Şimdi Ara

Oyun Patates Olmuş Ölmüş ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
3.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler hatırlar mısınız o kadar heyecan hype olmuştu oyun ilk çıkarken millet deli gibi efsane diye takılıyordu

ben de oynadım baya da sevmiştim 30 level e mi ne geldim 2-3 hafta oynamıştım hatırlamıyorum bile şimdi her yer bot okuduğum kadarıyla herkes ya hesabını satıyor ya gold satıyor kaç ay oldu daha oyun silkroad a dönmüş botlarla gold satıcılarıyla

blade and soul için özel forum açılsın teklifini de ilk ben yapmıştım da şimdi bakıyorum boşuna yapmışız :D

her yer bot oyun kasıyor lag desen pvp de gırla :D millet wow a der wow ölmüş fln diye 10 yıllık oyun bu daha başladı ve bitti gibi geliyor bana en azından avrupa serverlarında

uzak doğuda deli gibi oynanıyor sanırım onların kafalar ayrı gerçi kıyas yapacak bir kafa değil de :D

siz ne düşünüyorsunuz merak ettim bitti mi oyun kendi ayağına mı sıktı ?

gerçi bu forumun bu kısmına giren kaldı mı onu da bilmiyorum pek cevap gelecek gibi gözükmüyor ama hadi bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalman133 -- 20 Nisan 2016; 10:08:50 >

• bende oynuyorum şuan 40 levelim warlock kasıyorum şuan bulunduğum sunucuda fazla bot görmedim ilk başta 1 2 gördüm ondan sonra daha bot görmedim neredeyse oyun güzel sarıyor ama birşeyler eksik gibi şu para olayı gold satmaları hiç hoş değil çünkü oyunda neredeyse çok az para kasabiliyorsun ve item yapmakta zor parayı basan item yapıyor bence bir dur demeleri lazımç
  • aşırı bot
    endgame sıkıntısı
    open world pvp'de optimizasyon sıkıntısı sebebi ile hiç bir şekilde open world pvp'si yapamama
    open world pvp yapamayınca bin bir uğraşla + bastığın silahların hiç bir kıymeti kalmıyor
    oyunda tek yapılabilecek şey arena maç. bu oyun mmo gibi gözüken espor oyundur.

oyunun endgame'ine gelinceye kadar sarar ama 1,5 ayda tüketirsin oyunda yapacak birşeyin kalmaz eğer robot gibi hergün aynı farmı yapmayacaksan.
  • Oyunu güncel olarak oynayan biri olarak yorumlarımı yapayım; öncelikle optimizasyondan yakınanlar çok oyunda, lakin oyun unreal engine 3 kullanıyor. WoW gibi(ki kendileri warcraft 3'ün grafik motorunun geliştirilmiş sürümünü kullanır) bir oyunda bile kalabalık ortamlarda fps yerleri süpürüyorken, bu oyunda çok büyük bir optimizasyon sıkıntısı varmış gibi optimizasyon diye yakınmak niyedir? Anlayabilmiş değilim. İnsanlar bekliyor ki 2bin 3bin liraya derme çatma topladıkları bilgisayarla, her oyunda canavar gibi performans alsın... Ama öyle bir dünya yok ne yazık ki. Yakınılacak bir şey varsa o oyun olmamalı bu durumda, az maaş veren iş vereniniz olur, bilgisayar toplamak için para vermeyen ebeveynleriniz olur, elektronik cihazlara ürün fiyatı kadar vergi koyan devletimiz olur ama oyuna yakınmak olmaz bu durumda. Olursa da saçma olur... Optimizasyon sorunu yok değil, her mmo'da olduğu kadar bunda da var...

