Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Özellikle (C) segmentinde, hb-sw varken neden sedan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
67
Cevap
1
Favori
3.550
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Özellikle (C) segmentinde, hb-sw varken neden sedan?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4669 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

08 Ocak 2019 21:32:31 Konu Sahibi
      Ülkede segmentlerin %70’ini C segment oluşturuyor ve C segmentin %80’i sedan, c segmentte mutlak hb ve sw iki kat daha kalitelidir daha güvenlidir bunu bile bile neden ısrarla sedan alıyor insanlar?

En basit örnek egea’da bile sedan ile sw arasındaki farka baktım iyi bir fark var aralarında.

E segment alırsın sedan olur anlarım c segmentte sedan nedir?

Bide megane’nı focus’u sedan alan tipler araçlarını F segment edasında kullanıyor, az daha kibirlenseler cumhur başkanı olacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      595 Mesaj
      08 Ocak 2019 21:43:03
      bagaj manyaklığı had safha da olduğu için ülkemiz de.hele iki kişi yaşayıp sedan alanları anlamıyorum anlamak da istemiyorum.

• Yarbay
      6594 Mesaj
      08 Ocak 2019 21:45:27
      Isteyen megane da corollayida focusuda d segmenti olarak kullanır ki neden bu konu açma?

Isteselerde kendilerini Imparatorda,Cumhur baskani zannedebilirler bundan neden konu acma?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Uzumaki Naruto- -- 8 Ocak 2019; 21:50:45 >

• Yarbay
      4669 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

08 Ocak 2019 21:55:36 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Isteyen megane da corollayida focusuda d segmenti olarak kullanır ki neden bu konu açma?

Isteselerde kendilerini Imparatorda,Cumhur baskani zannedebilirler bundan neden konu acma?
      Naruto daha kalitelisi varken neden 2. sınıf?
      |
      |

• Yarbay
      3100 Mesaj
      08 Ocak 2019 22:05:32

belki de 1-2 seneye cocuk yapmayi dusunduklerindendir?
      |
      |
      alpikom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

F30 Med. Blue Sport Plus
    • Yarbay
      15667 Mesaj
      08 Ocak 2019 22:08:03
      Ben hb ve sw araçları daha şık ve albenili buluyorum...

Bundan sonraki aracim sw yada mpv olur diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
      2009
    • Yarbay
      3325 Mesaj
      08 Ocak 2019 22:10:32
      Kullanışlılığı bir kenara bırakırsak C sınıfı demek HB demek. Diğer karoserler aşırı iğrenç duruyor. Tabi bir iki istisna hariç.

|
      |

• Onbaşı
      33 Mesaj
      08 Ocak 2019 22:18:27
      Forumda bir kesimi kötüleyen aşağılayanları hiç sevmiyorum. Mesaj yazmayacaktım ama dayanamadım yine.

Güzel kardeşim, herkesin ihtiyacı farklıdır, sevdiği beğendiği modeller başkadır. Bu kadar önemli mi sedan sw hb olması, kimin ne ihtiyacı varsa onu kullanıyor.

• Yarbay
      4669 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

08 Ocak 2019 23:07:12 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: coder16

Forumda bir kesimi kötüleyen aşağılayanları hiç sevmiyorum. Mesaj yazmayacaktım ama dayanamadım yine.

Güzel kardeşim, herkesin ihtiyacı farklıdır, sevdiği beğendiği modeller başkadır. Bu kadar önemli mi sedan sw hb olması, kimin ne ihtiyacı varsa onu kullanıyor.
      Hocam kimseyi kötülemiyorum görünen köy klavuz istemez, showroomlara gidiyormusun bilmiyorum ama, bi auris hb sw bin bide corolla bin, bi civic hb bin bi civic sedan, bi egea sw bin bi egea sedan, bi astra sedan bin bi astra sw, bi focus sw bin bi focus sedan.

Az arabadan anlayan biriysen bile hemen anlaşılıyor

C segmentinde hb ve sw her zaman daha iyi, c sedan alıp insanlar neyine kibir patlaması yaşıyorki, e class sw olur bide sedan ben kibirli adamım makamcı adamım diyip e class sedan alırsında c segmenti arkadaş bu neye kibirleniyorlar

Sw nin daha kullanışlı olduğu ap açık ortada.

