Şimdi Ara

PANASONİC ES LV 61 TRAŞ MAKİNESİ INCELEMESI(resimli) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
24
Favori
71.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala arıyorum alpa da 599 tl fiyat verdiler indirim de yapmıyorlar bildiğiniz daha uygun yer var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menanty

quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

ben makineden çok memnunum. ama bende de bir iki sivilce yaptı. işin aslı sivilceler hiç umurumda değil. o kadar rahatladımki makineden sonra.

sinek kaydı için:
    jilet puanım:100(mach 5 ile yarım saat sıcak banyo sonrası 2 perde ve2. perde tamamen ters olmak şartı ile)
    pan lv-61:90 (ne tahriş var ne bir şey) hatta canım sıkıldıkça traş oluyorum)

Traş makinesi almayı düşünüyorum attığınız mesaj çok dikkatimi çekti. Cidden 5 bıçaklı jilet ile tersten alnımş etkisi yaratabiliyor mu?

Cildim hassas ve jilet mahvediyor cildimi..

dün mecburen jiletle traş oldum. hala cildimde ağrı var(sakalım epey uzundu, onun için jiletle traş oldum)

geçen bir arkadaşıma denettim makineyi ama o istediği gibi traş etmedi. kuru traş yaptık onunla. derisi benimkinden yağlı olduğu için olmadı sanırım. bu arada bende kuru traş oluyorum ve çok memnunum. benim kıllara kafalrına göre sağa sola aşağı yukarı çıktığı için zamanla hangi bölegede nasıl traş oalcaüımı öğrendim.

eğer az tahriş ile 5 bıçaklıya yakın traş olmak istiyorsanız, biraz bastırmanız gerekecektir. buda tahr,ş yapacaktır ama kesinlikle jiletin tahriş yağtığı gibi değiş 4 de 1 i kadar diyelim.

ama dediğim gibi cildiniz arkadaşımınki gibi ise memnun kalmayabilirsiniz.

• Arkadaşlar LV61 in elek ve bıçağını temin eden var mı? Varsa ne kadara ve nereden temin ettiği konusunda bilgi verirse sevinirim.
  • Arkadaşlar bu tıraş makineleri konusunda bu işten anlayan, gönül vermiş, hem ürün hem destek alabileceğiniz pek az yer var (satıcı çok fazla onları kastetmiyorum) Bunlardan birisi Alpa bence ki zaten biliyorsunuz. Diğeri de Avcı ticaret diye bir yer var Eminönünde. Hem iyi fiyatlara ürün alırsınız hem de aldıktan sonra destek alırsınız her türlü. Gittiğinizde bütçenize göre sizi yönlendirip en iyi ürünü size satıyorlar, doğruyu söylüyorlar ve yaklaşımları gayet samimi.
    Paylaşmak istedim.
    http://avciticaret.net/index.php/bize-ulasin.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Arkadaşlar bu sene çıkan modellerle ilgili bulduğum önemli bir grafiği sizinle paylaşmak istedim. Henüz almamış olanlar için faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Yabancı dil bilmeyenler için özetlemeye çalışalım, ESLV61, ve ESLV65 modelleri birbiri ile tıpatıp aynı 2 modeller. Ancak, Panasonic ESLV65 modeline koyduğu gereksiz bir sensör ile lineer motorun hem devrini düşürüyor hem de ömrünü kısaltıyor. Bildiğiniz gibi, Lineer motor'un zaten belirgin özelliği gücünü sabit bir şekilde hep aynı devirde koruması böylece sakal yoğunluğundan etkilenmemesi. (Panasonic kataloglarında senelerdir bu, bir üstünlük ve lineer motorun karakteristik özelliği olarak anlatılırdı zaten) Oysa, LV65 modelinde motor, Lineer motor gibi değil, basit bir konvansiyonel bir motor gibi davranıyor ve motor devri alçalıp - yükseliyor . Bir başka deyişle dalgalanma yapıyor. Bu yüzden, hem lineer motordan beklediğiniz ve alışık olduğunuz o 14000 devirlik yüksek performansı sabit olarak alamıyorsunuz hem de bu dalgalanmalardan ötürü motor kısa ömürlü oluyor. Dolayısıyla, nasıl olsa arada bir fark yok. Alacak arkadaşlar ESLV61 modelini alsınlar ve hayal kırıklığı yaşamasınlar.
     PANASONİC ES LV 61 TRAŞ MAKİNESİ INCELEMESI(resimli)

Lineer motorların özelliği sabit devir değildir. Lineer motorun özelliği gücünü döner motorlarda olduğu gibi döner eksende değil düz bir hat üzerinde vermesidir. Sabit devir döner motorlarla da sağlanabilir.

