Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BenQ RL2240H, Philips 227E3LHSU/00 ve Samsung S22B350H.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-vx2460h-led-236-vx2460h-led-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=62904 bu monitörü alıcam 43 dk sonra :D saat 5 e kadar siparişler aynı gün kargoya veriliyomuş ya ondan, ürünü kullanan kullandıran bilgisi olan burdan alıntı yapıpta söylerse çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan8520

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-vx2460h-led-236-vx2460h-led-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=62904 bu monitörü alıcam 43 dk sonra :D saat 5 e kadar siparişler aynı gün kargoya veriliyomuş ya ondan, ürünü kullanan kullandıran bilgisi olan burdan alıntı yapıpta söylerse çok sevinirim
    @hasan8520:

İlk sayfada önerdiğim VX serisi ViewSonic'lerden kıyasla, her ne kadar elimizde bu monitöre ait performans testi olmasa da, ben VX2460H'nin de yüksek performanlı olduğunu düşünüyorum.

Monitörü aldıktan sonra input lag testi yaparsan çok iyi olur bu sebeple. İlk sayfada bu testin nasıl yapulacağını detaylı olarak yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 2 Şubat 2013; 16:38:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

@hasan8520:

İlk sayfada önerdiğim VZ serisi ViewSonic'lerden kıyasla, her ne kadar elimizde bu monitöre ait performans testi olmasa da, ben VX2460H'nin de yüksek performanlı olduğunu düşünüyorum.

Monitörü aldıktan sonra input lag testi yaparsan çok iyi olur bu sebeple. İlk sayfada bu testin nasıl yapulacağını detaylı olarak yazdım.

kesinlikle yapıcağımdan emin olabilirsiniz :) monitör elime ulaşır ulaşmaz input lag testi yapıcam elimde crt monitör de var elime ulaştığında bu konu altından yazarım ulaştı diye ne incelemesi yapmamı isterseniz yaparım, ayrıca ürün gelir gelmez unboxing video su çekmeyi de düşünüyorum, unboxingden sonra pc ye kurup oyun oynarken full hd film izlerken ki videoları da çekicem, ardından crt monitörle input lag testi videosu da çekicem, inşallah umduğum gibi bir monitördür :) monitör bana ulaşınca testler konusunda öneride bulunursanız sevinirim :)

• Konunun daha bilindik olması için ayrı konu açıp burada link paylaşman daha doğru olur. Veya açacağın konudaki sadece input lag testini buraya koyarsın.
    Önceki mesajımda "VZ" yazmışım. O "VX" olacaktı.

* Arada başka mesaj yokken alıntı butonunu değil, benim şu an yaptığım gibi hemen solundaki cevap butonunu kullanın lütfen. Aynı mesaj, alta alta gereksiz yere tekrarlanmış oluyor çünkü. Az önceki mesajında bende yapığın sadece alıntı kısmını (mesajı değil) silersen iyi olur bu sebeple.
  • anladım yeni konu açarım monitörün ismi kutu açımı inceleme input lag testler diye, onun altında herşeyi paylaşırım, malum monitör hakkında hiçbir bilgi yok internette, youtube a yüklersem video yu zengin olurum 100,000 + tıklanır herhalde :P
  • konuyu araştırınca bütün gerekli testlerin konuda olduğunu gördüm, monitör elime ulaşır ulaşmaz bütün testleri yapıcağımdan emin olabilirsiniz, bağzı arkadaşlar gibi monitörü alıp forumu boşlamayı düşünmüyorum, açtığım konu altından her türlü yardımı da yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan8520 -- 2 Şubat 2013; 17:03:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan8520

konuyu araştırınca bütün gerekli testlerin konuda olduğunu gördüm

Konunun başına, "Öneri istemeden önce konuyu okuyun" diye boşuna yazmadım ama beyhude malesef.
  • Haklısın malesef inşallah bir an önce elime kazasız belasız ulaşır da testlere başlarım, bi günde kutu açımı input lag video oyun gibi şeylerin çekimini bitiririm, yüklemesi uzun sürer malesef internet hızım 2 mbit
  • Arkadaşlar merhabalar,

Öncelikle monitör konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadıgım için bambaşka bir dünyada hissetmeye başladım kendimi 2 gündür. Çünkü değerler hemen hemen hepsinde aynı fiyatlar farklı. Bu durumda da bunun gibi başlıkları inceleyerek ulaşabiliyorum ancak. Her neyse elimde yaklaşık 400 TL para var.

