Şimdi Ara

Packard Bell Dot UR (U3600 işlemcili) Model ürün incelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
20.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu netbookta HDMI çıkışı ve USB 3.0 var mı?

ayrıca grafik kartı nedir paylaşımlı mı harici mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sallami

Arkadaşlar geçen hafta aletle biraz NFS MW oynadım. Makine işlemcili olarak 99 dereceyi gördü. Ayrınıtılı sonucu ilk mesaja ekledim.

Ayrıca daha önce yaptığım passmark incelemelerini ekleyememiştim. Bu incelemeleri kızım için aldığım Acer Aspire One 722 C60 APU makineyi incelerken kullandım ve bilinen tüm atomlarla bu iki makineyi (toplam 9 makine) kıyasladım ve test sonuçlarını o sayfaya ekledim. Merak edenler oradan bakabilir.

Yaptığım passmark teslerini karşılatırmalı olarak Acer Aspire One 722 incelemesi sayfasına ekledim. Buradan öğrenebilirsiniz.

Packard Bell Dot UR (U3600 işlemcili) Model ürün incelemesi

hocam 99c. mi yazıyor orada :) Bence sizin fanla ilgili bi sıkıntılarınız var çünkü bu sıcak havalarda bile benim ki 50 - 60ı geçmiyor. Gayet serin çalışıyor alet

• hocam normalde dediğin doğru 2 saat nfs most wanted aralıksız oynayınca cpu 99, gpu 105 derece oluyor yanık toz kokusunu alıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgemici

bu netbookta HDMI çıkışı ve USB 3.0 var mı?

hdmi var, bt 3.0 var ancak usb 3.0 yok...

gpu intel 4500mhd paylaşımlı

DÜZELTME: 4500mhd'lerden sonra yeni nesil intel Hd graphics adını almış. Ardından Hd2000 ve Hd3000 olarak isimlendirilmiş. Yani bu alette intel hd graphics var arkadaşlar. 4500MHD ile tam aynı değil galiba. Performans olarak da biraz daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 18 Haziran 2012; 19:03:47 >
  • quote:

quote:

Çok teşekkür ederim hocam.

Kullanan arkadaşlar cihazdan memnun musunuz?
    almayı düşünüyorum ama bir tüelü karar veremedim.
    aklıma sürekli performansı takılıyor ben bunu internette dolaşmak ve hd film izlemek için alacağım yani oyun falan için almayacağım birde taşınabilirliği ile pil süresi hakkında bilgi verirseniz sevinirim gerçi yukarıda yazıyor bir şeyler ama bu süreyi sürekli sağlar mı diye düşünüyorum. Pili hiç değştirmek zorumda kalan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N3XT -- 14 Mayıs 2012; 2:15:42 >

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim hocam.

Kullanan arkadaşlar cihazdan memnun musunuz?
    almayı düşünüyorum ama bir tüelü karar veremedim.
    aklıma sürekli performansı takılıyor ben bunu internette dolaşmak ve hd film izlemek için alacağım yani oyun falan için almayacağım birde taşınabilirliği ile pil süresi hakkında bilgi verirseniz sevinirim gerçi yukarıda yazıyor bir şeyler ama bu süreyi sürekli sağlar mı diye düşünüyorum. Pili hiç değştirmek zorumda kalan oldu mu?

Ben makinemi her zaman yoğun ve çok hor kullanan biiriyimdir. Örneğin Samsung NC10 6 saatlik pil ömrüne rağmen günde en az 2 kere şarja girmek zorunda kalırdı. Üçüncüsünde ise sabaha kadar fişe takılı ve açık olarak download yapardı. Yani server gibi kullandım aleti. 3 yıl sonunda pildeki yıpranma %17 iidi ve pil ömrü 5 saati geçiyordu. Ama bozuldu.

