Şimdi Ara

PANASNC LX 70 yada SONY D3000 almayı düşünenler(aldım bile-resim ekte)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
9.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forumda bir cok kişinin ilgilendigi ve almayı düşündügü bu 2 cihaz hakkında yorumları olan arkadaslar düşüncelerini belirtirse benim gibi 2 cihaz arasında karar veremeyen arkadaşlar için faydalı bir topic olabilir..her 2 cihazda kendi sınıfında bir cok cihaza göre yeni teknolojilere sahip ve son dönemin en iyi lcd leri arasında gösterilen cihazlardır..özellikle kullanan yada inceleme fırsatı olan arkadaşlardan yorumlarını paylaşmalarını rica ediyorum..
    PANASONİC özellikle alpha paneli , Motion Picture Pro (100Hz Teknoloji si ) , viera yazılımı , Geliştirilmiş 3D Renk yönetimi , 8500:1 Kontrast Oranı , Alt-Piksel kontrolü HDMI x 2 gibi özellikleri , sd yayın performansı ile öne cıkan , bir cok forum ve test sitesinde taktir toplayan benim de bizzat yayınını test edebilme imkanı bulabıldıgım muazzam bir tv..cihaz gercekten siyah renk veriyordu , ve benim o dönemde ilgilendigim ve forumda da bircok kullanıcısı olan samsung r81 ile yaptıgım kıyaslamada farkını acıkca ortaya koyan bir cihazdı..özellikle hızlı alt yazı geçişi olan bir sahnede r 81 de dahıl olmak üzere diger cihazlardakı yazılar bulanıklasırken LX70 deki netlik görülmeye degerdi zaten satıcıda cihazdakı panelin denginin R81 deki degil , samsung un M serisindeki clear panel oldugunu belirtti..gene cihazla ilgili farklı sitelerdeki düşünceler için ingilizce ve almanca yorumlara bakınız ;http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/panasonic_tx32lxd70.htm ) , (http://www.hifi-forum.de/viewforum-153.html )
    SONY ise gene son dönemde cıkan ve forumda da ilgi gören bir cihaz..özeillikle altta verdigim yabancı linklerde oldukça övgü alan gerek görünüş , gerek panel , gerekte renk doygunlugu görülmeye deger bir tv..Motionflow +100Hz, Bravia Picture Processing Engine, Live Colour Creation, 24p True Cinema özelligi , 8,000:1 kontras oranı , 3 HDMİ , daha yumusak renk geçişleri sagleyen yeni 10 bit paneli ile öne cıkan bir cihaz( diger bir cok tv de 8 bit ) sd yayın performansını ise gene test ettigimde oldukça basarılıydı..PANASONİC E göre 400-500 ytl kadar pahalı..ancak özellikle yurtdısı kaynaklarda performans açısından panasonic e oranla cok az farkla önde gözüküyor.. bakınız ;(http://www.hdtvorg.co.uk/ ) farklı incelemeler için ;(http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL32D3000/ ) .. gene bence muazzam bir tv ..
    Özet olarak arladaslar sizce hangi cihaz tercih edilmeli , hangi cihazın resim kalitesi daha başarılı , hangi cihaz sd yaynda daha verimli olur ?aradaki fiyat farkı verilmeli mi ( d3000 alınırsa ) .. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitter end -- 7 Kasım 2007; 0:46:48 >

• Bence LX70. 32D3000 in aradaki fiyat farkını hakedecek kadar üstün olmadığını düşünüyorum.
  • aslında her 2 cihazı yanyana karşılaştıra imkanı olsa cok daha saglıklı olur , ancak bu 2 cihazı aynı magazada bulamadım henüz ..
  • fiyat farkı ne kadarmış acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: moran21

Bence LX70. 32D3000 in aradaki fiyat farkını hakedecek kadar üstün olmadığını düşünüyorum.
  • benim lx70 için alabildigim en iyi fiyat tekofaks garatili 2500 ytl..D 3000 de ise euroasia garantili en iyi fiyat 2800 ytl ankara cepada aldım..yani 300 ytl fark var..bunlar peşin para için geçerli olan fiyaatlar..
  • Merhaba,

Bir tx-32lx700F kullanıcısı olarak 70 modeli için yaptıgım uyarıları dikkate alırsanız sizin için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Gerçi incelemişsinizdir ama ben yinede linki ekte vereyim:

http://forum.donanimhaber.com/m_15555957/tm.htm

Sony D3000 ile Panasonic tx-32lx700F modellerini türkiyede yanyana görmek zor ancak yine avforumda bu iki modeli kullanan ve karşılaştıran kişilerin yaptıkları karşılaştırmalarıda incelemenizde fayda var. Link ekte :

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=541734

SonyD3000 modelide benim takip ettigim cihazlar arasındaydı ve bencede çok iyi cihaz. Ancak bazı incelemelerime göre panasonic 700 modeli daha öne çıktı. Örnegin:

SonyD3000 panel hızı 8ms, 700 veya 70 modeli 6ms dır. SonyD3000 24p modu koymuş ve panasonic de konmuş ayrıca böyle bir mod yok ancak avforumda deneyenler panasonigin 24p hızını tanıdıgını belirtmişler.
    10-bit teknolojisi renk miktarını ve sayısını arttırırken panasonic deki IPS-Alpha panel yandan görüntülerdede görüntü kaybını önlüyor.

