Şimdi Ara

OYUNLARDAKi DİNİ İNANÇLARLA İLGİLİ SAHNELER - TR'DE iLK -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
5.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ESKİ NESİL KONSOLLARDA HANGİ OYUNLARDA DİNİ SAHNELER VAR BEYLER ??
    yazdığınız oyunlar bu ilk mesaja eklenecektir tez hazırlıyorum .bir zahmet bu konuda yardımcı olsanız minnettar kalırım. oyun tarihini taa kara atari zamanından beri devirmenin ne kadar zor olduğunu tahmin bile edemessiniz. bulabildiklerim bunlar

-2 WORLD OF WARCRAFT tamamen dinsel hristiyanlık ateizm hepsi içiçe
    -1 DİABLO tamamen dinsel melekler şeytanlar

1- RESİDENT EVİL 4 te Los Illuminados...(henuz ne yazacağımı bulamadım)
    2- STREET FİGHTER 4 deki arka planda totemin önünde saygıyla eğilen sunak sunan ve tapınan insanlar
    3- BİOSHOCK İNFİNİTE deki vaftiz sahneleri - bence- oyun tamamen dinsel
    4- METRO LAST LİGHT debut trailerındaki evrenin 6 günde yaratılışını konu alan sahneler
    5- FİFA 2013 teki müslümanların gol sevincinden sonraki secde hareketleri
    6- TOMB RAİDER 2013 teki enteresan batıl inançlarla ilgili sahneler çok çok sinir bozucuydu
    7- DEVİL MAY CRYın sonuncusundaki yazamayacağım dantenin annesiyle ilgili bir sahne acayip korkutucu!
    8- GTA 4 teki ibretlik sahne subhanallah ibretlik paylaşım hacım denilecek bir olay
    9- SLEEPİNG DOGS taki cadde ve sokaklardaki mum yakıp, karakterimizin sağlığının yükseldiği sahneler
    10- ASSASSİN CREED serisi başlı başına dinden ibaret
    11- AGE OF EMPİRES taki tapınma sahneleri ve tapındıkça insanların güçlerinin daha fazla artması
    12- DARK SİDERS 1-2 mahşerin dört atlısı
    13- DANTE'S İNFERNO günahlar ve cehennemin 7 katıyla ilgili.Brad pitin -seven-7 günah filmine benziyor
    14-GOD OF WAR SERİSİ pagan inancının zirvesi -puta tapıcılıkla ilgili yarı insan yarı tanrı olan varlıklar-
    15 STREET FİGHTERdaki RYUnun HADOKENi.. içimizdeki çi denilen enerjinin, dışa vurumuinançmı değilmi henüz bilmiyorum
    16-NARUTO SERİSİ - pek dinsel öğeler olmasada , Çakra inancı ağır hakim
    17-BLACK&WHİTE 1- 2 tanrıcılık oyunu.. strateji tarzında.
    18- BLEACH SOUL RESURRECCiON PS3e özel bir oyun.mangası aşırı dinselmiş oyunuda muhtemelen öyledir.
    19- FATAL FRAME 2 CRİMSON BUTTERFLY (başlıbaşına japon batıl inançlarıyla ilgili hatta gerçekte olabilir!!)
    20- BAYONETTA boyutlar arası cadıcılık
    21- HARRY POTTER SERİSİ cadı büyü sihir ıvır zıvır cart curt tonla saçmalık bir arada
    22- ASURA'S WRATH -- Hint inançları ve hint tanrıları..
    23- TOMB RAİDER 2013teki av sahnesinin bitimi.kızılderili şaman kültüründen uyarlama
    24- SİLENT HİLL 1-3-ORİGİNS konusu epey değişiklink :http://forum.donanimhaber.com/m_1035300/tm.htm
    25- AGE OF MYTOLOGY stratejioyunu .Yunan, Mısır ve İskandinav mitolojileri
    26- FROM DUST Tanrı simülasyonu.. puzzle ve beceri yada strateji tarzı bir oyun
    27- KING OF FIGHTERS 12 arka fonda tanrılara tapan bir kabile var
    28- MORTAL KOMBAT: şirke dayalı bir senaryo.. yok tanrılar, yarı tanrılar.. raiden yarı tanrıymış, konsey bunu mortal kombat turnuvalarına göndermiş, oda insan formuna geçmiş, o yüzden fatality çekilebiliyormuş ta bilmem ne de.. keza fujin'de öyle..(kızarsanız bu yazıyı değiştirebilirim bi fatalitiyde sizden yemeyelim )
    .
    .
    .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 22 Mayıs 2013; 0:56:14 >

• ryu'nun hadouken'i ile ilgili: chi gücü dinsel bir inanışla ilgili değil.. hepimizin içinde olan ama kullanmasını bilmek için özel eğitimler alınması gerek bir güç.. dövüş sanatları ustalarının kullandığı birşey.. aynı şekilde dimmak'ta buna bir örnektir.. yani budizm ile ilgisi yok

chi ile bir mumu dokunmadan söndürebilir, dimmak gibi uygulamalarda ölüm vuruşuna kadar gider.. Ninjutsu, ve kung fu'da ağırlıklı uygulanır, ama Karate üstadlarıda chi gücünü kullanırlar..