• Yarbay
      12493 Mesaj
      09 Ocak 2019 00:26:19
      Station Wagon'da park yeri sorunu diyorlar. Halbuki genelde Sedan ile aynı boyda oluyorlar. HB'in bagajı da Sedan'dan ufak bile olsa arka koltuklar yattığında devasa bir boyut oluşuyor. Sedan arabada arka koltuğu yatırmanın pek bir kazanımı olmuyor.

Kendim aracımı ararken de rakamlar benzerdi. Şu anda sahibinden'de 259 tane S40'a karşın 22 tane V40 satılıyor. Benim "En az 2.0 motor olsun" dediğimde V40 seçenekleri iyice azaldı. Aralarında içime sinecek kadar temizi de yoktu. S40 aldım. Hala gönlümün bir köşesinde SW ya da Liftback yatar.

2000 Volkswagen Polo 1.4
      2000 Volvo S40 2.0
      31.01.2014 Benzinin litre fiyatı 5.07 TL Motorinin litre fiyatı 4.67 TL
    • Yüzbaşı
      400 Mesaj
      09 Ocak 2019 00:41:55

Sedan alan niye kibirlensinki yahu.Karoser farkı bi insanı niye kibirlendirsin.Ya bu ne saçma bi şey Allah aşkına.

Evet sw daha kullanışlı.Hb bagajı küçük.Kimi sedanın tipini seviyor,kimi hb.Zevkler renkler tartisilmaz.

Siz niye bu kadar gocunuyorsunuz ki.

|
      |
      Fiat S.p.A. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4669 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

09 Ocak 2019 00:42:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Station Wagon'da park yeri sorunu diyorlar. Halbuki genelde Sedan ile aynı boyda oluyorlar. HB'in bagajı da Sedan'dan ufak bile olsa arka koltuklar yattığında devasa bir boyut oluşuyor. Sedan arabada arka koltuğu yatırmanın pek bir kazanımı olmuyor.

Kendim aracımı ararken de rakamlar benzerdi. Şu anda sahibinden'de 259 tane S40'a karşın 22 tane V40 satılıyor. Benim "En az 2.0 motor olsun" dediğimde V40 seçenekleri iyice azaldı. Aralarında içime sinecek kadar temizi de yoktu. S40 aldım. Hala gönlümün bir köşesinde SW ya da Liftback yatar.
      Çünkü daha kullanışlı, hb zevk meselesidir ama sw sedan versusunda sw her zaman daha mantıklı E segmente kadar.

D segmentinde m veya amg almayacaksan yine sw daha mantıklı, bide rs6 sw gibi araç var, adamlar rs6 gibi aracı sedan değil sw yapmış daha ne olsun

|
      |

• Yarbay
      4669 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

09 Ocak 2019 00:50:22 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hearthland

Sedan alan niye kibirlensinki yahu.Karoser farkı bi insanı niye kibirlendirsin.Ya bu ne saçma bi şey Allah aşkına.

Evet sw daha kullanışlı.Hb bagajı küçük.Kimi sedanın tipini seviyor,kimi hb.Zevkler renkler tartisilmaz.

Siz niye bu kadar gocunuyorsunuz ki.
      Hocam ağustos ayında arabamla istanbula gittim dönüşte bi zenonlu 2.0 TDI 240hp çipli abimiz sol şeritte arkamdaki golfçüyü sağ çektirdi, sonra beni sağa çektirdi sonra önümdeki gls araçla baya kapıştı 200 lere çıktım sonunda onuda sağa çektirdi sonra ikiside kayboldu.

Demem o ki sw passatçılarda böyle kibir görmedim kimseyi sağa çektirmiyorlar kendileri sağdan gidiyor ama passat sw değil sedan olunca sahibine birşeyler oluyor devlet başkanına dönüşüyor yada bürokrata falan.

