Şimdi Ara

PANASONİC Klima Kullanıcıları Buraya... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
410
Cevap
6
Favori
55.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar bu gün itibariyle etherea e9 ve etherea e15 olmak üzere iki klima evime takıldı montaj konusunda forumda dile getirilen şikayetler nedeniyle bazı soru işaretleri oluştu kafamda ama neyseki korktuğum başıma gelmedi gayet güzel profesyonel bir işçilikle montaj yapıldı ben söylemeden vakum yapıldı servis elemanı vakumsuz cihaz kesinlikle takmadıklarını özellikle belirtti klimanın artılarını eksilerini enerji sarfiyatı vs gibi konuları cihazı kullandıkça sayfada paylaşırım herkese teşekkür ederim
  • super bı hızmet dun 3 den sonra aldım cıhazı kargo ıle bugun evıme gelmiş ,yarın veya obursü gün servis bekliyorum,
    cihazın takılmasında servisin nelere dıkkat etmesı lazım ,veya benım nelere dıkkat etmem lazım acaba?
    kısaca bizim bilmemiz gereken ince detaytlar varmı acaba?servis kurulumunda cıhazın yanında olacagım ıcın en azından incelıklerı bılıp ona gore hazır olmam lazım
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: web101

evet arkadaşlar bu gün itibariyle etherea e9 ve etherea e15 olmak üzere iki klima evime takıldı montaj konusunda forumda dile getirilen şikayetler nedeniyle bazı soru işaretleri oluştu kafamda ama neyseki korktuğum başıma gelmedi gayet güzel profesyonel bir işçilikle montaj yapıldı ben söylemeden vakum yapıldı servis elemanı vakumsuz cihaz kesinlikle takmadıklarını özellikle belirtti klimanın artılarını eksilerini enerji sarfiyatı vs gibi konuları cihazı kullandıkça sayfada paylaşırım herkese teşekkür ederim

profesyonel bir işçilikle nelere dikkat etmeliyiz acaba ?
    malum yarın servıs takmaya gelecegı ıcın en azından hazırlıklı olalım
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfklima

panasonic klimalarla ilgili bilgi almak isteyenler sorularınızı bekliyorum
    saygılar,

http://forum.donanimhaber.com/m_69634531/tm.htm

Şu konuya açıklık getirin ama dürüstçe, satıyorsunuz veya bayi diye değil.

Nedir bu - 5 = -15 muhabbeti, arka konderleri yarım olan 12.000 - 15.000 etherialar hakkında ne diyeceksiniz.
  • quote:

panasonic klimalarla ilgili bilgi almak isteyenler sorularınızı bekliyorum
    saygılar,

evet ordaki konu hakkinda durust bir yaklasim sergileyerek yorum yaparsaniz seviniriz
    saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar,

ÖRNEĞİN (kıt-e9nke) PANASONİC 9.000 BTU ETHEREA ;
    BİR KLİMADA OLMASI GEREK 4 ÖNEMLİ ÖZELLİK..
    1- Isıtma : 17070 Btu/h - kw
    2- Sağlıklı havalandırma : Bakteriler,virüsler ve küf üzerinde etkilidir. Boğaz kuruluğu ve baş arısı yapmaz..
    3-Gürültü Seviyesi (İç Ünite): 20 db(A)
    4-Yıllık Tüketim : 268 kw..
    PANASONİC BİR KLİMA ÜRETİCİSİNDEN ZİYADE DÜNYA KOMPRESÖR ÜRETİCİ DEVİDİR.VE KOMPRESÖRLERİ 5 YIL GARANTİ KAPSAMINDADIR...
    PANASONİC BAYİİ VE SERVİSİ OLARAK TAVSİYEM ETHEREA (DKE-LKE-MKE-NKE VEYA 2013 YILINDA GELECEK OLAN PKE)ŞAŞMAYIN DERİM..
  • quote:

merhabalar,

ÖRNEĞİN (kıt-e9nke) PANASONİC 9.000 BTU ETHEREA ;
    BİR KLİMADA OLMASI GEREK 4 ÖNEMLİ ÖZELLİK..
    1- Isıtma : 17070 Btu/h - kw
    2- Sağlıklı havalandırma : Bakteriler,virüsler ve küf üzerinde etkilidir. Boğaz kuruluğu ve baş arısı yapmaz..
    3-Gürültü Seviyesi (İç Ünite): 20 db(A)
    4-Yıllık Tüketim : 268 kw..
    PANASONİC BİR KLİMA ÜRETİCİSİNDEN ZİYADE DÜNYA KOMPRESÖR ÜRETİCİ DEVİDİR.VE KOMPRESÖRLERİ 5 YIL GARANTİ KAPSAMINDADIR...
    PANASONİC BAYİİ VE SERVİSİ OLARAK TAVSİYEM ETHEREA (DKE-LKE-MKE-NKE VEYA 2013 YILINDA GELECEK OLAN PKE)ŞAŞMAYIN DERİM..

