Şimdi Ara

Packard Bell EasyNote TJ75 ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşalr pc bu tj75 ekran kartı normalde ati hd 5650 gracph var ama resimlerde gördünüz gibi görünmüyor
    windows 8 kurdum yok 7 kurdum yok 10 bile kurdum yok bana yardım edebilecek var mı herhangi bir driver
    tarama programıyla taradım yok gizlilere baktım yok yok allah yok bi ara anakart yanmıştı bende ankaraya
    gönderdim sıfır anakart kattırdım acaba bu ekran kartında mı yok desem yok değildir aynı model takıldı acaba
    biosdan mı kapalı ayarlarda bulamadım yada 2 ekran kartı olan pclerde birini görmüyorya o mu var
    varsada nasıl yapabilirim bana bir yardım

• windows 8 driver yok zaten;

http://www.packardbell.com.tr/pb/tr/TR/content/download

bu linkren sırası ile Dizüstü > EasyNote > TJ75 bulun sistem olarak ne varsa 32vs64 ona göre seçerek driver indirebilirsin.
  • yok baktım driverları yok kendi sitesinde bile :D varmış sonradan gördüm de olmaz galiba deniyorum ama aygıt yöneticisinde olmaya driverı nasıl kurucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByBAŞ -- 7 Temmuz 2015; 16:10:07 >
  • ByBAŞ B kullanıcısına yanıt
    Bazı anakartlarda harici VGA kartlar dahi embeded yani anakarta çakılı oluyor. Anakart değişti ise, bahseetiğin VGA karta sahip olmayan bi anakart takılması durumunda haliyle windows görmeyecektir.Ancak ben yine de verdiğim linkden kontrol etmeni öneririm...

http://drp.su/tr/
  • denemez olurmuyum hiçö onuda denedim
    Biosdan girip harici ekran kartını kontrol etme şansınız var mı, bazı bioslarda kapatılıp açılabiliyor,şayet böyle bir durum yoksa aklıma büyük ihtimalle harici ekran kartına sahip olmadığınız geliyor...
     Packard Bell EasyNote TJ75 ekran kartı sorunu
  • oda yok biosdan hiçbir şekilde oynama yapılmıyor benimde aklımdaki korku o zaten anakartı değiştirdiklerinde acaba ekran kartı olmayan mı takıldı ama pc
    de dxdiagdan bakıyorum paylaşımsız hd grapich görünüyor sadece oda 1.5 gb felan görünüyor
    Aida64 programını indirip, kurduktan sonra açılan ekranda sol köşeden görüntü birimleri(Ekran kartı) kısmında hangi ekran kartları mevcut bir bakar mısınız? Hatta bakıp ekran görüntüsü alıp buraya koyarsanız sevinirim.

Bazı leptoplarda iki ekran kartının tek sürücüsü vardır. Tek sürücü derken özel olarak hazırlanmış tek sürücü paketinin içinde iki ekran kartı için sürücüler vardır. ille de o özelleştirilmiş sürücü paketini kurmanızı ister.

Tek tek atıyorum birini Amd'nin sitesinden diğerini de intelin sitesinden indirip kumaya çalıştınız mı ikisi birden gözükmez. Bunu şahsen yaşadım. Bir arkadaşın bilgisayarına formattan sonra sürücü kurarken.

Artık Özelleştirilmiş sürücü paketinde nasıl bir ayarlama varsa onsuz çalışmıyor.
  • denicem teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBAŞ

oda yok biosdan hiçbir şekilde oynama yapılmıyor benimde aklımdaki korku o zaten anakartı değiştirdiklerinde acaba ekran kartı olmayan mı takıldı ama pc
    de dxdiagdan bakıyorum paylaşımsız hd grapich görünüyor sadece oda 1.5 gb felan görünüyor

Walla PC den bi parça anlıyorsanız harici ekran kartının varlığını tespit etmek kolay. Ancak bütün yazdıklarınızdan ben harici VGA ya sahip olmayan bi anakartınız olduğunu düşünüyorum everest aida gibi programlarla pc yi donanımsal olarak taratığınızda olup olmadığı anlaşılacaktır zaten. Kısa zamanda taratıp cevap yazarsanız iyi olur...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.