Şimdi Ara

ÖZENÇLER OTOGAZ'DA LPG TAKTIRANLAR (ÇORUM ve ÇEVRE İLLER) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
23
Favori
49.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

23 Mart C.tesi günü Mehmet beyle konuştuğumuz üzere 2007 0,8 motor spark aracıma brc kit taktırmak üzere yola çıktım. Hava kar yağışlı ama yollar açıktı.Yolda tereddüt ettim ama iyiki tereddütüme yenilip geri dönmemişim. Daha gitmeden Mehmet beyin hizmetini hissetmeye başlıyorsunuz. Ben çoruma yaklaşmışken yolu bilmeyenler için geldikleri yola göre uygun bulunabilir yerlerde karşılıyorlar sizi. Ben yerlerine haritadan baktığım için işyerine sıkıntısız bir şekilde ulaştım. İçeri girip montaj sözleşmesini imzalar imzalanmaz 5 dakika içinde montaja başlandı. İçeride mükemmel işleyen bir sistem var. ben girdiğimde 4 montaj aynı anda yapılıyordu. Çoğu insan hizmeti satın aldığında işini biran önce bitirip araya başka bir şey karışmamasını ister ya. Mehmet beyin yerinde bu konudan muzdarip olmanız veya rahatsız olmanız mümkün değil. Çünkü her usta kendi işini yapıyor. Manifoldun sökülmesi toplanması, elektrik tesisatının çekilmesi ECU nun bağlanması, Deponun montajı gaz hattının çekilmesi ve tabiki mehmet bey tarafından mükemmel ayarın yapılması hepsi farklı ustalar tarafından pratik bir şekilde yapılıyor. Mehmet bey tüm araçların her aşamasında işleri takip ediyor. kritik noktalarda mutlaka müdahalesini yapıyor. Bekleme odası son derece rahat. Oturup sıcak bir şeyler içerken, meşhur leblebiden yiyebilir televizyon izleyebilir ve gazetenizide okuyabilirsiniz. Meraklı müşteriler için ortalıkta dolanmakta serbest. bunda rahatsız olan tek bir kişi bile yok. Dahası yabancı yerdesiniz diye aç kalmakta yok. Mehmet beyin işyerinde çıkan yemeklerle sizi bir güzel doyuruyorlar. Mehmet beyin kaliteli montaj hizmetinin yanında birde bu rahatlık olunca insan e daha ne olsun diyor. Eğer sizde benim gibi yaptırdığınız işe titizlenen biri iseniz Özençler otogaz bu hizmeti alabileceğiniz en güzel yer bence.

Gelelim benim araca. Ben çok fazla teknikten anlamasamda. En azında konuşulan dikkat edilmesi gereken noktalarda yapılabileceğin en iyisinin yapıldığını gördüm. Mehmet bey aracım hakkında ben gitmeden ön inceleme araştırmasını yapmış kafasında bir çok şeyi tasarlamış. Benim dikkat ettiğim noktalar manifold araç küçük olması nedeniyle biraz zor olmasına rağmen sökülerek dışarda delindi temizlendi. Enjektörler genel yapılanın aksine araç şasine veya motor üstüne değil, boruların kısa olması için manifoldun iç kısmına motor üstüne olabilcek en güzel yere koyuldu. kablolama tesisatın çekilmesi neredeyse fabrikasyon gibi. Bir çok insan lpg montajanın belli olmasını istemez mesala. bu konu benim için önemli değil ama tamda öyle oldu. lpg ECU sundan başka hiç bir göremiyorsunuz ilk bakışta. ayrıntılı incelerseniz sonra biraz belki enjektörler. Depo aracın küçük olması nedeniyle 36 lt simit seçildi. Bagajda 2 2,5 cm yükseklik yaptı ancak bunu yanlardan yaptıkları köpük desteği ile dümdüz hale getirdiler. depodan aracın önüne çekilen gaz hattı metalik spiral kılıf içine alındı. bu konular en çok dikkatimi çeken şeylerdi. Kalite ayrıntıda gizlidir sözünün tam hakkını verdiler bence. Kaliteli ve düzgün bir montajdan sonra Ankaradan Çoruma gitmemdeki en önemli nedenlerden biri olan Mehmet beyin tecrübesiyle oluşturduğu LPG kalibrasyonu işlemlerinden sonra aracımın işi tamamlandı. 2,5 saatlik yolculuğun ardından BRC lenmiş olarak geri döndüm. Son olarak Mehmet Beyin hizmeti ve jestleri burada anlatılanlar sınırlı değil . Kendisine buradan tekrar teşekkür ederim. İşlerinizde başarılar dilerim

