Şimdi Ara

Özel üniversitelere Kredi veren bankalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. Ben bu sene özel bi üniversitede tıp okumak istiyorum fakat aileme yük olmak istemiyorum. Bunun için bi bankadan kredi çekip okulum bitince bunu ödemek istiyorum. Bu krediyi veren bi banka biliyomusunuz yada sizin öneriniz nedir ?

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: melikeunluturk

merhaba arkadaşlar. Ben bu sene özel bi üniversitede tıp okumak istiyorum fakat aileme yük olmak istemiyorum. Bunun için bi bankadan kredi çekip okulum bitince bunu ödemek istiyorum. Bu krediyi veren bi banka biliyomusunuz yada sizin öneriniz nedir ?

Ogrencilere yuksek miktarda kredi veren bir banka var mi bilmiyorum ama kyk kredisine basvurursan cikiyor. Tabii oradan alacagin para okul masraflarini odeyebilecegin bir miktar olmaz ama en azindan cep harcligini oradan karsilamis olursun. Seneye ayda 300 lira olacak. Cunku bir de bankalar hicbir guvencesi olmayan, kefili olmayan kimselere kredi vermiyor ve ogrencilere de vereceklerini sanmiyorum. Yine de gidip teker teker sorabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KYK ya nasıl başvurabilirim peki?
  • Özel bir üniversitede tıp okuyacaksan kyk vs. seni kurtarmaz hertürlü yüksek paralarda çıkar cebinden,ailenle konuş bence.
  • Ailem bunu karşılayabilecek durumda ama ben istemiyorum o yüzden araştırsam daha iyi olacak sanirim @sarikanarya567

• quote:

Orijinalden alıntı: melikeunluturk

Ailem bunu karşılayabilecek durumda ama ben istemiyorum o yüzden araştırsam daha iyi olacak sanirim @sarikanarya567

Özel üniversitelerde tıp fiyatları 35-40 bin tl arası, arastırmaşa devam edebilirsin ama 5 yılda 200 bin tl,bu parayı kimse kredi olarak vermez.
  • Kredi mutlaka bulursun ama iki katını geri isterler senden.Ailenin durumu varsa hiç zorlama kyk geri ödemeli krediye başvur sadece.

• Sanırım bi bankada buldum tip bursu veriyorlar okul bitince aldığın parayı taksitle oduyorsun ben gidip konusuyim:)

• melikeunluturk M kullanıcısına yanıt
    Melike bn de bilgi almak istorm yardmci olursan sewnrm hangi bankadan kac yilligina kredi cektiniz hNgi okula kaydoldun .. @melikeunluturk

• arkadaşlar bende böyle bir şey düşünüyorum okul 20 bin tl yüzde 50 burslu 10 bin tl oluyor senelik 10 bin tl kredi çekip ayda 1.000tl olarak yatırabilme şansım varmı
  • Fiyatı ortalamanın üzerinde olan bir vakıf üniversitesinde okumak için ben de bu yöntemi düşünüyorum. Var mıdır kredi veren bankalar mezun olduktan sonra ödeme sıkıntısı çekeceğimi sanmıyorum.

• konu ilgi çekici,mezuniyet sonrası ödeme planı yapabilen bankalar varsa mezuniyet sonrası iş garantili mesleklerde düşünülebilir, tıp fakultes, fizyoterapi, havacılık bölümleri için düşünülebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.