PB'yi alalı daha bir yıl olmadı 4,5 saati aşan pil ömrü neredeyse imkansız normal kullanımda. Bunu da ayn ı şekilde hor kullandım. Günde en az 3 şarj ya da sürekli fişte alet. Ama bir yıl olmamasına rağmen yıpranma %22. Pil ömrü 3 saati geçiyor. Artık önemsemiyorum. Önceden olduğu kadar mobilite ihtiyacım kalmadığından herhalde. Hatta görsellik için NextStart yükledim. Windows search'ü açtım. Pili 2 saati az geçiyor. Ama umurumda da değil. Hiç 2 saatten fazla mobil kalma ihtiyacım olmadı 6 aydır.

Pilini korursanız pil ömründe 4 saatti geçen süreleri görür ve bu süreyi uzun yıllar koruyabilirsiniz. Ama bence şurası bir gerçekki PB'nin pili (ki PB acer tarafından satın alınmıştır, yazılımları vs bile Acer dir) samsung'un pilinden çok ama çok kalitesiz. Çabuk yıpranıyor. Ama bu fiyata da yansıyor. Ben samsung NC10'u yeni çıktığında 870 TL ye almıştım. Şimdi onun iki katından fazla performans sunan, 1366x768 çözünürlüklü ekrana sahip PB'yi yine yeni çıktığı dönemde 620 TL'ye aldım.

Az para az köfte yani

Sonuç pil yıpranmasını önlemek sizin elinizde ama tekrar hatırlatayım dikkat etmezseniz pili çabuk yıpranıyor...

• şuan teknosada 515 tl diyor ama hangi ilde satışta bulamadım, ayrıca acer ao722 daha güzel makine değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: H. Upmann

şuan teknosada 515 tl diyor ama hangi ilde satışta bulamadım, ayrıca acer ao722 daha güzel makine değil mi

Hiç kaçırmayın 80 TL farka değer.
  • Arkadaşlar daha önce ekran karıtını 4500MHD olarak yazmıştım. Sanırım hata yapmışım.

4500mhd'lerden sonra yeni nesil intel Hd graphics adını almış. Ardından Hd2000 ve Hd3000 olarak isimlendirilmiş. Yani bu alette intel hd graphics var arkadaşlar. 4500MHD ile tam aynı değil galiba. Performans olarak da biraz daha iyi.

Doğrusunu bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
  • bende bilmiyorum çünkü her yazılım farklı bir isim çıkartıyor :D ne olduğu önemli değil , bi atom kelimesini bide hd graphics kelimesini gördüğünüz yerden uzaklaşacaksınız aga :D çok güzel netbook ama bi ion2 koyamamışlar yanar yanar ona yanarım. Ben fazladan 200lira vermeye razıyım ya yeterki şu aletin yeni modellerine ion2 koysunlar bi tane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forza5454

bende bilmiyorum çünkü her yazılım farklı bir isim çıkartıyor :D ne olduğu önemli değil , bi atom kelimesini bide hd graphics kelimesini gördüğünüz yerden uzaklaşacaksınız aga :D çok güzel netbook ama bi ion2 koyamamışlar yanar yanar ona yanarım. Ben fazladan 200lira vermeye razıyım ya yeterki şu aletin yeni modellerine ion2 koysunlar bi tane.

quote:

2.2. 2D Grafik test özetlerinin ayrıntılı analizi

YORUM:

2d grafikler söz konusu ise çift çekirdekli tüm işlemcilerden daha yavaş olduğu dikkati çekiyor. N550 %23 daha hızlı, N570 ise %56 daha hızlı. U3600 %138 daha hızlı iken, masaüstü işlemci %175 daha hızlı. Hatta basit iki boyutlu vektör işlemlerinde N270'den bile daha yavaş. Ancak iş karmaşık vektör işlemlerine gelince N550 ile aynı performansı gösteren C60, U3600'den %43 daha hızlı olduğunu gösteriyor. N570 ile N2800 ise %7,6 ve %5,8 daha hızlılar ancak bu farklar oldukça küçük.

