Şimdi Ara

PANASONIC DMC-FZ150 Ana Konu ve Fotoğraf Paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
983
Cevap
6
Favori
58.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

güzel bir türkçe inceleme
    http://www.teknoseyir.com/32871/panasonicin-super-zoomu-fz-150-testte/

Ölçümler

Boyutlar (A x Y x D) 124.3 x 81.7 x 95.2 mm / (4.89 x 3.20 x 3.74 inç)

Ağırlık Yaklaşık. 484 g pilsiz ve SD hafıza kartsız (1.06 lb) / Yaklaşık 528 g pilli ve SD hafıza kartlı (1.16 lb)

Optik Özellikler

Efektif Piksel Sayısı 12.1 Megapiksel

Sensör Boyutu / Toplam Piksel Sayısı / Filtre 1/2.3-tip Yüksek hassasiyetli Mos algılayıcı / 12.8 Toplam Megapiksel / Birincil renk filtresi

Diyafram açıklığı: F2.8 - 5.2 / Çokaşamalı İris Diyafram / (F2.8 - 8.0 (G) / F5.2- 8.0 (T))

Optik Zum: 24x

Odak Uzunluğu: f= 4.5 - 108mm (25 - 600mm 35mm eşdeğeri) / (28-672mm video kaydında 35mm eşdeğeri)

Ekstra Optik Zum (EZ): 29.4x (4:3 / 8M), 37.5x (4:3 / 5M), 46.9x (4:3 / 3M altında)

Akıllı Zum: 32x

Lens: LEICA DC VARIO- ELMARIT / 10 grupta 14 eleman / (2 Asferik Lens / 3 Asferik Yüzey / 3 ED Lens / 1 Nano Yüzey Kaplamalı Lens)

2-Hızlı Zum: Var

Optik Görüntü Sabitleyici: POWER O.I.S. (Açık / Kapalı / Aktif mod (sadece hareketli resimler için))

Dijital Zum : 4x

Odaklanma Bölgesi: Normal: Geniş 30 cm - sonsuz / Tele 200 cm - sonsuz / AF Makro / MF /Akıllı Otomatik / Hareketli Görüntü: Geniş 1 cm - sonsuz / Tele 100 cm - sonsuz

AF Destek Işığı: Var

Odak Normal / AF Makro / MF (yan kol ve imleç anahtarı düğmesi) / Hızlı AF AÇIK/KAPALI (Akılıı otomatik modunda açık), Sürekli AF Açık/kapalı (Video kaydında açık) / ODAKLAMA Düğmesi, AF/MF Çevrilebilir düğme, AF/AE

Kilitleme düğmesi / Bir çekim AF, AF Alan seçme / AF Takibi

Örtücü Hızı Sabit: 15 - 1/2000 saniye / Video Modu : 1/30 - 1/20,000 sn (1/8 - 1/20,000 sn Yaratıcı video modunda MF işlevinde) / Yıldızlı gökyüzü modu: 15, 30sec

Kadraj: 0.20" Renkli EVF (201.6K Piksel denge), Görüntüleme Alanı :yaklaşık %100, Lens 19.6x

AF Ölçümü Yüz / AF İzleme / Multi (23 pt) / 1 pt (Esnek / Ölçeklenebilir)

Dosya Biçimi: Sabit görüntü: HAM(RAW), JPEG (DCF / Exif2.3) / 3D Görüntü: MPO / Hareketli görüntü: AVCHD, MP4 , Quick Time Motion JPEG (yüksek hızlı videoda)

Yaratıcı Kontrol modu Canlı, Retro, Açık, Sepya, Yüksek Dinamik, Anahtar Deliği, Film Greni, Minyatür Efekti

Mod Tekerleği / Mod Butonu Akıllı Otomatik, P (Program) modu, A (Diyafram Önceliği) mode, S (Örtücü Önceliği) modu, M (Manuel) modu, Yaratıcı Video modu, Yaratıcı Kontrol modu, Portre modu, Manzara modu, Spor modu, Gece Portre modu, Yakın Çekim modu, Sahne modu, Özel Ayar
    Sabit Görüntü Sahne Modu Manzara yardımı, Parti, Mum ışığı, Bebek1, Bebek2, Evcil hayvan, Gün batımı, Yüksek hassasiyet / Art arda flaş, Gezdirme, Yıldızlı gökyüzü, Havai fişek, Kumsal, Kar, Hava fotoğrafı, Fotoğraf
    çerçevesi, / Yüksek hızlı video, 3D fotoğraf

