Şimdi Ara

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
680
Cevap
16
Favori
37.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Projeksiyon kullanan tüm dostlar projeksiyonun lamba ömründen korkmayın. Zira lamba ömrü bittiğinde projeksiyonda ömrünü tamamlamış gibi düşünmesinler. Lambamım fitilini 200 - 250 tl ye değiştirerek projeksiyonunuzu ilk günkü görüntü performansına kavuşur.
    İyi filmleri çift dikiş yaparsın kubilay ... Lamba ömründen korkmayın ...
  • max-well kullanıcısına yanıt
    aynen abi. dediğine katılıyorum. Valla sabırsızlıkla bekliyoruz odanın kurulmasını. herkes heyecanlı aile olarak.

bir IMDB Top 250 yapmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydindril -- 7 Aralık 2013; 14:48:34 >
  • Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın, güzel tercih yapmışsınız. Pana kullanan arttı Epsona göre bu sene
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler sağolun.
  • Hayırlı olsun Kubilay

Sinan b,ye katılıyorum. Projeksiyonu ben de her fırsatda açıyorum valla. İlk hevesle zaten her şeyi seyrediyorum.
    Belgeseller, tv, maçlar , film ...
    2 sene de bitse ne olur değişir fitili lambası yola devam edilir.

Bu arada benim arşive biraz 3D filim ekleyelim Kubilay. Yalnız region free olacak ona göre.
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Sağol atilla abi :). Aynen lamba olayı dert edilecek bir şey değil. Değiştir geç, zaten az buz değil 4000 saat yani. Oda ortalama 2000-2500 film eder.

Tamamdır, sen bana özel mesaj atarsın müsait olunca hallederiz 3D filmleri.
  • Atilla abi , Sinan abi..Serdar da seyrettigimiz Samsara iso dosyasindaki filmin amaz**.co.uk sitesinde 9.75 sterline satilan bir versiyonu var.
    Malum sitenin US sitesindekinde 8K ultrahd vs vs yazmislar. .uk sitesindekinde ise 70mm fotograflar yaziyor. Sence bu ikisinin görüntü kalitesi bitrate vs si ayni mıdır?
    Sipaeis verecektim şüpheye düştüm. @aticus3 @max-well
  • rgokdemir kullanıcısına yanıt
    Refik sipariş öncesi 70mm görüntü ve resimler için genel bilgi vereyim.
    Hollywood 70mm kameraları imax teknolojisi için üretilmiş epikül sinema makinelerinde gösterim için kullanır. Bu kameralar 180 derece açı ile tüm görüntü alanını görüntüler. Pozlaması da 180 dereceyi bir kaç derece aralıklarla tarayarak pozlama yapar. Sinemalarda izleyeceğiniz 70mm kamera ile çekilmiş filmler en kaliteli görüntüyü verir. Bu görüntüye İmax teknolojisi ile görüntünün high end i diyebiliriz. 35 mm lik sinema makinelerindeki filmlerin görüntü kalitelerinden bariz üstündür. Özellikle dev boyutlarda perde ile kullanım için kusursuz görüntü sunarlar.
    Hollywood un 70 mm kamera ile çektiği filmler encode edilerek digital ortama aktarılır. Bu filmlerin sinemalardaki dosya boyutu 1 tb yakın büyüktedir. Sanırım bitrateleri düşürülerek bluray formatına dönüştürülmekte.
    Eğer 70 mm kamera kullanılan filmi gözünüzü kapatıp alabilirsiniz ... Bölge kodlarına falan dikkat etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 9 Aralık 2013; 21:56:20 >

• Sinan abi DH e soyleyelim google arama motor penceresi gibi senin adinda max-well diye bi pencere koysunlar. Aradigimiz bilgileri oradan aratalim. MaşAllah sendeki bilgi dagarcigi baya guclu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgokdemir

Sinan abi DH e soyleyelim google arama motor penceresi gibi senin adinda max-well diye bi pencere koysunlar. Aradigimiz bilgileri oradan aratalim. MaşAllah sendeki bilgi dagarcigi baya guclu

