Şimdi Ara

Packet loss ve twitch.tv buffering sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vodafone 99 mbps paketini kullanıyorum twitch.tv'de canlı yayın izleyemiyorum bütün kalitelerde donma problemi yaşıyorum. Ayrıca vie.valve.net e traceroute yaparken sürekli packet loss oluyor. Twitch için hangi ip'ye traceroute atacağımı bulamadım. Bu problemlerin çözümü var mıdır? Vodafonela görüşürken ne yapmam gerekli bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim bıktım artık.

Packet loss ve twitch.tv buffering sorunu

• Twitch genel bir sorun sanırım. İki hafta 50 mbps paket kullandım, paket kaybı sorunu yoktu ama Twitch yayınları izlenecek gibi değildi.
    Teknik destekten bir sonuç alacağını sanmıyorum. Hem yoğunlar hem de yardımcı olamıyorlar. 20 gündür hat aktivasyonu için bekliyoruz, ADSL'e mahkum kaldık yine.
  • modemle pc arasında neden packet loss görünüyor nasıl çözebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Are.You.Sure -- 22 Nisan 2020; 3:0:23 >
  • Cidden can sıkmaya başladı bu durum. 360p bile izlenmiyor.
  • 30dk once falan yayın izliyim dedim, hiçbir kanal bufferlanmıyodu 480p falan izleyebiliyodum, modeme reset attım 10dk sonra düzeldi. ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhxyz

Twitch genel bir sorun sanırım. İki hafta 50 mbps paket kullandım, paket kaybı sorunu yoktu ama Twitch yayınları izlenecek gibi değildi.
    Teknik destekten bir sonuç alacağını sanmıyorum. Hem yoğunlar hem de yardımcı olamıyorlar. 20 gündür hat aktivasyonu için bekliyoruz, ADSL'e mahkum kaldık yine.
    Naznet kullanıyorum hocam. Twitch, YouTube gibi platformların hiçbirinde sıkıntı çekmiyorum. Muhtemelen ISS kaynaklı bu durum. Tek sıkıntım CSGO'da pingim 4-5 saniyeliğine 200-300'lere çıkıyor. O da modem kaynaklı sanırsam, değiştirdiğimde düzelir umarım.
  • Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    YouTube'da sorun yaşamıyorum. Bir tek Twitch sıkıntılı. ADSL kullanırken 10 mbps internetle izlediğim yayınları şu an 50 mbps ile izleyemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhxyz

YouTube'da sorun yaşamıyorum. Bir tek Twitch sıkıntılı. ADSL kullanırken 10 mbps internetle izlediğim yayınları şu an 50 mbps ile izleyemiyorum.
    İnsanin garibine gitmiyor mu hocam bu durum? Bir an seviniyorsun "Ulan şimdi her şey çözüldü." Birden başka problem çıkıyor ortaya, kanser gibi bu sistemler yahu. 8Mb/s paketle hiç ping spike olayını yaşamadım ama şu an 25/5'e internette bu sorunu yaşıyorum. Benim yüzüm hiç gülmez.

• Packet loss ve twitch.tv buffering sorunu

yurtdısı cıkıslarında problem var tr de 95mbit cıkıyor yurtdısı 60 falan cıkardı simdi 10 cıkıyor.
  • Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    Öyle tabii. Aman ping belası olmasın da Twitch iyice çöksün sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 24 Nisan 2020; 23:53:42 >
  • Benim anlamadığım belgesel kanallarında donma yok ama akşamları sinema kanallarında donma çok oluyor yani izlenemeyecek kadar kotu acaba sebebi ne olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyiny2099 -- 25 Nisan 2020; 0:26:43 >
  • bi sorun olmadı bende bugün. bi ara hem yayın hem youtube aynı anda açtım o ara twitch de bi donma oldu o kadar
  • tlhxyz kullanıcısına yanıt
    aynen youtubeda sorun yok müşteri hizmetleri arıza kaydıyla ilgili 3 kere geri dönüş yaptı sorunu çözdük diye ama yok halen düzelmedi bi 10-15 kere de ben aramışımdır.
  • vodafone dün arayıp yayınlardaki donma problemini nasıl çözelebileceğimi söyledi. Çözüm yayın kalitesini düşürmekmiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.