Hareketli görüntü kaydetme (*2) [HD Video] 1920 x 1080 piksel, 50p (PSH: 28Mbps / AVCHD) (Algılayıcı çıkışı 50p) / 1920 x 1080 piksel, 50i (FSH: 17Mbps / AVCHD) (Algılayıcı çıkışı 50p) / 1280 x 720 piksel, 50p (SH: 13Mbps / AVCHD) (Algılayıcı çıkışı 50p) / 1920 x 1080 piksel, 25 fps (FHD: 20Mbps / MP4) (Sensör çıkışı 25p) / 1280 x 720 piksel, 25 fps (HD: 10Mbps / MP4) (Sensör çıkışı 25p) / [STD Video] VGA: 640 x 480 piksel, 25 fps (4Mbps / MP4) / [Yüksek hızlı video] QVGA: 320 x 240 piksel, 220 fps (Motion JPEG)

Devamlı Çekim Modu Tam çözünürlükte resim: 12 kare/sn Max. 12 resim (Standart / Yüksek Mod), / AF izleme ile: 5.5 kare/sn, 2 kare/sn / Yüksek hızlı art arda çekim: yaklaşık 40 kare/sn / (5M de kayıt 4:3 için, 4.5M 3:2 için, 3.5M 16:9 için, 3.5M 1:1 için) / Yaklaşık 60 kare/sn / (4:3'de 2.5M; 3:2'de 3M; 16:9'da 3.5M; 1:1'de 2M)

AVCHD (Aralıksız kaydedilebilir süre [hareketli görüntü]) Yaklaşık 110 dk (PSH), 130 dk (SH)
    MP4 (Aralıksız kaydedilebilir süre [hareketli görüntü]) Yaklaşık 140 dk (FHD)
    AVCHD (Asıl kaydedilebilir süre [hareketli görüntü]) Yaklaşık 60 dk (PSH), 70 dk (SH)
    MP4 (Asıl kaydedilebilir süre [hareketli görüntü]) Yaklaşık 75 dk (FHD)

Pozlama Program AE, Diyafram Öncelikli Pozlama AE, Örtücü Öncelikli AE, Manüel
    Pozlama Telafisi 1/3 EV adım, +/- 3 EV
    Otomatik (AE) Farklı değerlerde pozlama +/- 1/3~1EV adım, 3 kare
    Işık Ölçümü Akıllı Çoklu / Merkez Ağırlıklı / Spot
    ISO Hassasiyeti Auto / i.ISO / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / Yüksek Duyarlılık modu (ISO 1600-6400)

Sabit Görüntü Kaydı [1:1] 2992 x 2992 (9M) / 2448 x 2448 (6M EZ) / 1920 x 1920 (3.5M EZ) / 1536x 1536 (2.5M EZ) / 480 x 480 (0.2M EZ) / [4:3] 4000 x 3000 (12M) / 3264 x 2448 (8M EZ) / 2560 x 1920 (5M EZ) / 2048 x 1536 (3M EZ) / 1600 x 1200 (2M EZ) / 640 x 480 (0.3M EZ) / [3:2] 4000 x 2672 (10.5M) / 3264 x 2176 (7M EZ) / 2560 x 1712 (4.5M EZ) / 2048 x 1360 (2.5M EZ) / 640 x 424 (0.3M EZ) / [16:9] 4000 x 2248 (9M) / 3264 x 1840 (6M EZ) / 2560 x 1440 (3.5M EZ) / 1920 x 1080 (2M EZ) / 640 x 360 (0.2M EZ)

Görüntü Kalitesi RAW / RAW+Fine / RAW+Standard / Fine / Standard (3D mode: MPO Fine / MPO Standard )

Beyaz Ayarı Otomatik / Gün Işığı / Bulutlu / Gölge / Ampül Işığı / Flaş / Beyaz Set 1 / Beyaz Set 2 / Renk Sıcaklığı / Beyaz Ayarı (2 eksenli ayarlanabilir, her biri ±9 adım, Mavi/amber ve Macenta/Yeşil bias)
    Fotoğraf Stili Standart, Parlak, Doğal, Tek renk, Sahne, Portre, Özel
    Hareketli Görüntüde Optik Zum Var
    Kendinden Zamanlı 2 sn / 10 sn / 10 sn [3 fotoğraf]
    Yeniden oynatma
    Yeniden oynatma Modu Normal Oynatma, Slayt Gösterimi, Kategori Oynatma, Modu Oynatma, Favoriler Oynatma
    Küçük Resim Görünümü / Zumlanmış Yeniden oynatma 12,30- küçük resim / Var

Takvim Görünümü / Çifte Görüntü Oynatma: Var / Yok

Favori Belirleme / Görüntüyü Döndürme: Var / Yok

Histogram Gösterimi: Var

Vurgu Gösterimi: Var

Kesme Animasyon: Var

Video Bölme: Var

PictBridge Desteği: Tekil / Çoklu / Hepsi / Favoriler / DPOF(Dijital Baskı Sıra Biçimi)

Ekran Üstü Kumanda Dili Japonca, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Polonyaca, Çekce, Macarca, Hollandaca, Türkçe, Portekizce, Fince, Danca, İsveçce, Yunanca

