Şimdi Ara

PANASONİC Klima Kullanıcıları Buraya... (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
410
Cevap
6
Favori
55.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gebzeklima

yaklaşık 3 yıldır panasonic servisiyim kocaelideyim ve buralarda pek bilinmez panasonic klima ama cok daha eski servisi ve panasonic klimayı bilen arkadaşlar panasonic klima üstüne tanımam diyorlar. ve kalite anlamında sorduğunuz meodl panasonic klimanın en üst versiyonu ve söylediğiniz fiyat bir satıcının satmayı bırak alabileceği en iyi fiyatlardan bana gelişine baktım 2900 tl yani gerisini siz düşünün nasıl verebiliyorlar o fiyata anlamıyorum demekki bulunduğunuz bölgelerde satışları yüksek ve iskontolarıda ona göre yüksek bence hiç kaçırmayın derim

Ben bizzat 1992-1998 arasında Panasonic marka klimanın İzmir deki bölge servisiydim diyebilirim.Panatek zamanında gelen panasonic klimalarla bu gün gelen panasonic in en üst seviyesinin arasında dağlar var kalite anlamında.Daha bugün 1996 da takdığımız 12 lik makinayı söküp başka yere taktık.Şimdikilerin çok çok üstünde bir kalitede ,kemikli makine.Şu an hala o zamanların ekmeğini yiyiyor bence marka.

Servislik.ithalatçılık işi bence karışık,3 sene sonra ne olur bilinmez.Bu arada Midea markanın servis hizmeti de malummmm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: gebzeklima

yaklaşık 3 yıldır panasonic servisiyim kocaelideyim ve buralarda pek bilinmez panasonic klima ama cok daha eski servisi ve panasonic klimayı bilen arkadaşlar panasonic klima üstüne tanımam diyorlar. ve kalite anlamında sorduğunuz meodl panasonic klimanın en üst versiyonu ve söylediğiniz fiyat bir satıcının satmayı bırak alabileceği en iyi fiyatlardan bana gelişine baktım 2900 tl yani gerisini siz düşünün nasıl verebiliyorlar o fiyata anlamıyorum demekki bulunduğunuz bölgelerde satışları yüksek ve iskontolarıda ona göre yüksek bence hiç kaçırmayın derim

Ben bizzat 1992-1998 arasında Panasonic marka klimanın İzmir deki bölge servisiydim diyebilirim.Panatek zamanında gelen panasonic klimalarla bu gün gelen panasonic in en üst seviyesinin arasında dağlar var kalite anlamında.Daha bugün 1996 da takdığımız 12 lik makinayı söküp başka yere taktık.Şimdikilerin çok çok üstünde bir kalitede ,kemikli makine.Şu an hala o zamanların ekmeğini yiyiyor bence marka.

Servislik.ithalatçılık işi bence karışık,3 sene sonra ne olur bilinmez.Bu arada Midea markanın servis hizmeti de malummmm.

Eski panasonicler iyi idi ancak bugun 2000 den beri tık demeyen Klimam da iç ünitede önce duman ardından yangın çıktı.
    Ne deyim ki ?

Antalyada kimi tavsiye edersin üstad ?

• Birol bey, o halde Pana klimayı unut diyorsun kısacası, öyle mi? Etherea serisi hoşuma gidiyordu aslında ama, bu ion özelliği Mitsubishi ve Sharplarda da var mıdır acaba? Ya da Toshibaya mı yönelmek lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonysparkov

Birol bey, o halde Pana klimayı unut diyorsun kısacası, öyle mi? Etherea serisi hoşuma gidiyordu aslında ama, bu ion özelliği Mitsubishi ve Sharplarda da var mıdır acaba? Ya da Toshibaya mı yönelmek lazım?