Bunların hepsi kagıtüstü degerler yine karar sizin gözlerinizde. Madem bu en üst modellerden birisini düşünüyorsunuz SonyD3000 modelini incelemeden karar vermeyin. Ben daha çıplak gözle görmedim D3000 modelini.

Eger 700 modelinde 70 den fazla bulunan SD kart yuvası, 1 adet extra hdmi portu ve ödüllü ses sistemi sizin için birşey ifade edecekse 70 yerine 700 modeli üzerinde yogunlaşın derim. Yakında daha fazla kullanacagımız hdmi çıkışlı cihazları düşünecek olursak bu özellikler bir deger.

Bu cihazları seçerken SD performansı en iyi cihaz olsun diye seçmişsiniz sanırım. Bununla ilgili avforumda aşagıdaki yorumu gayet ilginç buluyorum.

If this is the case, and the 70 is exactly the same, then the 70 is a better screen for my needs. The sound is not neccessarily an issue for me as I plan to get a seperate amp and 5.1 speaker setup. Plus the additional HDMI port is unneccessary due to the amp as well, plus its location is very off putting as the panel has not been hidden well at all imo.

I've had a look at the 700 and the 70 in john lewis today, and to be honest, I'm not so keen on the 700 due to the piano finish and the front panel that hides HDMI and SD Card slots. I found the image on the 70 and 700 very pleasing, however, as the D3000 was only showing HD and the 70/700 were showing SD, I was not able to make a fair comparison. Definately, from the cosmetics of the screens, the D3000 won me over the most, with 70 coming second, and the 700 coming last due to that piano finish.

This brings me to a final comparison between the D3000 and the LXD70... SD picture quality seems to be about on par for both sets, however the LXD70 is apparently better straight from the box, and can also be had for a fair bit cheaper...

Seçiminiz zor kolay gelsin...

• Ben D3000 serisi bir tv kullanıcısı olarak bu tv den gayet memnunum. Ancak LXD 70 inceleme ve izleme şansım olmadı. Yada dikkat etmedim. Ancak forumdan takip ettiğim kadarı ile LXD 700F , LXD70 e göre daha iyi. Bende diğer arkadaşlar gibi size her iki cihazıda görmenizi ve ona göre karar vermenizi önereceğim.
  • Arkadaşlar bende bu iki tv arasında bocalayanlardanım. İki ürününde sd yayın performansları gayet güzelmiş anlatıldığına göre.
    Ben hem Pc Monitörü hem Tv olarak kullanmak için kaliteli bir 32" lcd arıyordum ve bunlar arasında kalmıştım. tv olarak kullanma konusunda yazılanları görünce hoşuma gitti fakat asıl olarak Pc de kullanmak istiyorum.
    Pc performansı hakkında bilgisi olan arkaşlar görüşlerini paylaşabilirlermi?
  • Merhaba Lion. Daha önce 32lx 700f in incelemesini görmüş ve gayet beğenmiştim. Ancak fiyatını pahalı bulmuştum, hala 2500 ytl civarında fiyatı var galiba. 1800 YTL civarına inerse almayı düşündüğüm bir tv dir 32lx 700f.
  • kapsamlı bir yorum için saol lion dedigin lx700 modelı sd yayında d3000 ve lx 70 den daha basarlı bır model..bunun farkındayım..ancak bu lx700 diger modellere göre sanırım bi 200-300 ytl pahalı olmalı..ben iyi bir pazarlık ve peşin paraya 2700-2800 ytl ye D3000 i , 2500 ytl ye de lx70 i alabilcegimi düşünüyorum..ancak lx700 ün 3000 ytl nin üzerinde fiyatı var sanırım..birde nedense lx70 in kasası bana daha güzel geldi ..sonucta asıl özellikler olan panel , 100 hz teknolojisi ve viera yazılı aynı , sadace ses sistemi , hdmi cıkış gibi ufak farklar oldugunu düşünüyorum..kaldıkı benim samsung htttp 75 ses sistemim var birde piona black kaplamanın parlamaya sebep oldugu yönünde yazılar okumuştum , bilmiyorum sen ne düşünüyorsun..bu gib sebeplerden lx 700 ü düşünmedim..ama senin cihaz hepsinden iyi , ona lafım yok lx 700 ü cıkarırsak eger su topige bi bak istersen..http://www.hdtvorg.co.uk/ ...sag üst kösede lcd degerlendirmeleri var..ancak tavsiyelerini dikkate alıcam , verdigim linkide dikkatlice inceliyecegim..