Öncelikli düşüncem aşağıdaki ASUS'tu. Yerinde inceleme fırsatım oldu ve gerçekten fazlasıyla iyi renk verdiğini gördüm.

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vs238h-23-vs238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58029#allImages

Ancak sonrasında oyun da oynadığım için (Her ne kadar FPS olmasa da) 2 MS'nin daha iyi ve uzun vadeli olacağını düşünüp Samsung S23B350H'ye dönüş yaptım. Hatta yarın sabah almaya gidiyordum.

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

Ancak bu başlığı gördüm ve bazı mesajlar yine fikrimi değiştirmeye başladı. Sanıyorum (Emin olmamakla birlikte) Vatan Bilgisayarın %25 indirim olayı haftasonu için geçerli ve bu başlık aklıma feci şekilde Samsung S23B550V'yi sokmuş durumda.

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/samsung-s23b550v-23-s23b550v-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=60221

Arada yaklaşık olarak 50 TL'lik bir fark var ve 400 lira olan bütçemi de aşmış olacağım. 50 TL fazla vermemi tavsiye eder misiniz yoksa 50TL'lik bir fark yok diyebilir miyiz ? Yorumlarınız çok önemli çünkü yarın öyle ya da böyle satın almaya gideceğim. Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba Arkadaslar

Sizlere birşey sormak istiyorum:

ASUS VG278H monitorun özelliklerini en iyi sekilde kullanabilmek icin illa bilgisayar Nvidia ekran kartına mı sahip olmalıdır? ATI (AMD) ekran kartı ile kullanılamaz mı?

Tesekkürler
  • @agaydemir amd ekran kartı o monitörde çalışmıyormuymuşda :)) biraz garip olmuş.. tabiki o da onda iyi performans gösterecektir..ikisinde de aynı performansı verir çünkü monitörün özellikleri belli :) farklı bir kartta daha farklı olmaz kanımca (sadece performans farkı olur oyunlarda filan ama renk kalitesi yine aynı olur).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soin

@agaydemir amd ekran kartı o monitörde çalışmıyormuymuşda :)) biraz garip olmuş.. tabiki o da onda iyi performans gösterecektir..ikisinde de aynı performansı verir çünkü monitörün özellikleri belli :) farklı bir kartta daha farklı olmaz kanımca (sadece performans farkı olur oyunlarda filan ama renk kalitesi yine aynı olur).

ben calısmıyormus demedim ki , nvidia vision 2 teknolojisini kullandıgı için illa nvidia kart mı gerekir diye sordum. sizin yorumunuz dan oldukca farklı bir şekilde sordum yani:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: agaydemir

quote:

@agaydemir amd ekran kartı o monitörde çalışmıyormuymuşda :)) biraz garip olmuş.. tabiki o da onda iyi performans gösterecektir..ikisinde de aynı performansı verir çünkü monitörün özellikleri belli :) farklı bir kartta daha farklı olmaz kanımca (sadece performans farkı olur oyunlarda filan ama renk kalitesi yine aynı olur).

ben calısmıyormus demedim ki , nvidia vision 2 teknolojisini kullandıgı için illa nvidia kart mı gerekir diye sordum. sizin yorumunuz dan oldukca farklı bir şekilde sordum yani:)))

Ama yazında nvidia vision dan bahsetmişsin :) bahsetsen daha farklı bir cevap verebilirdim.

• quote:

quote:

quote:

Ama yazında nvidia vision dan bahsetmişsin :) bahsetsen daha farklı bir cevap verebilirdim.

yani sonuc olarak nvidia vision 2 teknolojini kullanan bir monitör ATI(AMD) ekran kartı ile de kullanılabiliyor. Doğru mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: heps

Arkadaşlar merhabalar,

Öncelikle monitör konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadıgım için bambaşka bir dünyada hissetmeye başladım kendimi 2 gündür. Çünkü değerler hemen hemen hepsinde aynı fiyatlar farklı. Bu durumda da bunun gibi başlıkları inceleyerek ulaşabiliyorum ancak. Her neyse elimde yaklaşık 400 TL para var.

