Şimdi Ara

Oyun oynarken laptop resetliyor yardım edin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar konu başlığında da yazdığım gibi oyun oynarken pc kendiliğinden resetliyor. laptopta daha önce skyrim i sorunsuz bir şekilde saatlerce oynuyordum, laptopta i3-3110 işlemci 4gb ddr3 1333mhz ram ve gt630m ekran kartı vardı, sıfır 4gb ddr3 1333mhz ram aldım(laptop üzerinde takılı aynı modelden) rami 8gb ye yükselttim oyunu oynamaya devam ettim baya ilerledim daha sonra aşağıdaki linkteki SSD yi aldım tüm dosyalar gitti skyrim steamden orjinal almıştım steam save dosyasını buluta yedeklediği için daha sonra indirir devam ederim dedim 1-2 hafta oynamadım geçenlerde indirdim oyuna giriyorum 10-25dk oynamadan pc resetliyor, normal kullanımda saatlerce hatta günlerce açık olduğu oluyor pc ısınmıyor dahi ama oyun oynayınca aniden ısınmaya başlıyor pc işlemci baya ısındığından dolayı resetliyor. skyrim harici cs:go, watch dogs, far cry 4 denedim onlarda da atıyordu far cry 4 zaten ilk 5dk dolmadan atıyor. daha önce böyle bir sorunum yoktu sizce SSD den kaynaklanıyor olabilir mi? eski HDD i takmalı mıyım?

pc çalışırken fanı gözlemledim normal hızında çalışıyor gibi ısınınca falan baya hızlı dönüyor sesi geliyor, tozları falan da temizledim daha önce bu kadar ısınmıyordu.

https://www.teknosa.com/urunler/125420550/toshiba-hdts212ezsta-q-series-2-5-128gb-ssd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 5 Mayıs 2015; 21:11:06 >

• recsoft kullanıcısına yanıt
    Önceden bu kadar ısınmıyordu ama zamanla onunda miadı doluyor , ve bahsettiğin oyunlar ekran kartını sonuna kadar kullanan ve zorlayan oyunlar.

Termal macunları değiştirt hem işlemci hem gpu ' nun sonra altına mutlaka kaliteli bir soğutucu al öyle kullan.

Soğutucu kullanmıyorsan ve öyle oyun oynamaya çalışıyorsan zaten direkt iptalsin, sadece oyundan atmayla kalmaz bilgisayar kullanırkende kullanım yavaşlar donmalar başlar.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    soğutucu olarak aşağıdaki linktekini kullanıyorum, görüntü kalitesi beni için zaten öenmli değil her zaman en düşük görüntüde oynarım, yüksek görüntüde kassa da kasmasa da. daha önce ısınma sorunu vardı ama 2-3 saat aralıksız oynayınca ısınıyordu soğutucu sayesinde biraz daha gecikiyordu ısınma, ama şimdi oyuna girdiğim gibi baya ısınmaya başlıyor fan deli gibi çalışıyor bir süre sonra pc resetliyor. kullandığım programlarda işlemcinin normal sıcaklığı 50-60 derece falan gösteriyor oyuna girdiğim gibi artışa geçiyor, 70-80 dereceyi bulunca fan artık delirmeye başlıyo 90 dereceye gelince pc resetliyor. benim merak ettiğim o 1-2 haftada değişen ne? SSD den olabilir mi? eski HDD i taksam sorun düzelir mi?

http://www.hepsiburada.com/liste/flaxes-fn-3255-7-17-usb-ledli-sessiz-cift-fanli-notebook-sogutucu-/productDetails.aspx?productId=bs43073&categoryId=106859&site=old

• recsoft kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum garantisi varsa yollayın
  • Oyunu yeniden yükle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    laptop garantisi var da modifikasyon yaptığım için garanti dışı kalıyor.
  • MOROKKO kullanıcısına yanıt
    silip yükledim sorun düzelmiyor ve tek oyunda sorun değil tüm oyunlarda var sadece minecraft gibi oyunları sorunsuz oynuyodum. daha önce skyrim i sorunsuz oynuyordum sorun SSD aldıktan sonra başladı yukarıdaki arkdaşta SSD den olacağını düşünmüyor. karar veremedim HDD alıp denesem mi diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recsoft

silip yükledim sorun düzelmiyor ve tek oyunda sorun değil tüm oyunlarda var sadece minecraft gibi oyunları sorunsuz oynuyodum. daha önce skyrim i sorunsuz oynuyordum sorun SSD aldıktan sonra başladı yukarıdaki arkdaşta SSD den olacağını düşünmüyor. karar veremedim HDD alıp denesem mi diye.

Bilmem guncel tutalım bendede böyle sorun var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.