ion miyon takılmayın ,hepsi hikaye.Siz ısıtmasına, soğutmasına,sesine ,tüketimine ve en sonunda da fiyatına bakın.Gerisi hikaye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Panasonic KİT UE 18QKE 2800 lira civarına alınır mı?
    ME MSZ SF50 alma aşamasındayım ama düşünüyorum,biri 2800 lira diğeri 4500 lira...arada 1700 lira fark var, 5 ay ısıtma için kullanacağım düşünülürse ve ayda faturaya 50 lira fark etse (ki 50 lira fark hayatta etmez....) ME kendini yılda 5 ay ısıtma amaçlı kullanımla yaklaşık 7-8 yılda telafi edecek..yanlış mıyım? ME o kadar paraya değer mi?
    bu arada tek kriterim enerji sarfiyatı.yok sesmiş yok konformuş? onlarla pek ilgilenmiyorum açıkçası? panasonic sesli bir makine değil ayrıca..

Panasonic KIT-UE 18QKE ....

Ben bu klimayı dün satın aldım arkadaşlar,kısmetse yarın montajı yapılacak.
    Cihazla yaklaşık 34 m2 olan guney-batı cepheli pimapen pencereli fakat son katta bulunan evimin salonunu ısıtmaya çalışacağım.
    Şartlar zorlu!!! umarım Panasonic bu işin altından kalkar ve ME'nin marka imajına para ödememek için kendisini seçmemden dolayı beni üzmez.
    Montaj yapıldıktan sonra cihazın, iç ve dış ünite görüntülerini,sesi ve ısıtma gücüyle ilgili detayları paylaşacağım.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: schubo85

quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Panasonic KİT UE 18QKE 2800 lira civarına alınır mı?
    ME MSZ SF50 alma aşamasındayım ama düşünüyorum,biri 2800 lira diğeri 4500 lira...arada 1700 lira fark var, 5 ay ısıtma için kullanacağım düşünülürse ve ayda faturaya 50 lira fark etse (ki 50 lira fark hayatta etmez....) ME kendini yılda 5 ay ısıtma amaçlı kullanımla yaklaşık 7-8 yılda telafi edecek..yanlış mıyım? ME o kadar paraya değer mi?
    bu arada tek kriterim enerji sarfiyatı.yok sesmiş yok konformuş? onlarla pek ilgilenmiyorum açıkçası? panasonic sesli bir makine değil ayrıca..

Panasonic KIT-UE 18QKE ....

Ben bu klimayı dün satın aldım arkadaşlar,kısmetse yarın montajı yapılacak.
    Cihazla yaklaşık 34 m2 olan guney-batı cepheli pimapen pencereli fakat son katta bulunan evimin salonunu ısıtmaya çalışacağım.
    Şartlar zorlu!!! umarım Panasonic bu işin altından kalkar ve ME'nin marka imajına para ödememek için kendisini seçmemden dolayı beni üzmez.
    Montaj yapıldıktan sonra cihazın, iç ve dış ünite görüntülerini,sesi ve ısıtma gücüyle ilgili detayları paylaşacağım.
    Saygılar.

Hayırlısı olsun,ben panasonic kit ue 18qke ile ME msz sf 50 arasında gittim gittim geldim..Panasonicten vazgeçip gittim ME aldım.ME ile aynı işi yapacağına eminim diyebilirim zira bir alt serisi YE18mkx bir arkadaşımda var gayet memnun.hayırlısı olsun tekrar,sakıncası yoksa kaça aldınız? ben peşin 2900 liraya kadar düşürmüştüm..hatır gönül bir 50 lira daha kırdırırdım belki...