Edit: eklemeyi unuttum nedense bu çakarları bir türlü sw passatçılarda göremiyorum bi türlü şaşmıyor hepsi sedancılarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiat S.p.A. -- 9 Ocak 2019; 0:59:20 >

• Yarbay
      2778 Mesaj
      09 Ocak 2019 01:42:53
      Kesinlikle katiliyorum,
      İki araba oncesine gideyim rdesign C30 um vardi 4 yil kullandim koltuklari yatirinca bagaji da normalde kucuk olmasina ragmen station gibi kolaylikla yukleniyordu, sonra onu forumdan sevdigim bir dostuma sattim, gidip 40.yil 3.20i aldim sedan araca uzun sure binmedigimden kullanissiz geldi bir sene sonra ev almak icin sattim :)
      Simdi ne mi var ? İdare etsin aracsiz kalmayim diye clio sportstourer aldim &#128516;
      O da ne arac her acidan efsane :) nereye parketcem derdi yikatma derdi bile kalmadi &#128514;
      istanbuldan evi izmire tasirken 65” tv avr ve 50 kg dan fazla hoparlorleri ve bilimum ozel esyayi koltuklari yatirip izmire kadar kendim getirdim.. hem icine zararmi gelir dakota deriler yirtilirmi diye bile dusunmeden &#128514;
      D sedan olsaydi yapabilirmiydim tabiki hayir..
      Hayatimda ilk kez B sinifi araca biniyorum ve bu arac da kucuk station ama baya kullanisli. Sirf bagaji normale yakin diye bilerek bunu aldim .. yaza durumlar degisirse belki degistirir baska station alirim. Bu arada bende v40 v60 cok baktim istedigim gibi bir arac bulamamistim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yarbay
      4669 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

09 Ocak 2019 01:48:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: L30N

Kesinlikle katiliyorum,
      İki araba oncesine gideyim rdesign C30 um vardi 4 yil kullandim koltuklari yatirinca bagaji da normalde kucuk olmasina ragmen station gibi kolaylikla yukleniyordu, sonra onu forumdan sevdigim bir dostuma sattim, gidip 40.yil 3.20i aldim sedan araca uzun sure binmedigimden kullanissiz geldi bir sene sonra ev almak icin sattim :)
      Simdi ne mi var ? İdare etsin aracsiz kalmayim diye clio sportstourer aldim &#128516;
      O da ne arac her acidan efsane :) nereye parketcem derdi yikatma derdi bile kalmadi &#128514;
      istanbuldan evi izmire tasirken 65” tv avr ve 50 kg dan fazla hoparlorleri ve bilimum ozel esyayi koltuklari yatirip izmire kadar kendim getirdim.. hem icine zararmi gelir dakota deriler yirtilirmi diye bile dusunmeden &#128514;
      D sedan olsaydi yapabilirmiydim tabiki hayir..
      Hayatimda ilk kez B sinifi araca biniyorum ve bu arac da kucuk station ama baya kullanisli. Sirf bagaji normale yakin diye bilerek bunu aldim .. yaza durumlar degisirse belki degistirir baska station alirim. Bu arada bende v40 v60 cok baktim istedigim gibi bir arac bulamamistim.
      Hocam bu v40 gerçekten sw mi?

Bana nedense hb gibi geliyor

• Yarbay
      2778 Mesaj
      09 Ocak 2019 02:01:20

Yok diger mesaji sildim uykulu halde iyice karistirmisiz , dogru yazdim v40 ama 2006 modelini arat eski kasa :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      4669 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

09 Ocak 2019 02:06:45 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: L30N

Yok diger mesaji sildim uykulu halde iyice karistirmisiz , dogru yazdim v40 ama 2006 modelini arat eski kasa :)
      Eyvallah hocam hayırlı geceler

|
      |

• Yarbay
      12493 Mesaj
      09 Ocak 2019 02:45:42

Eski kasası SW idi, Hatta V harfi "Versatile" yani "Çok yönlü" demek. Yeni kasayı HB yaptılar. Bayağı bir HB hem de.
      |
      |

2000 Volkswagen Polo 1.4
      2000 Volvo S40 2.0
      31.01.2014 Benzinin litre fiyatı 5.07 TL Motorinin litre fiyatı 4.67 TL
    • Binbaşı
      1941 Mesaj
      09 Ocak 2019 04:06:52
      Sedan araba alan kibirdenmi alıyor??? &#128516;

A,B,C segmentinde HB araba,
      D,E,F segmentinde Sedan araba tercihim olurdu.

Ama bunların ikisinin ortası olan 5 kapı HB sedanlar çok iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Cevap vermeyi kesiyorsam, ya sen haklısındır, ya ben haklıyım, ya ikimiz haksızız, ya ikimiz haklıyız, ya başka biri haklı.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
millenicom;internet;servis
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.