ama hangi stilde olursa olsun, sıradan bir öğrencinin uygulayacağı bir güç değildir, yıllar sürer

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 21 Mayıs 2013; 9:51:20 >

• En önemli 2 oyunu atlamışsınız:

GOD OF WAR

Yunan mitooljilerine dayalı şirk unsurları içeren bir oyun.. ama hastasıyız o ayrı

ayrıca

MORTAL KOMBAT:

yine şirke dayalı bir senaryo.. yok tanrılar, yarı tanrılar.. raiden yarı tanrıymış, konsey bunu mortal kombat turnuvalarına göndermiş, oda insan formuna geçmiş, o yüzden fatality çekilebiliyormuş ta bilmem ne de.. keza fujin'de öyle..

açıp oynuyorum arkadaş, raydenında kafayı kopartıp eline veriyorum, veya kendisiyle haladuülelelaa diye uçup elektrik finish i çekiyorum

bu tip şeylerde fazla senaryoya takılmamak lazım Allah korusun bi an bile ordaki 3D modele tanrı demek insanın imanına kötü etki edebilir (tabi inanana da inanmayanada saygımız var, bu konuları saptırmayalım) .. neyse konumuz din değil oyunlardaki dinsel öğeler

KING OF FIGHTERS 12:

arka fonda tanrılara tapan bir kabile vardı

not: şimdi farkettim god of war listede varmış, yinede kendi görüşlerim için silmek istemedim

harry potterla hiç işim olmaz ama konu itibariyle tanrılar manrılar olduğunu sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 21 Mayıs 2013; 9:56:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

En önemli 2 oyunu atlamışsınız:

GOD OF WAR

Yunan mitooljilerine dayalı şirk unsurları içeren bir oyun.. ama hastasıyız o ayrı

ayrıca

MORTAL KOMBAT:

yine şirke dayalı bir senaryo.. yok tanrılar, yarı tanrılar.. raiden yarı tanrıymış, konsey bunu mortal kombat turnuvalarına göndermiş, oda insan formuna geçmiş, o yüzden fatality çekilebiliyormuş ta bilmem ne de.. keza fujin'de öyle..

açıp oynuyorum arkadaş, raydenında kafayı kopartıp eline veriyorum, veya kendisiyle haladuülelelaa diye uçup elektrik finish i çekiyorum

bu tip şeylerde fazla senaryoya takılmamak lazım Allah korusun bi an bile ordaki 3D modele tanrı demek insanın imanına kötü etki edebilir (tabi inanana da inanmayanada saygımız var, bu konuları saptırmayalım) .. neyse konumuz din değil oyunlardaki dinsel öğeler

KING OF FIGHTERS 12:

arka fonda tanrılara tapan bir kabile vardı

not: şimdi farkettim god of war listede varmış, yinede kendi görüşlerim için silmek istemedim

harry potterla hiç işim olmaz ama konu itibariyle tanrılar manrılar olduğunu sanmıyorum

yazılarını aynen alıcam dostum uzuun bir yazı olacak inanki...istersen yazdığın konuya link çekeyim isteyen bu sayfadan okur.
    god of warla ilgili olarak imzamdaki 2. sayfaya bakarsan aslında bizdeki şirk değilde , yunan mitolojisindeki tanrıların gücünün yarı insan krallara yada onu temsilen kratosa geçtiğini yazmıştım.. şirk derken god of warda nerede olduğunu hatırlıyorsan süper süper süper ötesi faydan olur

mortal kombatıda öyle bilmiyorduk sayende öğrendik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 22 Mayıs 2013; 0:40:12 >

• saol dostum, linke gerek yok, bence buradan konuşabilriz.. şirk Allah'a ortak koşmak demek.. O'ndan başkasını tanrı yerine koymak demek.. farklı bir din olsun olmasın..

konuyu çokda saptırmak istemiyorum, çünkü oyunlardaki dini öğler başlığından çıkıp dini tartışmalara döner burası ki burası yeri değil.. ayrıca herkesin farklı inançları ve görüşleri var tabiki, saygı duymak lazım.. yoksa sonuç yine laf kavgalarına dönecek..

konu ile alakalı başka dini öğe içerir oyun olarak başka oyun aklıma gelmiyor.. mekanlarda kilise olan çok oyun var oda tabiki normal
  • yahudilikle ilgili esaslı bir oyun yapıldımı şimdiye kadar yada budistlikle ilgili yada hristiyanlık dini dışında bir dinle ilgili ??
  • Call Of Juarez de öldürdüğün adamın yanında dua okuyodun sanırım.Tabi isteğe bağlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maden mortal kombatır,elini salasan tanrıya çarpıyor
    yaşlı tanrılar
    yıldırım tanrısı
    rüzgar tanrısı
    gölge rahipleri
    tapınaklar
    night wolf un shaman rahibi olması
    hatta yeni dizide raiden in olduğu bölümde islam sufizmine gönderme vardı

kof tada orochi bir çeşit tanrıdır ve epeyce arka planı vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiseAgainst55

