Şimdi Ara

Oyun Önce Kasıyor Sonra Kapanıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oynadığım oyunlarda bi süre sonra bi anda kasma olup oyun donuyor ve oyundan atıyor bunun bir çözümü var mıdır veya sorun nedir acaba? Sistemi yeni topladım kasada içeri hava atan 3 fan, 1 adet de egzoz fan bulunmakta. İşlemcinin veya ekran kartının ısınıp oyundan atma ihtimali var mıdır? Benim bildiğim bu donanımlar ısınınca direk PC kapğanır oyun değil.

Sistemim; GTX 1050Ti, Pentium G4560, 8 GB 2133 MHz Ram, MSI H110 Pro Anakart.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Bir çok sebebei olabilir. Ekran kartı driverini güncelle. Daha sonra sistem sıcaklıklarını kontrol et bakalım.
  • GPU Sıcaklığı en yüksek 62 derece, CPU ise 55 dereceyi görüyor. Ekran kartı ve diğer bütün driverlar güncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatalityz -- 20 Haziran 2018; 17:53:54 >
  • Fatalityz kullanıcısına yanıt
    hangi oyunu oynuyorsun ? Oyunda sıkıntı olabilir
  • PUBG, AC Unity, CS:GO, Batman Arkham Knight, Witcher 3 bunlar orijinal olan oyunlar bunların hepsinde yapıyo
  • Soketlerin tam oturduğuna emin olun.
  • Soketlerde sıkıntı yok. Zaten soket sıkıntı olsa oyun değil de sistem kapanmaz mıydı?
  • Oyundan atani da ilk defa duyuyorum :D
    Windows kac ?
  • Valla bende ilk defa böyle bişey yaşıyorum Windows 10 UEFI kurmuştum.
  • hdd sıkıntılı olabilir. hdtune ile tarama yapın.
  • Eski laptopumdaki HDDyi kullabnıyorum acaba ondan mı? Tamamdır o programa bi bakayım.
  • Oyun Önce Kasıyor Sonra Kapanıyor!Oyun Önce Kasıyor Sonra Kapanıyor!Oyun Önce Kasıyor Sonra Kapanıyor!Oyun Önce Kasıyor Sonra Kapanıyor!

Sonuçlar bunlar. Yazma testi yapmaya çalışınca hata veriyor ne hatası acaba o?

• Yazma testi için birşey diyemiyorum onun dışında sorunsuz görünüyor fakat quick scan yaptığınız için bad sektörleri görmemiş olabilir. 500gb hdd de ne kadar boş alan var? Oynadığınız oyunlar pek ufak boyutlu değil. 10gb en az boş alan olmalı yoksa sıkıntı çıkarabilir.
    Oyunlar haricinde sistemi sorunsuz kullanabiliyorsanız ekran kartına bakmak lazım. Mümkünse başka ekran kartı ile test yapın.
  • Yavaş test için şu an vaktim yok anca yarın yapabilirim onu yapınca sonuçları yine atarım. Şu an 88 GB boş alanım var. Sistemde bi sıkıntım yok normal kullanımda. Ekran kartını arkadaşım bi süre kullanmıştı 1 ay falan sıkıntı çıkmamıştı arkadaşta. Ekran kartını tam oturtamamış olabilir miyim acaba? Ama öyle olunca da ekran kartını görmezdi yada driver kurulmazdı diye düşünüyorum. Sorun harddiskte olabilir belki yazma hızı sisteme ayak uyduramıyo olabilir mi?
  • Olabilir. Ayrıca cpu sıcaklıkları ne durumda? 80 dereceyi geçiyorsa böyle hata verebilir
  • Cpu yu yükte iken sıcaklıkları test edin
  • Şu ana kadar GPU 62 CPU da 58 dereceyi geçmedi.
  • Başka ekran kartı ile test etme imkanın var mı? Ekran kartının sürücüsü beta olmasın. Sondan bir önceki sürümü kurup deneyebilirsin ama önce mevcut sürücüyü kaldırman lazım.
    Diğer bileşenlerde sorun olsaydı normal kullanımında da hata alırdın.
    hdtune yazma testi hatası normalmiş, okuma ayrı, yazma ayrı diski formatlayıp baştan sona yazma testi yapmaya gerek yok. :)
  • Öyle bi imkanım yok da ekran kartına güncelleme gelmiş onu yaptım bi de ekran kartında overclock tuşu var o açıktı onu kapattım şu an AC Unity dışında aynı sıkıntıyı yaşadığım bi oyun olmadı PUBG CSde falan.
  • Sıkıntı yine baş gösterdi bu nasıl bi sorundur ya.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.