Word'de yazı yazarken hızı belirleyen font ve metin işlemlerinde D525 %19,7 U3600 ise %63,5 daha iyi iken N550 %56,9 daha yavaş kalıyor. N570 ile aradaki fark önemsiz olarak değerlendirilebilir.

Yine günlük yaşamdaki performansa karşılık gelen windows arayüzü işlemlerindeki hızları kıyasladığımızda D525 ile muadil olduğunu, U3600'ün açık ara önde olduğunu diğerlerinin ise geride kaldığını görebiliyoruz.

Resim filtrelemede U3600 fark atarken, diğerleri (çift çekirdekli atomlar ve C60) muadiller. Resim işleme konusunda ise U3600 ve D525 öne çıkarken diğerleri yine muadil performas sergiliyorlar.

Sonuçta basit resim işleme ve basit 2 boyutlu vektör işlemleri için U3600 en iyi tercih, D525 ve N2800 ikinci sırada yer almakta ama C60 performansı kabul edilebilir düzeyde. Günlük programların kullanımında U3600 ile C60 arasındaki fark az da olsa fark ediliyor. Ancak N270 kullanan biri olarak bunu olumlu bir değişim olarak gözleyebilirsiniz.

2.3. 3D Grafik test özetlerinin ayrıntılı analizi

YORUM:

3D grafik performansı AMD işlemcilerin en güçlü oldukları yönlerden biri. 3D performas özetine bakıldığında c60 ve U3600 birbiri ile muadil iken diğer tüm işlemcilere masaüstü dahil %50 fark attıkları görülüyor. 3D grafik performansın tüm alt dallarında C60'ın U3600 dışındaki tüm işlemcilere mutlak üstünlüğü söz konusu. Asus 1215N D525 işlemcinin gücünü ION2 harici grafik kartı ile desteklemiş olmasına rağmen %17,6 daha yavaş kalıyor. Basit 3D işlemlerde U3600 %15 daha hızlı iken orta seviye ve karmaşık 3D işlemlerde sırasıyla %15 ve %34 daha yavaş kalıyor.

Eğer oyun oyanayacaksanız veya çizim yazılımları ya da gerçek dünyadaki fiziksel yapıları simüle eden yazılımlar kullanacaksanız U3600 ya da C60 almalısınız.

Burada U3600 diğer alanlardaki hızı dikkate alındığında C60'dan bir adım önde yer alıyor. Ancak U3600 18 watt enerji tüketirken C60'ın 9 watt enerji tükettiğini unutmamak gerekmekte. Bu da pil ömrünün 2-3 saat kadar artması demek.

Bu arada DotUR 3D grafiklerde zayıf olduğundan en düşük ayarlarla ancak akıcı olarak NFS MW oynanabilirken, C60 daha yüksek (en yüksek değil ama o zaman çok yavaşlıyor) orta ve ortanın biraz altında ayarlarla (örneğin araç ve çevre detay ayarının artırılması ve çözünürlüğün bir adım artırılması gibi) aynı hızda oynanabiliyor.

Yani ion alacağına 200 daha az ver pb al

• intel hd graphics bilgi sayfaları:

Normalde celeronlarda 4500MHD vardı. İlk aldığımda ben de böyle olduğunu düşünüp araştırmadan incelmeye böyle yazmıştım. İntelin sayfasından da pek bir şey bulamadım. Tek bulduğum bu

intel grafik kartı tanımlama

Buna göre eğer tahminim doğru olsaydı yukarıda verdiğim resimde 4500MHD yazısını görmemiz lazımdı. Ama farklı. Bu da 2011 de üretilen u3600'de grafik çözümünün değiştirildiğini ve sandybridgelerden hemen önceki nesil grafik kullanıldığını gösteriyor. HD2000 ile birlikte sandybridge mimarisine geçilmiş galiba (bundan emin değilim nette bir kaç lin gördüm ama bazen hatalı bilgiler olabiliyor...) Bu da beklenenden yüksek performansı açıklıyor. Ekran kartı 166 Mhz ile çalışıyor ve gerektiğinde de 500 Mhz'ye kadar hızlanıyor.