Call Of Juarez de öldürdüğün adamın yanında dua okuyodun sanırım.Tabi isteğe bağlı.

juaresin hangisindeydi o dua sahneleri ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: last blade

maden mortal kombatır,elini salasan tanrıya çarpıyor
    yaşlı tanrılar
    yıldırım tanrısı
    rüzgar tanrısı
    gölge rahipleri
    tapınaklar
    night wolf un shaman rahibi olması
    hatta yeni dizide raiden in olduğu bölümde islam sufizmine gönderme vardı

kof tada orochi bir çeşit tanrıdır ve epeyce arka planı vardır

maden hazır bulmuşken işleyelim

night wolf şaman büyücüsü sanırım ,
    orochiyi öğrendim asya mitosunda geçiyor
    kof 99dan beri serilerde paso çıkıyor

bu mortal kombattaki bu kadaar farklı tanrıların olmasının arkasındaki sebebp neyle ilgili acaba ?*
    asya dinleriyle yada mitolojileriyle ilgili hangi benzerlikleri var bilen varmı beyler*

• MK 6 FARKLI DÜNYADA(BOYUTA) GEÇTİĞİ İÇİN olabilir muhtemelen mk konuyu bilmeyen anlayamasada güç dengeleriyle ilgili bir oyun birinin tanrısına birinin canavarı karşılık olarak var,her tanrı başka bişeyleri dengeliyor,edenia cennettir ,netheralm cehenem mesela.

birde asya mitolojisindeki orochi veya lord raiden oyunlardakiyle aynı değil sadece ilhan vermiştir benzerlik %20 yı bulmaz bence
  • boşverin bunları

• Zelda ocarina of time in ilk versiyonunda fire templeda Müslümanlık ile ilgili bir sembolün eşliğinde Allahü ekber ve lillahil hamd olarak nitelenebilecek bir ilahi vardı daha sonraki versiyonlarda şikayet üzerine bunu kaldırdılar
    Youtube'dan dinleyebilirsiniz islamic chant zelda ocarina of time yazmanız yeterli

• TakeNoPrisoner kullanıcısına yanıt
    niye şikayet etmişler, kötü kullanıldığı için müslümanlar tarafından mı, yoksa tam tersine müslümanlık karşıtları tarafından mı?
  • İslamik referanslara pek tahammülleri olmamış sanırım. Halbuki zelda ilk çıktığı zamanlarda kalkanında triforce sembolü degil boylu boyunca uzanan bir haç sembolüne sahipti, hoş daha sonra o da ortalardan kaldırıldı

• he-man'in de göğsünde haç işareti var.. uzayda bilmem ne gezegeninde hristiyanlık dininin ne işi var diye sormadan edemiyor insan

veya o gezegende başka bir anlamı olan bir semboldür, o kadarını bilemiyorum.. man of steel, yeni süperman filminde de sanırım S harfi bizdeki s değil, kriptonda başka bir anlama gelen bir sembol olarak film edilmiş.. az kaldı, görücez
  • Güya kimseyi gücendirmemiş oluyorlar. Bir de işin maddi boyutu var . Ticari mantık kimseyi üzmeden herkese satmak. Halbuki bir cok oyunda diğer dinlerle ilgili oldukça fazla tema var ki bu da normal çünkü oyunları yapanlar onlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

he-man'in de göğsünde haç işareti var.. uzayda bilmem ne gezegeninde hristiyanlık dininin ne işi var diye sormadan edemiyor insan

veya o gezegende başka bir anlamı olan bir semboldür, o kadarını bilemiyorum.. man of steel, yeni süperman filminde de sanırım S harfi bizdeki s değil, kriptonda başka bir anlama gelen bir sembol olarak film edilmiş.. az kaldı, görücez

he man in göğsünde gerçekten haç var ama hristiyanlıkla ilgili değil,haç sembolu hristiyanlıktan yüzlerce yıl daha eski bu yüzden sembolu simgesi çeşitli haçlar olupda dinle ilgisi olmayan pekçok şey var.

supermanin taşıdığı s harfinin superman adıyla bir ilgisi yok ,el sülalesinin arması süpermande bu sülalenin bir ferdi asıl adı kal el zaten,ama bunları bilmeden bir çeşit meajla babasının (evlatlık alan dünyalı babasının)rüyasına giriyo bu s harfi ordanda kullanmaya başlıyolar.çr da bunun gibiydi olay ancak biliyosun film yada dizinin (smallvile)gercek konuyla birebir aynı olması gerekmiyor.

• süpersiniiiiiizzz
    hepiniiiizzz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.