Aracı Ankara Çorum arası 3000 Devir dakikayı geçmeden orta 80-90 km/h aralığında kullandım. 5,5 lt/100 km ortalama benzin yaktı. Dönüşte LPG taktırmanın rahatlığı ile en az 3400 dd olmak üzere zaman zaman 4500 dd ya kadar çıkacak şekilde 5. viteste kullanarak geldim. Sürat 110-120 aralığı. Devirleri özellikle yazıyorum farkın anlaşılması için. sonuç itibariyle 7,5 lt/100 km LPG tüketti. Geldiğim gibi dönse idim 6,5 lt lpg yakardı tahminim. Tabiki araç ş.arası için çok uygun değil. yinede 3-5 saatlik şehirler arasında acelenizde yoksa gidip gelinebilir. ben zaten şehir içinde kullanmak için aldım. LPG taktırdığım içinde son derece memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drezin -- 25 Mart 2013; 10:37:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Merhaba Hocam ;

Geldiğinizde bizzat ben ilgilenmek isterim , özellikle ayarlarınızı gözden geçirmemin faydası olacaktır ,burdan yine haberleşiriz.Görüşmek üzere, selamlar...

Selamlar Mehmet Bey.

Geldik ama bildiğiniz gibi sizi yakalayamadık serviste.Saolsun arkadaşlarda ilgilendiler ve hava alıyor diye yenilenen hortumların yine hava aldığını tespit ettiler.Yenileme işleminde ustaları izlerken bir taraftan montajıda anlatırken kendileri ile benim montaj yaptırdığım yerin farkını anlamış oldum.Lpg ayarımında normal olmadığını belirtip yeniden ayar yaparak işlemleri bitirmiş olduk.İstanbulda montaj yaptırdığım servisin çırağından ustasına kadar ağzına sakız olmuş abi bu VTEC lerde 3 bin deviri geçersen daha sonra 40 km hızın altına düşmezsen VTEC devrede kalır ve çok yakarsın efsanesini de sordum(inanmıyordum bende) ve tabiki öyle bir şeyin olmadığını söylediler.

Aracın motor soğuduktan sonra ilk çalışma anında zor çalıştığını ve gaz verilmezse stop etmesi sıkıntısınada marş uzaması olabilir dediler ve benim montajdan kaynaklanabileceğini belirttiler.Yapılan işlemlerden sonra düzeldiğini söylemişlerdi ama araç şu anda yine aynı.Sanırım sıkıntı başka ve zaten 30 bin km bakımı için gittiğimde orada asıl sebebin tespit edileceğini tahmin ediyorum.

Servisinizin ilgi,bilgi ve güleryüzlülüğü için teşekkür ediyorum.Zaten o civardan ve hatta daha uzaklardanda montaja gelinmesinin sebebi de bu özellikleriniz.Hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.

Bu Lpg işlerinden ayrı olarak söylemeden geçemeyeceğim bir hususta Çoruma montaj için gidecekler için olacak.Çakır Sami de tandır yemeden dönmesinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: drezin

Herkese merhaba.