• Bugün klima takıldı. montajı yapan servis gerçekten çok güzel çalıştı ,yaklaşık yarım saat vakumdan sonra cihazı çalıştırdılar.
    Isıtmada problem olmayacak gibi görünüyor.
    Fakat klima bir baymak kadar sesli çalışıyor, o kadar arayıştan sonra gercekten yıkıldım diyebilirim ve ben uyku modu yada süper sessiz mode gibi birşey bulamadım. Çok basit kısacık bir kullanım kılavuzu ve sadece açma kapama ve temizlik konuları bide zamanlamaya değinmişler.
    Yatak odamdaki Midea Premier 12000btu en yuksek fanda iken bile Panasonicin en kısık modundan az ses çıkarıyor.
    ME yi çalışırken görmediğim için kıyaslama yapamıyorum fakat bu kadar sesli olabileceğini düşünmüyorum.
    Fiyat olarakta 3300 tl 9 taksit olarak aldım, bu fiyat tüm Adanada bulabildiğim en düşük fiyattı.
    Ben klimayı alırken alarko carrierle panasonic arasında kalmıştım ME'e malesef maddi olarak ulasamayacağım için vazgeçmek zorunda kalmıştım.Şuanda bu sesli performanstan sonra çalışırken gördüğüm carrier 53UQV serisinimi alsaydım demeden edemiyorum.
    Montaj akşam yapıldığı için dış ünite fotoğraflarını çekemedim en kısa zamanda iç ve dış ünite fotoğraflarını paylaşacağım.

• Izmir de hava -4 derece şu an. Klimam cayır cayır sıcak hava üflüyor. Şu L Tipi olmayan kondenser yüzünden klimanın şişeceğini iddaa eden arkadaşlar nerede acaba?

• Valla arkadaşlar açık ve net söylemeliyimki Panasonic klima ısıtmıyor!!!!!
    Baba evimdeki 10 yıllık on-off arçelik klima koc salonu ısıtırken benim 2014 model ue serisi güya!! 26000 btu ısıtma yapabilen klimam Adanada 2 derce santigratta ısıtma yapmıyor...!
  • quote:

Valla arkadaşlar açık ve net söylemeliyimki Panasonic klima ısıtmıyor!!!!!
    Baba evimdeki 10 yıllık on-off arçelik klima koc salonu ısıtırken benim 2014 model ue serisi güya!! 26000 btu ısıtma yapabilen klimam Adanada 2 derce santigratta ısıtma yapmıyor...!

Etheria olanmı yoksa çinli olan modelmi.
    Etheria ise L kondenser değilse sorun ondandır.
  • B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    yok şefim etherea değil çinli olan model YE seriside değil bu UE serisi en yeni model güya..! UE seriside etherea gibi malezya üretimi.! kondanser dediğiniz dış ünite deki radyator gibi olan ızgara ise o L şeklinde ondan oldugunu sanmıyorum.

klima içeriyi 24 derece bile yapamıyor!!

auto fan modunda diiyelimki 21 dereceeye ayarladık ve o dereceye geldi,kliMA fanını kısmıyorda sadece ağız üfleme sıcaklığını düşürüyor..!
    garip bir klima...

Ha bu arada klima bakır boruyla değilde Alüminyumuçları 20 cm bakır olan boruyla montaj yapıldı..
    Fabrika böle gönderiyormuş.
  • quote:

yok şefim etherea değil çinli olan model YE seriside değil bu UE serisi en yeni model güya..! UE seriside etherea gibi malezya üretimi.! kondanser dediğiniz dış ünite deki radyator gibi olan ızgara ise o L şeklinde ondan oldugunu sanmıyorum.

klima içeriyi 24 derece bile yapamıyor!!

auto fan modunda diiyelimki 21 dereceeye ayarladık ve o dereceye geldi,kliMA fanını kısmıyorda sadece ağız üfleme sıcaklığını düşürüyor..!
    garip bir klima...

Ha bu arada klima bakır boruyla değilde Alüminyumuçları 20 cm bakır olan boruyla montaj yapıldı..
    Fabrika böle gönderiyormuş.

İnternetden arama yaptımda o UE serisi Etheria değil onun hakkında bir şey diyemem.
    İzmirde bir arkadaş 12.000 etheria 40 metre alanda 24 saat açık kullanıyor ve ısınıyor.