• Ali , şu ilk sıra listeyi bir güncelle istersen :)

PT-AT6000E /AE8000

1- by@li
    2- ysndnz
    3- Ottoman!
    4- _MayDay_
    5- murat cümert
    6- astramastra
    7- rgokdemir
    8- nomadmaster
    9- Aydindril
  • quote:

Atilla abi , Sinan abi..Serdar da seyrettigimiz Samsara iso dosyasindaki filmin amaz**.co.uk sitesinde 9.75 sterline satilan bir versiyonu var.
    Malum sitenin US sitesindekinde 8K ultrahd vs vs yazmislar. .uk sitesindekinde ise 70mm fotograflar yaziyor. Sence bu ikisinin görüntü kalitesi bitrate vs si ayni mıdır?
    Sipaeis verecektim şüpheye düştüm. @aticus3 @max-well

Refik siparişi vermediysen hala bence verme.
    Benim amazondan aldığım iki filimli (Samsara + Baraka) olanı sana vereyim.
    Bölge kodu B malum benim Oppo da oynatmayacak.
    Ben daha sonra USA dan sipariş ederim tekrar.

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU

• quote:

Sinan abi DH e soyleyelim google arama motor penceresi gibi senin adinda max-well diye bi pencere koysunlar. Aradigimiz bilgileri oradan aratalim. MaşAllah sendeki bilgi dagarcigi baya guclu

Refik (rgokdemir ) ve Ersin ( ersin. clk ) dostlarım iltifatınızı hak edecek düzeyde bilgi birikimim olsaydı keşke. Benimki si az biraz tecrübeden ibaret esasında. Zira görüntü konusunda hepimizin öğreneceği çok şeyler var ...
    Bizler evlerimizde sinemaların kullandığı teknolojinin kırpılmış halini kullanmaktayız. Zira perde ve projeksiyon işinin mutfağı sinema sektörüdür. Günümüz teknolojisi Hollywood için özel kameralar ve projeksiyon makineleri üretmek için çalışır. Bizler de bu teknolojiyi sinema salonlarında izleriz ve duyarız.
    Projeksiyon - perde - bluray - mkv player ve ses sistemi gibi cihazları almak için uzun uzun araştırmalar yaparız. Bu arayışın en güzel platformu da mesajlarımızı okuduğunuz forumlardır. Zaten forumlar bilgi paylaşımı için değil midir ... Saygılarımla ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 10 Aralık 2013; 20:18:25 >

Atilla bey verdim siparisi..
    Uzuldum simdi..Çok iyi olurdu.. Teklifiniz icin tesekkur ederim yine de..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben talip olurum abi :)
  • O Samsara neydi gerçekten hala perde perde gözlerimde görüntüsü..

Sinan abi bilgine sağlık gerçekten spec. değerlerin üstündesin maşallah bravo
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Ali , şu ilk sıra listeyi bir güncelle istersen :)

PT-AT6000E /AE8000

1- by@li
    2- ysndnz
    3- Ottoman!
    4- _MayDay_
    5- murat cümert
    6- astramastra
    7- rgokdemir
    8- nomadmaster
    9- Aydindril

Güncellendi
  • O zamana kadar kim öleeeem kim kalam Cem
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    Panasonic ten umut verici güzel haberler var. Büyük marka olmanın gereğini yapacağını özellikle 4k için Panasonic yeni teknoloji kullanacağını düşünüyorum.
    3 lcd teknolojisi full hd için yeterli ve başarılı olmasına rağmen 4k için yeni teknolojiler kullanılmak zorunda. 4k nın kaymağını sxrd panelleri ile Sony parselledi maşallah.
    Pana nın 4k projeksiyon üretmesi süpriz olmaz. Zira projeksiyon sektöründen çekileceğini düşünmüyorum. Pana nın mühendislik ve görüntü yazılımları açısından oldukça başarılı görüntü firmasıdır ...
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.