Şimdi Ara

Packard Bell LS44HR USB 3.0 Upgrade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Olur da upgrade etmek isteyen olur diye yazayım dedim.
    Uzun zamandır Packard Bell LS44-HR611TK model laptop kullanmaktayım. Hoparlörlerinin ses gücünün düşük olması dışında şikayetim yoktu.
    2. sata girişine ssd takıp kullanmaya başladıktan sonra USB 2.0'ın aktarım hızının yavaş olması daha da gözüme batar olmuştu. Laptop özellikleri için üretici sayfasında opsiyonel olarak USB 3.0 belirtilmesi dikkatimi çekti. Sonrası ise kısa bir araştırma...

Bildiğiniz gibi LS44HR aslında Acer 7750G modelinin kopyası. "7750G USB Board" şeklinde arama yaparak 1 adet USB 3.0 + 1 adet USB 2.0 içeren parçayı bulabilirsiniz. Ben aşağıdaki linkten satın aldım.
    http://www.aliexpress.com/item/Genuine-New-Latop-USB-Board-For-ACER-ASPIRE-7750-7750G-7560-7560G-7750Z-LS-6911P-Free/32367941529.html

USB bordu değiştirmek için touchpad bölümünü sökmek gerekiyor. Bunun için arka kapak, hdd diskler ve touchpad bölümünü tutan tüm vidaları sökülmeli.
    Eski bordun flex kablosunu tutan beyaz kısım sağa doğru itilerek yerinden çıkarılıyor. Yeni bordumuz ise eskisinin solunda JUSB3 yazan sokete üstten bastırarak takılıyor. Yeni bord yerine oturtulup laptopı geri topladıktan sonra (eğer Windows 7 kullanıyorsanız) sürücü yükleme işlemi kalıyor. Üreticinin sayfasından (Packard Bell veya Acer) ürünü bularak aşağıdaki sürücüyü indirilip kurulum tamamlandığında işlem tamam.
    USB NEC USB Driver (3.0) 2.0.26.0 6.8 MB 2011/01/12

İyi günler.

• Tebrik ederim. Ben yeni farkettim konuyu. Aliexpress te bulamadım usb board ama ssd takmanız ilgimi çekti. Zor bir işlem değilse yapacağım. İşletim sistemi için 128 yeter muhtemelen. Aslında açmışken usb de iyi olurdu. Biraz daha araştırayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alttaki kapağı değiştirmeden SSD takmak için, kapağın iç kısmındaki çıkıntılarını pense yardımıyla kırdım ve SSD'yi de sökerek içindeki bordu doğrudan taktım. Tabi SSD'nin garantisi yalan oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.