23 Mart C.tesi günü Mehmet beyle konuştuğumuz üzere 2007 0,8 motor spark aracıma brc kit taktırmak üzere yola çıktım. Hava kar yağışlı ama yollar açıktı.Yolda tereddüt ettim ama iyiki tereddütüme yenilip geri dönmemişim. Daha gitmeden Mehmet beyin hizmetini hissetmeye başlıyorsunuz. Ben çoruma yaklaşmışken yolu bilmeyenler için geldikleri yola göre uygun bulunabilir yerlerde karşılıyorlar sizi. Ben yerlerine haritadan baktığım için işyerine sıkıntısız bir şekilde ulaştım. İçeri girip montaj sözleşmesini imzalar imzalanmaz 5 dakika içinde montaja başlandı. İçeride mükemmel işleyen bir sistem var. ben girdiğimde 4 montaj aynı anda yapılıyordu. Çoğu insan hizmeti satın aldığında işini biran önce bitirip araya başka bir şey karışmamasını ister ya. Mehmet beyin yerinde bu konudan muzdarip olmanız veya rahatsız olmanız mümkün değil. Çünkü her usta kendi işini yapıyor. Manifoldun sökülmesi toplanması, elektrik tesisatının çekilmesi ECU nun bağlanması, Deponun montajı gaz hattının çekilmesi ve tabiki mehmet bey tarafından mükemmel ayarın yapılması hepsi farklı ustalar tarafından pratik bir şekilde yapılıyor. Mehmet bey tüm araçların her aşamasında işleri takip ediyor. kritik noktalarda mutlaka müdahalesini yapıyor. Bekleme odası son derece rahat. Oturup sıcak bir şeyler içerken, meşhur leblebiden yiyebilir televizyon izleyebilir ve gazetenizide okuyabilirsiniz. Meraklı müşteriler için ortalıkta dolanmakta serbest. bunda rahatsız olan tek bir kişi bile yok. Dahası yabancı yerdesiniz diye aç kalmakta yok. Mehmet beyin işyerinde çıkan yemeklerle sizi bir güzel doyuruyorlar. Mehmet beyin kaliteli montaj hizmetinin yanında birde bu rahatlık olunca insan e daha ne olsun diyor. Eğer sizde benim gibi yaptırdığınız işe titizlenen biri iseniz Özençler otogaz bu hizmeti alabileceğiniz en güzel yer bence.

Gelelim benim araca. Ben çok fazla teknikten anlamasamda. En azında konuşulan dikkat edilmesi gereken noktalarda yapılabileceğin en iyisinin yapıldığını gördüm. Mehmet bey aracım hakkında ben gitmeden ön inceleme araştırmasını yapmış kafasında bir çok şeyi tasarlamış. Benim dikkat ettiğim noktalar manifold araç küçük olması nedeniyle biraz zor olmasına rağmen sökülerek dışarda delindi temizlendi. Enjektörler genel yapılanın aksine araç şasine veya motor üstüne değil, boruların kısa olması için manifoldun iç kısmına motor üstüne olabilcek en güzel yere koyuldu. kablolama tesisatın çekilmesi neredeyse fabrikasyon gibi. Bir çok insan lpg montajanın belli olmasını istemez mesala. bu konu benim için önemli değil ama tamda öyle oldu. lpg ECU sundan başka hiç bir göremiyorsunuz ilk bakışta. ayrıntılı incelerseniz sonra biraz belki enjektörler. Depo aracın küçük olması nedeniyle 36 lt simit seçildi. Bagajda 2 2,5 cm yükseklik yaptı ancak bunu yanlardan yaptıkları köpük desteği ile dümdüz hale getirdiler. depodan aracın önüne çekilen gaz hattı metalik spiral kılıf içine alındı. bu konular en çok dikkatimi çeken şeylerdi. Kalite ayrıntıda gizlidir sözünün tam hakkını verdiler bence. Kaliteli ve düzgün bir montajdan sonra Ankaradan Çoruma gitmemdeki en önemli nedenlerden biri olan Mehmet beyin tecrübesiyle oluşturduğu LPG kalibrasyonu işlemlerinden sonra aracımın işi tamamlandı. 2,5 saatlik yolculuğun ardından BRC lenmiş olarak geri döndüm. Son olarak Mehmet Beyin hizmeti ve jestleri burada anlatılanlar sınırlı değil . Kendisine buradan tekrar teşekkür ederim. İşlerinizde başarılar dilerim

