Şimdi Ara

#Packard Bell Dot-MU-TK002#KULLANLAR&YORUMLAR (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
6
Favori
68.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hepsiburada worlpuan kampanyasından yararlanacağım, burada yer alan 3 bilgisayar beğendim. aşağıda linkteler.

http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-1015px-blk188s-intel-atom-n570-166ghz-2gb-320gb-10-netbook-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd761095&categoryId=108495

http://www.hepsiburada.com/Liste/acer-aod270-268kk-intel-atom-n2600-16ghz-2gb-320gb-10-netbook-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd761112&categoryId=108495&SKU=BD761112-K

http://www.hepsiburada.com/Liste/packard-bell-dot_s-cv-320tk-intel-atom-n2600-166ghz-2gb-320gb-10-netbook-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd761125&categoryId=108495

Bunlardan asus olanın işlemcisi atom n570 diğerlerinin atom n2600,
    acer olanın 3 USB'si var ve HDMI bağlantısı var işlemcisi atom n2600 1066Hz,
    packard bellin işlemcisi ise atom 2600 1333 Hz ve bluetoothu var.

Hangisini alayım acil yardımlarınızı bekliyorum.

• Herkese merhaba,

Cihaz 2. senesini doldurdu. Sadece klavyedeki "End" tuşunun yerinden çıkmasını saymazsak ( kedi çıkarmıştı tırnak darbesiyle ) cihaz halen genel anlamda güzel.

Tek sıkıntım Şarj konusu ama o da fiziksel mi yoksa yazılımsal mı bilmiyorum.

Eskiden %10 şarj kaldığında uyarı verirdi ama artık %50 gösterdiğinde ( 1,5 saatlik dizi vs. izledikten sonra ) hiç bir uyarı vs. vermeden direkt kapanıyor.
    Şarja takıp açtığımda ise pilin aslında bittiğini ve %3'lerle şarja başladığını görebiliyorum.

Tamam 2 sene oldu ve Batarya artık eskisi gibi değil ama en azından Şarj bilgisini okumada sıkıntı çıkmamalı diye düşünüyorum. Sizlerden halen bu cihazı kullanan varsa durum nedir bilgi verebilir misiniz ?

Piyasada buna muadil uygun fiyatlı pek bir alternatif olmadığından bu cihazı kullanmaya devam etmek istiyorum ama Şarj olayı sıkıntı oluşturmaya başladı. Eğer pil bitikse ve değiştirmek gerekiyorsa onun çözümüne bakacağım.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ncap

pil sorunlu sizde bence...aynı cihazdan bende de var daha aniden kapanma sorunu olmadı ama pil ömrü düştü bayağı ..aida64 diye bir program var pilin ömrünü vs gösteriyor oradan pilin durumuna bakabilirsiniz..lenovo cihazımda 1.5 yılda pil yarı yarıya ölmüştü..bunda henüz %40 ölmüş pil..garanti varsa bir servise gönderin yine de belki başka problemler vardır...

Yanıt için çok teşekkür ederim. Dediğiniz programla bir deneyeceğim. Şimdi yazarken aklıma geldi; neredeyse 1,5 senedir sisteme format vs. atmadım ( Windows 7 / Home Premium kurulu ). Belki onunla da alakalı olabilir gibi. Garanti olayı maalesef Nisan ayında bitti diye hatırlıyorum. Sonuçları buradan yazacağım, belki başka arkadaşlar da aynı sorunla karşılaşırsa diye.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: qube26

Herkese merhaba,

Cihaz 2. senesini doldurdu. Sadece klavyedeki "End" tuşunun yerinden çıkmasını saymazsak ( kedi çıkarmıştı tırnak darbesiyle ) cihaz halen genel anlamda güzel.

Tek sıkıntım Şarj konusu ama o da fiziksel mi yoksa yazılımsal mı bilmiyorum.

Eskiden %10 şarj kaldığında uyarı verirdi ama artık %50 gösterdiğinde ( 1,5 saatlik dizi vs. izledikten sonra ) hiç bir uyarı vs. vermeden direkt kapanıyor.
    Şarja takıp açtığımda ise pilin aslında bittiğini ve %3'lerle şarja başladığını görebiliyorum.

