Şimdi Ara

OYUNLARDAKi DİNİ İNANÇLARLA İLGİLİ SAHNELER - TR'DE iLK - (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
5.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birmezun

quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

Ne uydursak? Buldum! Yıldırım tanrısı yapalım. Bu kadar basit.

uydursak değil işte dostum.. mecbur kaldığımız için..
    SÜPER ÖTESİ DİYE TANIMLADIĞIMIZ AKLIMIZLA DAHA İYİSİNİ BULAMIYORUZ..
    problem uydurma olayı değil,aklımızın acizliği...
    daha iyisini bulan varsa buyursun... AKIL sorguluyor her öğrendiği bilgiyi şeyi.. o yüzden mantıklı sallaman lazım e haliyle yıldırım tanrısı dersen uzaya çıkan insanoğlu için bu durum uydurma gelir haliyle...
    nano teknolji sayesinde aklımızla herhalde yakında bakterilerden oluşan tanrılar icat edebiliriz belkide bazı oyunlarda bunları görebilirizde.. bilmem.. hani aklın bir gereği olarak atmasyon hakkımız var..ama sen düşünen bir insan olarak yıldırım tanrısına uydurma diyebiliyorsun...
    bu yüzden ,inanç konuları,dinler vs olmasa,oyun adı altında akılla henüz elle tutulur ciddi bir oyun görmedim ben..
    bilen varsa bende öğrenmek isterimm vesselam..

yanlış..

arkadaş doğru söylemiş.. uydurma kelimesi bunu açıklıyor

aklımızla daha iyisini bulamadığımız diye bir şey yok, tanrı bir tanedir. biri veya bir karater normal bir insandan üstün özellikleri var diye O TANRI OLMAZ

daha önce dediğim gib, bunlar hassas konular, oyunda olsa hiçbir karaktere tanrıdır diyemezsin.. benim aklım almıyor, beynimde nano teknolojiler felan oluşacak vs onları geç

inanç, dinler olmasa elle tutulacak çok oyun var nasıl göremedin anlamış değilim.. din öğesi barındıran oyunları saydık, bunların geri kalanlarında dini öğe var mı?? varsa öğrenmek isterim vesselam

call of duty'de dini öğe mi var, red alert'da dini öğe mi var,

street fighter final fight

super mario serileri

araba yarışları

otursak heralde 10.000 tane oyun sayarız böyle..

konuları tamamen farklı yönde yorumladığın için boşluğa düşmüşsün,zaten kaçınılmaz olanda budur.. yazdıklarının bir kısmıda bir anlam içermiyor malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 24 Temmuz 2013; 8:52:31 >

• en doğru söz şu :bunlar hasas konular.

vizontelede çok güzel bir laf vardıı:burası dünyanın en güzel yeridir ama en güzel yeri sevmezsen orası güzel değildir gibi bişeydi yanlış hatırlamıyorsam.şimdi yıldırım tanrısı uydurma demek bakış açısına göre ne kadar haklıysa aynı şekilde yıldırım tanrısına inanan içinde sizin ki o kadar uydurma olur,herkezin doğrusu kendine doğru ben bugune kadar ben şöle inanıyorum ama asıl doğrusu diğeri diyen görmedim.
    mutlaka biliyorsunuz star wars filminde ortaya çıkan jedi dinini,binlerce inananı var adamların nufus kağıdında bile yazıyor,şimdi bunun gerçekliğini neyle ölçücez bu uydurmaysa onlara görede diğerleri uydurma.bunun yetkili merci kimse olamaz.

arkadaş karışık yazdığı için pek anlaşılamamış en azından ben anlamadım ne demek istediğini ancak:edebiyat ,resim,sinema ve bilimum eserl üretilen dallar dinden beslenir ,(karşı çıkılacaktır mutlaka ama)dinin mitoloji ve halk hikayelerinden beslenmesi gibi .her oyun dinle ilgilidir demek çok iddialı olur ama her oyun kendi evreninde geçer ve başka başka (evrensel kurallara bağlıdır),fifada istediğimiz an zamanı geriye alıp oyuna yeniden başlamak yada mario da kaplumbağların bizi öldürebilmeleri gibi