Aracı Ankara Çorum arası 3000 Devir dakikayı geçmeden orta 80-90 km/h aralığında kullandım. 5,5 lt/100 km ortalama benzin yaktı. Dönüşte LPG taktırmanın rahatlığı ile en az 3400 dd olmak üzere zaman zaman 4500 dd ya kadar çıkacak şekilde 5. viteste kullanarak geldim. Sürat 110-120 aralığı. Devirleri özellikle yazıyorum farkın anlaşılması için. sonuç itibariyle 7,5 lt/100 km LPG tüketti. Geldiğim gibi dönse idim 6,5 lt lpg yakardı tahminim. Tabiki araç ş.arası için çok uygun değil. yinede 3-5 saatlik şehirler arasında acelenizde yoksa gidip gelinebilir. ben zaten şehir içinde kullanmak için aldım. LPG taktırdığım içinde son derece memnunum

Merhaba Taner Hocam ;

Servisimizi tercih edip gelmeniz bizi ziyadesiyle memnun etmiştir.Umarım BRC'den ve hizmetimizden memnun kalmışsınızdır ve memnuniyetınız uzun süre devam eder...
    Saygılarımızla...

BRC MY11 MONTAJI

CHEVROLET SPARK 2007 MODEL

BRC 200*36 LT SİMİT TANK

ÖZENÇLER OTOGAZ'DA LPG TAKTIRANLAR (ÇORUM ve ÇEVRE İLLER)

• ÖZENÇLER OTOGAZ
    Tecrübeli ve uzman kadrosuyla BRC Dönüşümünde Çorum'un ve Bölgenin tercih ettiği Güvenilir Firma
  • Cumartesi günü golf 6 aracıma brc dönüşümü yapan mehmet usta ve ekibine teşekkür ediyorum. ARtık benim aracımda lpg li değil BRC li.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsugh

Cumartesi günü golf 6 aracıma brc dönüşümü yapan mehmet usta ve ekibine teşekkür ediyorum. ARtık benim aracımda lpg li değil BRC li.

Sayın Hocam ;
    BRC'niz hayırlı olsun ,güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...
    NOT : Haftasonu Şarlayık'taydık sizi göremedik :)
  • Hafta sonu şarlayıkta olduğunuz haberini yeni aldım orda olduğunuzu bilsem uğrardım ancak bizim yerimize Cengiz gerekli misafirperverliği göstermiştir.Başka zaman görüşürüz sizinle sohbet güzel oluyor. Aracıma BRC taktırdıktan sonra ailecek gezmeye çıkmıştık malum araç benzinliyken gezemiyorduk. Görüşmek üzere Hayırlı işler diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsugh

Hafta sonu şarlayıkta olduğunuz haberini yeni aldım orda olduğunuzu bilsem uğrardım ancak bizim yerimize Cengiz gerekli misafirperverliği göstermiştir.Başka zaman görüşürüz sizinle sohbet güzel oluyor. Aracıma BRC taktırdıktan sonra ailecek gezmeye çıkmıştık malum araç benzinliyken gezemiyorduk. Görüşmek üzere Hayırlı işler diliyorum.

Cengiz Bey sağolsun ilgilendi , başka bir gün hep beraber mangal yaparız :) BRC'li güzel günler dileriz...
  • quote:

Merhabalar ;

Subab yağlama sistemleri hakkında forumlarda verilen bilgi karmaşasına karşı yazdığım yazıyı sizlerle paylaşıyorum

