Şimdi Ara

P400 Kasaya Fan Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Phanteks P400 kasaya sahibim. Önde 1x 120mm , arkada 1x 120mm fan var. Öne 1 tane daha ve üste 2x 120mm fan almak istiyorum. RGB takıntım yok. Sadece kasayı kuracağım zaman problem olsun istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. İyi hafta sonları.

• Bütçe belirtmediğiniz için bunu yazıyorum. Noiseblocker eLoop fanları bir inceleyin isterseniz. Biraz tuzludur ama hem bu kadar performanslı hem de bu kadar sessiz fanlar zor bulursunuz.

Ayrıca Akasa Viper serisi daha uygun bir alternatif olarak önerebilirim. Ses konusunda Noiseblocker ile yarışmazlar ama yüksek basınç ve yüksek hava akışı sağlayabilen fanlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Bütçe belirtmediğiniz için bunu yazıyorum. Noiseblocker eLoop fanları bir inceleyin isterseniz. Biraz tuzludur ama hem bu kadar performanslı hem de bu kadar sessiz fanlar zor bulursunuz.

Ayrıca Akasa Viper serisi daha uygun bir alternatif olarak önerebilirim. Ses konusunda Noiseblocker ile yarışmazlar ama yüksek basınç ve yüksek hava akışı sağlayabilen fanlardır.
    Doğru söylüyorsunuz bütçe belirtmeyi unutmuşum. Fan başına 80 en yüksek 100 TL. Ayrıca Noctua fanlar nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tihilu -- 18 Nisan 2018; 18:39:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

Doğru söylüyorsunuz bütçe belirtmeyi unutmuşum. Fan başına 80 en yüksek 100 TL. Ayrıca Noctua fanlar nasıldır ?

Alıntıları Göster
    En uygun fiyata alabileceğin en kaliteli fan budur, daha uyguna daha kalitelisini bulamazsınız:

https://www.qpbilisim.com.tr/corsair-ml120-pwm-premium-manyetik-hava-akisli-2-li-paket-120mm-fan

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

En uygun fiyata alabileceğin en kaliteli fan budur, daha uyguna daha kalitelisini bulamazsınız:

https://www.qpbilisim.com.tr/corsair-ml120-pwm-premium-manyetik-hava-akisli-2-li-paket-120mm-fan

Alıntıları Göster
    Bundan 3 tane alıp , kasayla gelen fanları üste alıp yeni fanların 2 tanesini öne 1 tanesini egzoz fan olarak kullanmak mantıklı mı ? Ayrıca üstteki fanları ne yöne doğru takmam gerek ?

• quote:

Bundan 3 tane alıp , kasayla gelen fanları üste alıp yeni fanların 2 tanesini öne 1 tanesini egzoz fan olarak kullanmak mantıklı mı ? Ayrıca üstteki fanları ne yöne doğru takmam gerek ?

Alıntıları Göster
    Hocam 200 TL'yi gözden çıkarmışsın bence bu 2'li pack'ten 2 tane al 4x120 ML olsun elinde.

2'sini öne, 1'ini arakaya, diğerini de üste takarsınız.

Ön intake, arka ve üst exhaust olacak şekilde konumlandırmanız gerekir.
  • quote:

Hocam 200 TL'yi gözden çıkarmışsın bence bu 2'li pack'ten 2 tane al 4x120 ML olsun elinde.

2'sini öne, 1'ini arakaya, diğerini de üste takarsınız.

Ön intake, arka ve üst exhaust olacak şekilde konumlandırmanız gerekir.

Alıntıları Göster
    2'li paketmiş fark etmemişim. Dediğiniz aklıma yattı sanırım bu şekilde yapıcam. İşlemci anakart vs tam topladıktan sonra almayı düşünüyorum. Bütün parçaları alana kadar 2 fanla çok sıkıntı olur mu acaba ?

• quote:

2'li paketmiş fark etmemişim. Dediğiniz aklıma yattı sanırım bu şekilde yapıcam. İşlemci anakart vs tam topladıktan sonra almayı düşünüyorum. Bütün parçaları alana kadar 2 fanla çok sıkıntı olur mu acaba ?

Alıntıları Göster
    1 intake 1 exhaust aşırı güç tüketen bir sisteminiz yoksa idare eder.
  • quote:

1 intake 1 exhaust aşırı güç tüketen bir sisteminiz yoksa idare eder.

Alıntıları Göster
    Ryzen 5 2600x + Gtx 1060 lı bir sistem kurmayı planlıyorum. CX 600 güç kaynağım var. Neyse bütçeyi zorlamak zorundayız demek ki. Yardımın için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.