İkinci resimde görüldüğü gibi başlangıçta 128 Mb ram ile başlıyor ve 1306 Mb ram'e kada alabiliyor çünkü bendeki pb de 4 gb ram var...

• Pek çok yerde ion2 ile ile intel HD performanslarına dair sorularla ya da eksik bilgi ile karşılaştım. Gündelik kullanımda ikisini kıyaslamak zaten yüksek seviyeli oyun oynanmayacak bir alete gereğinden fazla para vermenin önüne geçeceğinden tespitlerimi paylaşayım dedim.

Asus 1215N ile Pb Dot UR'yi passmark ile kıyasladım.

Sonuçlar aşağıda:

Buradaki 3D Grafik testlerinde u3600'da ki intel HD için directx10 testi yapılamadı. Çünkü intel HD graphics de 4x antialiasing desteği yokmuş.

Dolayısıyla bu seçeneğin olduğu oyunlarda kağnıya döner. İon2 tarafından da dayak yer. Ama siz ayarlardan bu seçeneği kapatırsanız sorun kalmaz (sanırım).

EK: Evet tahminlerim doğru çıktı:

http://communities.intel.com/thread/29592

yukarıdaki linkte ilk nesil hd graphics ile ilgili bir sürücü isteği var. Windows 8'de sürücü bulamamışlar galiba. Ayrıntılı okumadım. Ama söz konusu sürücü intel tarafından sağlanmayacakmış vs. Hardware id öğrenme ile ilgili bölümde 42 ve 46 kodluların bu kapsamda olduğu ifade edilmiş. Linkteki arkadaşta 42 kodlusu varmış. PB dot UR de bulunan u3600 deki 46 kodlu olan. Her ikisi içinde aynı durum söz konusu. Bu donanım için windows 8 sürücü desteği, microsoft tarafından sağlanacakmış ve windows 8 ile birlikte gelecekmiş ya da öyle olması bekleniyormuş. Windows 8 kuracakların dikkatine.

Tabi önce linki dikkatle bir okuyun. Ben hızla bir üzerinden geçtim. Atladığım bir şeyler olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 19 Haziran 2012; 21:51:34 >

• bi kere hd graphics ile ion2.yi karşılaştırma aşırı derecede yersiz olmuş. çünkü biri entegre bir çözümken diğeri harici bir çözüm. bu yüzden hd graphicsin ion2 ile karşılaştırılması demek doğanın gallardoyu karşılaştırmak gibi olmuş. ayrıca bu testleride doğru bulmuyorum çünkü atom işlemcisine rağmen ion2 ile b. bad company 2yi düşük detaylarda oynayabilenler varken biz o kadar yüksek işlemciye rağmen most wantedi geçemiyoruz. zaten eğer pb.de ion2 olsaydı hd graphics ile ion2 arasında geçiş yaparak kullanacaktık.
    sonuç olarak ; ion2.li netbooklar atom işlemcisinden kaybediyorken , suv işlemcili netbooklar grafikten kaybediyor. kazanan yine amd gibi görünüyor
    http://www.youtube.com/watch?v=AmQdDXdDCko

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oKsyqeN -- 20 Haziran 2012; 12:22:14 >

