Şimdi Ara

Palio'dan 1992 5.20i 'ye ? [+Yeni fotoğraf ekledim] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
8.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avensis42

quote:

Orijinalden alıntı: r0x

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ben bu tip arabaların yanından gecmiyorum, trafikte doğru düzgün kullanılan bi araba değil bu.. 282bin hiçlpg takilmamis llafı sizi hipnoz etti sanırım..

O 282 bin km nin 1 saatlik bölümünü izleseniz heralde vaz gecerdiniz.. Bildiğin Apaçi arabası..

İ30 daha iyi bir tercih olur.

Olayın birde o boyutu var, apaçi damgası yemek :)) Düşündükçe anlıyor insan, 21 yılda 282.000km de kalması pek inandırıcı gelmiyor artık.Beni daha çok motor sesi ve agresif bakışları etkiledi hocam :))

Ben de lisedeyken tigra ile Megane Coupe hastasiydim. Şimdi ikisi de travesti arabası diye geçiyor.

Dediğim gibi daha sportif arabalar var. Bu örneğin colt czt deli bi cihaz. Evo sesi de dinledim. El yapımı bi egzosla Turbo Mivec motor sesi seni kendinden geçirir.

Hem az yakar hem de stok 150beygir.bounalim kit ile hop 200bg..

Ya tabi çok daha mantıklı arabalar olduğunun farkındayım en azından 12-13.000tl ye 306 gti alırım.Bmw nin yeri bende farklı yinede ama mantığa yatkın bi tarafı yok bu arabanın işte.

Colt czt kesinlikle çok deli bi makine techturkey'de 400 hp alanlar var :)

Dostum sana sanayideki iş hayatinda basarilar dilerim :) yakinda bmw tamir atolyeside acarsin :)

Artık vazgeçtim gibi bişey, dediğim gibi çok iyi bi usta bu araba sıkıntı çıkarmaz derse (ki imkansız) alırım belkide arabayı.Ama dediğim gibi araba hor kullanılmış, bide motoru eski tip 65-70 kr yakar diyenler var.Pek sanmıyorum bu saatten sonra.Yinede yarın test sürüşü yapıcam içimde kalmasın ölmeden e34 sürmüş olayım:)

quote:

Orijinalden alıntı: p4ozgur

bir kaportacı oğlu olarak eski kasa bmw 5.20 den Türkiye koşullarında uzak durmanı öneririm

Hocam sende biraz anlatabilirmisin tecrübelerini

• bu riski ben alıyorum;
    madem heves etmişsin ve çıkartabileceği sorunları göze alıyorsan şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Pulse_

bu riski ben alıyorum;
    madem heves etmişsin ve çıkartabileceği sorunları göze alıyorsan şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum

Okumaya başladığımda arabaya 3 yıl/100.000 km garantisi vericeksin sandım
  • ooo memur olsa emekli olurdu boş verin
  • Konuyu şimdi farkettim baya bir msj yazılmış. Kararının ne olduğunu bilmiyorum bu kadar msjdan sonra ama yabancı olduğum bir araç değil.

Arkadaşım senin gibi çok hevesliydi.
    Aldı ve 1 sene kadar kullandı.

Yakıt olayında söylenenler doğru değil.
    Şuan bile yeni teknoloji 1.6 atmosferik motorlar 30-35 kuruş yakıyor benzinde.
    O araç en son yaptığımız ölçümde lpgde 40 kuruş yakıyordu.
    Diğer dezavantajlara hiç girmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: insideman

Konuyu şimdi farkettim baya bir msj yazılmış. Kararının ne olduğunu bilmiyorum bu kadar msjdan sonra ama yabancı olduğum bir araç değil.

Hocam şöyle söyleyeyim, söylenenler birazda mantıklı geldiği için vazgeçtim sayılır.20 yılda 282.000km de kalması pek inandırıcı gelmedi doğrusu.Özellikle içini gördükten sonra.

Onun dışında bu eski tip vanossuz motor hakkında bilgin varmı hocam ? LPG de 40 kuruş bu araç için katlanabileceğim bir değer ama bi kaç kere yazdığım gibi benim ödümü patlatan şey ilerde bi masraf açması.Yani bunu nasıl netleştirebilirim bir usta bunu anlayabilirmi kontrolden sonra eksik gedikleri söyleyebilirmi ?

Kullanmış yada araca yakın olanlardan detaylı bi cevap alsam çok iyi olacak.

• Palio dan sonra araba ne demek onu ogreneceksin Bmw ye binerek ama bence bunu alma,ederi max. 10 bin Tl, fazlasini verirsen zarara girersin..

• Kaloriferi bile yaptırmayıp iptal eden adam kim bilir daha neleri yaptırmamıştır. Ayrıca araç düzgün durmuyor. Eski BMW'ler çoğu zaman hor kullanılır.
  • Bu kadar kişi alma dedikten sonra alırsan bu araca hastasın demektir.
    Aklın yolu bir kesinlikle alma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • illaki bmw alıcaksan daha düzgün bmw'de bulabilirsin. buna kötü bakılmışsa motor ömrünün sonuna gelmişte olabilir. titiz insanın aracı içinden temizliğinden belli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi So say we all -- 31 Aralık 2012; 9:17:13 >
  • hocam bence gerek yok, başınız ağrımasın, BMW de olsa ömürü bitmiş gibi duruyor.
  • aradaki 7000 farkı bulunuz..

