hatayı da inşallah ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 13 Kasım 2013; 20:02:37 >
  • Bunlar da son kez paylaşacağım Pana ae1000 ekran görüntüleri ... ( devamı gelmeyecek )
    Ekran görüntüleri Sony nex 3 fotoğraf makinesi ile tripod kullanılmadan çekilmiştir. ( sehpadan destek alınmıştır ) Görüntüler hiç bir programla müdahale edilmemiş ve filtre kullanılmamıştır. Tamamen foto ların saf halidir ....
    Filmler 1080p ripli mkv lerdir ....

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 13 Kasım 2013; 20:05:48 >

• Siyah ve beyazın karşıtlığı ....

• Siyahlar ve ten renginin önemi ...

• Işık ve ten rengi ....

• max-well kullanıcısına yanıt
    Cihazın modeline baktığımızda, Muazzam renk tonları
    6000 sahipleri de fotolari paylaşirsa fikir açısından faydalı olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emegine saglik Sinan abi on numara resimler.
    Renk tonlamalari super.
    Birebir gerçeği eminim cok daha iyidir.

@ersin

Paylaştik ya

Sinan abi ellerin dert görmesin her defasında hayranlıkla bakıyorum.
    Yanımda olanlara gösteriyorum denk geldikçe sen paylaştıkça kimse inanmıyor bu fotoğrafların projeksiyon görüntüsü gösterdiğine.
    Abi bence yeterli , valla milleti cihazlarından soğutacan
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgokdemir

Emegine saglik Sinan abi on numara resimler.
    Renk tonlamalari super.
    Birebir gerçeği eminim cok daha iyidir.

@ersin

Paylaştik ya

Sinan abinin fotolarını görünce , 6000 den beklenti daha fazla oluyor

• Beklenti derken?
    Daha fazla foto mu daha iyi goruntu mu?
    2. Secenekse eger daha cok beklersin

• quote:

Orijinalden alıntı: rgokdemir

Beklenti derken?
    Daha fazla foto mu daha iyi goruntu mu?
    2. Secenekse eger daha cok beklersin

Maalesef 2. seçenek
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.