Gücün düz eksende verilmesi verimlilik ve yüksek devir sağlanması açısından önemlidir. Konvansiyonel sistemlerde bir döner motor vardır ve döner hareket mekanik düzeneklerle ileri-geri, yani doğrusal harekete çevrilir. Yüksek devirlere çıkıldıkça bu sistem başarısız olur.

Doğrusal hareket, Philips gibi rotary çalışmayan tıraş makineleri için yararlı bir sistemdir.

LV65’e dönersek, yüksek devirli bir traş makinesi için olumsuz bir faktör bıçaklarda oluşan ısıdır. LV65’i yüzünüzden kaldırdığınız zaman devri düşmektedir. Yani gereksiz yere tam hızda çalışmamaktadır. Bunu bilgisayarlardaki speed-step özelliğine benzetebiliriz. Bu şekilde bıçaklar daha az ısınmakta, daha az aşınmakta, muhtemelen batarya ömrü artmaktadır.

LV65, LV61’den daha iyi bir tasarımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

quote:

Arkadaşlar bu sene çıkan modellerle ilgili bulduğum önemli bir grafiği sizinle paylaşmak istedim. Henüz almamış olanlar için faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Yabancı dil bilmeyenler için özetlemeye çalışalım, ESLV61, ve ESLV65 modelleri birbiri ile tıpatıp aynı 2 modeller. Ancak, Panasonic ESLV65 modeline koyduğu gereksiz bir sensör ile lineer motorun hem devrini düşürüyor hem de ömrünü kısaltıyor. Bildiğiniz gibi, Lineer motor'un zaten belirgin özelliği gücünü sabit bir şekilde hep aynı devirde koruması böylece sakal yoğunluğundan etkilenmemesi. (Panasonic kataloglarında senelerdir bu, bir üstünlük ve lineer motorun karakteristik özelliği olarak anlatılırdı zaten) Oysa, LV65 modelinde motor, Lineer motor gibi değil, basit bir konvansiyonel bir motor gibi davranıyor ve motor devri alçalıp - yükseliyor . Bir başka deyişle dalgalanma yapıyor. Bu yüzden, hem lineer motordan beklediğiniz ve alışık olduğunuz o 14000 devirlik yüksek performansı sabit olarak alamıyorsunuz hem de bu dalgalanmalardan ötürü motor kısa ömürlü oluyor. Dolayısıyla, nasıl olsa arada bir fark yok. Alacak arkadaşlar ESLV61 modelini alsınlar ve hayal kırıklığı yaşamasınlar.

Lineer motorların özelliği sabit devir değildir. Lineer motorun özelliği gücünü döner motorlarda olduğu gibi döner eksende değil düz bir hat üzerinde vermesidir. Sabit devir döner motorlarla da sağlanabilir.

Gücün düz eksende verilmesi verimlilik ve yüksek devir sağlanması açısından önemlidir. Konvansiyonel sistemlerde bir döner motor vardır ve döner hareket mekanik düzeneklerle ileri-geri, yani doğrusal harekete çevrilir. Yüksek devirlere çıkıldıkça bu sistem başarısız olur.

Doğrusal hareket, Philips gibi rotary çalışmayan tıraş makineleri için yararlı bir sistemdir.

LV65’e dönersek, yüksek devirli bir traş makinesi için olumsuz bir faktör bıçaklarda oluşan ısıdır. LV65’i yüzünüzden kaldırdığınız zaman devri düşmektedir. Yani gereksiz yere tam hızda çalışmamaktadır. Bunu bilgisayarlardaki speed-step özelliğine benzetebiliriz. Bu şekilde bıçaklar daha az ısınmakta, daha az aşınmakta, muhtemelen batarya ömrü artmaktadır.

Internetten en uygun fiyata nerden alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de yakın bir tarihte almayı düşündüğümden yaptığım araştırma neticesi şu iki mağazayı gördüm:

http://www.stoklumarket.com/asp/product/5926/Panasonic-ES-LV65-Tiras-Makinesi

http://www.****.com/Panasonic-ES-LV65-S803-Elektrikli-TraC59F-Makinesi-C59Earj-Edilebilir_94626.html#2

Zaten henüz başka yerde yok gibi...

• MACH25 M kullanıcısına yanıt
    konu hakkında teknik bilgim pek yok açıkcası ama yazdıklarında sanki ufak bir mantık hatası var.

anladığım kadarıyla yeni modelde bir sensör var ve sakalın yogunluguna göre motor devrini ayarlıyor makine. yani yoğun bölgelerde devri yükseltip, seyrek bölgelerde düşürüyor. bu oldukça mantıklı ve makineyi verimli hale getirebilecek bir fikir gibi görünüyor. konvensiyonel motorların olayı sakalın sık oldugu yerlerde devrin düşmesi ve haliyle işini yapamaması. burada ise tersi bir durum söz konusu sık bölgelerde devir sayısı artıyor. yanak kısmında 2 tel sakalı olan adamın makinesi 14bin devirde çalışması enerji kaybına neden olur. ayrıca yok yere tahriş oranını artıracaktır.
    motor ömrü konusunda mühendis arkadaşlar daha doğru yorum yaparlar muhtemelen ama yüksek ihtimalle full kapasite çalışmasındansa motorun arada devrini düşürerek çalışması ömrünü uzatır.