• Ben D3000 serisi bir tv kullanıcısı olarak bu tv den gayet memnunum. Ancak LXD 70 inceleme ve izleme şansım olmadı. Yada dikkat etmedim. Ancak forumdan takip ettiğim kadarı ile LXD 700F , LXD70 e göre daha iyi. Bende diğer arkadaşlar gibi size her iki cihazıda görmenizi ve ona göre karar vermenizi önereceğim.

senin d3000 kac ekran , nerden kaca aldın birde evde hangi yayın tipinde kullnıyorsun ( kablolu - uydu ) eleştirebilecegin noktaları neler ? tesekkürler ..
  • 102 ekran. Aşağıdaki linkte bu tv hakkında elimden geldiğince bilgi vermeye çalıştım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_16834089/tm.htm
    Panasonic için size olumlu veya olumsuz bir şey söyleyemem. Ama hdtvorg.co.uk sitesinde LXD 70 modeli değerlendirmede D3000 den sonraki sırayı almış. Genede karar sizin. Sonuç olarak her iki cihazda üst seviye cihazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senol1979 -- 5 Ekim 2007; 8:24:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: senol1979

102 ekran. Aşağıdaki linkte bu tv hakkında elimden geldiğince bilgi vermeye çalıştım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_16834089/tm.htm
    Panasonic için size olumlu veya olumsuz bir şey söyleyemem. Ama hdtvorg.co.uk sitesinde LXD 70 modeli değerlendirmede D3000 den sonraki sırayı almış. Genede karar sizin. Sonuç olarak her iki cihazda üst seviye cihazlar.

Merhaba,

Verdiginiz linki inceledim ve daha önce inceleyememiştim, kaçırmışım. Geç de olsa hayırlı olsun.Güle güle kullanın. PC baglantısında VGA kabloyla mı yaptınız ve hangi çözünürlükte 1:1 aldınız? DVI-HDMI kablo ile baglantı deneme şansınız oldu mu?

Verdiginiz linkte PIP olayının çalışmadıgını belirtmişsiniz.PIP olayının sadece bilgisayar baglantısı ile çalışmasının sebebi cihazda PIP özelligi var ancak tek tunere sahip panasonic 700 modeli gibi. 70 modelinde PIP yok sadece PAT var .Eger iki kaynak baglarsanız PIP olayından faydalanabileceksiniz ( anten-uydu; dvd player - uydu ; yada dvd player -anten ).

Görüntülerinizi uyduruk bir çatı antenine göre begendim ancak yinede uydu receiver ile kullanırsanız daha çok memnun kalacaksınız diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lion2103 -- 5 Ekim 2007; 9:29:02 >

• ''bitter end''
    32D3000 ' i 2500ytl alırsan aldığınn yere söyle bir kişi daha alacak var de
    Eğer bu modeli alırsan aldığın zaman ne kadara aldığını haber verirsenn sevinirim
  • PC bağlantısını VGA ile yaptım. Bilgisayarımda DVI çıkış yok oyüzden DVI ile bağlayamadım. Şu an için HDMI çıkışlı bir cihazım yok. Şu anda TV yi DT ile izliyorum. PC yi 1366 * 768 çözünürlükde denedim. Diğer çözünürlük değerleri için kesin bir şey söylemek istemem. Çünkü ne yalan söyliyeyim hatırlamıyorum.
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: @uiKSilveR

''bitter end''
    32D3000 ' i 2500ytl alırsan aldığınn yere söyle bir kişi daha alacak var de
    Eğer bu modeli alırsan aldığın zaman ne kadara aldığını haber verirsenn sevinirim

• sevgili @uiKSilveR

daha önce baska bir topicteki yazında ocak ayı gibi bu tv yi almayı düşündügünü okumuştum , fiyatının düşmesini bekliyorum diye yazmıştın sanırım..karıştırmadım umarım..ordada belirttigim gibi bu tv ile ilgili euroasia garantili alabildigim en iyi fiyat ankara cepa daki demir'de peşin 2800 ytl dir..sony nin en büyük satıcılarından biri olan zengin grup a ait magazalarda ise 2900 dan asagı vermiyorlar..2500 lük fiyat lx 70 için gecerli olan ve gene ankara ulustaki önderler ticaretten alınmış peşin fiyattır( tekofaks garantili - yetkili satış noktası olarak görülmekte panasonic in web sayfasında ) .. doalyısıyla ben d3000 i 2500 ytl ye bulsam zaten coktan alır , sizlerede burda bangır bangır duyururdum :) d3000 i sıkı bir pazarlık ile 2700 e alabılcegimi düşünüyorum..aldıgım cihaz ile ilgili resimli bir sunum yapıcam inşallah..bizler sizin tavsiyelerininz dogrultusunda cihaz alıcaz..baskalarıda bizim tavsiyelerimiz dogrultusuanda cihaz alır umarım