Bot ve gold seller konusunda bir şey diyemiyorum, son zamanlara gördüğüm kadarıyla ncsoftun updatelere odaklanmasından mıdır niyedir bilinmez, oyun yönetimini salmasından ötürü son 1-2 haftadır bot sayısı inanılmaz artmış durumdaydı fakat dünden beri gözle görülür şekilde botlarda bir azalma var. Tabi bu demek değil ki bot konusunda oyun sıkıntılarından arındırılmış durumda... Bot konusunda her ncsoft oyununda olduğu gibi bunda da yeterli önlemler alınmıyor, haliyle oyunda pvpde de pvede de(belli bölgelerde) bot kaynıyor. Pvpde botlar çok aptal davrandıklarından ötürü kesmesi çok kolay olduğundan, bu durum diğer oyuncuların avantajına bile oluyor aslında... Pvede de en son summoner bot trenleri misty woodsda terrorleri farmlıyorlardı, bunun dışında bu zamana kadar botlar diğer oyunculara zararlı bir konumda olmamıştı haliyle göze de çok batmıyorlardı fakat şuan sıkıntı oluşturabilecek durumdalar...

Lag konusuna gelecek olursak, diğer insanları bilmiyorum ama 2-3mbps internet kullanmama rağmen "gameplay"i etkileyecek kadar lag görmedim şu ana kadar, ne pvpde ne pvede...

Open World pvp de soulstone plains'in gelmesinden beri gayet aktif bir şekilde ve eğlenceli bir şekilde yapılabiliyor.

End game'de kısır bir döngü var evet, bazı şeyleri farmlamak zorunda kalıyorsunuz gold kasabilmek için veya ekipmanlarınızı geliştirebilmek için fakat bu aşırı sıkıcı boyutlara ulaşmıyor bence. Nihayetinde gold yapabilmek için de, pve'den keyif alabilmek için de oyunda binbir türlü yapılacak şey var, hatta öyle ki, bir gün içinde hepsini farmlayabilmek için 13-14 saat aralıksız oynamak gerekiyor. Haliyle ortalama oyuncular her gün aynı şeyleri yapmak zorunda kalmıyor.

Gear geliştirmek pvpde işe yaramıyor demiş biri yukarıda, oyun pvp üzerine kurulu değil, komik bir söylem olmuş bence. Ayrıca 27 nisanda gelecek update ile, geliştirdiğimiz gearların "işe yarayacağı" 6vs6 arenalar geliyor oyuna.

Kısacası, oyun gayet güzel, sıkıntı varsa oyunu çekip çeviren insanlarda var. Yani ncsoft kendi ayağına sıkmakta ısrarlı gibi gözüküyor

• Hocam sen optimizasyon olayını anlamamışsın 6bin liraya aldım bilgisayarı oynayamadım oyunu. Grafikleri en üat ayarlara alınca sapıtıyor oyun özellikle kalabalık yerlerde. Ayrıca optimizasyonun amacı zaten Bilgisayara ne kadAR verirsen ver oynayabilmeni sağlamaktır. Parası çoktur üst ayarlarda oynar bilgisayarı kötüdür ona göre kısar ayarları yine de OYNAR.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: magwori

Hocam sen optimizasyon olayını anlamamışsın 6bin liraya aldım bilgisayarı oynayamadım oyunu. Grafikleri en üat ayarlara alınca sapıtıyor oyun özellikle kalabalık yerlerde. Ayrıca optimizasyonun amacı zaten Bilgisayara ne kadAR verirsen ver oynayabilmeni sağlamaktır. Parası çoktur üst ayarlarda oynar bilgisayarı kötüdür ona göre kısar ayarları yine de OYNAR.

Laptopta bile 60fps sabit(ısınma olmadığı sürece) oynayabildiğim oyunu 6bin liralık bilgisayarla oynayamaman çok garibime gitti... Optimizasyon sıkıntısı yok demedim, mmorpg olduğundan ötürü illa ki olacaktır, 20 çekirdekli işlemcin de olsa mmorpgler ağır olarak işlemcinin sadece 1. çekirdeğine yüklendiğinden ötürü, özellikle kalabalık alanlarda her bilgisayarı zorlar. Bu oyuna özel bi sıkıntı değil, bunu demeye çalıştım. Kaldı ki oyun grafik bakımından da sağlam bi grafik motoru kullanıyor, sadece işlemciye değil bundan ötürü ekran kartının özellikle belleğine de çok yükleniyor. Yani özellikle kalabalık ortamlarda kasma olması çok normal, ama abartıldığı kadar çok bir kasma göremedim ben. Ayrıca ben de kendi masaüstü bilgisayarımda en üst ayarlarda 2k çözünürlükte oynuyorum fps genel olarak 50-60 arası geziyor, kalabalık alanlarda ctrl+f yaptığımda 40-50 arası değişiyor. Yanlış algılanmasın, fanboyluk yapma gibi bir derdim yok, benim de oyunda hoşuma gitmeyen noktalar var, oyunun eksik olduğunu düşündüğüm konular var, ama "bu oyunun optimizasyonu b*k gibi bu oyundan bi b*k olmaz" demeye getirmek oyuna haksızlık etmek oluyor bence.