• Dostum star wars dedigin sey george lucasin buldugu birsey. Jedi konusunuda o buldu. Dini Allah gonderir george lucas degil. Allah jedilik diye din mi gondermis hayir.. o zaman pekala uydurma derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanlış cümleler yazdığım için yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum :(((
    bu yüzden son mesajımı editlicem yakın zamanda
    teşekkürler yorumlarınız için
    editleyince devam ederiz.
  • yanlış anlaşılmak değil ama sende benimkileri yanlış anlama, amacım kesinlikle saldırıcı tutumda bulunma veya laf sokma gibi seviyesiz muhabbet değildir..
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    öyle bişi düşünmüyorum zaten mubarek ramazandayız
    sorunun kaynağı , kendimi yazı ile iyi ifade edememden kaynaklı sanırımsesle iletişim gibi değil , bu yazı işi..düşündüklerimi yazıya dökmek çok zahmetli oluyor benim için
    no problem yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 25 Temmuz 2013; 17:47:38 >

• dante`s inferno var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğunu bilmiyordum :o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekken Steve Fox.. maça başlamadan önce Muhammed Ali gibi ellerini açıp dua ediyor.. Tekken'de Müslüman bir karakter var yani
  • guilty gear konusu açılmışkenbu oyundan sol bad guy satanist ti galiba super hareketinde pentagram yapıyordu
  • last blade kullanıcısına yanıt
    olabilir o oyundaki karakterler genelde uçuk kaçık tipler

fina fight streetwide'da cody ve tim şehri zombiye çeviren final boss rahipti yanlış haıtrlamıyorsam

ayrıca blood diye eski ama süper bir fps oyunu vardı.. burada da ilk veya 2. bölüm kilisede geçerdi.. garip rahip kılıktı yaratıklar taramalı tüfekle ateş ederdi
  • usta o rahip aslında belger yani ilk final fight daki zıpkınlı sakat dallama intikam için rahip kılığına girmişti sanırım.

blood u iyi yakaladın tamamı bir dinle ilgili o oyunun müritler rahipleri falan ama oyun için yaratılmış bir dindi teknoberg falan gibi bir ismi vardı yanlış bilmiyorsam oyunun kaframanı o dinden çıkmak istediği için kan akmaya başlıyordu :)

arcade de guilty gear oynarken çok geyik oluyor söylediğim olay; ben genelde girmem milletin yanına bu oyunda yanıma girene süper yapınca millet ne olduğunu anlamıyor du çok kısa zamanda jeton yiyordum ama pek sinmiyordu içime
    belger olduğunu farketmemişim, iyi oldu söylediğin.. 30 kat gökdelenden aşağı düşünce adamın bacakları düzelmiş demek hakikaten ama ölmemiş miyidi o adam ilk oyunun sonunda?

blood'da sanırım adam ilk başta bir tabuttan çıkıyordu.. vampirdi bu herif.. intikamımı alıcam diyordu.. lavaboya gidiyordun, yanında space'e basında "i like my hands bloody" gibi birşey diyordu.. birde zombilerin kafası kopunca topa vurur gibi şut çekiyordu

guilty'i merak ettim, bakıcam.. nasıl çekiyorsun süperi ? street fighter'daki gibi mi?
  • yok hacı biraz daha zor,raund başına bir defa yapabiliyosun tuturamazsan başka super mega çekemiyorsun, bar dolunca 4 tuşa aynı anda basıyorsun bir süre için mega çekme olayı açılıyor ondan sonrası bildiğin gibi düz düz yumruk yada ters düz ...gibi
  • Chrono Trigger'daki Crono karakteri de İsa'yı temsil ediyor;

• tabiiki oyle.. kullanılan kelime yanlıs onu vurgulamak istemistim
  • dün akşam tekrardan avengers'ı izliyordum, tamda buna benzer bir muhabbet orada geçiyordu black widow captain america ya "dikkat et o adamlar tanrı" diyordu, c.ameriada cevap olarak "ben sadece bir tanrı bilirim, oda eminim böyle giyinmiyordur"
  • Kimse söylememiş.. Tekken'de müslüman bir karakterimiz var Steve Fox maça başlamadan önce Muhammed Ali gibi ellerini açıp dua ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

Kimse söylememiş.. Tekken'de müslüman bir karakterimiz var Steve Fox maça başlamadan önce Muhammed Ali gibi ellerini açıp dua ediyor

usta bu bilgiden eminmisin ,bu konuyla ilgili bişey duymadım,sadece dua çekli için söylüyosan,o şekil sadece müslümanların kulandığı bişey değil sanırım,amin kelimesi gibi ortak bişey.
    şekilden bahsediyorum.. aynı şekilde Muhammed Ali dua ediyordu.. maçlardan önceki haline dikkat et.. ellerini açışı, arkasını dönüşü vs birebir Muhammed Ali
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.