yav he he

adamlar ne soruyo sen ne söylüyon, bırak reklamı hoca önce sorulara yanıt ver

-5 derecede çalışan klima alıpta magdur olanlar var senindemi bundan habrin yok.

kondenserleri arkada olupta yanları boş olan 12000 - 15000 etherialar için ne diyeceksin.

sen reklama girersen banlanırsın

zaten bütün hepsini şimdi şikayet ediyom

boş laf değil icraat lazım

• Geçen sene bucada - 10 gördük, ayrıca bu - 15 çalışan klimanın kodunu verin ahmet beye soralım.

• quote:

bilmiyorum siz hangi şehirdesiniz..
    bizler izmirde -5 görmüyoruz..
    ve panasonic klimanın -15 mevcut.. saygılar

hocam neden İZMİR ıcın konusuyorsunkı ?
    ben KOCAELİ de yasıyorum oldugum bolge İZMİR den daha soguk
    ve ben bu klimayı İZMİR den aldım
    -5 Lık cıhazla sorun yasıyorum
    cıhaz cok fazla defrosta gecıyor gunde 10 defa olduguda oldu bunu zaten forumda paylastım
    http://forum.donanimhaber.com/m_69393479/tm.htm<<buyrun
    -15 lık cıhazla bu sorunu bır nebze asacagıma ınaanıyorum
    hepsi bu
    en azından sorun yasayan ınsanların cıhazlarını -15 lık cıhazlarla degıssınler
    bu kullanıcıların dogal hakkı ...
    saygı ve sevgıler

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Geçen sene bucada - 10 gördük, ayrıca bu - 15 çalışan klimanın kodunu verin ahmet beye soralım.

Mat35<<hocam sanırım bu lınktekı cıhaz
    http://www.panasonic.es/html/es_ES/Productos/KIT-XE12-NKE-3/Manuales/9566452/index.html?view=&angle=1
  • quote:

Al bir İzmir li daha,açmış pazarı.

Bilader sana bir Panasonic Uzmanlık sorusu, ??

NEREYE GİTTİ BU 9-12-15 in YAN TARAFI. tarafı.Hangi malda böyle kondanser var.Yeni İcat mı,Pan. teknolojisi mi...??

Bu alet bu kondanserle İZMİR dede şişer,özellikle 12-15 ler.İzmir -5 görmez belki ama,0 derecede nen oranı yüksek olunca -5 e bedel olur.Zaten o kondanserle -5 de de çalışmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Al bir İzmir li daha,açmış pazarı.

Bilader sana bir Panasonic Uzmanlık sorusu, ??

NEREYE GİTTİ BU 9-12-15 in YAN TARAFI. tarafı.Hangi malda böyle kondanser var.Yeni İcat mı,Pan. teknolojisi mi...??

Bu alet bu kondanserle İZMİR dede şişer,özellikle 12-15 ler.İzmir -5 görmez belki ama,0 derecede nen oranı yüksek olunca -5 e bedel olur.Zaten o kondanserle -5 de de çalışmaz.

Şimdilik arkadaş sorulardan kaçıyor, satışa odaklanmış hizmete değil.

• sorular genel ama izmir diyerek sıyrılmaya çalışmayınız Allah için bir servisde bilgili olsun, satış çıkarlı olmasın açık - net sorular var.

-5
    -15 cihazlar varmı varsa o arkadaşa yardımcı ol, sana kocaeline git diyen yok.

neden bir dünya markası bu duruma düşer ülkemizde.

neden kondenserleri yarım tam değil (L şeklinde değil)

başka ülkeye gidecek ürünler bizimi buldu.

bu ürünleri satarken takarken tüketiciyi bilinçlendiriyormusunuz

yoksa geldi satalımda çorbayamı bakalım diyorsunuz.

düsürt bir satıcı olarak bu ürün sizin işinize yaramaz diyormusunuz yoksa klasik Türk sözü olarak ben burdaan ekmek yiyorum diyerek omuzmu silkiyorsunuz.

ekmek yemekmi pasta yemekmi derdinsiniz.

yaradılanı severim yaradandan ötürü, diye hiç düşündünüzmü

başka arkadaşlar istanbuldada olsa orayla temasa geçerek yardımcı oluyorlar, oradaki seervis arkadaşını arayarak sorunu çözdürüyorlar.

yoksa siz bu konuları bilmiyormusunuz.