• Eski bir philips traş makinesi kullanıcısıydım memnundum makinem eskidi braun aldım 5sene öncesinin en iyi modelleri arasınaydı aldığım ama kesinlikle philips in eline su dökemedi ondan eski olmasına rağmen ve şimdi panasonic almayı düşünüyorm umarım philips i aratmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayee -- 14 Kasım 2013; 11:40:56 >
  • Arkadaşlar benim sorunum boyun bölgesi..Boyun bölgesinde cildim çok hassas, benlerim var ve sakallarım cilde paralel çıkıyor..Bu şartlar altında bu makineyi tavsiye eder misiniz? Yoksa alternatiflere mi yönelmeliyim..Parası hiç önemli değil?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    Dostum bende traş makinesi istiyorum ama konu başlığındaki model çok pahalı bahsettiğiniz moel biraz daha uygun geldi.
    ortalam 3-4 günde bir mach 3 ile tarş oluyorum önceden ayda bi kaç kere berbere gidip makine alıyodum ama şimdi yeni işim dolayısıyla sıklıkla traş olmak zorundayım ve yüzüm acayip tahriş oluyo ve sakalımda boyun altından itibaren ters ve sakallarım çok sert sizce böyle bir makine nerdeyse sinek kaydıya yakın bir performans sunarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 15 Kasım 2013; 11:45:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aurelianobuendia

konu hakkında teknik bilgim pek yok açıkcası ama yazdıklarında sanki ufak bir mantık hatası var.

anladığım kadarıyla yeni modelde bir sensör var ve sakalın yogunluguna göre motor devrini ayarlıyor makine. yani yoğun bölgelerde devri yükseltip, seyrek bölgelerde düşürüyor. bu oldukça mantıklı ve makineyi verimli hale getirebilecek bir fikir gibi görünüyor. konvensiyonel motorların olayı sakalın sık oldugu yerlerde devrin düşmesi ve haliyle işini yapamaması. burada ise tersi bir durum söz konusu sık bölgelerde devir sayısı artıyor. yanak kısmında 2 tel sakalı olan adamın makinesi 14bin devirde çalışması enerji kaybına neden olur. ayrıca yok yere tahriş oranını artıracaktır.
    motor ömrü konusunda mühendis arkadaşlar daha doğru yorum yaparlar muhtemelen ama yüksek ihtimalle full kapasite çalışmasındansa motorun arada devrini düşürerek çalışması ömrünü uzatır.

Valla dostum, bir makine mühendisi ve senelerdir Panasonic in lineer serisi tıraş makinelerini kullanan birisi olarak söylüyorum. ESLV65 hiç içime sinmedi .
    Üşenmedim kalktım Panasonic merkez servisine gittim ve orada da en yetkili kişi ile bu meseleyi yüz yüze ayrıntılı bir şekilde konuştum. Kendisi de bana bir "dost olarak" ESLV61 in Panasonic in alınabilecek hala en iyi tıraş makinesi olduğunu söyledi. ESLV65 in piyasaya üst model gibi lanse edilmesine rağmen ESLV61 den daha üstün olmayan bir model olduğunu, ve kişisel olarak tasarımını da çok kaba bulduğunu ifade etti. Yukarıda grafikte izah edilen argümanlara %100 katıldığını ve kimsenin sürekli motoru dalgalanan bir tıraş makinesi almak istemeyeceğini ve bu motor sisteminin Panasonic'e kaçınılmaz olarak müşteri kaybettirebileceğini söyledi. Özellikle sık ve sert sakallı insanların ESLV65 in performansı karşısında hayal kırıklığı yaşamasının muhtemel olduğunu da ilave etti. Öte yandan ESLV61 kullanıpta, servise gelip memnun kalmadığını söyleyen birisine de rastlamamışlar şimdiye kadar.
    Anlayacağınız, sanıldığı gibi değil. Siz siz olun bulaşmayın, ESLV61 alın temiz temiz kullanın. Kafanız rahat olsun en azından

• quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

quote:

Dostum, mesajında yanlış bir bilgiyi görünce düzeltmek zorunda hissettim kendimi. Lineer motorların özelliği sabit devir değildir demişsin fakat bu yanlış bir bilgi olur. Ben makine mühendisiyim ve son 20 senedir Panasonic Lineer motorlu tıraş makinelerinden kullanıyorum bu yüzden az çok biliyorum magnetic leviation teknolojisini. Panasonic in kendisi bile bu argümanı senelerdir gururla kullanıyor zaten. (Tıraş makinelerinin kutularının üzerinde bile "constant shaving power" şeklinde öne çıkarıyor ve 2 farklı grafik ile Panasonic ile diğer üreticilerin konvansiyonel motorları arasındaki farkı grafiksel olarak gösteriyor. Birisinde hiç düşmeyen tıraş performansı ve motor gücü, diğerinde ise sakal yoğunluğundan ve bataryadan olumsuz etkilenen ve gücü azalan konvansiyonel döner tip motor. istersen evdeki kutulardan tarayıp koyabilirim.

