Teğmen
13 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 97 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Herkese Merhaba,

Uzun zamandır oyunlar için modeller geliştirmekteyim. Aşağıdaki örneğimizde geçmiş olduğumuz günlerde quixel'in unreal engine ile tasarladığı Silent Hill tuvalet sahnesini halka açık tuvalet olarak düşünerek tasarladım, umarım beğenirsiniz.

Merhaba, Sorunum Bilgisayarın aşırı yavaşlaması Power tuşuna basınca Windows bölümüne geldiğinde bekliyor uzun süre sonra tekrar windows simgesi geliyor aynı şekilde bekliyor sonra açılıyor tabi açıldığında kendine gelmeside biraz sürüyor. Ayrıca setup dosyası,Rar,oyun açtığımda harddiskin %50 sini kullanıyor fakat çok yavaşlıyor %100 gibi oluyor ama dediğim gibi %50 de kalıyor PC 2004 te aldığım PC bile daha hızlıydı ( 512 Ram, FX 5200, 1 CPU 3.00 işlemciydi pek hatırlayamadım ) kısaca 1 işlemden sonrası gerçekten ölüm hatta internette dolaşırken sayfaları bile aşırı yavaş açıyor interneti görmüyor bazen. Önceden SAMSUNG HD151GJ ( 160GB 7200RPM ) HDD vardı değiştirdim Seagate Barracuda ( 7200 RPM 400GB ) aldım fakat değişmedi işlemciden kaynaklanıyordur dedim Intel G2020 vardı onuda değiştirdim I3 2120 aldım fakat hiçbirşey değişmedi sadece oyun performansı çok arttı. Biraz araştırdım ve kendi bildiklerimi yaptım fakat hiçbirşey çare olmadı yaptığım testleri vericem fakat önce yaptığım şeyleri
söyleyeyim.
/// Format attım tertemiz kurulum yaptım,Bios güncelledim,Driverlerin hepsi güncel,windows güncel,Gereksiz program vb.
şeyler yok bilgisayarda, Antivirüs taraması yaptım Kaspersky,Avast,Malwarebytes,Bitdefender,Combofix ile taradım,Ccleaner,AdwancedSystemCare,Defrag, Kasanın içini komple temizledim donanımlar dahil ayrıca soğutucu jelleride tazeledim.

Windowsu 160GB lik HDD kurayım diyorum hiçbirş çözüm olmazsa fakat şöyle birşey düşünüyorum AMD den kaynaklı olabilir mi ?

Windows 400GB lik HDD ye kurulu.

CrystalDiskMark ve HDTune sonuçları:

160GB lik HDD sonucu

400GB lik HDD sonucu ( Windows )

HD Tune :
160GB :

400GB :

PC Donanımları
HD 7850 Ekran kartı
8GB DDR3 1600 MHZ RAM ( işlemciden dolayı 1333 kullanıyor)
Intel I3 2120 işlemci
PSU 500W
Asus H61M-D Anakart

Başlangıç Programları :
evet arkadaşlar fifa 15 çıkmadan önce demosunu indirmiştim oynamıştım sorunsuz şekilde ultra da ne bir donma nede bir kasma nede takılma vardı çok akıcı şekilde oynuyordum daha sonra korsanının çıkmasını bekledim orjinal alacaktım çıktığı zaman oyunu indirdim yükledim fakat oyun takılma yapıyor spikerin sesi takılıyor birşeyi tekrarlıyor mesela spiker i'm your commentator deyince tor tor diye 2 defa tekrarlıyor oyun içi kasma 0 sadece takılmalar var ayrıca bir süre sonra oyun 1 sn lik donma yapıyor ultra yapıp 1920x1080 yapıyorum aynı 640x 480 render i 1 yapıyorum da aynı hiçbir değişiklik yok daha önce böyle birşey başına gelen varsa çözdüyse yardımcı olabilir mi. Denediğim çözümler ;
1. Oyunu orjinal aldım,
2. Yeni hard disk aldım,
3. Isınma problemi vardır dedim herşeyi yaptım, macun vs. ,
4. USB çakışma problemi oluyordur dedim herşeyi çıkardım ( mouse , hoparlör e kadar ) ,
5. Windows 7 Ultimate 64 bit ti Windows 8.1 Pro 64 bit orjinal aldım,
6. Format attım,
7. Bios güncelledim,
8. Driverleri güncelledim,
9. İnternet bağlantısını kestim
10. Arka planda çalışan tüm programları kapattım
11. Yetki seviyesini Yüksek yaptım
12. Oyunu güncelledim , repair yaptım
13. Oyunu sildim tekrar kurdum
14. Disk Birleştirdim ( Defrag )
15. Antivirüs taraması yaptım , malwarebytes,combofix

başka birşeylerde yapmışımdır fakat aklıma gelmiyor :)

Knight online oynuyorum ondada takılıyor aynı şekilde çok saçma birşey ile karşı karşıyayım hayatımda ilk defa bir sorunla karşılaşıp çözemedim bunu çözen kişi olursa gerçekten minnettar kalırım çünkü ben pek oyun oynayan birisi değişimdir sadece fifa,nba başka hiçbirşey oynamadığım,sevmediğim için tek oynadığım oyunda böyle sorun çıkarınca delirmemek elde değil :)