• quote:

bi kere hd graphics ile ion2.yi karşılaştırma aşırı derecede yersiz olmuş. çünkü biri entegre bir çözümken diğeri harici bir çözüm. bu yüzden hd graphicsin ion2 ile karşılaştırılması demek doğanın gallardoyu karşılaştırmak gibi olmuş. ayrıca bu testleride doğru bulmuyorum çünkü atom işlemcisine rağmen ion2 ile b. bad company 2yi düşük detaylarda oynayabilenler varken biz o kadar yüksek işlemciye rağmen most wantedi geçemiyoruz. zaten eğer pb.de ion2 olsaydı hd graphics ile ion2 arasında geçiş yaparak kullanacaktık.
    sonuç olarak ; ion2.li netbooklar atom işlemcisinden kaybediyorken , suv işlemcili netbooklar grafikten kaybediyor. kazanan yine amd gibi görünüyor
    http://www.youtube.com/watch?v=AmQdDXdDCko

Haklısınız. İkisini karşılaştırmak abes. Buradaki vurgu intel hd graphicsten önceki entegre grafik çözümlerinden kaynaklanan ve insanları ion2 içeren makinalara gereğinden fazla para harcama zorunda bırakan kötü imaj. Tabi ki pek çok oyunda hala ion2 fps olarak daha yüksek değere sahip olabilir. Ancak sandybridgelerle ekran kartı işlemci içine girince (amd'nin fusion çözümüne benzer) performanslarda büyük artış oluştu. Sentetik benchmarklarda %23 daha hızlı olduğu görülüyor. Sonuçta her ikisinde de sadece eski oyunlar ya da güncel oyunlardan az bir kısmı oynanabiliyor. Örneğin NFS MW'yi her ikisinde de aynı akıcılıkta oynayabiliyorsam, air conflicti aynı akıcılıkta oynayabiliyorsam, neden ion tercih edeyim? Benim sorduğum bu. Yoksa özellikle antialiasing gerektiren ayarlarda ion2 farkını ortaya koyacaktır. Ama bu makineler oyun için alınmıyor. Alan kişi sadece çalışmaktan sıkıldığında zaman geçirmek için bir iki oyun oynatabilsin istiyor. Bu anlayıştaki biri zaten antialiasing aramayacaktır. Bu durumda performans açısından neredeyse fark kalmıyor.

Örneğin Asus 1215N 1000 TL üzerinde bir fiyatla
    PB dot UR 500 TL civarı bir fiyatla satılıyor.

Kullanım açısından bir performans farkı yoksa neden daha fazla (iki katı kadar) ödeyeyim?

Bunu ifade etmek istedim. Fark daha az olsaydı (bu kişiye göre değişir örneğin benim için 100-150 TL gibi) o zaman zaten ion2'li makine alın derdim. Özetle ayrılmış bellek tabiki önemli ancak her şey değil...

EK2: Bir şey daha intel hd graphics çözümünün kendi belleği yok ama işlemcinin level 3 belleğini kullanabiliyor. Belki de bu nedenle yeni model işlemcilerde bu belleğin adı level 3 değil LLC bellek olarak değiştirilmiş.

EK: Az önce unutmuşum, suv işlemciler aynen dediğiniz gibi. 2008 (yanlış hatırlamıyorsam) üretimi bir işlemci. Eski modeller üzerlerinde en fazla 4500MHD grafik çözümü var. 4500MH çok yetersiz kalıyor. u3600 işlemci ise 2011'de üretildi. Çok daha güncel bir mimari. Hatta i5'lerin celeronu diye anılıyor. Bu nedenle üzerinde farklı ve daha güncel bir grafik çözümü mevcut. Su'lardan edilinilen kötü tecrübelere uyum sağlamıyor (bence). Lafı uzattım kusura bakma. Tekrar etmek lazım eğer ciddi oyuncu iseniz sizi hiçbiri kesmez, daha modern çözümlere ihtiyaç vardır. Entegre olan hiç kesmez. Hatta ion2 bile kesmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 20 Haziran 2012; 18:53:13 >

• Kıyaslama yapabilmeniz için elimdeki oyunlardan bazılarında Fraps 3.5.3 ile FPS kontrolü yapmaya başladım.

