Şimdi Ara

Panasonic HDC-TM700 Full HD video kamera video inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
44.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyat ankara media markt ta 2.999,-tl idi. şimdilik bildiğim tek dükkan fiyatı bu netten değişik fiyatlara alan veya yurt dışından getiren arkadaşlara da rastladım.
  • - İnanılmaz kötü bir kamera bu fiyata

- Sony HD kameraları çok çok daha iyi

- Zaten biraz dikkat ederse insan direkt Sony'leri taklit etmişler, nerdeyse kalıbı bile aynı diyebilirim.

- Bir de AVCHD Sony'nin geliştirdiği bir formattır.
  • @chipbyte

Zevkler ve beklentiler kisiden kisiye degisebilir tabi fakat AVCHD Sony ve Panasonic ortakliginda gelistirilmis bir formattir.
  • 32kb depolama alanı olarak söylenmiş videoda =)
  • Mesut abi incelemeleri hangi kamera ile çekiyorsunuz ve hangi program ile export alıyorsunuz ? 3.soruşum oluyor ama lütfen bu sefer cevap gelsin.
  • amazon da fiatı bir anda 799 usd inmiş

almak istiyenlere tavsiyem 400-450 usd iken almaları yönünde olur. kamere 3 ccd değil 3cmos. sony vegas pro da ham görüntüyü alır işlerseniz derinlik satursyon ve kontras verirseniz olur size 3cmos göz gördüğüne inanır yani
    3 adet pannasonic esksittim pili 20 dakkika da biter ama kitapçığında 1.5 saat yazar inanmayın..ürün kutusunda yedek aparatalarada bakın pil made in japan mı diye değilse china dır
    bugün aldığınız kamera eve girdiği anda eskimiş olur sabah uyandığınızda ikinci el olur o yüzden 400 usd den tek krş fazla vermemeyi ilke edindim ben kamarayı incelemedim ama bu işlerde lens konuşur, çipin büyüklüğü konuşur, f değeri kaç bilmek lazım 1/2.5 falan ise güzel dir
    aslında bu işin pri sony dir ama 40 üründen biri iyi çıkar 39 u kötü ardından canon gellir ardından panasonic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 5 Haziran 2010; 19:05:12 >

• sony ve canoncular iş başında

• hocam ben deneyimlerimi aktardım paranız çok ise alın kelepir fiatı
  • http://www.camcorderinfo.com/ratings.php#

burda verilen birincilik için ne yorum yaparsınız?
  • hocam orda yazılanlarda benim dikkatimi çeken şu sensor size 4.1 ben 2.5-2.8 üzerine para vermem
    birincilik neye göre verilmiş bilebilme şansımız yok bazı sitelerde de hep canon birincidir, bazı siteelerde hep sony
    iş lens büyüklüğünde yatar , büyük lens az ışıkta bile çok iyi iş çıkarır eklediğiniz iyi olmuş, ilk dikkatimi o çekti
    http://www.vimeo.com/10414312
    burda t-700 yazoyor bu uaçk modeli mi yoksa kamera mı bilemem ama görüntüde doğallık yok ve DOF verimi sıfır benim göz bunu görüyor

bence son cx550 de çip 2.8 iyi iş çıkarması lazım bi üste link eklemiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

hocam orda yazılanlarda benim dikkatimi çeken şu sensor size 4.1 ben 2.5-2.8 üzerine para vermem
    birincilik neye göre verilmiş bilebilme şansımız yok bazı sitelerde de hep canon birincidir, bazı siteelerde hep sony
    iş lens büyüklüğünde yatar , büyük lens az ışıkta bile çok iyi iş çıkarır eklediğiniz iyi olmuş, ilk dikkatimi o çekti
    http://www.vimeo.com/10414312
    burda t-700 yazoyor bu uaçk modeli mi yoksa kamera mı bilemem ama görüntüde doğallık yok ve DOF verimi sıfır benim göz bunu görüyor

bence son cx550 de çip 2.8 iyi iş çıkarması lazım bi üste link eklemiştim

bu model uçağın modeli dostumgörüntü kalitesi sıfır zaten..

• bence karamsar ve yönlendirici yorumlar yapılana kadar tm700 hakkında gerçekten bir eksiklik biliniyorsa bir kusuru varsa onun hakkında yorum yazılmalıdır. sen ne biliyorsun diyebilirsiniz bana, ben hiç birşey bilmediğimi biliyorum ama yapılan yorumlarında ya tutarsa kabilinden deneyim ve gözlem olmaksızın insanları şüpheye ve tereddüte düşürecek cinsten olmasıda canımı sıkıyor.bu model hakkında delili ile doğru söyleyip yorum yazanın başım üstünde yeri var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemi71 -- 5 Haziran 2010; 21:13:04 >
  • 2 aylık kamera araştırmam "armudun sapı üzümün çöpü" oldu.
    sony, canon, panasonic marka ve bi çok farklı modelleri arasında gittim geldim.... en son tm700e karar verdim gibi.... genelde hep olumlu yorumlar okudum ama yukarda yapılan olumsuz eleştirilerinde haklılık payı var gibi. özellikle sensor boyutuna bende takmıştım ama 3 tane olması konuyu tam bilmememden dolayı albenisi olan bişeymiş gibi geliyodu. ama video edit programıyla yapılabilecek bi şey ise 3 sensorün yaptığı şey çok da gerekli değilmiş gibi geldi banada? ama küçük sensor boyutu düşük ışıklı çekimlerde önemli rol oynuyosa sony nin panasonice üstünlüğü bariz. inceleme videolarında da sony 550 nin düşük ışık performansı daha iyi... gibi?
    ayrıca incelemelerde sony nin geniş açı çekimide panasonicden üstün. "wide angle denen özellik" ne kadar düşük olursa kameranın çekim alanı o kadar geniş oluyo(muş) bence bu da çok önemli bi özellik. sony 550 nin 29,8mm pana tm700 ün 35mm. aradaki fark karşılaştırmalı videolarda farkediliyo. son olarak sanırım sadece sony de olan infared night shot özelliği. benim bildiğim bu özellik sadece sony lerde. yanlış biliyo olabilirim ama gogıl da "infared night shot" diye arattırınca sadece sony nin örnek videoları çıkıyor.
    yaz geldi 1-2 ay içinde bi marka modele karar versem iyi olcak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laydin -- 6 Haziran 2010; 10:32:51 >