NOT : tekrar ediyorum oyunu renderi 1 yapıp 640x480 yapıyorum aynı 1920x1080 ultra yapıyorum aynı darboğazdır diye düşündüm fps 30 sabitledim , 60 sabitledim , no limit yaptım değişen hiçbirşey yok. Birde sistemin yetersiz gibi saçma şeylerde duymak istemiyorum kardeşimin laptopunun kastığı tüm oyunları ultrada sorunsuz oynuyorum fakat bu sefer fifa 15 bende takılma yapıyor onda hiçbir sorun yok birde benim sistemimin çok altında olan kişiler bile sorunsuz oynuyor ayrıca 640x480 yapıp renderi 1 yapınca fifa 11 den farkı kalmıyor yani o yüzden bunları düşünüpte yorum yazın lütfen.
konu kapanabilir.
Evet arkadaşlar oyuna pek zaman ayıramıyorum o yüzden hesabı satıyorum daha yeni aldım boşa gitmesin bari :) hesabın herşeyi verilecektir oyunun CD-Key i dahil oyunun normal fiyatı 130tl fakat çok uygun fiyata vericem bana PM ile ya da facebook adresim üzerinden ulaşabilirsiniz ;

https://www.facebook.com/mazlum.pinar1

Tel : 05395040951

NOT : myplayer falan pek oynamadım sadece myteam oynadım takım baya iyi :)
arkadaşlar konu başlığında da yazdığım gibi oyun oynarken pc kendiliğinden resetliyor. laptopta daha önce skyrim i sorunsuz bir şekilde saatlerce oynuyordum, laptopta i3-3110 işlemci 4gb ddr3 1333mhz ram ve gt630m ekran kartı vardı, sıfır 4gb ddr3 1333mhz ram aldım(laptop üzerinde takılı aynı modelden) rami 8gb ye yükselttim oyunu oynamaya devam ettim baya ilerledim daha sonra aşağıdaki linkteki SSD yi aldım tüm dosyalar gitti skyrim steamden orjinal almıştım steam save dosyasını buluta yedeklediği için daha sonra indirir devam ederim dedim 1-2 hafta oynamadım geçenlerde indirdim oyuna giriyorum 10-25dk oynamadan pc resetliyor, normal kullanımda saatlerce hatta günlerce açık olduğu oluyor pc ısınmıyor dahi ama oyun oynayınca aniden ısınmaya başlıyor pc işlemci baya ısındığından dolayı resetliyor. skyrim harici cs:go, watch dogs, far cry 4 denedim onlarda da atıyordu far cry 4 zaten ilk 5dk dolmadan atıyor. daha önce böyle bir sorunum yoktu sizce SSD den kaynaklanıyor olabilir mi? eski HDD i takmalı mıyım?

pc çalışırken fanı gözlemledim normal hızında çalışıyor gibi ısınınca falan baya hızlı dönüyor sesi geliyor, tozları falan da temizledim daha önce bu kadar ısınmıyordu.

http://www.teknosa.com/urunler/125420550/toshiba-hdts212ezsta-q-series-2-5-128gb-ssd
Merhaba, tableti geçen cuma teknosadan aldım ilk başlarda fark etmedim fakat geçen gün alarmı saat 8 e kurdum alarm saat 13:25 te çaldı tablete baktım saat 8 gösteriyordu ama duvardaki saatte 13:25 duvardaki saat yanlıştır diyip yurdun yemekhanesine indim saat cidden 13:25 miş tabletin saati internetten güncelledim +02:00 istanbul ayarlıydı, sonraki gün yine alarmı kurdum bu sefer de 9 da uyandırdı sorunu 2 gündür araştırıyorum bulamadım az önce fark ettim tablette zaman yavaş akıyor. laptop ve tabletin saatini 00:00 a ayarladım laptopta 00:10 a geldi saat ama tablette 00:06 gösteriyordu saati açtım saniyeler baya yavaş geçiyor. siz söylemeden ben söyliyim tabletin alarm programı ile ilgili sorun yok ilk başta çeşit çeşit programlar denedim hep aynı sorun tabletin saatinde geride kalıyor sürekli bunu nasıl düzelticem bilen var mı? yarın öğleden sonra teknosaya da gidicem alırlarsa geri iade edicem artık. nasıl çözebileceğimi bilen var mı?

cihazı sadece kendi şarj aletiyle şarj ettim, zaten ilk aldığımda şarjlı geldi ilk alarmda sıkıntı çıkardı zaten sürekli wifi bağlı windows 8.1 tablet.
Merhaba arkadaşlar, Casper marka laptopımda 4GB DDR3 1333MHz 10600S ram var bana yetmiyor casper teknik servise sordum bilgisayarın maximum ram kapasitesi 8GB ye kadarmış, 1 tane daha 4GB takıp rami 8GB yapmak istiyorum fakat nere baktıysam ramlarda 10600 yazıyor sonunda S yok, merak ettiğim şu: şimdi 4GB DDR3 1333MHz 10600 ram alırsam uyumluluk sorunu falan yaşanır mı?(10600S i 8 e bölünce ramin MHz sinin ortaya çıktığını biliyorum sonundaki S'i merak ediyorum)
sorun çözüldü...
AS
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 325
İkinci El Bölümü Mesajları: 175
Konularının görüntülenme sayısı: 16.269 (Bu ay: 34)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 55 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.