Bu hususun dışındaki diğer söylediklerine katılıyorum. Tasarım ise, tamamen kişisel zevklerin konuştuğu bir alan. ESLV61 i çok kibar buluyorum ben.
    Mimar sinanda güzel sanatlar hocası olan dayıma, tarafsız bir gözlemci olarak kendi kişisel görüşünü sorduğumda o da, kesinlikle ESLV65 hatlarını kaba bulduğunu söyledi mesela.

• http://www.youtube.com/watch?v=Q0L7MiX1qiY
    Panasonic ES-LV81-K Arc 5 Multi Flex

http://youtu.be/Q0L7MiX1qiY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayee -- 16 Kasım 2013; 19:45:36 >
  • Dostum en ufak bir tereddütün olmasın bu konuda.Kesinlikle gönül rahatlığıyla alabilirsin.
    Yalnız alışma süreci denen bir durum var.Bunu gözardı etme.kesinlikle zaman içerisinde çok daha iyi oluyor.
    Ben sıfır traş oluyorum.Sakallarımı ters düz keserdim ben.Ve benim de sakallarım gür.Boyun altını jiletle alamıyordum inan.Kanıyordu çünkü.
    Şu an en ufak bir sorunum yok

Mesajını da geç gördüm kusura bakma lütfen.

Bir sorun olursa pm de atabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    Önemli değil Hocam cevabın için çok teşekkürler ama ne yalan söyliyeyim hala tereddütteyim alsammı diye alırız birde istediğimiz gibi olmazsa az parada değil hani ortalama 400 TL civarı aslında tereddütüm bir sebebi ise şuan mach3'le bile tam sinek kaydı olamıyorum makinede nasıl olur diye düşünüyorum ama bir yandanda jiletle aşırı tahriş olmamdan dolayı makine almak istiyorum yani anlıycağın kafa oldu allak pullak
  • Bence Gönül rahatlığıyla Es 61 alabilirsin. Bende aynı tereddütlerle aldım ama 10 aydır gayet memnun şekilde kullanıyorum. Emin ol jiletten daha güzel.. En azından jiletle traş olduğum gibi kanama olmuyor muhtemelen tahrişde olmuyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdeniz

Bence Gönül rahatlığıyla Es 61 alabilirsin. Bende aynı tereddütlerle aldım ama 10 aydır gayet memnun şekilde kullanıyorum. Emin ol jiletten daha güzel.. En azından jiletle traş olduğum gibi kanama olmuyor muhtemelen tahrişde olmuyordur.

Cilde paralel cikan sakallari tahrissiz alabiliyor mu? Genel anlamda tahris, kizariklik kanama yasadiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla şöyle bir durum var bence, her makinede olan bir durum,sakal yapınıza göre değişir ve kullanım şeklinizde ona göre gelişir,benim ilk başlarda kalıyordu tek tük ama ben çok üstünde oyalanmıyorum çünkü bazen batık sakallar olabiliyor onlarıda cımbız yardımıyla çıkartıp alıyorum % 99 başarılı olduğunu söyleyebilirim. Valla tahriş traş zamanıyla alakalı bir şey ben 6 dakikada bitiriyorum ıslak traşı. Kuru traşta tahriş oluyor benim sakal yapımdan kaynaklı ama ıslakta tahriş olmuyor, yani aynı traşı jiletle olsam kan revan içinde kalırım ama makine ile eğer sivilce yoksa kanama olmuyor. Zaten zamanla makineyi ne kadra bastıracağınız,traş süresinin ne kadar uzun olacağına malesef zaman karar veriyor yani zaman ilerledikçe, makineye alıştıkça doğru yöntemi kendi yönteminizi buluyorsunuz. Hatta uzun bir ara makineyle olduktan sonra arada jiletle deni,yorum ve makinenin değierini birkez daha anlıyorum. Jiletle traş olduktan sonra yüzüm çekiliyor gibi oluyor ve yanma çok oluyor ama makine ile böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Ben önce sıcak su ile yüzümü nemlendirip köpüklü traşımı oluyorum sonra,soğuk su ile yıkıyorum sonra sıcak duşa giriyorum ve sonuç pamuk gibi cilt arkadaşlar:) Tavsiye ederim..:)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.