Palio'dan 1992 5.20i 'ye ? [+Yeni fotoğraf ekledim]

• bir sonraki, e39 kodlu kasa varken bunu beğenen de varmış hala. çift vanoslu e39 kovalayın biraz da, bakın görün ses neymiş?

• Herşeyden önce bir konuda seni bilgilendiriyimde aldığın zaman hayal kırıklığına uğrama..

Arabayı ÇOK sakin kullanırsan 50kr yakar, normal kullanımda 60kr, asılırsanda 1 lirayı bile görebilirsin..

Ben sana şöyle söyleyim, bundan 4 sene önce yeni tip motora sahip ki seninkinden az yakan bir motor yeni tipler, arkadaşımın 520i vardı çok iyi hatırlıyorum 40-45kr yakıyordu.. Senin aracın kasası daha hafif diyelim, ama motor eski tip.. Yani 4 sene önce olsaydı sende 40-45kr yakarsın diyebilirdim ama şuan hayal gibi.. EN AZ 50kr..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: insideman

Konuyu şimdi farkettim baya bir msj yazılmış. Kararının ne olduğunu bilmiyorum bu kadar msjdan sonra ama yabancı olduğum bir araç değil.

Hocam şöyle söyleyeyim, söylenenler birazda mantıklı geldiği için vazgeçtim sayılır.20 yılda 282.000km de kalması pek inandırıcı gelmedi doğrusu.Özellikle içini gördükten sonra.

Onun dışında bu eski tip vanossuz motor hakkında bilgin varmı hocam ? LPG de 40 kuruş bu araç için katlanabileceğim bir değer ama bi kaç kere yazdığım gibi benim ödümü patlatan şey ilerde bi masraf açması.Yani bunu nasıl netleştirebilirim bir usta bunu anlayabilirmi kontrolden sonra eksik gedikleri söyleyebilirmi ?

Kullanmış yada araca yakın olanlardan detaylı bi cevap alsam çok iyi olacak.

Arkadaşım Vanos emme sübap zamanlarının açılışını ayarlıyor.

Honda'nın Vtec teknolojisi gibi. Vanos motora sahip BMWlerin motor ömrü daha uzun oluyor.

Bu iş için kenarıya para ayırabiliyor musun? Bu önemli.

Ustaya gösterirsin motoru iyi durumda olabilir.

Fakat 20 yaşında bir BMW'nin sana nasıl bir süpriz hazırlayacağını bilemezsin.

Arkadaşımın babası BMW ve Mercedes yedek parçaçısı. Böyle bir imkanım varken bile bir E30 almaya cesaret edemiyorum.

Bundan sonrası artık sana kalıyor.

Ekleme: Şimdi aklıma geldi yazayım ilk arabamı alırken BMW konusunda uzman bir abimize danışmıştım.
    Sadece BMWye biniyor maddi durumu aileden yerinde benim bildiğim 5 senede 4 BMW değiştirdi.
    İlla E30 istiyorum temiz bulup 12 bine kadar verecem dedi.
    O da bana tamam aldığın fiyatın yarısıda cebinde dursun dedi
    Ondan sonra vazgeçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insideman -- 31 Aralık 2012; 11:51:51 >

• Geçenlerde bir yerde görmüştüm, İlk sahibi bmwye biner, ikinici sahibine de bmw biner gibi birşeydi. Ama büyük risk olur derim parçaları tamiri de pahalıdır.
  • 21 yasinda araba mi alinir sacmalama git zorla kendini ama duzgun bir arabaya bin

• Beyler ilk sayfaya yeni fotoğraflar ekledim bugn dayanamadım yine gittim test sürüşüde yaptım çokta beğendim valla .. Tabiiki paliom kadar seri atak değil ama performansı bana yetecek seviyede.Çokkkk pis ikilemlerdeyim 1-2.000 tl masraf yapsam yinede elimde patlarmı acaba ...
  • quote:

Beyler ilk sayfaya yeni fotoğraflar ekledim bugn dayanamadım yine gittim test sürüşüde yaptım çokta beğendim valla .. Tabiiki paliom kadar seri atak değil ama performansı bana yetecek seviyede.Çokkkk pis ikilemlerdeyim 1-2.000 tl masraf yapsam yinede elimde patlarmı acaba ...

Valla hocam aşık olmuş havası sezdim sende Yazıların onu çağrıştırıyor. "Ulan ölümlü dünya bir daha ne zaman BMW alabileceğim!" diyorsan al. Ama halini vaktini düzeltip daha iyisi alabilirsen E39 kasayı kovala bence. Çünkü gerçekten eski ve şahin'in bir üstü olarak bu araç görüyorlar Apaçiler onu da hesaba katmak lazım. Madalyonun iki yüzü böyle karar senin

• quote:

Orijinalden alıntı: coolbro

Bu arada bu araç alınır binilir. Palio'dan sonra padişah tahtı olur

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.