Birde şu var sizin sorunla alakalı değil ama etheria bazı modellerde siyah toz sorunu vardı bazı bayiler bunları istek üzerine geri aldı.
    Sizde bir uğraşın eğer klima sorunlu ise geri verebilirsiniz.

• B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    Normalde herhangi bir beyaz eşyayı kurulumu yapılsa dahi bir hafta içerisinde sebep belirtmeden iade hakkımız varmış tüketici olarak.
    Ben satın aldığım yerle görüştüm fakat beni oyaladılar ve hala herhangi bir geri dönüş yok.

anlamadığım için soruyorum klimanın ağızdan 46 derece üflemesi normalmi?
    Bakır boru olması birşeyi değiştirirmiydi?
    Eğer bunlar normalse( alüminyum boru olması ve 46 derce üflemesi) bu klima 32 m2 yi neden ısıtmaz abicim.

Eğer bilen arkadaş varsa bilgilendirirse çok sevinirim.
  • quote:

Bugün klima takıldı. montajı yapan servis gerçekten çok güzel çalıştı ,yaklaşık yarım saat vakumdan sonra cihazı çalıştırdılar.
    Fakat klima bir baymak kadar sesli çalışıyor, o kadar arayıştan sonra gercekten yıkıldım diyebilirim ve ben uyku modu yada süper sessiz mode gibi birşey bulamadım. Çok basit kısacık bir kullanım kılavuzu ve sadece açma kapama ve temizlik konuları bide zamanlamaya değinmişler.
    Yatak odamdaki Midea Premier 12000btu en yuksek fanda iken bile Panasonicin en kısık modundan az ses çıkarıyor.
    ME yi çalışırken görmediğim için kıyaslama yapamıyorum fakat bu kadar sesli olabileceğini düşünmüyorum.
    Fiyat olarakta 3300 tl 9 taksit olarak aldım, bu fiyat tüm Adanada bulabildiğim en düşük fiyattı.
    Ben klimayı alırken alarko carrierle panasonic arasında kalmıştım ME'e malesef maddi olarak ulasamayacağım için vazgeçmek zorunda kalmıştım.Şuanda bu sesli performanstan sonra çalışırken gördüğüm carrier 53UQV serisinimi alsaydım demeden edemiyorum.
    Montaj akşam yapıldığı için dış ünite fotoğraflarını çekemedim en kısa zamanda iç ve dış ünite fotoğraflarını paylaşacağım.

Aldığınız ürün eski seri Ethera nın ,çıplatılmış ,basitleştirilmiş serisi.yani yeni derken geri gitmiş ürün. 3300 TL ye Ethera olmaz zaten. Klimanızın ısıtmaması ise 46 dereceyi ne kadar çalıştırdıktan sonra ölçüm yaptığınız önemli öncelikle.Daha doğrusu ne emiyor ne üflüyor.Dış hava ısısı,iç ortam ısıs vs. nedir. 46 derece üfleyen makinede sıkıntı yokdur diyebiliriz.Yani arıza vs. anlamında.Ha performans düşük mü değil mi o önceki söylediğimiz kriterlere bağlı...

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Bugün klima takıldı. montajı yapan servis gerçekten çok güzel çalıştı ,yaklaşık yarım saat vakumdan sonra cihazı çalıştırdılar.

Aldığınız ürün eski seri Ethera nın ,çıplatılmış ,basitleştirilmiş serisi.yani yeni derken geri gitmiş ürün. 3300 TL ye Ethera olmaz zaten. Klimanızın ısıtmaması ise 46 dereceyi ne kadar çalıştırdıktan sonra ölçüm yaptığınız önemli öncelikle.Daha doğrusu ne emiyor ne üflüyor.Dış hava ısısı,iç ortam ısıs vs. nedir. 46 derece üfleyen makinede sıkıntı yokdur diyebiliriz.Yani arıza vs. anlamında.Ha performans düşük mü değil mi o önceki söylediğimiz kriterlere bağlı...

