Şimdi Ara

Oyunlarda Sebepsizce Kasma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar pcyi yeni topladım pc özellikleri gayet iyi ama arkadasların özellikleri bendne düşükken kasmıyor bende kasıyor açıkcası içime oturdu.... özellikleri vereyim...

Ram:4gb(Kingston)
    Ekran Kartı:Ati Radeon HD5670 1 gb 128 bit (4 gb ram ile 2.8 gb cıkıyor)
    Hard disk:1.5 tb WD Harddisk
    İşletim Sistemi:Win 7 64 bit
    Anakart:Biostar g41d3+
    İşlemci:İntel Pentium(R) Processor e5700(lga775)
    Harici Ses Kartı:Creative Sound Blaster 7.1
    DvD:LG

Verilebilecek Herşeyini Verdim Sizlere Arkadaşlar Sorunum Şudur...

GTA 4 CRYSİS VB NFS HOT PURSUİT Gibi Oyunlarda Anlamsızca Kasma Yaşıyorum Çokmu Yükseltiyorsunuz (HAYIR)
    Oyunların Pachlarını Cracklerini attınızmı:(EVET)

Arkadaşlar Herşeyi Yaptım Anlamıyorum Ne Eksik..

Yardımlarınızı Bekliyorum...

Çok Moral Bozuyor İnanın Arkadaşlar İyi Forumlar Bekliyorum....

• İşlemciye hız aşırtma yaptınız mı? Belki darboğaz oluşuyordur..
  • İşlemci darboğaz yapıyor.Bunun Çözümleri;
    1)İşlemciye overclock yapılabilir.
    2)Eğer sorun hayla devam ediyorsa yeni bir işlemci alabilirsin
    3)Bilgisayar donanımları çok ısınıyor olabilir

Isı değerlerini öğrenebilmek için SpeedFan'ı yükle
    oradakı ısı değerlerini foruma yükle
    http://www.almico.com/sfdownload.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 3 Mayıs 2012; 9:36:45 >
  • o değilde hocam 3 oyun yazmışşın metro2033 olmasa sistemleri en çok yoran 3 oyun derdim . bu oyunları kaldırmayacak seviyede değil sistemin elbette ama ..oyunlar üst düzey olunca yorum yapmakda zor oluyor ..
  • İşlemciyi Değiştirmeyi Düşündüm Fakat Alalı 3 Ay Oldu :S Dediginiz Gibi Isı Olayına Bir Bakayım Teşekkürler Sevebsiz Yere Hiç Birşey Açık Değilken %40 %50 %60 %70 %80 dolasıyor su anda :S çok sinirşm bozuluyor
  • nıgga kardeş benden daha düşük sistemlerde kasma olmuyor mediumdada olsa oynuyor bendeki gariplik şı 800 600 dede aynı kasma 1024.768 dede aynı kasma yani en düşükte bile kasma yapıyor çok rahatsız ediyor :S
  • tmm sistemin çok kötü deil ama doğrusunu sölemek gerekirse oyun oynanan bir bilgisayar için iyide denemez.gta 4 zaten sorunlu bir oyun.hem söylediğin oyunlar fps oyunları sen akıcılık arıyorsun haliyle.çözünürlüğü düşürerek pynamayı dene.ısı değerlerini kontrol et.ısınmadan dolayı kasmalar olabilir.
  • 64 bit işletim sisteminde bu sorunla karşılaşmanız doğal...32 bit oyunları daha stabil çalıştırır..
    dersenki 32 bit ramleri tanımıyor..sorun değil..4 gblik rami 3,65 falan görür...buda pek bi sorun olmaz bence
  • arkadaşlar ben konumda belirttim görüntüler cok yüksekte değil ama en düşüktede kasıyor benim sorunum bu konuyu okumadan yorum yapmayınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknmrt1907

arkadaşlar ben konumda belirttim görüntüler cok yüksekte değil ama en düşüktede kasıyor benim sorunum bu konuyu okumadan yorum yapmayınız.