Ayrıca oynayamayacak kadar kasacak bir bilgisayarın müzeye ait olması gerektiğini düşünüyorum. Oyunu i3 işlemcili hd5470m ekran kartı kullanan laptopta bile en düşük ayarlarda 20-40 fps arası oynayabildim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren Erener -- 20 Nisan 2016; 20:31:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eren Erener

quote:

Hocam sen optimizasyon olayını anlamamışsın 6bin liraya aldım bilgisayarı oynayamadım oyunu. Grafikleri en üat ayarlara alınca sapıtıyor oyun özellikle kalabalık yerlerde. Ayrıca optimizasyonun amacı zaten Bilgisayara ne kadAR verirsen ver oynayabilmeni sağlamaktır. Parası çoktur üst ayarlarda oynar bilgisayarı kötüdür ona göre kısar ayarları yine de OYNAR.

Laptopta bile 60fps sabit(ısınma olmadığı sürece) oynayabildiğim oyunu 6bin liralık bilgisayarla oynayamaman çok garibime gitti... Optimizasyon sıkıntısı yok demedim, mmorpg olduğundan ötürü illa ki olacaktır, 20 çekirdekli işlemcin de olsa mmorpgler ağır olarak işlemcinin sadece 1. çekirdeğine yüklendiğinden ötürü, özellikle kalabalık alanlarda her bilgisayarı zorlar. Bu oyuna özel bi sıkıntı değil, bunu demeye çalıştım. Kaldı ki oyun grafik bakımından da sağlam bi grafik motoru kullanıyor, sadece işlemciye değil bundan ötürü ekran kartının özellikle belleğine de çok yükleniyor. Yani özellikle kalabalık ortamlarda kasma olması çok normal, ama abartıldığı kadar çok bir kasma göremedim ben. Ayrıca ben de kendi masaüstü bilgisayarımda en üst ayarlarda 2k çözünürlükte oynuyorum fps genel olarak 50-60 arası geziyor, kalabalık alanlarda ctrl+f yaptığımda 40-50 arası değişiyor. Yanlış algılanmasın, fanboyluk yapma gibi bir derdim yok, benim de oyunda hoşuma gitmeyen noktalar var, oyunun eksik olduğunu düşündüğüm konular var, ama "bu oyunun optimizasyonu b*k gibi bu oyundan bi b*k olmaz" demeye getirmek oyuna haksızlık etmek oluyor bence.

Ayrıca oynayamayacak kadar kasacak bir bilgisayarın müzeye ait olması gerektiğini düşünüyorum. Oyunu i3 işlemcili hd5470m ekran kartı kullanan laptopta bile en düşük ayarlarda 20-40 fps arası oynayabildim...

Hocam mmolarda olacaktır diye bir şey yok. Git black desert oyna daha iyi grafik sıfır problem. Sonra gel bir daha konuşalım.

• quote:

quote:

quote:

Hocam mmolarda olacaktır diye bir şey yok. Git black desert oyna daha iyi grafik sıfır problem. Sonra gel bir daha konuşalım.

Black Desert ip ban'dan ötürü oynayamadım, vpn ile aşılabilecek bir şey fakat onca ülkenin ip banını kaldırıp Türkiye'nin ip banını inatla kaldırmadıklarından ötürü sonrasında oynayasım da gelmedi açıkçası... Oynayamadığım için yorum yapamicam fakat "mmolarda olacaktır" derken mmolar için geçerli olan genel bir problem olduğundan ötürü öyle söyledim...

• Hocam ben de onu diyorum öyle bir genelleme yok. Final Fantasy wow black desert optimizasyon sorunları yok gw2 de öyle demek ki bu bazı oyunların Problemleri. Mmolarda olur zaten demek garip bi mantık. Yapınca adam gibi problemsiz oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam ben de onu diyorum öyle bir genelleme yok. Final Fantasy wow black desert optimizasyon sorunları yok gw2 de öyle demek ki bu bazı oyunların Problemleri. Mmolarda olur zaten demek garip bi mantık. Yapınca adam gibi problemsiz oluyor.