Subab yağlama sistemlerini önermiyorum , faydası olduğunu da düşünmüyorum aksine bu cihazların ticari kazanç sağlamak amacıyla satışının da bazı kimseler tarafından yapıldığını düşünüyorum.Piyasada lpg montajı yaptırana bu cihazların hediye bile edildiğini duyuyoruz burdan da anlayabiliriz ki piyasada bir çok farklı yağlama sistemi mevcut ve bunların büyük bir kısmının fiyatı oldukça düşük olmalı ki hediye dahi ediliyor.
    Öncelikle piyasadaki bir çok yağlama sistemi emme manifoltundan vakum beslemeli olarak tek kanaldan gönderiliyor ; diyelim ki bu mucizevi yağ subablarda koruma yapıyor !
    Vakum yoluyla tek kanaldan verilen bu yağ her silindire nasıl eşit ölçüde gönderiliyor? Bogaz kelebeğinin gerisinde ortak noktadan verilen bu yağ her silindire eşit gidemez!Hadi eşit gittiğini düşünelim peki silindire gönderilen bu yağ her devirde eşit yağ püskürtüyor ama silindirlerdeki yanma oranları ve ısısı her devirde aynı değil ki !!! 2.000 RPM de gönderdiğiniz yağı 5.000 RPM de de aynı oranda gönderiyorsunuz sizce her devirde aynı miktarın gönderilmesi ne kadar mantıklı?
    Şimdi bunun da farklı devirlerde farklı oranda ve farklı silindirlerden gönderildiğini düşünelim (pahalı bir markanın yağlama sisteminin yaptığı gibi )
    Aşağıdaki teknik resimi incelerseniz sübap yağlama sistemi emme manifoldu üzerinden emme sübaplarına bir miktar yağ gönderiyor ve bu içeriği %100 bilinmeyen yağın sübaplara yapışıp ,subab üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturacağı ya da soğumaya neden olacağı varsayılıyor. Yağın miktarı ve fiyatı da ayrı bir olay , binlerce kilometre sonunda biten yağın miktarı bir kaç litre ve bu bir kaç litre yağın fiyatı da hiç de ucuz değil . 4 silindire bölerseniz ve ortalama olarak 2500 devirde giden bir aracın her bir pistonunda saniyede 50 ye yakın patlama olduğunu hesaplanırsa nasıl bir soğuma olacak o da merak konusu !

Hadi buna da tamam dedik , bu mucizevi yağ bir koruma hatta soğuma meydana getirdi Peki, ŞİMDİ DİKKAT!!! Emme subabları bu yağ sayesinde korundu peki EKSOZ SUBABLARI NE OLDU???

Yağ emme manifoldundan sübaba verildi, hadi sübap o kısacık zaman aralığında bir miktar soğudu varsayalım. Ardından buji çaktı, patlama-yanma gerçekleşti ve içeriye giren bir miktarcık yağ yandı gitti... Pekiii, egzoz sübapları NE OLACAK?

Emme sübaplarını korumayı başarsanız bile EKSOZ sübapları yine öngörülen zamanda eriyip gidecek. Sadece egzoz sübapları da değil, sübap yatakları ve ilerleyen zamanda silindir kapağı da mutlaka zarar görecek. Peki emme sübapları daha az zarar gördü diye motor kapağı bir kez açılınca sadece egzoz sübapları mı değiştirilir? Tabii ki hayır! 16 valfin hepsi de takım olarak değişir!

Peki sübap yağlama sisteminin faydası nerede kaldı? Neye yaradı?

Yağlama sistemlerini kesinlikle önermiyorum başta da dediğim gibi bir işe yaradığını da düşünmüyorum , Siz bir aracı yanlış sistem ve yanlış ayar ile yürütürseniz fakir karışımdan dolayı ister yağlama sistemi ister ballama sistemi ister ne sistemi olursa olsun o subablar aşınır.Burda subabı korumak için aracı doğru AFR ile yürütmeniz gerekiyor ,bunun içinde doğru ürün doğru montaj ve doğru kalibrasyon gerekir

/>

Mehmet ÖZENÇ
    BRC Bölge Bayi ve Bölge Teknik Sorumlusu
    BRC Çorum Yetkili Servisi

TEŞEKKÜR EDERİM MEHMET BEY BU BİLGİLENDİRME İÇİN

• Rica ederim , bilgi paylaştıkça değer kazanır.Hayırlı işler ...
  • Merhaba Özençler otogaz, forumda dolaşırken firmanızın methini ve tavsiyelerini okudum. Ben de güvenilir,garantili, taktığı ürünün ve yaptığı işin arkasında durabilecek bir firma arıyorum sanırım bu firma sizsiniz. Arabam 2000 model 1.6v nb gl ecotec motor opel astra. Arabama otogaz sistemi taktırmak istiyorum. yardım ve önerilerinizi bekliyorum saygılar ,iyi çalışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxel37

