Şimdi Ara

Özel üni mi devlet üniversitesi mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
1.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

hocam ben boğaziçi hedefliyorudm ama bu rektör ataması filan olduktran sonra okulun içinin boşaltılacağını düşünmeye başladım. Ve erasmus gibi şeylerde devlette bazen sıkıntı çıkabildiğini filan duydum ondan dolayı özeller ile ilgilenmeye başladım

• Ray Allen 20 kullanıcısına yanıt

hocam onlar benim için sorun olur. zaten özele gideceksem %100 burlulara gitmem lazım. Boğaziçinde de çok boş beleş insan var diyorlar hocam.

• phosphophyllite kullanıcısına yanıt
    Tam burslulara bile yurt vermiyor mu ki hocam Koç?
  • koç,bilkent,sabancı,özyeğin,tobb etü gidebiliyorsanız özele gidin devlet üniversitelerinin içi gittikçe boşaltılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c keyfi bir sabittir -- 4 Ocak 2021; 18:37:14 >
  • Koç, Sabancı veya Bilkent geliyorsa bu üçlüden birine gitmenizi tavsiye ederim hocam. Koç-Boğaziçi kararsızlığı yaşamış biri olarak Koç'u tercih ettiğim için çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilter -- 4 Ocak 2021; 19:46:17 >
  • -Shepard- kullanıcısına yanıt

https://dos.ku.edu.tr/kudeb//

Hayır hocam, duruma göre veriliyor.

• phosphophyllite kullanıcısına yanıt
    Komikmiş cidden. Tam burslu olacam ama yurdu bile garantileyemeyeceğim. Giderim deri sanayinin incisi Sabancı’ya daha iyi
  • Devlet
  • Agopunkazı kullanıcısına yanıt

Bilkent'i tek geçerdim lakin bu bölümlerde staj çok önemli olduğu için İstanbul faktörü öne çıkıyor. Burda da Boğaziçi ve Koç öne çıkıyor.

Ankara'da da staj imkanı çok yanlış anlaşılmasın ama İstanbul çok daha fazla.

Hepsi sağlam okullar önce güzel bir sıralama yapmaya bak sonra tek tek tercih günlerine gidip en doğru kararı bizzat verirsin. Kolay gelsin, başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savcınız -- 4 Ocak 2021; 22:41:3 >
  • JusteMilieu kullanıcısına yanıt

Hocam ben de bilkentteyim(econ) ne anlamda koç daha iyi sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • savcınız kullanıcısına yanıt

saolun hocamm

• Ea da o seviyelerde özel kesinlikle

• Şahsen İİBF isteyen birisinin devlette kariyer konusunda gözü yoksa İstanbul şehrini tercih etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Özel okul istiyorsan Koç ve Sabancı'yı düşün.

Devlet okulu istiyorsan Boğaziçi ve Galatasaray'ı düşün. Bu saydığım dört okulda uzun dönem staj yapma imkanın başka şehirlerdeki üniversitelere göre daha fazla. Bilkent ve ODTÜ'nün de bu okullardan eğitim ve kalite olarak aşağı kalır yanı yoktur fakat uzun dönem staj konusunda üsttekilere göre pek üsttekilere göre şanslı olamayabilirsin.

Erasmus konusunda diğer okullar hakkında pek bir şey diyemem fakat bir Galatasaraylı olarak diğer okullara göre az öğrencimizin bulunması sebebiyle Erasmus imkanı çok geniş, her gitmek isteyen şartları tutturduktan sonra gidiyor. Daha fazla bilgi sahibi olmak için DM atabilirsin.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvşalıTavşan -- 5 Ocak 2021; 12:13:27 >

• AvşalıTavşan kullanıcısına yanıt

saolun hocam.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.