1. NFS Most Wanted portable 28 FPS
    2. Air Conflict WWII portable 1024x768 En yüksek ayarlar ile 22 FPS
    3. Air Conflict SW kurulumlu oynanabilir değil FPS hesabını yapmadan denemiştim. 2011 üretimi güncel bir oyun. Oyananamayacağı belliydi zaten...

Asus 1015pn 1GB Ram 250GB HD Nvidia Ion 2 512MB of dedicated video ram Atom n550 @ 1.5GHZ ile NFS Most Wanted 28 FPS. Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 20 Haziran 2012; 18:47:40 >
  • quote:

Kıyaslama yapabilmeniz için elimdeki oyunlardan bazılarında Fraps 3.5.3 ile FPS kontrolü yapmaya başladım.

3. Air Conflict SW kurulumlu oynanabilir değil FPS hesabını yapmadan denemiştim. 2011 üretimi güncel bir oyun. Oyananamayacağı belliydi zaten...

Asus 1015pn 1GB Ram 250GB HD Nvidia Ion 2 512MB of dedicated video ram Atom n550 @ 1.5GHZ ile NFS Most Wanted 28 FPS. Kaynak

ya hocam :D hadi bi cevap daha yazayım dedim sana :) uzadı biraz kusura bakma ama , videonun sonundaki MAXED yazısı ne demek biliyormusun ? Oradaki arkadaş oyunu son grafiklerinde oynuyor ve sen demişsinki "bende 28 ölçüyorum noolmuş" :D e düşük ayarlarda tabi ölçersin 28i ben orta ayarlarda daha 20in altına düşüyor sen nasıl max. ayarlarda 28 ölçtün. Varsa böle bişey nasıl yaptığını söylede bizde yapalım. Ultra ayarlarda hala fps.de çift basamak görüyorsan dua etmelisin bence :D Neyse ben zaten netbooktların oyun amaçlı kullanılamayacağını düşünenlerdenim ama artık hd graphics ile ion2yi karşılaştırmayı bırakın ya. Bu çok komik çünkü. Ama modern çözümlere ihtiyaç var cümlenize sonuna kadar katılıyorum. Şuanda galaxy s2.imde max payne oynuyorum ki daha 5 sene öncesine kadar masaüstü pc.m bu oyunu kaldırmıyordu. Cebimize bile bu kadar güçlü çözümler girebiliyorken GERÇEKTENDE NETBOOKLARDA MODERN GRAFİK ÇÖZÜMLERİNE İHTİYAÇ VAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oKsyqeN -- 20 Haziran 2012; 19:46:57 >

• quote:

quote:

Kıyaslama yapabilmeniz için elimdeki oyunlardan bazılarında Fraps 3.5.3 ile FPS kontrolü yapmaya başladım.

ya hocam :D hadi bi cevap daha yazayım dedim sana :) uzadı biraz kusura bakma ama , videonun sonundaki MAXED yazısı ne demek biliyormusun ? Oradaki arkadaş oyunu son grafiklerinde oynuyor ve sen demişsinki "bende 28 ölçüyorum noolmuş" :D e düşük ayarlarda tabi ölçersin 28i ben orta ayarlarda daha 20in altına düşüyor sen nasıl max. ayarlarda 28 ölçtün. Varsa böle bişey nasıl yaptığını söylede bizde yapalım. Ultra ayarlarda hala fps.de çift basamak görüyorsan dua etmelisin bence :D Neyse ben zaten netbooktların oyun amaçlı kullanılamayacağını düşünenlerdenim ama artık hd graphics ile ion2yi karşılaştırmayı bırakın ya. Bu çok komik çünkü. Ama modern çözümlere ihtiyaç var cümlenize sonuna kadar katılıyorum. Şuanda galaxy s2.imde max payne oynuyorum ki daha 5 sene öncesine kadar masaüstü pc.m bu oyunu kaldırmıyordu. Cebimize bile bu kadar güçlü çözümler girebiliyorken GERÇEKTENDE NETBOOKLARDA MODERN GRAFİK ÇÖZÜMLERİNE İHTİYAÇ VAR.