sorun donaniminda degil zaten 64 bit isletim sistemi kullaniyorsun...win 7 64 bit bazen program calistirirken bile kastiriyo pcyi...
  • Kuzenim Benimle Aynı Sistemleri Kullanıyor işletim sistemi aynı 4 gb ram vs hatta düşük ddr2 800 mhz fakat ekran kartını taktık onda kasma yok beni çıldırtacak bu pc acaba sorun psudan olabilirmi ?
  • psu nuz kac watt?
  • 300 w psu 400 veya 500 yapsammı sizce farkedermi ?
  • 300 cok dusuk..500 550 kullanirsan buyuk ihtimalle cozulur..cunku ekran kartlari bile artik 300 uzeri psu istiyo ..ekran kartinin genel ozelliklerine bakarsan yazar orda..en az 300w diye
  • bende de benzer bi problem var sistemim çok iyi değil ama MW3, Crysis 2, Pes 12, NBA 2K12 yi rahat oynayabiliyorum ama bazen oyun oynarken bir anda kasmaya başlıyor en yüksek ayarda da en düşükde de kasıyor hatta angry birds de bile kasıyor. CrossFire oynuyorum fps 125 iken bi anda 15 e düşüyor sonra tekrar çıkıyor

bu da o ısı pogramında resim şu anda da kasıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: btrmbtrm

bende de benzer bi problem var sistemim çok iyi değil ama MW3, Crysis 2, Pes 12, NBA 2K12 yi rahat oynayabiliyorum ama bazen oyun oynarken bir anda kasmaya başlıyor en yüksek ayarda da en düşükde de kasıyor hatta angry birds de bile kasıyor. CrossFire oynuyorum fps 125 iken bi anda 15 e düşüyor sonra tekrar çıkıyor

bu ısı değerleri sistem boşdayken alındı ise sorun ısı kaynaklı ..fan temizliği termal macun yenılemesı v.s.. yapılması gereklı ..

• resmi oyundan çıktıktan 15 dk sonra pc boştayken çektim mesajı yazarken bile kasıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

quote:

bende de benzer bi problem var sistemim çok iyi değil ama MW3, Crysis 2, Pes 12, NBA 2K12 yi rahat oynayabiliyorum ama bazen oyun oynarken bir anda kasmaya başlıyor en yüksek ayarda da en düşükde de kasıyor hatta angry birds de bile kasıyor. CrossFire oynuyorum fps 125 iken bi anda 15 e düşüyor sonra tekrar çıkıyor

bu ısı değerleri sistem boşdayken alındı ise sorun ısı kaynaklı ..fan temizliği termal macun yenılemesı v.s.. yapılması gereklı ..

Alıntıları Göster
    quote:

fanları temizledim dediğin gibi termal macunun acil yenilenmesi lazım

• quote:

quote:

fanları temizledim dediğin gibi termal macunun acil yenilenmesi lazım

bencede sanırım sorun bundan kaynaklı .. virüsden dolayı desem yük altında olmadıgı zamanda kasar o zaman .. ama sistem zorlanınca ısı değerleri tavan yağıyor ve bu yüzden kasıyor diye düşünüyorum ..aslında kış olsa belki bu kadar etkilemez ..malum havalarda sıcak olunca ...
  • Isınan ekran kartı oyunlarda kasmaya neden olur.
    Öncelikle sistemini etkili soğutabilmelisin.
    İkinci olarakta ekran kartının 128 bit veriyoluna sahip olması bahsettiğin tarzda oyunlarda kasma yapabilir. İsterse ekran kartın 4 gb olsun.

Bu şuna benzer. 2 şeritli trafikli bir yolda ferrari ile gitmeye çalışmaya benzer.
    Genel bir hatamız var ekran kartları konusunda edindiğim bir tecrübe.

Önemli olan ekran kartınızın kaç mb olduğu değil veriyolunun kaç bit olduğu ve GPU'nun işlem yapabilme kapasitesi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.