LCD Ekran 7.5cm(3.0") Açısız TFT Ekran LCD Ekran (460K nokta), AR Kaplama / İzleme alanı : yaklaşık 100%  Geniş izleme açısı / AUTO Power (Gücü otomatik ayarlama) LCD modu, Power LCD modu
    Dahili Flaş Otomatik, Otomatik/Kırmızı Göz Azaltma, Hep Açık, Hep Açık/Kırmızı Göz Azaltma, / Yavaş Senk./Kırmızı Göz Azaltma, Hep Kapalı / Flaş Senkro; 1. / 2. / 0.3 - 9.5m (Geniş/ISO Otomatik), 1.0 - 5.1m (Tele/ISO Otomatik)
    Kayıt Ortamı Dahili Bellek, SD Hafıza Kartı, SDHC Hafıza Kartı, SDXC Hafıza Kartı
    Dahili Hafıza yaklaşık 70MB
    Mikrofon / Hoparlör Stereo / Var
    Arayüz mini HDMI, AV Çıkış, USB2.0 Yüksek hız
    Güç Li- ion Pil Takımı (7.2V, Minimum: 895mAh) (Dahil)
    Pil ömrü (yaklaşık) 410 resim (CIPA Standard)*1
    Standart Aksesuarlar Şarj Aleti, Pil Takımı, USB Kablosu, AC Kablosu, Omuz Askısı, CD-ROM, Parasoley, Lens Kapağı, Lens Kapağı İpi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 20 Ağustos 2012; 15:02:57 >

• örnek resimleri fırsat buldukça paylaşacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

örnek resimleri fırsat buldukça paylaşacağım

Şimdi fark ettim MF (Elle odaklama) imkanıda var.
  • Burada var bazı örnekler , kullanıcıları tarafından paylaşılmış...
    -
    http://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmcfz150
    -
    Flickr'dan

• quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

örnek resimleri fırsat buldukça paylaşacağım

Şimdi fark ettim MF (Elle odaklama) imkanıda var.

aynen ve sonuç gayet başarılı
  • birkaç örnek çekim daha bunlar acemi çekimleri makineyi tanıyıp ayarlar oturduktan sonra daha iyi olacağı şüphesiz
     PANASONIC DMC-FZ150 Ana Konu ve Fotoğraf Paylaşımı  PANASONIC DMC-FZ150 Ana Konu ve Fotoğraf Paylaşımı  PANASONIC DMC-FZ150 Ana Konu ve Fotoğraf Paylaşımı  PANASONIC DMC-FZ150 Ana Konu ve Fotoğraf Paylaşımı  PANASONIC DMC-FZ150 Ana Konu ve Fotoğraf Paylaşımı  PANASONIC DMC-FZ150 Ana Konu ve Fotoğraf Paylaşımı  PANASONIC DMC-FZ150 Ana Konu ve Fotoğraf Paylaşımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 18 Kasım 2011; 23:45:45 >

• selamlar

cihazı nereden ne kadara aldınız acaba ?

tşk
  • Hiç beklemediğim kadar iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

selamlar

tşk

slm demirören saturn'den 1448tl'ye satın aldım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

selamlar

tşk

slm demirören saturn'den 1448tl'ye satın aldım

Güle güle kullanmanız dileğiyle,Manuel Odaklama güzel olmuş.İmaj kalitesi beni çok memnun etti.
  • teşekkürler cevap için.. hx100v den pahalı bir cihaz anlaşılan , ben hx100v yi 1250 ye almıştım 12 taksitle sony mağazasından.. 200TL fark a değermi ? tamamen kişisel tercihlere bağlı , ancak ne yalan söyliyeyim foto kalitesi daha iyi sanırım.. 12mp 'in artıları ... sony 16.8mp efektifi sıkıştırmış canım alete ... yine de başarılı ama 12mp olsa idi tadından yenmezdi... (hoş bipekkan hocanın söyledikleri de çok açıklayıcı... BSI-CMOS , MOS farkı da etken olabilir.)

Hayırlı olsun güzel alet... ( slr-like için biraz pahalı bunlar ama herşey içinde olunca daha ucuza bile geliyor)
  • @Extravaganza* teşekkür ederim manuel ayarları oldukça tatmin edici çekimi kısıtlayan bir faktör şimdilik göremedim

@TatanQa aynen hepsi içinde oluncada ucuza geliyor oda bir gerçek 12 veya 10mp yerine sensörden geleni interpolasyona gitmeden verseler çok daha iyi olacak.sağol
  • quote:

@Extravaganza* teşekkür ederim manuel ayarları oldukça tatmin edici çekimi kısıtlayan bir faktör şimdilik göremedim

