Şimdi Ara

p/s arıza ışık lambası yandı ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
50.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugün gideceğim yere gittim aracımı park ettim tekrar bindiğimde p/s arıza ışık lambası yanıyordu.. direksiyon sertleşmişti.. aracım Toyota auris 2009 model.. bir kaç kere istop edip çalıştırdım fakat bişey değişmedi... bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye alabilirmiyim ..

• elektrik destekli direksiyon pompasında sorun var sanırım, oraya yoğunlaşın.
  • benzer bi olay babamın aracında oldu serviste elektrikli direksiyon sistemini değiştirdiler 3bin tl.
  • direksiyonu çevirmekte size yardımcı olan elektrik motorunda sorun var , servise başvurun . çalışmıyorsa direksiyon sertleşir ama eski tip olarak götürür sizi .
  • 2006 corolla sahibiyim, parkederken veya otoparklarda ardarda fazla manevra yaptığımda direksiyon sertleşiyor(elektrik motoru çalışmıyor) ve P/S ışığı yanıyor sizdeki gibi. ama arabayı kapatıp açınca hemen düzeliyor. Sorunun ısınmadan kaynaklı olduğunu düşünüyordum ama sizde araç beklemiş, tekerlek bir yere dayanıyor muydu o halde zorladınız mı direksiyonu hiç?
  • ilginize teşekkür ederim arkadaşlar .. yarın özel servise götürmeyi düşünüyorum..hele 3 bin tl yi duyunca şok olmuş durumdayım... olay tam şöyle oldu halı sahaya maça gittim park ettim hiçbir sorun yok maç sonunda çalıştırdığımda direksiyon ağırlaşmış geldi p/s ışığının sönmediğini farkettim.. araç uzun süre beklemedi hiç hergün çalışıyor bir yerede çarpmadı lastikler falan hiç zorlanmadı durduk yere oldu yane..direksiyon hidroliği çalışmıyor hiç.. umarım ucuza kapatırımm
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnyt8784

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar .. yarın özel servise götürmeyi düşünüyorum..hele 3 bin tl yi duyunca şok olmuş durumdayım... olay tam şöyle oldu halı sahaya maça gittim park ettim hiçbir sorun yok maç sonunda çalıştırdığımda direksiyon ağırlaşmış geldi p/s ışığının sönmediğini farkettim.. araç uzun süre beklemedi hiç hergün çalışıyor bir yerede çarpmadı lastikler falan hiç zorlanmadı durduk yere oldu yane..direksiyon hidroliği çalışmıyor hiç.. umarım ucuza kapatırımm

Kesin olmamakla birlikte 3000 tl odeyeceginizi sanmiyorum benim 2010 corollanin direksiyondan ses geldi, direksiyon mili ust mafsali asagisi felan simdi aklima gelmedi ama direksiyonda ne varsa değişti . 2700 tl masraf cikti gerci ben birsey odemedim garantiden yapildi hepsi ama. Bir motor için 3000 tl yazacaklarini hic sanmiyorum. Yinede birkac servisten fiyat alin bence , gelismeleri yazarsaniz bizde bilgilenmis oluruz kolay gelsin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada direksiyon hidroliği diye birşey yok sanırım, komple elektrik motoru destekli diye biliyorum. Yalnız tehlikeli bir sorun, hızlı giderken kitlenirse ne olacak? Şu ana kadar başıma 5-6 kez geldi bu sorun, hepsi düşük hızda manevra yaparken oldu neyse ki ama insana tedirginlik vermiyor değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Orijinalden alıntı: cnyt8784

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar .. yarın özel servise götürmeyi düşünüyorum..hele 3 bin tl yi duyunca şok olmuş durumdayım... olay tam şöyle oldu halı sahaya maça gittim park ettim hiçbir sorun yok maç sonunda çalıştırdığımda direksiyon ağırlaşmış geldi p/s ışığının sönmediğini farkettim.. araç uzun süre beklemedi hiç hergün çalışıyor bir yerede çarpmadı lastikler falan hiç zorlanmadı durduk yere oldu yane..direksiyon hidroliği çalışmıyor hiç.. umarım ucuza kapatırımm

Kesin olmamakla birlikte 3000 tl odeyeceginizi sanmiyorum benim 2010 corollanin direksiyondan ses geldi, direksiyon mili ust mafsali asagisi felan simdi aklima gelmedi ama direksiyonda ne varsa değişti . 2700 tl masraf cikti gerci ben birsey odemedim garantiden yapildi hepsi ama. Bir motor için 3000 tl yazacaklarini hic sanmiyorum. Yinede birkac servisten fiyat alin bence , gelismeleri yazarsaniz bizde bilgilenmis oluruz kolay gelsin .

arkadaşlar bugün sorunu çözdük..

öncelikle bizim araçlarda hidrolik direksiyon yokmuş.. beyinli motorlu bir sistemmiş arıza durumunda komple direksiyon sistemi değişiyormuş.. 3500 tl falan maliyeti varmış.. yetkili servisi aradım olayı anlattım büyük ihtimalle değişimin olacağını ve parça siparişi falan 1 haftayı bulacağını söyledi.. direksiyon arıza tamir sistemi yapan bir tamirciyi tavsiye ettiler oraya gittim baktı etti elektriksel bir sorun olduğunu söyledi röle değişeceğini söyledi 130 tlye halletildi yarım saat içinde..ben daha bu arabaların direksiyon sisteminin arıza yaptığını hiç görmedim zaten demez mi adam.. sende ilk olmazsın diyerek espri bile yaptı .. yetkili servis neye dayanarak bu değişimleri yapıyor bi anlam veremedim açıkçası...

• cnyt8784 C kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun yine ucuza halletmissiniz :)

• teşekkür ederim allah sizlere göstermesin :)
  • TRC OFF lambasi yaniyo ve sonmuyor ne yapmaliyim basin gelen oldu mu? Tesekkurler

• slm arkadaşlar toyota corolla avensiz confort 1.6 benzinli gösterge panelinde motor arızası gösteriyor sebebi ne olabilir teşekkür ediyorum
  • arabam2005 163 binde
  • quote:

Orijinalden alıntı: toyomo

slm arkadaşlar toyota corolla avensiz confort 1.6 benzinli gösterge panelinde motor arızası gösteriyor sebebi ne olabilir teşekkür ediyorum

Arkadaşım biz nereden bilelim??? Arıza lambası yanıyorsa, bir serviste bilgisayara bağlatıp, hata mesajına baktırırsın. Arıza lambası yanmasının bin türlü sebebi olabilir.
  • Merhaba Nissan Mikra da ps arızası var bunu İzmir’de nereye göstere bilirim. Güvenilir bi usta arıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.