Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim arkadaşlar. Lens konusunda acele etmiyorum. Almak istediğim ürün omd em10 m2 idi zaten. Ama onu kit lens ile kullanmak yerine böyle bir şey yaptım bütçeyi çok daha aşağıda tutup lense yatırım yaptık diyelim. Hedef yine em10 m2 ama acele yok. Uzun bir süre bu ikiliyi kullanırım. Daha sonra iş kolay zaten üstüne 200-300 ekleye ekleye çok daha güzel lensler alırım. Şimdi fotoğraf çekme zamanı.
  • https://www.dailycameranews.com/2018/04/olympus-e-m5-mark-iii-and-pen-f-mark-ii-cameras-rumored-for-photokina-2018/

Photokina 2018'de

Pen-f mark ii

Em5 mark iii diyorlar

20mp sensör

4k video

Daha geniş vizör

.

.

.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serseri sirin kullanıcısına yanıt
    Serseri hocam nasılsınız bayadır sizden ses.yok oly ile devam mı?

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Uzun süredir fotoğrafa ara verip bisiklete odaklandım.

Bir süre sony A7

Bir süre canon 6d kullandım

Şimdi tekrar oly'e geri döneceğim ama fiyatlar yüksek geldi.

17mm 1.8 li yada 25mmf1.8 li em10 mark ii düşünüyorum bakalım kısmet. 2. El de 1400-1500 fiyat istiyorlar. 14-42 ez'de Lens alsak 2000e geliyor. Haliyle git sıfır al 2250e kafan rahat olsun. Bakalım karar veremedim. Bir tarafımda az daha koy 2.el body +17mm al diyor. Kafam karışık.

Olympus jpeg leri çok başarılı ya kim ne derse desin.

Sony rawları güzel lensleri güzel pahalı

Canon'un renkleri doğal lensleri ucuz ağır

Aslında bütün sistemleri seviyorum ama aklım hep oly'de kaldı.

Bir de ufak olması avantaj üstüne avantaj. Oğlum var arada çekmek istiyor. Canon ve sony ağır geldi. Bende uzak kalmasın istiyorum felan fıstık durumlar bundan ibaret.

Siz nasılsınız?

Aslında uzak kalmadım gün içinde buraya bakıyorum.

Bir de m43 Türkiye formunu okumaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri sirin -- 26 Nisan 2018; 16:47:39 >

• Fujifilm X-A3, Pentax K-3 ve Olympus E-M1 II parlak bölgeleri ne kadar kurtarabiliyor:

http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=7110
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Fujifilm X-A3, Pentax K-3 ve Olympus E-M1 II parlak bölgeleri ne kadar kurtarabiliyor:

Güzel yazı olmuş elinize sağlık.
  • quote:

Fujifilm X-A3, Pentax K-3 ve Olympus E-M1 II parlak bölgeleri ne kadar kurtarabiliyor:

Hocam elinize sağlık süpersiniz.

İmkan varsa

0'ı ====> +3 ev'e

Yada

-3 e'i ====> 0'a getirecek şekilde de yapabilir misiniz?

Gölgeden gelen detay nasıl olacak fikir sahibi olmuş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Hocam elinize sağlık süpersiniz.

İmkan varsa

0'ı ====> +3 ev'e

Yada

-3 e'i ====> 0'a getirecek şekilde de yapabilir misiniz?

Gölgeden gelen detay nasıl olacak fikir sahibi olmuş oluruz.

Alıntıları Göster
    http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=7146
    Hizmette sınır yok :)

• quote:

http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=7146
    Hizmette sınır yok :)

Alıntıları Göster
    Pentax şaşırtıcı olmuş, fuji şaşırtmadı, canon ve oly'i az çok tahmin edebiliyorduk.

Fujifilm için ayrı bir algoritma uygulama program felan bir şey şart. Özellikle kapalı depresif havalarda gökyüzünü mahvediyor.

Uuuuu... Beybi... Kısmı yardı... :)

Ayrıca son yorumuna katılıyorum....

Sizin gibi güzel insanlar varken. Hayat çok daha güzel. Emeğinize sağlık.