GW2'de blade and soulda aldığımdan daha düşük fps alıyorum, wowda kalabalık alanlarda keza öyle... Kaldı ki ikisinin de grafik motoru ve kullandığı grafikler blade and souldan daha kötü. Black Desert oynamadığım için bilmiyorum, wowda gw2'da nasıl optimizasyon problemi yok diyorsunuz anlayamıyorum.
  • BNS'de optimizasyon sıkıtıntısı olduğu söyleniyor. Bende aynı sorunu oynarken yaşadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 21 Nisan 2016; 23:45:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuwobe

BNS'de optimizasyon sıkıtıntısı olduğu söyleniyor. Bende aynı sorunu oynarken yaşadım.
    -----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren Erener -- 21 Nisan 2016; 23:44:07 >
  • -------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 21 Nisan 2016; 23:46:34 >
  • quote:

-------------------------
    ------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren Erener -- 21 Nisan 2016; 23:52:47 >
  • eren çok değişik biriymişin cidden ya, bilmeden bir sürü yorum yapıp finali de fanboyluk ihtamıyla yapmışsın. gw2 ve bns aynı firmanın oyunları, bunların arasında fanboyluk zaten saçma olur. kendinden yola çıkarak bütün oyunu yorumlayamazsın, birazcık internette bns ile ilgili yerlere baksan oyunun sorunlu olduğunu rahatlıkla anlarsın.

oyun çok güzel ama malesef iyi durumda değil şu anda. high-end pc'lerde bile deli gibi kasıyor oyun. openworld pvp'yi geçtim open-world'de gezinmek bile sorun oluyor. 1 vs 1 arenada bile uzun süre vakit geçirdikten sonra 10 fps'ye kadar düşüşler yaşanabiliyor. oyunun kr-jp ve ch versiyonlarının alayında bu problemin olduğu söyleniyor. ne zaman düzelecek allah bilir.

kasmayan oyun mu var demek gerçekten iyimserliğin ötesinde bir saflık olur, bir sürü oyun var hemde. biz yine aynı firmanın oyunu aion kalabalıkta kasıyor diyorduk bu oyun aion'a bile rahmet okutuyor. illa örnek arıyorsanız archeage'in savaş alanlarındaki performansına bakın, arada uçurum fark var. hemde grafikler konusunda da kapışır bns ile.

piyasada oyun olmadığı için sıkıntılara rağmen ben hala oynuyorum, lakin ncsoft gerçekten ciddi bir yönetim krizi yaşıyor bns eu serverında. oyunda feci halde hile kol geziyor, ss plains'te bir sürü speedhack'li adam gezip görev yapıyor. arenadaki dokunulmaz summoner'lar oyunun pve alanınada hastalık gibi bulaşmış durumda. misty woods'ta bildiğin kanal kapatıyor ve terror farmlıyor botlar. ve tüm bunlar olurken hiç bir şekilde gm müdahelesi, firma tarafından açıklama vb şeyler görmüş değilim, günlerce bu şekilde aynı yerde kasıyor botlar.

sıkıntılar şu anda gerçekten maksimum düzeyde, ben açıkçası maksimum sıkıntı olmasını beğeniyorum, çünkü firma müdahele etmezse kısa sürede batıp eu serverini kapamak zorunda kalır, ncsoft'un böyle birşey yapacağını hiç sanmıyorum, bazı tanıdıklardan ve netteki mevzulardan gördüğüm kadarıyla ticket'larla oldukça titiz biçimde ilgileniyorlar. bu yüzden benim umudum var, oyunu aksatmalarının muhakkak bir sebebi olmalı ve yakında çözecekler diye umuyorum şimdilik. bakalım neler olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Nephiss

eren çok değişik biriymişin cidden ya, bilmeden bir sürü yorum yapıp finali de fanboyluk ihtamıyla yapmışsın. gw2 ve bns aynı firmanın oyunları, bunların arasında fanboyluk zaten saçma olur. kendinden yola çıkarak bütün oyunu yorumlayamazsın, birazcık internette bns ile ilgili yerlere baksan oyunun sorunlu olduğunu rahatlıkla anlarsın.