@TatanQa aynen hepsi içinde oluncada ucuza geliyor oda bir gerçek 12 veya 10mp yerine sensörden geleni interpolasyona gitmeden verseler çok daha iyi olacak.sağol

@svideoz,
    Makinanızı iyi günlerde , güzel karelerde kullanın.
    Özellikle benim bu tip makinalarda aradığım şey şu fotografta, Detayda kesiksizlik, pul pul dağılmalar yok pixeller arası etkileşim ben fark edemedim. Gördüğüm kadarıyla sensör gereken görevi yapmış İşlemcide göründüğü kadarıyla iyi iş çıkartmış. Lense zaten denecek bir şey yok. İşin aslına bakrsanız bir makinanın kalitesine bakarken çok iyi karelenmiş nefis güzel kareleri hiç sevmem, göz aldanması çok olur, adamın gözünü boyar. Sizin bu kareniz 400 ISO' da iyi iş çıkartmış, üstelik ışık yetersiz, Flaş yok ve diyafram 2.8, Otomatikte çekmişiniz. Diğer makinalar gibi ISO'yu 1600' e çekip kareyi rezil etmemiş. Demekki sensörün verimi iyi. Makina yapmışsa NR , Uygulama detayı sulu boya effectine çevirmemiş. Kısacası S6000FD' den daha iyi bir makinayı ilk görüyorum.
    Özellikle bu fotograftaki 100 ISO' ki detay tabii ve mükemmel, Kenar ve köşelerde hiç dağılma yok. Üstelik fotograf kötü bir açıyla çekilmesine rağmen. Tam karşıdan çekilebilseydi Objektifin marifetini 10 puanla değerlendirebilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 19 Kasım 2011; 12:11:07 >

• manual focus anladığım kadarıyla halkasız yani tekerlekle yapılabiliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

manual focus anladığım kadarıyla halkasız yani tekerlekle yapılabiliyor?

evet halkasız buradan kontrol ediliyor
  • quote:

quote:

@Extravaganza* teşekkür ederim manuel ayarları oldukça tatmin edici çekimi kısıtlayan bir faktör şimdilik göremedim

@svideoz,
    Makinanızı iyi günlerde , güzel karelerde kullanın.
    Özellikle benim bu tip makinalarda aradığım şey şu fotografta, Detayda kesiksizlik, pul pul dağılmalar yok pixeller arası etkileşim ben fark edemedim. Gördüğüm kadarıyla sensör gereken görevi yapmış İşlemcide göründüğü kadarıyla iyi iş çıkartmış. Lense zaten denecek bir şey yok. İşin aslına bakrsanız bir makinanın kalitesine bakarken çok iyi karelenmiş nefis güzel kareleri hiç sevmem, göz aldanması çok olur, adamın gözünü boyar. Sizin bu kareniz 400 ISO' da iyi iş çıkartmış, üstelik ışık yetersiz, Flaş yok ve diyafram 2.8, Otomatikte çekmişiniz. Diğer makinalar gibi ISO'yu 1600' e çekip kareyi rezil etmemiş. Demekki sensörün verimi iyi. Makina yapmışsa NR , Uygulama detayı sulu boya effectine çevirmemiş. Kısacası S6000FD' den daha iyi bir makinayı ilk görüyorum.
    Özellikle bu fotograftaki 100 ISO' ki detay tabii ve mükemmel, Kenar ve köşelerde hiç dağılma yok. Üstelik fotograf kötü bir açıyla çekilmesine rağmen. Tam karşıdan çekilebilseydi Objektifin marifetini 10 puanla değerlendirebilirdim.

teşekkürler özellikle alttaki resmi zoom ile çektim yer oldukça yüksekte karşıdan çekmem için alan yetersizdi yinede sonuçtan bende memnun kaldım

• @svideoz,
    Son mesajımdaki 2 fotografın orjinallerini (HAM) link verererek bir yere yükleyebilirmisiniz?
  • quote:

quote:

@svideoz,
    O switch ile nasıl kontrol ediliyor manuel fokus pek anlamadım ama soldaki tırtıklı halka ne işe yarıyor? zoom için mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 19 Kasım 2011; 12:43:54 >

• quote:

quote:

quote:

@svideoz,
    O switch ile nasıl kontrol ediliyor manuel fokus pek anlamadım ama soldaki tırtıklı halka ne işe yarıyor? zoom için mi?

tırtıklı halka sabit durumda sadece estetik amaçlı bir unsur halka yerine switch i çevirdiğini varsay işlev şekli aynı oldukça yumuşak bi şekilde fokus yapıyor

• quote:

@svideoz,
    Son mesajımdaki 2 fotografın orjinallerini (HAM) link verererek bir yere yükleyebilirmisiniz?

http://img855.imageshack.us/img855/8464/p1010050i.jpg

http://img521.imageshack.us/img521/2332/p1010128s.jpg

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.