Merhaba Özençler otogaz, forumda dolaşırken firmanızın methini ve tavsiyelerini okudum. Ben de güvenilir,garantili, taktığı ürünün ve yaptığı işin arkasında durabilecek bir firma arıyorum sanırım bu firma sizsiniz. Arabam 2000 model 1.6v nb gl ecotec motor opel astra. Arabama otogaz sistemi taktırmak istiyorum. yardım ve önerilerinizi bekliyorum saygılar ,iyi çalışmalar.

Merhaba Yuxel37;

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Aracınıza uygun ürünümüz BRC MY11 dir. Montaj siresi 6 saat montaj fiyatımız 1.600 10 Taksittir.
  • quote:

quote:

Merhaba Özençler otogaz, forumda dolaşırken firmanızın methini ve tavsiyelerini okudum. Ben de güvenilir,garantili, taktığı ürünün ve yaptığı işin arkasında durabilecek bir firma arıyorum sanırım bu firma sizsiniz. Arabam 2000 model 1.6v nb gl ecotec motor opel astra. Arabama otogaz sistemi taktırmak istiyorum. yardım ve önerilerinizi bekliyorum saygılar ,iyi çalışmalar.

Merhaba Yuxel37;

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Aracınıza uygun ürünümüz BRC MY11 dir. Montaj siresi 6 saat montaj fiyatımız 1.600 10 Taksittir.

tesekkurler, Ankaradayım Çorum a gelmem gerekıyor sanırım ya da ankarada şubeniz mevcut mu?

• quote:

quote:

quote:

Merhaba Yuxel37;

tesekkurler, Ankaradayım Çorum a gelmem gerekıyor sanırım ya da ankarada şubeniz mevcut mu?

Ankara'da şubemiz yok ama çok değerli BRC bayileri var.www.2a-lpg.com adresinden bayilerimize ulaşabilirsiniz.Selamlar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Yuxel37;

Ankara'da şubemiz yok ama çok değerli BRC bayileri var.www.2a-lpg.com adresinden bayilerimize ulaşabilirsiniz.Selamlar...

mrb arkadaşlar honda civic 2002 vtec aracım var aldığımda atiker marka lpg sistemi takılı idi ancak sürekli arıza ışığı yanıyor amasyada ikamet ediyorum özençler otogaz olarak farklı markalara hizmet veriyomusunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: focuss050

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Yuxel37;

mrb arkadaşlar honda civic 2002 vtec aracım var aldığımda atiker marka lpg sistemi takılı idi ancak sürekli arıza ışığı yanıyor amasyada ikamet ediyorum özençler otogaz olarak farklı markalara hizmet veriyomusunuz

Merhaba focuss050;

Aracınızdaki arıza lambasının yanma nedeni lpg ile ilgili ise servisimize geldiğinizde bu sorunu çözeriz. Selamlar...

• Yakın zamanda geleceğim nasip olursa görüşürüz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Yuxel37;

aynı marka lpg kitini kullanıyorum,benimde bitakım sorunlarım vardı,geçen yıl yıllık iznimi geçirmek için ankaraya giderken çoruma özençlere uğradım sağolsunlar bütün sorunlarımı çözdüler,nasipse bu yazda kontrol ve filitre bakımı için uğrayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Yuxel37;

aynı marka lpg kitini kullanıyorum,benimde bitakım sorunlarım vardı,geçen yıl yıllık iznimi geçirmek için ankaraya giderken çoruma özençlere uğradım sağolsunlar bütün sorunlarımı çözdüler,nasipse bu yazda kontrol ve filitre bakımı için uğrayacağım.

Her zaman bekleriz ...

• 34 BRC 55
    BRC LDI KIA GDI
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.