Şimdi Ara

Özel yapım 3 tekerlekli elektrikli bisiklet yasal olarak bir sorun oluşturur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, özel tasarım 3 tekerlekli elektrikli bisiklet geliştiriyorum. Ama bu geliştirdiğim özel tasarım bisikleti karayollarında da kullanmak istiyorum, normalde normal bir bisiklet sağdan gitmek şartıyla yasal olarak karayoluna girebiliyor diye biliyorum. ama aşağıdaki resimde gördüğünüz özel olarak tasarladığım bisiklete trafik polisi bir şey yapabilir mi emin değilim, bu yüzden sizlere danışmak istedim.

Sizce bu özel tasarım bisiklete trafik polisi bir şey yapabilir mi? Buna hakları var mı?

Bisiklet ölçüleri;

Toplam Uzunluk: 230 CM

Toplam Genişlik: 88 CM

Arka Teker Boyutu: 26

Ön Teker Boyutları: 20

Eğer bu konu hakkında bilgisi olan varsa sizden cevap bekliyorum, proje elimde kalmasın sonra. Özel yapım 3 tekerlekli elektrikli bisiklet yasal olarak bir sorun oluşturur mu? 

Özel yapım 3 tekerlekli elektrikli bisiklet yasal olarak bir sorun oluşturur mu?

• merhaba, 25km hızı geçmemeli ve motor gücü gücü 250 kW. sınırı ile ehliyetsiz kullanabilirsiniz.

• Evet maalesef öyleymiş, bu yüzden projeyi rafa kaldırmak zorunda kaldım. Olay sadece ehliyet olsa tamam, ama bir de trafikten onay ya da ruhsat falan almak mümkün değilmiş özel tasarım olunca. 25 KM hızı geçmeyecekse çöpten farkı olmaz bu aletin. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.