Tamam 2 sene oldu ve Batarya artık eskisi gibi değil ama en azından Şarj bilgisini okumada sıkıntı çıkmamalı diye düşünüyorum. Sizlerden halen bu cihazı kullanan varsa durum nedir bilgi verebilir misiniz ?

Piyasada buna muadil uygun fiyatlı pek bir alternatif olmadığından bu cihazı kullanmaya devam etmek istiyorum ama Şarj olayı sıkıntı oluşturmaya başladı. Eğer pil bitikse ve değiştirmek gerekiyorsa onun çözümüne bakacağım.

Teşekkürler

Pili kalibre eden programlar var diye biliyorum, belki bir nebze de olsa yararı olabilir, batery bar pro diye bir program var o da pili kalibre etmiyor sanırım ama daha hassas değerler verebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yalıçapkını35

Pili kalibre eden programlar var diye biliyorum, belki bir nebze de olsa yararı olabilir, batery bar pro diye bir program var o da pili kalibre etmiyor sanırım ama daha hassas değerler verebiliyor.

O programları bilmiyordum ama verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, en kısa zamanda temiz Windows Kurulumuyla beraber dediğiniz yazılımları deneyeceğim.

İlk önce yazılımsal olarak deneme yanılma işlemiyle çözmeye çalışacağım. Baktım olmuyor artık pil değişim alternatifine bakacağım. 3,5 saat civarı giden şarjlı günler güzeldi :)
  • Arkadaşlar RAM artırabiliyor muyuz?
  • Bende 2.5 yıldır bu cihazı kullanıyorum.DOT-MR-U TK001.batarya zayıflayınca uyarı vermeden kapanma olayı bende de var.yeni bir batarya arıyorum.ama bilgisayarın koduyla arayınca nette çıkmıyor.bu bataryayı nasıl temin edebilirim?
  • Bataryayı buldum.forumda bir arkadaş bilgisayarın adıyla değilde bataryanın koduyla arasan bulursun demişti.ona burdan teşekkürlerimi gönderiyorum.

kod:UM09E31
    Batarya zaten pb değilde acer olarak geçiyor heryerde.benim kullandığımda da acer yazıyor.

örnek link:http://www.laptopbataryamerkezi.com/acer-um09e31-batarya.html

Yalnız ben bu bataryanın 9 cellini almak istiyorum.9 cell TR de bulamadım.EBay de var.fiyatıda çok iyi.
    burda:
    http://www.ebay.co.uk/itm/250934698002

Yalnız ebayden sipariş edersem extra masrafım ne olur.kargo,gümrük vergisi vb.

Not:benim bataryada 10.8v yazıyor,ama nette araştırdığım modeller hep 11.1v, bu sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 29 Kasım 2012; 9:59:44 >

• Cihazı yaklaşık 3,5 yıldır çok yoğun olmamakla birlikte kullanıyorum bugüne kadar beni hiç üzmedi packard bell markasınadan çok memnun kaldım. Fakat son günlerde ufak bir problemim var;

Power tuşuna bastığımda ilk etapta bilgisayar tepki vermiyor 4 saniye sonra ışık kırmızı renk olup bilgisayar çalışmaya başlıyor. Bunu batarya ile de fişe takılı iken de denedim. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba? Neden kaynaklanıyor bu problem.
  • Hadi ya ben de geçenlerde ram ekleyip çıkardım deneme amaçlı acaba ondan mı oldu ki? Ram ile ne alakası var ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncap

quote:

Orijinalden alıntı: Doobly

Hadi ya ben de geçenlerde ram ekleyip çıkardım deneme amaçlı acaba ondan mı oldu ki? Ram ile ne alakası var ki?

Ne alakası var onu ben de bilmiyorum ama ram artırayım diyordum, açtım taktım vs, ram de çalışmadı.. Sonra da böyle oldu işte

Bire bir aynı sıkıntıyı yaşamışız benim durum da tam olarak böyle oldu ama o uzun sürede tepkinin ondan sonra olduğunu hiç fark etmemiştim. Bir gün bir çözüm bulursan bana yazarmısın?

