Şimdi Ara

OYUNLARDAKi DİNİ İNANÇLARLA İLGİLİ SAHNELER - TR'DE iLK - (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
5.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birmezun

süpersiniiiiiizzz
    hepiniiiizzz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 19 Haziran 2013; 9:17:36 >

• last blade kullanıcısına yanıt
    o kadar detaylı bilmiyorum, benim bildiğim haç sembolü çarmıhtan gelir.. o vakitten yüzyıllar önceside taş devrine felan denk geliyor, adamların haç kullandıklarını sanmıyorum

haç hristiyanlıkla başlayıp artık bir sembol olmuş onlar için, her haç kullanılan yer hristiyanlıkla bağlantılıdır demek yanlış olur o yüzden, kızıl haç gibi, ama sonuçta kaynağı hristiyanlıktan gelmedir
  • Driv3er'da Sultan Ahmet ve Ayasofya'ya yaklaşınca ezan sesi gibi ses geliyordu.

Edit: Videoda 0:20den itibaren bakın kısa süreli duyacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zenci Forvet -- 17 Haziran 2013; 23:06:40 >
  • Zenci Forvet kullanıcısına yanıt
    sultanahmetten yavaş geçmek lazım desene
    bu arada harbi harbi yavaş geçince ezan olup olmadığı daha net anlaşılır ..
    varmı bunu deneyecek bir yiğit delikanlı
  • Codmw2 de favelada Arapca Allah yada Hz.muhammed fln yaziyordu ama tuvaletin icinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf2211

Codmw2 de favelada Arapca Allah yada Hz.muhammed fln yaziyordu ama tuvaletin icinde

nerde var, daha dün oynuyordum göremedim.. rahat 10 defa bitirmişimdir o oyunu
  • Kaldirdilar ama sanirim youtube mw2 Allah yaz cikiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    silinmemişş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 23 Haziran 2013; 0:05:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

o kadar detaylı bilmiyorum, benim bildiğim haç sembolü çarmıhtan gelir.. o vakitten yüzyıllar önceside taş devrine felan denk geliyor, adamların haç kullandıklarını sanmıyorum

haç hristiyanlıkla başlayıp artık bir sembol olmuş onlar için, her haç kullanılan yer hristiyanlıkla bağlantılıdır demek yanlış olur o yüzden, kızıl haç gibi, ama sonuçta kaynağı hristiyanlıktan gelmedir

yok abi tam tersi haç sembolu ve çarmıh çok sonra hristiyanlığın sembolu olmuştur,zaten kullanılan bir sembol ve ceza yöntemiydi isa dan çok önce.yani kaynağı hristiyanlık değil
  • nerelerdesin dostum yoktun bayadır
  • tatildeyim abi datcada ,bir laptop buldum ama pek beceremiyorum ordan girmeyide
  • Rastgele bir madde seçtim. Onun üzerine yazacağım: Bioshock Infinite

Oyunda dini simge olarak karakterimizin vaftiz edilişi var fakat bundan başka hiçbir dini simge veya olay yok. Ki bu da oyuna çok güzel bir şekilde entegre edilmiş gözüne sokulmuyor bu. Oyun tamamen dinden oluşuyor demek saçmasapan anlamsız bir yorumdur. En iyi olasılıkta oyunu oynamadınız demek istiyorum. Eski antik tanrıların kullanılması da fikir yetersizliğinden kaynaklanıyor. Uzay savaş oyunlarında kullanılan çoğu yaratık doğada hiç bilinmeyen küçük bir canlının değiştirilmesiyle geliyor. Aynı şey tanrılar için de geçerli. Bir şey uydurmak zorundalar. Ne uydursak? Buldum! Yıldırım tanrısı yapalım. Bu kadar basit.
  • katılıyorum hocam.. özellikle bir karakteri güçlü ve karizmatik göstermek istediklerinde tanrı olarak çok uyduruyorlar (god of war, mortal kombat vs).. halbuki tanrılık sıfatlarıdan hiç birine sahip değiller (yaratma, geçmişi geleceği bilme, ölümsüzlük vs) zaten bu tip bir oyun olsa, kendi inançlarıma dayalı olarak, ben oynamam.. çünkü oyunda olsa şirke girer bana göre, işim olmaz
  • eski RPG lerde çok olur dini esinti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

yahudilikle ilgili esaslı bir oyun yapıldımı şimdiye kadar yada budistlikle ilgili yada hristiyanlık dini dışında bir dinle ilgili ??

populous var o da tanrı simulasyonu gibi çok küçükken oynardım.
  • Karlito Yalaréz kullanıcısına yanıt
    hocam senin bu avatardaki adam blood and bone dövüş filmindeki kötü adam değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

hocam senin bu avatardaki adam blood and bone dövüş filmindeki kötü adam değil mi?

evet o ama aynı zamanda çok eskiden yayınlanan OZ isimli dizide kareem said isimli müslüman bi mahkumu canlandırıyodu.
  • bide adebesi vardı ne sert diziydi o ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