oyun çok güzel ama malesef iyi durumda değil şu anda. high-end pc'lerde bile deli gibi kasıyor oyun. openworld pvp'yi geçtim open-world'de gezinmek bile sorun oluyor. 1 vs 1 arenada bile uzun süre vakit geçirdikten sonra 10 fps'ye kadar düşüşler yaşanabiliyor. oyunun kr-jp ve ch versiyonlarının alayında bu problemin olduğu söyleniyor. ne zaman düzelecek allah bilir.

kasmayan oyun mu var demek gerçekten iyimserliğin ötesinde bir saflık olur, bir sürü oyun var hemde. biz yine aynı firmanın oyunu aion kalabalıkta kasıyor diyorduk bu oyun aion'a bile rahmet okutuyor. illa örnek arıyorsanız archeage'in savaş alanlarındaki performansına bakın, arada uçurum fark var. hemde grafikler konusunda da kapışır bns ile.

piyasada oyun olmadığı için sıkıntılara rağmen ben hala oynuyorum, lakin ncsoft gerçekten ciddi bir yönetim krizi yaşıyor bns eu serverında. oyunda feci halde hile kol geziyor, ss plains'te bir sürü speedhack'li adam gezip görev yapıyor. arenadaki dokunulmaz summoner'lar oyunun pve alanınada hastalık gibi bulaşmış durumda. misty woods'ta bildiğin kanal kapatıyor ve terror farmlıyor botlar. ve tüm bunlar olurken hiç bir şekilde gm müdahelesi, firma tarafından açıklama vb şeyler görmüş değilim, günlerce bu şekilde aynı yerde kasıyor botlar.

sıkıntılar şu anda gerçekten maksimum düzeyde, ben açıkçası maksimum sıkıntı olmasını beğeniyorum, çünkü firma müdahele etmezse kısa sürede batıp eu serverini kapamak zorunda kalır, ncsoft'un böyle birşey yapacağını hiç sanmıyorum, bazı tanıdıklardan ve netteki mevzulardan gördüğüm kadarıyla ticket'larla oldukça titiz biçimde ilgileniyorlar. bu yüzden benim umudum var, oyunu aksatmalarının muhakkak bir sebebi olmalı ve yakında çözecekler diye umuyorum şimdilik. bakalım neler olacak

Gw2 ile Blade and soul aynı firmanın oyunları değil, yayımcıları aynı(publisher terimini illa ki duymuşsunuzdur.) Yukarıdaki yorumlarımı da okuduysanız anlarsınız ki, oyunun problemi yok demiyorum, optimizasyon problemi yok hele ki hiç demiyorum. Oyunun grafik motoru unreal engine 3 olduğundan, unreal engine 3, cryengine gibi asıl olarak single player veya az kişili online oyun temelli grafik motorları mmolarda sıkıntı yaratabiliyor malesef. Archeage, aion, blade and soul, tera gibi oyunlarda bu sıkıntıları görebilirsiniz. Sadece bu grafik motoru-mmo uyumsuzluğundan ötürü değil, gelişmiş grafiklere sahip oyunları hiç sıkıntısız oynatabilecek bir bilgisayara sahip olmak bizim ülkemizin şartlarında pek mümkün değil. Hemen hemen her ilgili forumda blade and soulla ilgili optimizasyon sıkıntısı yaşayan kadar "bende neden öyle bir şey yok?" diyen insan da görebiliyorsunuzdur eminim. Ortalama bir bilgisayarla yüksek grafik özelliklerine sahip bir mmo oynamak hayalden başka bir şey olmayacaktır... Ben şunu bile duydum "-wowda bile fps sıkıntısı yaşamıyorum, bu oyunda 20 fpsye düşüyor, yok böyle bişey. -WoW'un grafikleri daha mı güzel? -Ciddi mi soruyorsun? Şu grafiklere bak, sen hiç wowda şu şu şu alana gittin mi? O görüntü bunda var mı? -Yalnız wow warcraft 3'ün grafik motorunu kullanıyor. -Ya sen ne diyosun ya? Sen hiç warcraft 3 oynadın mı? Bi ona bak bi buna bak? Hahahah warcraft 3müş." Bu muhabbetin devamı da vardı lakin uzun uzun yazmak istemedim, oyunun fpssinden şikayetçi olan insanlar teknik olarak grafikleri ele alamayan insanlar, yanlış oyunlarla yanlış oyunları kıyaslayan bilgisiz insanlar oluyor genelde. Kaplamalardan, kaplamaların kalitesinin ekran kartına ne kadar yük bindirebileceğinden, oyundaki cisimlerdeki poligon sayısının arttıkça ekran kartına, işlemciye ne kadar yük bindiğinden habersiz, hatta poligonun bile ne olduğunu bilmeyen bir kitle kendi kafasında kıyas yapıp "bunda optimizasyon problemi var, şunda yok bu oyun kaka" gibisinden konuşabiliyor. Kendince grafiklerin göze hoş görünmediğini, bunun üzerine bir de bu kadar kasma olduğu için oyundan soğuduklarını söylerler, tamam derim, sencesi öyleyse yapacak bir şey yok kendine göre bir oyun illa ki vardır derim geçerim. Ama mesele bu değil, yukarıda söylediğim gibi hiç bir bilgisi olmadan "bunda optimizasyon problemi var, kötü" demek ne kadar doğrudur? Hayır insan bilmediği şeyi öğrenme niyetinde olabilir en azından, bu da yok... Ha düzeltirler kasma problemini, bu sefer kaplamalar sulu boya gibi vs. bir görüntüyle oynamak zorunda kalırsınız oyunu... Bu sefer de grafikler kaka diyerek yine oyuna b*k atanlar olur...

