Şimdi Ara

Packard Bell Easynote TS11-HR-610TK çalışmıyor, laptop açılmıyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

sene başı gibi satın almıştım. açıkcası çok sağlam bir ürün. hiç başımı ağrıtmadı. ta ki düne kadar:

elektriğe bağlı değildi. pille kullanıyordum. işim çıkınca windows kilidine alıp ekranı da F5 tuşu ile karartıp sokağa çıkmıştım. geldiğimde alette elektrik yok idi. galiba şarjı bitti diyip adaptörüne bağladım ama yine de elektrik gelmiyordu. ara ara cızırtı sesleri geliyordu hoparlörlerden. önceleri 3 ışık (power tuşu üstündeki, power durum ışığı, pil durum ışığı aynı anda yanıp söndüler bir süre. fan çalışmıyordu tabi. ekrana da birşey gelmedi. sonraki denemelerde (işte pilini çıkarıp sadece adaptörle, ikisi bir arada, sadece pille açma kapama denemeleri yapıyordum...) bu durum değişti. kendi halinde kenarda bıraktığımda 10 dk'da bir vs düzensiz olarak pat pat pat sesleri geliyordu aletten. (bir sür elektrik sesi gibi düşünün). şu an son durum şöyle: fişe takıyorsun. power'a basıyorsun: tepki yok. fişi çekiyorsun. power'a basıyorsun. ethernet giriş ışığı ile cd rom kapak ışığı çok seri bir şekilde yanıp sönüyor. ve aletten pıt pıt pıt pıt diye ses geliyor. sonra fişi takıyorsun o an. sesler de ışıklar da duruyor.

1) fikirleriniz nedir?

2) yetkili servise götürmem gerekiyorsa; harddisk'e bir işlem yapılır mı merak ediyorum? çünkü hdd'i ben bölmedim. sadece C var ve içinde kesinlikle kaybetmemem gereken dosyalarım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: neoworks

ürünle ilgili bir problemim var...

sene başı gibi satın almıştım. açıkcası çok sağlam bir ürün. hiç başımı ağrıtmadı. ta ki düne kadar:

elektriğe bağlı değildi. pille kullanıyordum. işim çıkınca windows kilidine alıp ekranı da F5 tuşu ile karartıp sokağa çıkmıştım. geldiğimde alette elektrik yok idi. galiba şarjı bitti diyip adaptörüne bağladım ama yine de elektrik gelmiyordu. ara ara cızırtı sesleri geliyordu hoparlörlerden. önceleri 3 ışık (power tuşu üstündeki, power durum ışığı, pil durum ışığı aynı anda yanıp söndüler bir süre. fan çalışmıyordu tabi. ekrana da birşey gelmedi. sonraki denemelerde (işte pilini çıkarıp sadece adaptörle, ikisi bir arada, sadece pille açma kapama denemeleri yapıyordum...) bu durum değişti. kendi halinde kenarda bıraktığımda 10 dk'da bir vs düzensiz olarak pat pat pat sesleri geliyordu aletten. (bir sür elektrik sesi gibi düşünün). şu an son durum şöyle: fişe takıyorsun. power'a basıyorsun: tepki yok. fişi çekiyorsun. power'a basıyorsun. ethernet giriş ışığı ile cd rom kapak ışığı çok seri bir şekilde yanıp sönüyor. ve aletten pıt pıt pıt pıt diye ses geliyor. sonra fişi takıyorsun o an. sesler de ışıklar da duruyor.

1) fikirleriniz nedir?

2) yetkili servise götürmem gerekiyorsa; harddisk'e bir işlem yapılır mı merak ediyorum? çünkü hdd'i ben bölmedim. sadece C var ve içinde kesinlikle kaybetmemem gereken dosyalarım var.

ekranı karartıp çıktım diyorsun, evdekilere sordun mu? makinayı kaldırıp başka bir yere koymuşlarmı? kapalı zannedip kapağı kapatmaya çalışmış olabilirler, bu sırada uyku moduna girmeye çalışırken, sarsıntı oluşmuşsa harddisk te problem olmuş olabilir

• minik bir ayrıntı var bu konuda. geldiğimde aynen bıraktığım yerde duruyordu. sadece kapağı kapatılmıştı. ama şöyle bir durum var ki: ben bunun ayarlarından "kapak kapatıldığında hiç birşey yapma" şeklinde ayarlamıştım zamanında. yani alet o esnada en fazla ekranını açmış olabilir, yanlışlıkla elleri touchpad'e veya bir tuşa basmışsa. sonuçta windows kilitliydi.

2) bu soru için ne yapsam cidden acil arkadaşlar. 2.5 hdd kutusu alıp, masaüstü bilgisayara usb'den bağlayıp kendim mi yedeklesem? yok şayet yetkili servis hiç bir şekilde diske dokunmuyorsa boşuna masrafa girmeyeyim. (tabi hdd bozulmamıştır diye düşünerekten böyle konuşuyorum. )
  • bence hdd kutusu alın ve yedeğinizi alın serviste ne olacağı belli değil
  • bugün gittim mecidiyeköy'deki destech binasına. koyuncu'nunmuş. adamlara "ben hdd'i söktüm" dedim. "biz böyle alamayız" dediler. "yetkili servislere güvenmiyorum. şak diye formatı çakıveriyorlar, diskimde önemli bilgiler var işyerime ait" dedim. "evet öyle bir risk var. formatlayabiliyoruz. siz onu yedekleyin sonra geri takın, öyle alalım" dediler. bir disk kutusu bulup, masaüstü bilgisayara yedekleyip o şekilde teslim edeceğim artık yarına.
  • hdd söktüm deyince garanti dışı kalır dedilermi hocam
  • yok hayır. çünkü bu modellerde hdd ve ram sökme hakkına sahipmişiz. o yüzden ayrı bir kapağın altında duruyormuş...
  • diğr markalardada ayrı kapak altında ama bazı firmalar garanti dışı sayıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.