• arkadaşlar 2200 shutterda 2 yılı dolmak üzere emp2 ve 14 42 lens almayı düşünüyorum 600 tl ye alabiliyorum.Sizce alınır mı? Bu cihazların bozulma ihtimali,tamir ihtimali nedir? bu konuda çok bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-olympus-pen-e-pm2-plus-olympus-ed-40-150-mm-f4.0-5.6-tek-veya-set-467166962/detay/ bahsettiğim cihaz

Geçen ay sadece pm2 ye 500 verdim. Bu pahalılıkta çok büyük para değil. Bence alınır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• biuu kullanıcısına yanıt
    hocam bu makineler sağlam mıdır? yani bozulma,bir fonksiyonunun çalışmama olasılıgı nedir? size tuhaf gelebilir de makinelerden anlamıyorum tamirleri kolay mı bu cihazların? aldıktan sonra bir gün bozulur diye endişe etmem lazım mı? çünkü bir süre yurtdısında olacagım tam lazım oldugu zaman bozulur mu diye korkuyorum
  • Buralarda artık pen serisi kullanan kalmamış.2014'de sıfır PL5'i aldığımda OMD ile aralarında 1000 TL fiyat farkı vardı o zamanlar mantıklıydı,şimdi ise iki model arasında neredeyse fiyat farkı kalmamış böyle olunca haklı olarak omd tercih ediliyor.M10 II Olympus'un en çok sattığı model olabilir özellikleriyle tasarımıyla güzel makina.PL5 olmasaydı alırdım.Bana göre Olympus'un uygun fiyatlı modelleri arasında en mantıklı seçim M10 II ve bulunabiliyorsa 2.el pen pm2 (küçük-ince)+ panasonic 12-32mm.
  • Olympus PL5 + 40-150R + Raynox DCR250

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    Flowers - 16 by Olym, on Flickr

Untitled by Olym, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

hocam bu makineler sağlam mıdır? yani bozulma,bir fonksiyonunun çalışmama olasılıgı nedir? size tuhaf gelebilir de makinelerden anlamıyorum tamirleri kolay mı bu cihazların? aldıktan sonra bir gün bozulur diye endişe etmem lazım mı? çünkü bir süre yurtdısında olacagım tam lazım oldugu zaman bozulur mu diye korkuyorum

Elektronik işi şanstır. Ben size bu konuda bir garanti veremem. Ama ne gibi arıza çıkartırlar... Ben pek arıza duymadım. Ya da diğer marka modeller ömürlük mü?

Ama şunu biliyorum. Ürün ellerine ulaştığı gün onarılıp size geri yollayan harika bir olympus servisi var.

Ellerimizde binlerce liralık telefon tutuyoruz ve canları bir düşürmeye bakıyor.

Tamam para kolay kazanılmıyor ama 600tl ye objektif ve gövde bulmuşsunuz. 200-250 tl objektifi say, gövdeye 350-400tl kalıyor. Bozulsa bile pek can yakmaz herhalde.

Pm2 pek fazla fiziksel tuşa da sahip değil. Her şey ekrandan yönetiliyor. Ben bu sebeple pek hoşlanmadım.

Onun dışında güncel modellerle yarışacak güce sahip üstelik onlardan kat kat ucuz ve küçük bir cihaz.

Neden alınmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 3 Mayıs 2018; 8:09:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O-MD E-M10 M2 ve 45mm f/1.8

Cotton candy by 79elendil79,on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 79elendil79 -- 4 Mayıs 2018; 12:8:42 >

• arkadaşlar merhaba,
    ome em10 m2 de video cekimlerinde hangi ayarları kullanıyorsunuz, özellikle mekan yada şehir videoları çekmeyi düşünüyorum bu sebeple 60fps de en uygun ayarlar sizce nasıl olmalı, youtube da bircok video ornegi izledim ancak tam olarak ayar konusunda takıldım, sizlerin tecrübeleriniz nelerdir
  • Uzun zamandır fotoğraf paylaşmıyordum.

TJK Horse Racing by Serkan Tümbaş, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.