Archeage çok uzun süre oynamadım ama şu kadarını söyleyeyim, bomboş alanda bile yüksek-en yüksek ayarlarda 40 fps üzerini göremedim o oyunda. Sonradan bir şekilde düzelttilerse bilemicem, bilmediğim konuda yorum yapmam saçma olur.

SS plainsde speedhack kullanıldığına dair söylemler duydum ben de son zamanlarda(botların çoğalmaya başladığından beri), ama hiç kendim şahit olmadım, 4 gündür yavaş yavaş yeni bir karakter kasıyorum, ss plainse hiç gitmedim bu süreç içersinde belki bundandır. Misty Woodsda da aynen dediğiniz şekildeydi lakin son 3 gündür o botları da göremiyorum, bundan ötürü banlandıkları, oyundan temizlendikleri gibi bir çıkarım yaptım kendimce... Ayrıca arena rank listesinde olan bot hesapların geçtiğimiz günlerde yok olduğunu gördük, gözümüze soka soka değil de sessiz sessiz halletmeye çalışılıyor gibime geliyor bu bot meselesi vs.

Son olarak ilk söylediğiniz şeye cevap vereyim; bilmeden bir sürü yorum yapıp finali de fanboyluk ithamıyla yapmışsın demişsiniz, ben buraya yazan insanların yazdığı şeylere göre kendi çapımda bir analiz yaparak cevap veriyorum. İnsanlar sanalda da, reelde de kişiliklerini söyledikleriyle, yazdıklarıyla, hitap şekilleriyle belli ediyorlar ne de olsa... Yanlış çıkarımlarda bulunduğumu da pek düşünmüyorum açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: Nephiss

eren çok değişik biriymişin cidden ya, bilmeden bir sürü yorum yapıp finali de fanboyluk ihtamıyla yapmışsın. gw2 ve bns aynı firmanın oyunları, bunların arasında fanboyluk zaten saçma olur. kendinden yola çıkarak bütün oyunu yorumlayamazsın, birazcık internette bns ile ilgili yerlere baksan oyunun sorunlu olduğunu rahatlıkla anlarsın.

------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 21 Nisan 2016; 23:47:00 >

• quote:

------------------------

Alıntıları Göster
    ----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren Erener -- 21 Nisan 2016; 23:43:02 >
  • quote:

----

Alıntıları Göster
    ---------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 21 Nisan 2016; 23:48:14 >
  • quote:

---------------------------

Alıntıları Göster
    ----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren Erener -- 21 Nisan 2016; 23:42:24 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.