Şimdi Ara

PACKARD BELL TJ75-JO-281TK ve 282TK KULLANICILARI KULÜBÜ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
4
Favori
41.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: garandiru

bide bu cızırtı istisnasız her üründe oluyormu yoksa olmayanlarda varmı ??

cızırtı olmayanlar da var olanlarda var sonradan ortaya çıkma durumu da var. Şans işi dicem ama bence bu Packard Bell işi, benim PC de vardı cızırtı geri gönderdim şimdi yetkili serviste, 5 günlük cihaz yetkili servisleri geziyor
  • quote:

öncelikle turbo boost hakkındaki bilgiler için teşekkürler.
    bide bu i5 ler kac cekirdek olmus oluo tam anlayamadım 4 çekirdek mi var?

En basit anlatımıyla 2 çekirdek = 4 iş parçaçığı
    Edit:Düzeltildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre4232 -- 5 Aralık 2010; 21:48:18 >
  • Öğretmenim küçük bir yazım hatası yapmış, düzeltelim; 2 çekirdek mevcut. Her çekirdek kendi içinde 2 iş parçaçığı şeklinde yapabiliyor görevleri. Bu da 4 iş parçaçığı ediyor. Yani 2 çekirdek = 4 iş parçaçığı. Windows 7'nin HyperThreading desteği gayet iyi işliyor. 2 çekirdek = 4 sanal çekirdek diyebiliriz. 2+2 şeklinde yazarsak, kafa karıştırıcı olabilir.

Core i7 720QM'den itibaren bu durum 4 çekirdek = 8 sanal çekirdek halini alıyor.

Masaüstünde ise 6 çekirdek = 12 sanal çekirdek özellikli işlemciler bir süredir var ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rcelik21

quote:

Orijinalden alıntı: 07mg32

cızırtı sorunum çözüldü bana göre bide hızlanması için ultimate yüklemek istiyorum ama garantiden çıkarmı çıkmazmı bilmiyorum garantiden çıkarssa ne yapmak gerek önlemi nasıl alalım ?

Cızırtıyı çözdüm derken, Home Premium yükleyerek mi çözdün problemi kardeş

yok abi onuda yapıcam ama ultimate yapıcam cızırtıyı prodowns arkadaşın dediği gibi yaptım
    hocamızı dinleyip recovery yapalım ozaman yarın bi hasar olursa aynı yazılımı geri yükler gödeririz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rcelik21

quote:

cızırtı sorunum çözüldü bana göre bide hızlanması için ultimate yüklemek istiyorum ama garantiden çıkarmı çıkmazmı bilmiyorum garantiden çıkarssa ne yapmak gerek önlemi nasıl alalım ?

Cızırtıyı çözdüm derken, Home Premium yükleyerek mi çözdün problemi kardeş

yok abi onuda yapıcam ama ultimate yapıcam cızırtıyı prodowns arkadaşın dediği gibi yaptım
    hocamızı dinleyip recovery yapalım ozaman yarın bi hasar olursa aynı yazılımı geri yükler gödeririz

Ben iki defa ultimate yükledim cızırtı gitmedi en son recovery ile geri aldım orjinal haliyle geri gönderdim, zaten orjinal haliyle daha bir problemliydi bilgisayar, öyle ki mikrofonu açık bırakıyodum bilgisayar arada bir böğürüyodu hoparlörden öyle gönderdim geri, zaten arızayı faark etmemeleri mümkün değil çünkü daha windows başlatılıyor derken o da başlıyodu sesler çıkarmaya

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Öğretmenim küçük bir yazım hatası yapmış, düzeltelim; 2 çekirdek mevcut. Her çekirdek kendi içinde 2 iş parçaçığı şeklinde yapabiliyor görevleri. Bu da 4 iş parçaçığı ediyor. Yani 2 çekirdek = 4 iş parçaçığı. Windows 7'nin HyperThreading desteği gayet iyi işliyor. 2 çekirdek = 4 sanal çekirdek diyebiliriz. 2+2 şeklinde yazarsak, kafa karıştırıcı olabilir.

Core i7 720QM'den itibaren bu durum 4 çekirdek = 8 sanal çekirdek halini alıyor.

Masaüstünde ise 6 çekirdek = 12 sanal çekirdek özellikli işlemciler bir süredir var ayrıca.

