Şimdi Ara

oyunlarda fps düşmesi ??? [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu sorun hakkında dünya kadar konu açıldığını biliyorum. lakin denilenleri uygulamama rağmen çözüm bulamadım.

sistemim amd 1055t , asus r9 380 4gb , 6g kingston 1600 , vertex 3 120 gb, wd 1 tb black , asus m4a88td m evo

fall out 4 oynarken fps 20- 60 arası değişiyor. aynı şekilde dota 2 de bile 40 -85 arası değişiyor. üstelik görüntü ayarlarını mid-high-ultra her ayarda denedim. fpsde bir değişiklik olmadı.

bu durumu nasıl çözebilirm ?

ilginiz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kng09 -- 19 Ocak 2016; 20:06:43 >

• kng09 kullanıcısına yanıt
    Fallout 4 orjinalse ve updateleri yapılmışsa, ekran kartının updatelerini de kontrol et üstadım.
    O da tamamsa sorun AMD işlemciden kaynaklanıyor muhtemelen.
    Nasıl çözülebileceğini ben bilemiyorum. Ama 10 sene AMD kullandım. Bu zaten AMD nin kronik sorunu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_113414342/f_//tm.htm#113414342
  • hocam konu ile ilgili dünya kadar yazı okudum. bu kadar net açıklayanı görmedim tebrik ederim. r9 380 i yeni aldım. ama muhtemeln sistemin geri kalanını intel ile upgrade edeceğim. en temiz çözüm o
    Ama bir arkadaş da şöyle demiş açtığım konuda; "oyunun ayarlarından kısıp, vsync i açıyorum 60 FPS de kalmasını sağlıyorum" tabi 60 FPS de kalması için ne kadar ayar kısıyor bilemiyorum.
    Onu da deneyebilirsin.
  • hocam sisteme aida 64 ile test yaptım. gpu ve cpu ya yüklendim.
    cpu sıcaklık değeri 60 üzerine çıktığında otomatik olarak cpu hızı yavaşlıyor. cpu soğuyunca tekrardan cpu hızlanıyor.
    ısınıp yine düşüyor. ekte resimleri ekledim.
    bunu nasıl düzeltebilirim bi fikrin varmı ?
     oyunlarda fps düşmesi ??? [ÇÖZÜLDÜ] oyunlarda fps düşmesi ??? [ÇÖZÜLDÜ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kng09 -- 19 Ocak 2016; 18:56:18 >

Bios üzerinde cool'n quite, c1e, c6, hardware thermal control gibi fonksiyonlar var. Yanlış hatırlamıyorsam, c1e, c6 ve hardware thermal control buna sebep oluyor. Bunları kapatıp deneyebilirsin. Ancak thermal control e yapacağın ayara dikkat et lütfen. Ondan tam emin değilim çünkü. Önce c1e ve c6 yı kapat. Öyle dene.
  • hocam il önce dediğin gibi c1e ve cool'n quıte kapattım. ama hiç birşey değişmedi. yine aynı cpu hızı düştü.

ardından. bios ayarlarını kurcalarken. anakartın otomatik olarak işlemciyi yüzde 10 oc yaptığını gördüm. hemen kapattım. bide öyle demedim.  oyunlarda fps düşmesi ??? [ÇÖZÜLDÜ] oyunlarda fps düşmesi ??? [ÇÖZÜLDÜ]

işlemci hiç ısınmadı 55- 60 derece arasında kaldı haliyle işlemci hızıda düşmedi. bende kasanın ağzını yüzünü kapattım. 60 derecenin üzerine çıkmasını sağladım ve yine işlemci hızı stabil kaldı.
    yani anakartını kontrolsüz olması sonucu 4 yıldır verimsiz işlemci kullanıyormuşum. bu konu hakkında ve şu cool'n quıte auto oc hakkında, anakart kitapçığında da hiçbirşey yazmıyor.

hak yol intel :)
     oyunlarda fps düşmesi ??? [ÇÖZÜLDÜ] oyunlarda fps düşmesi ??? [ÇÖZÜLDÜ]

Çözüldü derken; çözümü intele geçmekte mi buldun? :)
  • sürüm belirmemişsin herhal göremedim ama dandik,beş para etmez,leş crimson editiondan olabilir
  • realthing kullanıcısına yanıt
    aynen :) ıslemcı hız kesmesini çözdümde oyuna girince fps eskisi kadar kötü olmasada ekran kartı performansında değil :)
    Bütçe sıkıntısı yoksa hiç düşünmeden intele geç üstat. Kafan rahat olur
  • Darboğaz yaşıyorsunuz. AYnısı bende de oldu. İşlemciye oc yapacaksınız ya da daha hızlı bir işlemciyle değişeceksiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.