Şimdi Ara

Oyun Muhabbeti:Vita, 3DS ve Akıllı Cihazlarda Oyun (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
14.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendi emeğiyle para kazanmış kimse ps vitaya okadar para vermez
  • ofiste sakallılar sakalsızlar diye gruplanıyorsunuz herhalde :D
  • ps3 alırım daha iyi + sony tum degerini kaybetti gozumde resmen
  • Remoteplay özelliği?
  • Bi anket falan bişe yapın ordaki 10 kullanıcıyı seçip şu çalışma alanınıza bi gezi düzenleyip o kullanıcılar gelse iyi olmaz mı ?
  • Herkese merhaba,

musAKka

PSP ile PS Vita'yı kıyaslamadık. Öyle bir kıyaslama, senin de söylediğin gibi PS3 Vs PS2 kıyaslamasına benzer. PSP'yi, asıl rakibi Nintendo DS ile kıyasladık. DS'in sunduklarının tam olarak farkında olmayanlar için PSP cezbedici bir cihaz olarak gözükebilir ama DS'i kullandıktan sonra PSP'nin noksanları o kadar çok göze batıyor ki! Mesela PSP'nin pil süresi için 9,5 saat demişsin(-ki bu rakam son modellerde ulaşılan bir değer) DS'in pil süresi yaklaşık 12-13 saat. Ben DS'i haftalarca şarj etmeden keyifle oyunlarımı oynuyordum.

Kontrol açısından dokunmatık yüzeyin getirmiş olduğu avantaj, daha ergonomik tasarım ve olabildiğince zengin oyun kütüphanesi. İşte bu sebeplerden ötürü PSP beni hiç bir zaman tatmin etmemiştir. Yani PSP'de beğendiğim oyunları saysam, bir elin parmağı geçmez. Biz Vita çıktı, PSP o yüzden kötüdür demiyoruz. Nintendo DS o kadar iyi bir konsoldu ki, donanım olarak kendinden çok daha güçlü bir PSP'yi arkaplana itti. :)

Fakat bu durumun ben Vita ile değişeceğine inanıyorum. Çünkü Vita hem PSP'nin, hem de DS'in iyi özelliklerini bünyesinde toplamış. Özellikle senin gibi PSP kullanıcıları, Vita'ya bayılacaktır. İstenilen oyunlar da geldikten sonra Vita'nın yolu çok açık.
  • talha bey "o yüzden - dolayı" diyorsunuz sürekli ama bu kelimeler aynı anlama geliyor
    ufak bir eleştiri yapmış olayım ben de ama programlarınız 10 numara o ayrı konu başarılar...
  • @Xaerk evet haklısın bence de sürekli sözünü kesiyorsunuz bir özürdür yok 3ds in sadece 1kaç iyi yanı var gidin 16gb+psvita alın 1.000 ödeyin demişsiniz gibi oldum video bittikten sonra ben böyle hissettim birazcık daha dikkat edin talha abinin de söyliyecekleri var vita fanları toplanmış nintendo fanını ezmiş gibi oldu ayrıca ps vita bu fiyatıyla alınacak gibi bir cihaz deil tmm iyi oyunları vardır teknik özellikleri iyidir ama yinede çok pahalı .
  • yine harika olmuş tebrikler
  • Erdinç abinin söylediklerinin altına imzamı atarım. PS Vita kesinlike bir PSP değil, pahalı ama yapabilecekleri heyecan verici.
  • By_e

PSP'nin eksik yönlerinde birçok konuda hemfikiriz zaten. Nintendo DS'in altında kalmıştır, doğrudur; ki yine de senin kadar çok olmasa da onlarca saat DS oynadım, gayet başarılı bir cihazdır. Benim asıl bahsettiğim, cihazı direkt olarak Vita ile karşılaştırmanız değil, Vita'nın üstün özelliklerini görünce PSP'nin eksiklerinin fazla göze batmasıdır. Sony PSP konusunda satış olarak da DS başarısına yaklaşamasa da yine de 70 Milyon cihaz satmıştır ve yanlış hatırlamıyorsam 300 Milyon'a yakın da UMD satılmıştır.

Pil konusunda dediğin gibi son modeller 9 saate varan bir pil ömrü sunuyordu. PSP 3000'ler de standart pille 6 saat oyun süresi sağlayabiliyordu ancak ekstra batarya takmaya müsait cihazdı ve benim PSP'lerimde özellikle yüksek amperli piller takılıydı ve çok çok daha uzun süre oyun oynayabiliyordum.

Kısaca anlatmak istediğim PSP birçok eksiği olan bir cihazdı ama çöp de sayılmazdı.
  • Keşke 1 e 1 haber yerine sürekli bu programı yapsanız. 1 saat hiç sıkılmadan izledim. Bu arada mikrofonlar hayırlı olsun.
  • BSCYİ SEVİYORUM YAA :) EN SEVDİĞİM KİŞİ BU TAKIMDA ERDİNÇ İYİKUL ;)
  • aleti almak konusunda indirim bekleyenlerdenim bu süre içinde vita'yı nasıl denerim diye düşünüyordum şuana kadar yaptığınız programlar gayet fikir sahibi olmamı sağladı teşekkürler...çok keyifli bir sohbet olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

By_e

PSP'nin eksik yönlerinde birçok konuda hemfikiriz zaten. Nintendo DS'in altında kalmıştır, doğrudur; ki yine de senin kadar çok olmasa da onlarca saat DS oynadım, gayet başarılı bir cihazdır. Benim asıl bahsettiğim, cihazı direkt olarak Vita ile karşılaştırmanız değil, Vita'nın üstün özelliklerini görünce PSP'nin eksiklerinin fazla göze batmasıdır. Sony PSP konusunda satış olarak da DS başarısına yaklaşamasa da yine de 70 Milyon cihaz satmıştır ve yanlış hatırlamıyorsam 300 Milyon'a yakın da UMD satılmıştır.

Pil konusunda dediğin gibi son modeller 9 saate varan bir pil ömrü sunuyordu. PSP 3000'ler de standart pille 6 saat oyun süresi sağlayabiliyordu ancak ekstra batarya takmaya müsait cihazdı ve benim PSP'lerimde özellikle yüksek amperli piller takılıydı ve çok çok daha uzun süre oyun oynayabiliyordum.

Kısaca anlatmak istediğim PSP birçok eksiği olan bir cihazdı ama çöp de sayılmazdı.

:)

Amaç dikkatleri çekmekti, başarmışım demek ki! :))
  • Aynen öyle.

Muhabbet güzel gidiyor, aksatmadan devam etmeniz dileğiyle.
  • Yaza doğru PS Vita alıcam gibi. Dehşet alet.
  • Konsolun kendisini geçtim. Bu oyun fiyatları nedir kardeşim. Ps3 fiyatlarıyla neredeyse aynı. Yazık diyorum, şimdi bu oyunların maliyeti 40gb ps3 oyunuyla aynı mı, bence değildir. Oyunculara klasik yolunacak kaz muamemelesi. Ps4 çıkınca herhalde oyunları 300 liraya satacakalar!!!!!!!!
  • hepsinin oyun oynamaktan gözleri çökmüş yazık vallahi yazık gençliğinize yazık
    baba mod off
  • videonun başında gökhan dövücekmiş gibi bakıyo :D
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.