• ''bitter end''
    Gercekten bu tv yi bende buyuk ıhtımal ankaradan alacagım ve senın aldıgın fiyat gercekten benım ıcın önemli.Normalde bu tv sakaryada nakit 3500ytl dediler.Alıcağım zaman eylül gibi istanbula gittim ve oradada nakit 3000ytl buldum.Yani eğer 2700ytl alırsan sakaryadan ankara gitmeye değer
    Dediğim gibi yakın zamanda alırsan bana aldıgın yeri ve fiyatı haber verirsen sevinirim.Ocak ayında alacağım bende...
    Bu arada ankaradahttp://www.elektroniksepet.com.tr/asp/index.aspdiye internet adresi olan sony bayi vardı.Oradada fiyat 2750 ytl id.Buraya gitme fırsatınız oldumu acaba?
    Fakat suan siteye baktığımda bu model yok.Ve dikkat ettim ve coğu yerde bu ürün stoklarda kalmadı. Bakalım bekleyip göreceğiz.Umarım hepimize en iyisini almak nasip olur...

quote:

Orjinalden alıntı: bitter end

sevgili @uiKSilveR

daha önce baska bir topicteki yazında ocak ayı gibi bu tv yi almayı düşündügünü okumuştum , fiyatının düşmesini bekliyorum diye yazmıştın sanırım..karıştırmadım umarım..ordada belirttigim gibi bu tv ile ilgili euroasia garantili alabildigim en iyi fiyat ankara cepa daki demir'de peşin 2800 ytl dir..sony nin en büyük satıcılarından biri olan zengin grup a ait magazalarda ise 2900 dan asagı vermiyorlar..2500 lük fiyat lx 70 için gecerli olan ve gene ankara ulustaki önderler ticaretten alınmış peşin fiyattır( tekofaks garantili - yetkili satış noktası olarak görülmekte panasonic in web sayfasında ) .. doalyısıyla ben d3000 i 2500 ytl ye bulsam zaten coktan alır , sizlerede burda bangır bangır duyururdum :) d3000 i sıkı bir pazarlık ile 2700 e alabılcegimi düşünüyorum..aldıgım cihaz ile ilgili resimli bir sunum yapıcam inşallah..bizler sizin tavsiyelerininz dogrultusunda cihaz alıcaz..baskalarıda bizim tavsiyelerimiz dogrultusuanda cihaz alır umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 6 Ekim 2007; 3:48:57 >

• Ve bu arada birsey daha dikkatimi cekti.Bu 32D3000 fiyatının düşmesi gerektiği halde artıyor.
    www.morfare.com da
    nakit 3100ytl idi.Şimdi ise 3400ytl
    www.avrupatr.com da
    nakit 3000ytl idi.Şimdi ise 3400YTL civarı.
    Oysaki fiyat değişecek işe dolar düşmesiyle bu ürününde ucuzlaması lazım.Ama eğer dolar bu civarda devam edersen Bir aya kalmaz bu fiyat değişikliğini ürünlerede yansıtırlar diye düşünüyorum

• sevgili @uiKSilveR ,
    anladıgım kadarıyla ocak ayına kadar bekliyeceksin , peki kaça almayı düşünüyorsun , yani aklından gecen fiyat ne..bence ne olursa olsun bu cihaz euroasia garantili 2500 ün altına düşmez..dolayısıyla ben 2700 e kapatırsam iyi bir alışveriş oldugunu düşünücem..alınca fiyatı herkese duyurucam..birde senin dedigin gib internet sitelerinde fiyat düşecegine artıyor , anlamadım gitti..dolar 1200 ün altına indi , tv nin fiyatı yükseliyor..döviz artınca ürünlerin fiyatlarının artmasına alıştıkta , döviz düşünce fiyatlar niye artar anlamış degilim
    birde verdigin linkte 32' D3000 i bualamadım..baska modeller var..verdigin link te ölmüş..ana sayfadan giriş yaptıgımadada D3000 yok ki.., ancak ankarada bir cok sony bayisine baktım..nerresi 2750 ye veriyor merak etim şimdi..sen adresi ve isim bilgisine ulaşabilirsen buraya yazsana ,gidip bakayım , sanada durumu bildireyim...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.