Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tavsiye listemde olan bir model.

60-120 hz arasında monitör yok ama 60 hz monitörlerin birçoğunu 75 hz'e hz aşırtmak mümkün çoğunlukla. Hz aşırtmadan da 1024x768'de 75 hz kullanmak mümkün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Peki gtx980 ile böyle bir monitörü kullanmak israf olur mu ? yanına şöyle birşey alsam daha mı iyi ?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vg248qe-genis-ekran-led-monitor.html
  • slm arkadaslar bende monıtor alacagım konuyu okudum ve daha once baktıklarımın bazılarını eledım oyun ve fılm ızleme ıcın kullanacagım monıtor arıyorum aklımdakıler sunlar gozlerdede bıraz sıkıntı var kaplamarından ve ozellıklerınden dolayı daha cok bunu dusunyorum
    http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-23-vx2363smhl-w-led-ips-monitor.html
    bıde bunlar var

http://www.hepsiburada.com/liste/aoc-i2369vm-23-5ms-analog2xhdmimhldisplayport-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd802742&categoryId=60000209&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=bid&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.bid&v=1.67.2#Gorseller

http://www.hizlial.com/benq-24-rl2455hm-1ms-genis-ekran-gaming-led-monitor/10454827
    sızce hangısı olabılır

• Taşkın Mahmut kullanıcısına yanıt
    F/P oranı yüksek bi sistemdir eminim ki. Benim satılığa çıkardığım sistemde de 8350 ile 280X Toxic vardı. İstemeyerekte olsa satılığa çıkardım. Çok memnundum çünkü.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=103447448&p=1#103447448

F/P nin kralı gerçekten. Oyuncu için yeter de artar bile.
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    İsraf olmaz ama XL2420Z ve Viewsonic VG2401mh varken, şahsen onu sıfır almam. Ancak ikinci elden alınabilir. Yukarıda Taşkın'ın bahsettiği monitör, senin sorduğun model bak.

• Taşkın Mahmut kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada ona ait çok sayıda inceleme linkleri var. Renk ayarları için onlara ve monitörün kendi konusuna bak bence. Renk ayarı için bunlardan birinde renk profli verilmişti.

Benq herzaman kalite ona lafım yok peki bu 1ms olayı hepsinde aynımı? Asus'ta 1ms gtg diye belirtilmiyor ama BenQ tüm 1ms ürünlerinde 1ms griden griye, 5 ms diğer renkler diye belirtiyor aynısı asusta geçerlimi? birde bu attığınız monitörün benim attığım asus'tan artıları nelerdir BenQ kalitesi dışında?

Sizide biraz sıktım ama merak ediyorum, teşekkürler
    Tepki süresi, kıstaslardan sadece birisi. Şu anda mobilim. Monitörlerin kendi sitelerinden özelliklerine bakıp karşılaştırbilirsin. ViewSonic başta olmak üzere BenQ'nu yazılımsal üstünlükleri var.

Peki bu özelliği benq yada başka monitörlerde yazılımsal olarak kullanamazmıyım ? zamanında çok araştırmıştım ama hiçbirşey bulamamıştım...

Fiziğin sadece Nvidia kartlarda çalışacak şekilde ayarlanmasına benziyor.

Teorik olarak mümkün ama bu, ancak pro bir programcının yapabileceği iş.

• izmirlimmm kullanıcısına yanıt
    A.s.
    VX2363smhl-W varken diğerlerine bakma bence.
  • ASUS 27" VK278Q tavsiyeleriniz arasında bu monitör dikkatim çekti. PS4 için kullanacağım. Bunun yanında tavsiye edebileceğiniz başka bir monitör var mıdır? 800 tl ye değer bi montör müdür? yardımcı olursanız sevinirim
  • Cert52 kullanıcısına yanıt
    Fyatını hak eden bir monitördür.

İlk sayfada yazılı tüm 60 hz, 27" ve 1080P özellikli monitörler olur alternatif olarak.

İnternette baya bir yer aradım. O mesajlarda ayar bulamadım.

Güzel bir ayar buldum standartta ayarlanan.

Masa üstünü o ayarda , oyunlarda Scenery Mode ve Game Mod yapıp kullandım. Menü Türkçe yapmadım çünkü Türkçe terimleri beğenmedim.

Smart View'in amacını hiç çözemedim. Nedir bu Smart View? Çok parlatıyor ekranı ve anlamsız bir beyazlık oluşuyor.
    Bir de Dual Dvi yerine DP kablo mu bağlasam acaba?

• Monitörün kendi (rezes'in açtığı) konusunda vardır sanırım bu detaylar.

Ben DP ile kullanmadım ama kullanan arkadaş yazsın isterse Dual DVI-DP farkını.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Monitörün kendi (rezes'in açtığı) konusunda vardır sanırım bu detaylar.

Ben DP ile kullanmadım ama kullanan arkadaş yazsın isterse Dual DVI-DP farkını.

dual dvi 9.9 gbps dir.displayport 21.6 gbps dir.dual dvı max 8 bit 120 hz desteklemekte.displayport 8 bit 240 hz e kadar desteği mevcut.(10 ve 12 bit 120 hz öncesi)

Her türlü displayport ezer geçer.Şimdiki versiyonu 1.2 dir.1.3 versiyonunu merakla bekliyorum.8k desteği olacakmış : ) ayrıca 24 bit de verecek.
  • Baya fark var o zaman

Dediğim gibi donanımda iyi , görüntülemede kötüyüm (bonser24 senin eski bench konularında hala liderliğim devam ediyor )

O zaman akşam eve geçerken Vatan'dan Şu kabloyu alsam iyi midir?

• Görüntü olarak arada fark mıydı peki? En çok merak edilen soru bu çünkü.
  • 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.