Üstadım ,yine imdadıma yetiştin.Yorumunuzla bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim.
  • bu cızırtı bende de oluyo ama sadece google chrome kulladığım zaman aksi takdirde bişey yok bu proğramla cızırtının alakası ne onu da anlamış değilim :S ama performans işine gelince 1 haftadır onca oyun yükledim en ufak bi takılma ya da aşırı ısınmadan doğan hata sorunu olmadı black ops nfs hot pursuit sniper ve diğer yeni oyunları çok rahat oynadım ben bu cihazı google chrome olmadan da kullanırım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon_eyed

bu cızırtı bende de oluyo ama sadece google chrome kulladığım zaman aksi takdirde bişey yok bu proğramla cızırtının alakası ne onu da anlamış değilim :S ama performans işine gelince 1 haftadır onca oyun yükledim en ufak bi takılma ya da aşırı ısınmadan doğan hata sorunu olmadı black ops nfs hot pursuit sniper ve diğer yeni oyunları çok rahat oynadım ben bu cihazı google chrome olmadan da kullanırım :D

black ops,nfs hot pursuit gbi oyunları en yüksek özelliklerde takılmadan oynayabiliyormusunuz ?
  • quote:

bu cızırtı bende de oluyo ama sadece google chrome kulladığım zaman aksi takdirde bişey yok bu proğramla cızırtının alakası ne onu da anlamış değilim :S ama performans işine gelince 1 haftadır onca oyun yükledim en ufak bi takılma ya da aşırı ısınmadan doğan hata sorunu olmadı black ops nfs hot pursuit sniper ve diğer yeni oyunları çok rahat oynadım ben bu cihazı google chrome olmadan da kullanırım :D

Arkadaşların devamlı cızırtı (kesintisiz ) problem yaşadıklarını biliyorum.Ancak problemi kaynağından (Bunu bire bir problemi yaşayan arkadaşlardan )öğrenmek daha mantıklı.Yalnızca Google Chrome'de cızırtı bence diğer arkadaşların yaşadıklarından farklı gibime geliyor.Bakalım onlar ne diyecek ?
  • pcdepo'dan alcaktım vazgeçtim, gidip deniyip öyle alıcam. En ucuz nerdedir Çevremde Bimeks Carrefour media markt vatan notebook.Dükkanları var.
  • bnde alcaktım pcdepodan sipariş vermiştim şimdi iptal ettrdim bi laptop alcktım oda yalan oldu adam gbi bisi yapsalar sasarım zaten herbirinin biyeri patlak cıkıo cıkmayanında fiyatından yanına yaklaşılmıo ....adamı deli ediolar ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garandiru -- 6 Aralık 2010; 17:40:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yve

pcdepo'dan alcaktım vazgeçtim, gidip deniyip öyle alıcam. En ucuz nerdedir Çevremde Bimeks Carrefour media markt vatan notebook.Dükkanları var.

281TK düşünürseniz Bimeks uygun.Ancak internet satışı ile mağaza satış fiyatı aynı değil.Ben mağazaya incelemeye gittiğimde ; İnternet satış fiyatı 1293 TL , mağaza satış fiyatı 1373 TL idi.(Yaklaşık 1 ay önce ) Buna da dikkat edin.Eğer almaya karar verirseniz aman sesi iyice dinleyin.Sonradan pişman olmayın.
    http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/114699/packard-bell-tj75-jo-281tk.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre4232 -- 6 Aralık 2010; 18:04:40 >

• PACKARD BELL TJ75-JO-282TK'yı Pcdepo'dan alan arkadaşlarda cızırtı çıkmadı mı?Bir de fan sesi nasıl, çok ses çıkartıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

PACKARD BELL TJ75-JO-282TK'yı Pcdepo'dan alan arkadaşlarda cızırtı çıkmadı mı?Bir de fan sesi nasıl, çok ses çıkartıyor mu?

Arkadaş tekrar yazıyorum : Alalı 14 gün oldu.Allah'a şükür cızırtı yok. Fan sesi az da olsa var dedim. O da normal sınırlar içerisinde.Hızlıal'dan alan arkadaşlarda var ama Pc Depo'dan alanlarda yok diye genellemeyi uygun bulmuyorum.Zamanla durumun daha net açığa çıkacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre4232 -- 6 Aralık 2010; 22:13:08 >
  • quote:

quote:

black ops,nfs hot pursuit gbi oyunları en yüksek özelliklerde takılmadan oynayabiliyormusunuz ?

evet aynen dediğim gbi en son çıkan ve 2009 model oyunlardan birçok oyun denedim hiç takılma yoktu ;)

• Aşağıda verdiğim linkteki arkadaş cızırtı probleminin fan kaynaklı olduğunu belirterek , diğer Pc'lerde de karşılaşılan olağan bir durum olarak yorumlamış.
    http://forum.donanimhaber.com/m_44987791/tm.htm
  • arkadaşlar bimekste bugün tj75 -281 1.200 tl bilginize....
  • Oyun konusunda dün Mafia II demo yu kurdum hemen :) full ayarlarda takılmıyor diyebilirim. Gayet akıcı oynanıyor. yarım saat kadar oynadığımda ısıma problemide oluşmadı.
  • arkadaşlar bu pc'niz le starcraft 2 yi oynuyabilen war mı yada deneyen war mı yardımcı olur musunuz.bu pc ile starcraft 2 oynanırmı ?
  • Bu PC ile oynanmayacak oyun olduğuna inanmıyorum ben bir de hoparlör problemi olmasa müthiş bir PC. Crysis i bile high da 29 fps oynatıyor, işte bu linkten inceleyin..

http://www.notebookcheck-tr.com/ATI-Mobility-Radeon-HD-5650-Grafik-Karti-Incelemesi.24049.0.html
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.