Bir de dün bu sorun ile ilgili biosu varsayılan ayarlara döndürmeyi denedim, bir işe yaramamakla birlikte Video Memory:128 MB dab 64 MB a düştü şimdi nasıl artıracağımı bilmiyorum.

• arkadaslar en lm 98 modelının keybord driver nerden bulurum.bılgısayarımınn kısayol tusları calısmıyor.pc yı yapanlar mahvetmısler pc yi lutfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be-Mine

Kurulum (*.exe) dosyasının üzerine sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"ı seçtiğinizde de aynı hata mı çıkıyor?

Eğer bu şekilde de aynı hata ile karşılaşıyorsanız, aşağıdaki linkleri incelemenizi tavsiye ederim:

http://www.raymond.cc/blog/archives/2009/08/24/loading-unsigned-drivers-in-windows-7-and-vista-64-bit-x64/

http://www.techenclave.com/operating-systems/how-use-unsigned-drivers-64-bit-145539.html

Microsoft son sistemlerinde (özellikle 64bit olanlar) imzasız sürücü yükleme kısıtlamalarını oldukça abartmış (güvenlik sebebiyle olsa da). Bu yöntemlerde sürücü yükleyebilmek için ayrı, yüklenilen imzasız sürücünün sürekli çalışması için ayrı olmak üzere 2 farklı yöntem mevcut.

Kısaca özetlemek gerekirse:

1) Kullanıcı Hesabı Denetimi' ni kapatın (UAC - User Account Control)
    2) Bilgisayarı yeniden başlatın.
    3) Windows açılmadan önce sürekli F8 tuşuna basarak ileri başlangıç seçeneklerini açın
    4) Bu menüde "sürücü imzalama zorlamasını devre dışı bırak"ı seçin.
    5) Windows içinden aygıt sürücüsünü kurun, uyarı verebilir, yine de devam edin.
    Bu aşamada sürücü yüklenmiş olsa da donanım çalışmayabilir ve her windows açılışında bu seçenekle başlamanız gerekebilir.

6) Bu sorunla karşılaşmamak için Driver Signature Enforcement Overrider yazılımı kullanılmalı, linkten indirebilirsiniz.
    7) Yazılımı çalıştırdıktan sonra "Enable Test Mode" u seçin ve "Next"e tıklayın. Gelen uyarıyı OK ile geçin.
    8) "Sign a System File" ı seçin ve "Next"e tıklayın. Buraya kullanılacak olan sürücü dosyasının tam yolunu yazın. (Intel VGA sürücüsü için hangi dosyanın seçilmesi gerektiğini bulmanız gerekiyor!)
    Örneğin PeerGuardian için, “C:\Program Files\PeerGuardian2\pgfilter.sys” gibi
    9) Bilgisayarı yeniden başlatın. Sürücünün yüklenmiş olması gerekir.
    10) Bu şekilde sorunu çözmüş olsanız da altta Test Mode da çalışıldığına dair bir ibare göreceksiniz. Bu ibareyi görmek istemiyorsanız Remove Watermark yazılımını deneyebilirsiniz.

Ben bu problemle karşılaşmadığım için önerdiğim yöntemlerin kesin sonuç vereceğinden emin değilim, ancak sanırım işe yarayacaktır.

Kolay gelsin

kullanici hesap denetimini kapatma gibi birsey yok en alta indirdim en dusuge yani yeniden baslatcam bakalim olcak mi ayni sorun bende de var arkadastaki hata...

"yüklenmekte olan sürücü bu bilgisayar için doğrulanmamış" hatasi

• Arkadaşarl bilgisayarımı satmayı düşünüyorum.
    4gb ramli
    windows 7 64 bit yüklü, sorunsuz
    Kasa klayve sıfır gibi çok az kullanıldı zaten.
    Pilin durumu da çok iyi.
    İlgilenen olursa mesaj atabilir.