Rastgele bir madde seçtim. Onun üzerine yazacağım: Bioshock Infinite

Oyunda dini simge olarak karakterimizin vaftiz edilişi var fakat bundan başka hiçbir dini simge veya olay yok. Ki bu da oyuna çok güzel bir şekilde entegre edilmiş gözüne sokulmuyor bu. Oyun tamamen dinden oluşuyor demek saçmasapan anlamsız bir yorumdur. En iyi olasılıkta oyunu oynamadınız demek istiyorum. Eski antik tanrıların kullanılması da fikir yetersizliğinden kaynaklanıyor. Uzay savaş oyunlarında kullanılan çoğu yaratık doğada hiç bilinmeyen küçük bir canlının değiştirilmesiyle geliyor. Aynı şey tanrılar için de geçerli. Bir şey uydurmak zorundalar. Ne uydursak? Buldum! Yıldırım tanrısı yapalım. Bu kadar basit.

o oyun için dh nın bioshock konusunda 1 saatlik bir videosuna yazdım infinite yorumlarını..
    bioshock için 1-2 eyvallah ama infinitenin ana omurgası vaftiz üzerine kurulu elbette paralel evrenler vs var ama hristiyanlıktaki vaftiz inancının bilim temelli oyunlardaki çokk güzel bir örneğini yapmışlar -bence-

gelgelelim oyunlardaki din temali bu başlıktaki içeriğe pek çok anti olumsuz yprum gelmiştir... ama işin özünü farkedemediğimizi düşünüyorum .. buyrun örnek: insanoğlu olarak dünyadaki canlılara hükmettik aslanları ayıları sirklerde önümüzde oynattık ve uzaya da çıktık.. gözlemlediğimiz gezegenlere trilyonlarca isimde verdik...
    ama uzaydaki şu anda bu karmaşa insanoğlu olarak bizlerin en büyük hayalini süslüyor bir başka gezegende yaşam olması fikri ya da ölümsüz olma fikri insanlığın en büyük rüyası...neyse...konuya döneyim hemen..
    işin kimsenin görmediği bir yönünü farkettim..
    şimdi : inançlar olmasa ya da dinler olmasa ..uzayı keşfeden şu anda büyük güç olarak hepimizde var olan AKIL nimetiyle hangi yeni oyunu kurguladık ??yani AKLIMIZLA uzaya çıktık vs vs bir sürü mükemmel iş yaptık ama '' OYUN'' alanında hiç bir gelişme yok... şu anda insanoğlunun aklının inanç konuları olmasa oyun adıyla futbol yarış oyunları dışında ürettiği hiç bir güzel oyun neredeyse yok...
    iş dönüp dolaşıyor inançlara geliyor...inançlarda dinleri getiriyor ki bishock infinitede de durum bence farklı değil...

kimilerine göre inançlar ya da dinler boş gelebilir.. bunlar beni ilgilendirmez.. ama oyun alanında inançları yada dinleri bir kenara ittiğinde geriye kalan şey şu anda dünyadada var olan şeyler..
    e zaten ben bunlarıda tvden izliyordum spor adı altında.. OYUN kavramı bu olmasa gerek bence..

hani insanoğlu olarak şu süper aklımızla oyun alanında inançların olmadığı dinlerden esinlenmeyen mitolojilere dayanmayan neyi ürettik ???
    yokkk... işin acı gerçeği yokk... işte xbox 360ta bir halo var uzayda geçen...ama derinlik yokk altyapı yok.. eskinin star wars dizileri var film olarak...
    AKLIMIZLA ,oyun alanında , inanç ya da dinlere gönderme yapılmadan nasıl bir oyun yapacağız çok merak ediyorum.. futbol basketbol yarış platform...
    bunların dışında insanların peşinden koştuğu bir yenilik henüz yok trilyonlarca gezegene isim verdik ama AKLIMIZLA oyun alanında sınıfta kaldığımızı düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

Ne uydursak? Buldum! Yıldırım tanrısı yapalım. Bu kadar basit.

uydursak değil işte dostum.. mecbur kaldığımız için..
    SÜPER ÖTESİ DİYE TANIMLADIĞIMIZ AKLIMIZLA DAHA İYİSİNİ BULAMIYORUZ..
    problem uydurma olayı değil,aklımızın acizliği...
    daha iyisini bulan varsa buyursun... AKIL sorguluyor her öğrendiği bilgiyi şeyi.. o yüzden mantıklı sallaman lazım e haliyle yıldırım tanrısı dersen uzaya çıkan insanoğlu için bu durum uydurma gelir haliyle...
    nano teknolji sayesinde aklımızla herhalde yakında bakterilerden oluşan tanrılar icat edebiliriz belkide bazı oyunlarda bunları görebilirizde.. bilmem.. hani aklın bir gereği olarak atmasyon hakkımız var..ama sen düşünen bir insan olarak yıldırım tanrısına uydurma diyebiliyorsun...
    bu yüzden ,inanç konuları,dinler vs olmasa,oyun adı altında akılla henüz elle tutulur ciddi bir oyun görmedim ben..
    bilen varsa bende öğrenmek isterimm vesselam..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.