Öncelikli düşüncem aşağıdaki ASUS'tu. Yerinde inceleme fırsatım oldu ve gerçekten fazlasıyla iyi renk verdiğini gördüm.

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vs238h-23-vs238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58029#allImages

Ancak sonrasında oyun da oynadığım için (Her ne kadar FPS olmasa da) 2 MS'nin daha iyi ve uzun vadeli olacağını düşünüp Samsung S23B350H'ye dönüş yaptım. Hatta yarın sabah almaya gidiyordum.

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

Ancak bu başlığı gördüm ve bazı mesajlar yine fikrimi değiştirmeye başladı. Sanıyorum (Emin olmamakla birlikte) Vatan Bilgisayarın %25 indirim olayı haftasonu için geçerli ve bu başlık aklıma feci şekilde Samsung S23B550V'yi sokmuş durumda.

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/samsung-s23b550v-23-s23b550v-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=60221

Arada yaklaşık olarak 50 TL'lik bir fark var ve 400 lira olan bütçemi de aşmış olacağım. 50 TL fazla vermemi tavsiye eder misiniz yoksa 50TL'lik bir fark yok diyebilir miyiz ? Yorumlarınız çok önemli çünkü yarın öyle ya da böyle satın almaya gideceğim. Şimdiden teşekkür ederim.

Konuyu okumuşsun ve derdini gayet güzel anlatmışsın. Öncelikle bunu için sağol.

İki monitör arasında teorik olarak performans farkı olmaması lazım. Tek fark hoparlör sanırım. Aynı monitörün 22"lik modeli önerilerim arasında var mesela. Ancak, ben bir seferide 350 modeline baktığımda, renkleri 550'ye göre çok kötüydü. Artık bana mı öyle denk geldi bilmiyorum ama hem bu sebeple, hem de 350 modeline ait performans testi olmadığından bu monitörü önermedim. Bu konuda da kimseyi yanlış yönlendirmemek ve önerdiğim ürünlerin de arkasında durmak adına (mağazadan garantili satış yapıyorum sanki anasını satayım ), emin olmadığım ürünü kimseye önermiyorum.

Buradan kıyasla 350 modelini almak isteyen birine "alma" demek istemiyorum ama gönlüm de rahat değil. Eğer "Alacağım monitörde hoparlör de olursa iyi olur" dersen, düşünmeden 550 modelini almalısın.

• Şu an 550 modelini sipariş ediyorum. Fazlasıyla faydalı bir başlık ve hızlı cevabınız için teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yani sonuc olarak nvidia vision 2 teknolojini kullanan bir monitör ATI(AMD) ekran kartı ile de kullanılabiliyor. Doğru mudur?

amd'nin de kendisine ait var '' HD3D '' ama beraber çalışırlarmı bilmiyorum onu..

• quote:

nvidia vision 2 teknolojisini kullandıgı için illa nvidia kart mı gerekir diye sordum. sizin yorumunuz dan oldukca farklı bir şekilde sordum yani:)))

Nvidia vision 2'nin 1'den tek farkı, 1'deki siyahlığın olmamasıymış. Onun dışında ek hiçbir özelliği yokmuş. Alan arkadaşım (svstrgmr) öyle yazmıştı önceki sayfalardan birinde.
  • hp pavilion 22xi model ips monitörü az önce sipariş ettim. Gelince bende test yayınlamayı düşünüyorum çünki yeni bir monitör ve nette neredeyse hiçbir bilgi yok. sadece alman bir arkadaş youtube de unboxing ve detaysız inceleme yapmış ancak yorumlarında xbox360 ile kullandığını, çok güzel bir monitör olduğunu ve ghosting etkisi görmediğini belirtmiş. hadi hayırlısı

şuan için monitörde beni tedirgin eden tek şey tepki süresinin 7ms olması ama ips panel olduğu düşünülürse bu bile çok iyi bir rakam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reobig -- 4 Şubat 2013; 5:06:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.