Fiyat konusunda sizce ne kadar eder?
  • Konuya denk gelince birşeyler karalamak istedim. Cihazı yanlış hatırlamıyorsam 2010'un Ocak - Şubat aylarında almıştım.
    Neler neler yaşadı nelere direndi şaştım kaldım hep. Önce eğitim amaçlı kullanıldı, sonra bir süre kenara atıldı kullanılmadı.
    Daha sonra başka bilgisayarda kaynaklanan arızadan dolayı ufak çaplı web tasarımı işlerinde kullanıldı.
    Son olarak araba koltuğunun altındaki alana kılıfıyla birlikte tam oturduğu için araba bilgisayarı olarak, sipariş almak office dosyalarını açmak vs işlemler için kullanıldı. Belki bir yıldan fazladır yaz kış arabada tozun sıcağın soğuğun içinde durdu sürekli.

Şimdi de windows 10 home güncellemesini aldı, tabi ki ram takviyesi var rami'i 3gb a yükseltilmiş durumda.

Tabletlerin hayatımıza girmesi sebebiyle görevini başarıyla tamamlamış oldu.

Halen daha bir masanın üstünde durur anlık işi olan ya da oyalanmak isteyen açar bakar. Şu anda bu cümleleri Window 10 Home'lu kendisinden yazıyorum.

Gerçekten merak ediyorum hala yaşayan örnekleri var mı diye ?

Hayatımda fiyat/performans oranı olarak aldığım en iyi bilgisayar unvanını hala koruyor.

Bir gün sessizliğe gömülse bile hatıra olarak tozlu raflarda saklanacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doobly

Konuya denk gelince birşeyler karalamak istedim. Cihazı yanlış hatırlamıyorsam 2010'un Ocak - Şubat aylarında almıştım.
    Neler neler yaşadı nelere direndi şaştım kaldım hep. Önce eğitim amaçlı kullanıldı, sonra bir süre kenara atıldı kullanılmadı.
    Daha sonra başka bilgisayarda kaynaklanan arızadan dolayı ufak çaplı web tasarımı işlerinde kullanıldı.
    Son olarak araba koltuğunun altındaki alana kılıfıyla birlikte tam oturduğu için araba bilgisayarı olarak, sipariş almak office dosyalarını açmak vs işlemler için kullanıldı. Belki bir yıldan fazladır yaz kış arabada tozun sıcağın soğuğun içinde durdu sürekli.

Şimdi de windows 10 home güncellemesini aldı, tabi ki ram takviyesi var rami'i 3gb a yükseltilmiş durumda.

Tabletlerin hayatımıza girmesi sebebiyle görevini başarıyla tamamlamış oldu.

Halen daha bir masanın üstünde durur anlık işi olan ya da oyalanmak isteyen açar bakar. Şu anda bu cümleleri Window 10 Home'lu kendisinden yazıyorum.

Gerçekten merak ediyorum hala yaşayan örnekleri var mı diye ?

Hayatımda fiyat/performans oranı olarak aldığım en iyi bilgisayar unvanını hala koruyor.

Bir gün sessizliğe gömülse bile hatıra olarak tozlu raflarda saklanacaktır.
    Aradan 3 sene geçmiş ama uzun süredir kenarda duran, artık unuttuğum,
    ama bence kullandığım en iyi bilgisayarlardan biri olan bu bilgisayarı yeniden aktif etmek istiyorum.
    Ya da satacağım.

Windows 10 kurulu demişsiniz, performansı nasıldı?
    Kursam mı acaba?
    Win10 kurup satışa çıkaracağım sanırım.

• savatager S kullanıcısına yanıt
    Ben olsam satmam hocam, edeceği ne kadar ki. Aradan o kadar zaman geçmesine rağmen içine Remix OS kurulu şekilde ufak tefek şeylere bakmak amaçlı evde hala kullanılıyor benim cihaz.

O zamanki mesajımda da söylemişim aradan 3 yıl geçmesine rağmen hala aldığım bilgisayarlar arasında fiyat/performan oranı en iyi olan bu. Bu kadar uzun süre kullanılan başka bi bilgisayar olmadı bende.

Edit: Windows 10 performansı konusunu çok hatırlamıyorum ama kötü olsa kullanmazdım diye düşünüyorum. Ancak son bu sürede windows 10 da bir sürü güncelleme aldı. Şu an performansı ne olur bilemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doobly -- 28 Ocak 2019; 14:38:54 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.