GELEN teknik servis elindeki dijital termometreyle ortamdaki bir kaç yere ışın göndererek ölçüm yaptı ( bunlar tabiki buzz gibi duvardı ) 16 derece cıktı sonra emişi ölçtü 16 derece emiş yaklaşık 20 - 30 dk sonra 46 derece üfleyiş vardı.
    klima ne kadar çalışırsa çalışsın kapı kapalı olmasına rağmen yatak odamdaki mideanın sıcak keskinkiğine kesinlikle erişemiyor.kumandadan 30 derce yapsam bile o performansı göstermiyor.
    Bu arada eşim ve ben çalışıyoruz ve sadece akşamları evdeyiz. buna rağmen ragmen her ay 50-60 tl gelen elektrik faturası,klimayı taktırdıktan sonraki ilk faturada 198 tl oldu!!!!!!

• schubo85 aynı klimayı Panasonic KIT-UE 18QKE bende İzmirde 21 Ocak 2015 salı günü takdırdım tamamen sizin yazdıklarınıza katılıyorum. müthiş rahatsız edici bir fan sesi ve anormal bir çalışma ile iyi bir ısıtma olmuyor. ben daha önce bir sharp inverter kullanıcısı olarak Panosonici çok beğenmedim. klimayı aldığım yeri aradım servis gelip bakacak aldığım firmada da gerekirse başka bir klimayla değiştirebileceğini söyledi onun için içim rahatladı yoksa çok moralim bozulmuştu. işin bir de ilginci kuran servis ısrarlarıma rağmen vakum yapmadı sadece havasını aldırdı bu vakumlamayla aynı şey dedi ama forumda okuduklarıma göre mutlaka vakumlama yapılması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Versalid

Oturduğum yerde bir satıcı kit ve9 nke ye 2250 lira fiyat verdi.Kit e9 qke serisi ise internette bulabildiğim en ucuz 2550 lira.Nke seri 2012 model,qke serisi ise 2014.Yalniz tüketim değerlerini kıyasladığımızda nke serisi daha verimli duruyor.Nke serisinde düz kondenser konusu bayağı tartışılmış.Qke serisinde aynı durum devam ediyor mu ?
    Kit ve9 nke Seer 8.6(A+++) Scop 5.4(A+++)

Kit e9 qke Seer 6.9(A++) Scop 4.7(A++)

Arkadaslar ve9nke serisi ozel bir seri etherea modeli ile alakasi yok heatcharge serisi o norveç e ozel bir cihaz

• Ve serisi cihazin fiyati 10bin tl nin uzerinde bayiye geliyor tr dede zaten 5-10 adet getirmisler... O paraya verirlerse kacirmayin

• Çakal klimacılar gelmiş yine.Pan.çakıldı .reklam lazım.İlkgelen panasonclerle şimdiler arsında dağlar var.iyice uyduruk mallar grliyor.spotçu malı oldu.çokklimacı bıraktı satmıyo izmirde.sende gelmişsin panasonc anlatoyosun.en iysimiş.kaç pars 10 000 tl.reklam onunla stılan dandiko.alın alın dndiko panasoncler çok iyi fiata.
  • öncelikle merhaba herkese hayırlı günler elimde panasonic CS-12QKE VE CS-UE18QKE model klimalardan mevcuttur.Adınıza faturalandırılıcaktır 3 yıl genel garanti 5 yıl kompresör garantilidir.sahibinde.com linkini paylaşıyorum ordan bakabilirsiniz diğer ilanlarıma bakmak için mağazama bakabilirsiniz saygılarımla...

CS-UE12QKE ilan linki:
    www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-panasonic-cs-ue12qke-12.000-btu-a-plus-dc-inverter-klima-sifir-213258899/detay/

CS-UE18QKE ilan linki:
    www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-panasonic-cs-ue18qke-18.000-btu-a-plus-dc-inverter-klima-sifir-213258353/detay/

sahibinden.com mağazam:www.akkanticaret.sahibinden.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontpasa -- 18 Mayıs 2015; 15:05:51 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.