• EĞERKİ CİHAZ -5 DİYORSA
    DIŞ ORTAM - 5 İSE 7/24 CİHAZI ÇALIŞAMAZ..

BUNUN HARİÇİNDE '''delta t ''' OLAYI VAR... EVİNİZ KAÇ M2 VE KAÇ CEPHESİ BOŞ RÜZGAR YİYOR , ÜSTÜ BOŞ MU? DUVARLARIN İZOLASYONU NASİLDİR BUNLARI GÖZ ÖNÜNE ALARAK CİHAZ ALIN VE KEŞİF YAPTIRIN..

KISACA GENEL BİR BİLGİ VEREYİM:
    madde moleküllerinin sahip olduğu titreşim, dönme ve öteleme enerjileri toplamıdır.
    sıcaklık; birim kütlenin sahip olduğu ısı enerjisine bağlı bir sayıdır.

80 sentigrad derecedeki (80°c) 1 litre su, yine 80 sentigrad derece sıcaklıktaki 1000 litre su ile aynı sıcaklığa, fakat binde biri kadar ısı enerjisine sahiptir.

1 litre suyun seksen dereceden 20 dereceye düşmesi, 1000 litre suyun aynı soğumayı gerçekleştirmesinden çok daha kısa sürer. sıcak çorbayı kaşığa alıp tekrar tabağa dökerek soğutmak veya içeceği hava ile karıştırarak (höpürdetme) içmek bu süreci hızlandırmayı hedefler. (temas yüzeyinin artması da bir etkendir.)

aynı sıcaklıktaki sistemler birleştiklerinde oluşan sistemin ısısı (herhangi bir kimyasal/nükleer olay gerçekleşmiyorsa) birbirine eklenir. fakat sıcaklıkları aynı kalır.

maddenin sahip olduğu ısı enerjisi:

q = m . c . t

joule = mol . (joule/(mol.kelvin)) . kelvin
    m = mol cinsinden kütle
    c = Özısı
    t = kelvin cinsinden sıcaklık ("delta t" olarak kullanıldığında; formül, belli bir sıcaklık değişimi için gereken ısıyı verir.)
    q = joule cinsinden ısı enerjisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel Girl

sorular genel ama izmir diyerek sıyrılmaya çalışmayınız Allah için bir servisde bilgili olsun, satış çıkarlı olmasın açık - net sorular var.

-5
    -15 cihazlar varmı varsa o arkadaşa yardımcı ol, sana kocaeline git diyen yok.

neden bir dünya markası bu duruma düşer ülkemizde.

neden kondenserleri yarım tam değil (L şeklinde değil)

başka ülkeye gidecek ürünler bizimi buldu.

bu ürünleri satarken takarken tüketiciyi bilinçlendiriyormusunuz

yoksa geldi satalımda çorbayamı bakalım diyorsunuz.

düsürt bir satıcı olarak bu ürün sizin işinize yaramaz diyormusunuz yoksa klasik Türk sözü olarak ben burdaan ekmek yiyorum diyerek omuzmu silkiyorsunuz.

ekmek yemekmi pasta yemekmi derdinsiniz.

yaradılanı severim yaradandan ötürü, diye hiç düşündünüzmü

başka arkadaşlar istanbuldada olsa orayla temasa geçerek yardımcı oluyorlar, oradaki seervis arkadaşını arayarak sorunu çözdürüyorlar.

yoksa siz bu konuları bilmiyormusunuz.

supersin

• quote:

EĞERKİ CİHAZ -5 DİYORSA

BUNUN HARİÇİNDE '''delta t ''' OLAYI VAR... EVİNİZ KAÇ M2 VE KAÇ CEPHESİ BOŞ RÜZGAR YİYOR , ÜSTÜ BOŞ MU? DUVARLARIN İZOLASYONU NASİLDİR BUNLARI GÖZ ÖNÜNE ALARAK CİHAZ ALIN VE KEŞİF YAPTIRIN..

madde moleküllerinin sahip olduğu titreşim, dönme ve öteleme enerjileri toplamıdır.

