Şimdi Ara

PACKARDBELL TJ65-NVİDİA GT240M EKRAN KARTI VE OYUNLARDA GRAFİK SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
7.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba bende 1 hafta önce PB TJ65 aldım nvidia gt240m kartı var biliosunuz ancak bi sorun oldu call of duty modern warfare 2 oynarken grafik bozulmaları oluyor fallout oynarken de zaman zaman oluyor bu sorun aşağıdaki linkte bulunan resimde görüldüğü gibi sizce driver en güncel sürüm, directx 11 de güncel, bütün PB TJ65 lerde varmı acaba benzeri problemler sizce sorun nerede olabilir ve nasıl çözülür??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aynasız -- 10 Mart 2010; 13:39:33 >

• Büyük ihtimalle aşırı ısınma nedeniyle oluyordur. (Artifact diyorlar galiba)

Servise göndermen gerektiğini düşünüyorum. Ekran kartını soğutan düzenekte bir problem varsa onu giderirler olmadı kartı değiştirirler.
  • arkadaşlar bende aynı özelliklere sahip acer 5739g var bende de aynı oyunu oynarken bilgisayar kendini kapatıyor servise tam 3 kez gönderdim en son ekran kartını değiştirdiler ama sorun hala devam ediyor şimdi ne yapacağım doğrusu bilmiyorum laptop benden çok serviste kaldı
  • selamlar
    bende PB tj65 022 kullanıcısıyım aldıgımda fark edemedıgım bır problemım var shıft olsun pes 10 olsun gıbı oyunlar da ekran kartı kaynaklı oldugunu dusundugum bı cızırtı var sesi kapattıgım da ses kesılıyor çözum olarak drıver ı guncel surumunu yukledım ama ses daha da arttı silkroad a girdigim de ekran kapanıp acılıyo + ekran da pullanmalr olusuyo bılgısı olan arkadaslardan yrdm

• quote:

Orijinalden alıntı: miltfrext2

selamlar
    bende PB tj65 022 kullanıcısıyım aldıgımda fark edemedıgım bır problemım var shıft olsun pes 10 olsun gıbı oyunlar da ekran kartı kaynaklı oldugunu dusundugum bı cızırtı var sesi kapattıgım da ses kesılıyor çözum olarak drıver ı guncel surumunu yukledım ama ses daha da arttı silkroad a girdigim de ekran kapanıp acılıyo + ekran da pullanmalr olusuyo bılgısı olan arkadaslardan yrdm

geçmiş olsun servise yollasanda değişen bir şey olmayacak
  • aynı problemler bende de vardı servise yolladım.bi sürü test yapıp sorun yok demişler.geldi geleli henüz henüz ekran problemi ile karşılaşmadım ama aynısı bida olursa ekranın videosunu çekip yollayacam.
  • arkadaslar servise yollayıp sonuc alamıcagımı bende bılıyorum bana yardm edebılcek arkadaslar yazsın lutfen msn :miltfrext@hotmail.com tesekurler
  • çözüm bulursanız lütfen buraya aktarın:)(ki çözüm: içini açıp temizlemek; buda garanti kapsamı dışında) hala bekliyorumki destek bilişimden Sezgin Bey bana geri dönsün 3 gün önce mail atmıştım..
  • Arkadaşlar çok açık bir cevabı var driver problemi rahat olun hiçbir sorun yok
  • bu ekranda pullanma olma sorunu bende de var acaba düzeltebilen oldu mu olduysa nasıl yaptı?
  • nivida nın son sürüm driverini indirdiğimden beridir o pullanma yani piksel hareketlenmesi problemi gitti bu seferde bilgisayar durup dururken ekran kararıp geri geliyor sonra görev çubuğunda bir uyarı çıkıyor görüntü sürücüsü çalışmayı durdurdu diye.
    kaç tane sürümünü denedim hepsindede problem var
  • son ekran kartı driverlarında görüntü sürücüsü kapatıldı hatası almanız doğal ve nvidia daha bu konuda düzgün birşey yapabilmiş değil.
    eski sürümlerini denemenizi tavsiye ederim.
  • çok sık olmuyo.rahatsız edici değil.tek canımı sıkan bilgisayar bazı oyunlarda (PES 2011- call off duty warfare 2 gibi) aniden kendini kapatıyor.ısınmadan desek öle çok ta ısınmıyor.çözemedim.aynı problemle karşılaşan var mı acaba?
  • 186.52 sürümünü yükleyin sorunsuz çalışan tek driver sürümüdür.
  • onuda denemişimdir kesin ama şuan 260.89 sürümü yüklü.
  • 187.66 versiyonunu pb sitesinden indirdim
    en sorunsuz bu gibi
    ama çok eski maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: judge-fred

187.66 versiyonunu pb sitesinden indirdim
    en sorunsuz bu gibi
    ama çok eski maalesef

pm den yollayabilirmisin link ?
  • sağolasın
  • ayni sorun benim sahip oldugum 2 adet tj65'de ortaya çıktı. birisini servise yoladim anakarti degişti sorunu tekrarlamadi şimdilik ,
    fakat ikinci TJ65'i servise gönderdim bios güncelemesiyle problemi çözdük dedi destek bilişim , fakat 1 ay geçmeden aynisi oldu tekrar yolladim yine tekrar gpu bios yüklenmiş yeniden bu sefer cihaz fazla isinmaya gelmiyo hemen kendini kapatiyor 20 dk video izleyemiyorsun 3d uygulamalarda 5 dk bile çalişmadan kapatiyor kendini
    sorun yine ortaya çıktı ekren kırık kırık oluyor karlaniyor servise yoladim hakkim olan 1 yıl içerisinde ayni arizayi 3 ten fazla tekrarlamasindan ötürü iade talebinde bulundum fakat geri dönen olmadi cihaz test ok miş yeniden bios günceleme yapmişlar 3 /4 dk bir pc kapaniyor yani çalişmaya gelmiyor ama test ok miş
    bütün evraklarimla birlikte yarin solugu kaymakamlikta tüketici haklari dernegi masasinda alacagim solugu bakalim bizi nasil güzel günler bekliyor görecegiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 24 Temmuz 2011; 19:13:43 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.