Hocam sorun değil bu nazik ve anlayışlı tarzınla istediğin kadar eleştirebilir ve yanıt yazabilirsin. Bana katılmak zorunda değilsin. Valla ben de ölçünce şaşırdım. 4500MHD de çalışmayan bir oyundu. U2 çalışıyordu ama bu çalışmıyordu. Bu arada ion2 ile kıyaslama benim fikrim değildi. Benim iki tane inceleme sayfam var. Diğer sayfadaki bir arkadaş ion2 li makineyi kaçırmış. Alamamış. Bunu alsam nasıl olur performansı çok farklı mı diye sorunca ona yardımı olsun diye başladım. Sonra özelden başkaları da sorunca buraya da ekledim. Hatta splash pro yazılımını denememi isteyenler ve hatta nette bazı flash oyunları oynayıp akıcılığını söylememi isteyen pek çok arkadaş var. Yoksa oyun performansı umrumda bile olmaz.

İncelemenin ilk sayfasına oyun fps testlerini senin dediğin ayrıntıları da ekleyerek yazmıştım. burada özet kalmış. Değiştirilme saatine bakarsan senin mesajından önce bunu yaptığımı görürsün. Yani niyetim kimseyi kandırmak değil.

Benimle aynı fikirde olan başkaları da var yani yanlış ölçüm yaptığımı sanmıyorum.

İon2 Oyun FPS testleri için kaynak

Yeni nesil (2010 ve sonrası) intel hd graphics oyun fps test sonuçları için kaynak

Bazılarında ion2 bazılarında ise intel hd graphics önde. Bu arada tekrar hatırlatayım. Burada bahsedilen intel 4500 HD ya da 4500 MHD olarak bilinen ya da bundan daha önceki seriler değil. Bu tümleşik ekran kartı çözümü i3, i5 işlemcilerle bunların celeronlarında kullanıldı ve ilk kez 2010'da duyuruldu. 4500'den en az 2 kat daha performanslı ve directx 10 destekli.
    hd2000 ve hd3000 ise directX 10.1 destekli ve hd3000, hd'den neredeyse 2 kat daha hızlı.

• merhabalar,

ben de bir yıldan uzun süredir bu netbook'un kullanıcısıyım ve memnunum. sorum şu: 2 gb olan belleği 4 gb'a çıkardım, ancak tümleşik ekran kartına ayrılan 1.2 gb yüzünden sistem 2.8 gb kullanabiliyor. bunu ayarlamanın bir yolu yok mudur? çünkü genelde iş için kullanıyorum ve fazla grafik belleğine ihtiyacım olmuyor. son bios sürümü yüklü ve bios'ta bu ayarı göremedim.

ürün incelemesi yapan ve elindeki bilgileri paylaşan kullanıcılara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: müfettiş gadget

merhabalar,

ben de bir yıldan uzun süredir bu netbook'un kullanıcısıyım ve memnunum. sorum şu: 2 gb olan belleği 4 gb'a çıkardım, ancak tümleşik ekran kartına ayrılan 1.2 gb yüzünden sistem 2.8 gb kullanabiliyor. bunu ayarlamanın bir yolu yok mudur? çünkü genelde iş için kullanıyorum ve fazla grafik belleğine ihtiyacım olmuyor. son bios sürümü yüklü ve bios'ta bu ayarı göremedim.

ürün incelemesi yapan ve elindeki bilgileri paylaşan kullanıcılara teşekkürler.

windows'dan kaynaklanan bir sorun, ekran kartı ile ilgisi yok. 32bit windows'lar ancak 3gb'a kadar ram kullanabilir. 4'ün tamamını kullanmak istiyorsanız 64bit win7 yüklemelisiniz...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.