Şimdi Ara

P4 3000 64 BİT LGA VS AMD 3000 VENİCE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu iki işlemci arasında kaldım genel olarak forumda amd nin daha avantajlı olduğu söyleniyor ancak benim overclockla uğraşma durumum yok fazlada oyun oynamıyorum genel olarak bilgisayarı cad/cam çizim ve bazı masaüstü uygulamaları için kullanıcam bu yüzden tereddütte kalıyorum szin öneriniz nedir.

• intel al
    bak mesela burda 189$ a 3000mhz lik 64 bit intel war. bende yeni gordum bu işlemciyi.
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1497
  • Evet kullanacağın uygulamalarda intel daha iyidir.
  • bende o fiyatı görünce kafam karıştı bana stabil uzun ömürlü bi sistemim olsun yeterli bakalım intel olabilir.
  • oyun oynamıyosan amd düşünme
  • İntel al
  • ben bu işlemciden geçen hafta aldım canavar gibi çalışıyor
  • intel al tabikide
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğer

Evet kullanacağın uygulamalarda intel daha iyidir.

+1
    oyun için amd,,,
    grafik cad/cam için intel...
    denklem bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desalator86

Bu iki işlemci arasında kaldım genel olarak forumda amd nin daha avantajlı olduğu söyleniyor ancak benim overclockla uğraşma durumum yok fazlada oyun oynamıyorum genel olarak bilgisayarı cad/cam çizim ve bazı masaüstü uygulamaları için kullanıcam bu yüzden tereddütte kalıyorum szin öneriniz nedir.

cad cama artı olarak sıcaklıkla uğraşacaksınbencede intel al
  • Bu sıcaklık sorunu LGA larda o kadr bariz deil tamam amd kadar soğuk deiller ama 478 pinlerden daha soğuk oldukları kesin
  • quote:

Bu sıcaklık sorunu LGA larda o kadr bariz deil tamam amd kadar soğuk deiller ama 478 pinlerden daha soğuk oldukları kesin

478 pine laf yok!!!ben o sevmediğiniz 478 pin 3.0@3.8 işlemciyi kışın soba olarak kullanacam...hadi bakalım sizin amdler odayı ısıtsın da görelim
  • quote:

Bu sıcaklık sorunu LGA larda o kadr bariz deil tamam amd kadar soğuk deiller ama 478 pinlerden daha soğuk oldukları kesin

478 pine laf yok!!!ben o sevmediğiniz 478 pin 3.0@3.8 işlemciyi kışın soba olarak kullanacam...hadi bakalım sizin amdler odayı ısıtsın da görelim

• quote:

Orijinalden alıntı: ascha

quote:

• AMD fluent gibi mühendislik programlarında intelden çok daha iyi..cad cam olayını bilmem ama çok fark etceğinide sanmam bence almışken adam gibi 64 bit işlemci al amd al..şu anki 600 serisi p4 lerdeki 64 bit olayı çok geride kalıyor amd ye gore(nvidia fx 5xxx direct x 9 destegi gibi düşün)...ayrıca venice sse 3 de destekliyor..
  • AMD AL RAHAT ET
  • şöyle demek daha yerinde amd al oyunun keyfini çıkar...
    intel al ısın,, biraz alakasız oldu ama böyle,,,

şaka bir tarafa cad/cam ve çoklu uygulamaları aynı anda birlikte çalıştırman için intel,,
  • Hocam para varsa X2 çek bir tane En iyisi bu olur.
  • o\c yapıcaksan AMD al yapmıcaksan İntel al
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.