• CMOS ile 3MOS ve CCD arasında ne fark var ki ? benim kamera CMOS.. Panasonic TM 700 sahibi arkadaşların kamerası 3MOS..kullandığım bir kamerada CCD idi..hangisi daha iyi ? veya avantajları neler,bilen var mı ? Bir de sensör çapından kasıt,kameranın objektifinin kenarında "mm" olarak yazan sayı mı ?
    bu ikisininde ne işe yaradığını bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 7 Haziran 2010; 5:04:49 >
  • Arkadaşlar neyle neyi kıyaslıyorsunuz ya! Tabi ki Sony çok çok daha iyi hatta kat kat iyi hem de her konuda Türkçe menüsü bile yok Panasonic'lerin. Bilenler bilir gidin kime sorarsanız sorun zaten Sony (Carl Zeiss) diyecekler.

Gözünüzdeki perdeyi kaldırın artık kameranın tipine bir bakın ÇAKMA SONY gibi duruyor resmen göz var nizam var ya şaşılacak birşey doğrusu. Hadi fiyatı 300TL-500TL olsa koşa koşa gidin bunu alın derim Sony'lerden bile pahalı ayrıca çektiği videolarda derinlik yok derinlik! Renklerini ve siyah olayını hiç söylemiyorum bile...

Saygılar

• bu kameralara zamanında çok kafa yoran bİri olarak sensor size harici herşeyin faso fiso olduğunu net diyebilirim. görüntüyü işlemci işliyor derinlik , contrast, saturasyon veriyor 100 usd lik sony vegas pro9 da da işlersen aynısını elde edersin sorun noise d.o.f ..en büyük sorun..lens çapı küçük ise hepsi çuvallar ,gündüz bol ışıkta çekersin işin özü bu ben 1000 usd veririm diyen için yukarda örenek video ekledim o kamerayı alabilir bundan çok daha iyi iş çıkarır 2.8 , 2, 6-2,8 arası sensor boyutları optimumdur, üzeri 1/2 x3 olanlar pro düzeyde pahalı dır
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

bu kameralara zamanında çok kafa yoran bİri olarak sensor size harici herşeyin faso fiso olduğunu net diyebilirim. görüntüyü işlemci işliyor derinlik , contrast, saturasyon veriyor 100 usd lik sony vegas pro9 da da işlersen aynısını elde edersin sorun noise d.o.f ..en büyük sorun..lens çapı küçük ise hepsi çuvallar ,gündüz bol ışıkta çekersin işin özü bu ben 1000 usd veririm diyen için yukarda örenek video ekledim o kamerayı alabilir bundan çok daha iyi iş çıkarır 2.8 , 2, 6-2,8 arası sensor boyutları optimumdur, üzeri 1/2 x3 olanlar pro düzeyde pahalı dır

peki 3 sensor nasıl oluyor.? yani sony nin tek sensörü var ve panasonicden büyük bu yüzden düşük ışık çekimlerinde daha iyi. peki pana nın 3 sensörüde 1/4,1 ise 3 tane 1/4,1 demek olmuyomu bu. sorum bilen için saçma ve komik olabilir ama bu işlerden pek anlamayan biriyim nası oluyoda tek sensör le 3 sensörü büyüklükleri açısından kıyaslayabiliyoruz. sensör makinaya ışık giren yermidir? eğer öyleyse panasonicde 3 ayrı yerden ışık giriyo diyemeyizmi? bu da 3x1/4,1 etmezmi? gerçekten saçma bi soru olmuş olabilir ama benim kafamda bu sensor olayı böyle şekillendi.???

birde wide angle olayı da önemli değilmi. düşük ışık performansının yanında kameranın daha fazla alanı çekebilme yeteneğide kamera seçerken önemli değilmidir.

saygılar.

• Arkadaşlar merhaba,

Panasonic internet sayfasında SD600 modeli var sadece: manuel ring, elektronik vizör ve dolby 5.1 yok...
    Avrupa modeli ve fiyatıda SD700 ün yarısı görünüyor, diğer özellikleri aynı..

Türkiyede satılan bir mağaza varmı dır?
  • kullandığım kadarıyla gördüğüm gelmiş geçmiş en iyi el kamerası olduğunu söyleyebilirim..
  • lens çapı kaç yazıyor merceğe dik açı ile önden baktığınızda ?
    orda Q değeri göreceksininiz 43mm , 37mm, gibi bi rakam olmalı..
    kaç acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.