80 sentigrad derecedeki (80°c) 1 litre su, yine 80 sentigrad derece sıcaklıktaki 1000 litre su ile aynı sıcaklığa, fakat binde biri kadar ısı enerjisine sahiptir.

1 litre suyun seksen dereceden 20 dereceye düşmesi, 1000 litre suyun aynı soğumayı gerçekleştirmesinden çok daha kısa sürer. sıcak çorbayı kaşığa alıp tekrar tabağa dökerek soğutmak veya içeceği hava ile karıştırarak (höpürdetme) içmek bu süreci hızlandırmayı hedefler. (temas yüzeyinin artması da bir etkendir.)

aynı sıcaklıktaki sistemler birleştiklerinde oluşan sistemin ısısı (herhangi bir kimyasal/nükleer olay gerçekleşmiyorsa) birbirine eklenir. fakat sıcaklıkları aynı kalır.

q = m . c . t

m = mol cinsinden kütle
    c = Özısı
    t = kelvin cinsinden sıcaklık ("delta t" olarak kullanıldığında; formül, belli bir sıcaklık değişimi için gereken ısıyı verir.)

Ne diyon bilader,bu makine şimdi bir kaşık çorbaya mı eşit oluyor???

Bizim soru net,(bu alet medikal aleti değil ama idare edin artık) DF MEDİKAL LTD. ŞTİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 28 Aralık 2012; 23:23:47 >

• quote:

EĞERKİ CİHAZ -5 DİYORSA

q = m . c . t

m = mol cinsinden kütle
    c = Özısı

Kusura bakmayın ama ne burası üniversite ne de biz fizik bölümü öğrencileriyiz anlayacağımız dilden konuşsanız diyorum...

• quote:

EĞERKİ CİHAZ -5 DİYORSA

q = m . c . t

m = mol cinsinden kütle
    c = Özısı

Orada yazdıklarınız tamamen saçmalık, haybeden "malumatfuruşluk" ve buradaki konuyla hiç ilgisi yok.
    Termodinamik kitabından bir sayfa açıp rasgele birşeyler yazmışsınız sadece, tabii mühendis vs. olmayan da "vay anasını adam neler yazmış..." deyip yutabilir, orası ayrı.

Biraderim, buradaki çoğunluk teknikten pek anlamayan, başka işlere/mesleklere sahip insanlar olsa da, buradaki işten anlayan birkaç kişi bu milleti üçkağıtçılara yedirmeyiz.

Aramızda sizin gibi ticaret erbabı olanlar da var, ama malını adam gibi anlatır, hakkında sorulan sorulara, oluşan sorunlara da adam gibi cevap verirler, örnek mbirol arkadaş.

Yanlış yere dükkan açtınız diyeyim kısaca.

Öncelikle, biz 7/24 çalışabilen klimalardan bahsediyoruz.
    Hatta sadece ceryan kesilmesinde duran klimalardan bahsediyoruz.

Hava durumuna göre arasıra defrosta dönebilir, ama birkaç dakikada tekrar göreve devam eder düzgün bir klima.

Bu arada, yukarıdaki mesajlarda sorulan sorulara cevap verin ki biz de sizin sattığınız ürünleri/firmanızı ciddiye alıp değerlendirelim.

• quote:

EĞERKİ CİHAZ -5 DİYORSA

q = m . c . t

m = mol cinsinden kütle
    c = Özısı

donanım haber tarihinde bir ilk

EĞERKİ CİHAZ -5 DİYORSA

afedersiniz ama biz arabistanda mı yaşıyoruz ? ,bu ülkenin belki bir iki şehri hariç tamamı -5 derecelerinin üstünde kış yaşar

madem -5 derecede çalışmaz ise o halde bu ülkeye niye getirilmiş ?

adam klimayı karşısına alıp televizyon seyreder gibi seyretmeyeceğine göre ....?

• Arkadaşlar olayı çok abartmışssınız vede cevap yazanlar genellikle ya başka markacılar yada elebaşları.
    Bu ürün TR de 3 yıldır zaten satılıyor,-5 24saat çalışmaz demek klima defroza giripte 3 gün çıkmayacak değil sonuçta.
    Bu gun iklimlendirme pastasının %60 bölümüne sahip olan yerli ürünler -15 mi de satılıyor.
    Ben şahsen 2 yılddır MKE olan ürünlerden 2 adet kullanıyorum gayet menunum.
    Şikayet olarak mesaj az eleştiri mesajı daha fazla ürün kötülemek ise niyetiniz vestelde başlayın derim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.