Şimdi Ara

Packard Bell W7413

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliorum farklı bir model ama sonuçta Packard Bell. Perşembe günü ismi lazım olmayan ama Türkiye pazarında söz sahibi bir firmadan Packard Bell W7413 modelini satın aldım, daha doğrusu satın almak gaflet ve dalaletinde bulundum. Makinayı aldım daha mağazada açıp baktım ekranı çizik. Neyse gösterdim teknik servisine hemen değişitirdiler. Yeni makinayı açtım daha ilk açılışta mavi ekranla karşılaştım ve bu hatayı o an ram hatası olarak adlandırdım*. Onuda bırakıp başka bir tane aldım ve mağazadaki ilk önizlenimden başarıyla geçti. Lakin makinada XP Home Edition yüklüydü, bende haftasonu fırsat bulunca XP Professional yüklemek istedim. Ama kurulum sırasında yine aynı mavi ekran ve yine aynı hata ile karşılaştım. Şu an için makinada anca Knoppix çalışıyor. Hatanın bellekten kaynaklanabileceğini düşünüp evdeki diğer notebook'un ram'ini takıp denedim yine aynı sonuç. Yanlış anlamayın amacım Packard Bell'i kötülemek filan değil, makinanın özellikleri çok güzel, bu özellikler fiyatıylada birleşince karşı konulmaz bir cazibesi oluyor ama insan heves edip aldıktan sonra böyle problemlerle karşılaşınca gerçekten üzülüyor. Sizce problemin kaynağı ne olabilir. Pazartesi iş çıkışı yine aldığım yere götürücem ama bundan önce sizin fikir ve önerilerinizi dinlemek istedim. İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Intel Core Duo TX2300 1.66 Clock Speed 2 MB L2 cache bellek; 667 MHz FSB
    Intel 945PM Express
    ATI Radeon X1600 128MB
    2x256MB 533MHz... falan filan
    80 GB PATA

*Hata mesajı:
    JRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP: 0x0000000A 0x00000010 0x00000000 0x80523E78

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitz -- 13 Mayıs 2006; 22:09:24 >

• Senin bu hata mesajın için Almanca şu öneriyi söylüyorlar (Almanca bilmediğim için yorum yapamıyorum)

Nach dem fünften Durchlauf dürfen Fehler auftreten. Ab Durchlauf 6 kannst du abbrechen.
  • Neyseki sorunu çözdüm. Yardımın için teşekkür ederim. Ben sisteme düz WinXP Pro (2002 versiyon) kurmaya çalışıyordum. Ama kurulum sırasında ağ aygıtlarını yapılandırırken sistem hata veriyordu. Bunun üzerine donanım sürücülerinde bir problem olabileceğine kanaat getirip WinXP SP2 verisyonu (tek CD'lik) kurmayı denedim ve sonuç çok şükür olumlu oldu. İnşallah hep böyle güzel devam eder
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.