Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (419. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Arasında aman aman bi fark yok ama bence VG2401mh bir adım önde.

Peki tmdır o zaman viewsonic yöneliceğim siz diyorsanız teşekkürler ilginiz için.
  • safüzyon S kullanıcısına yanıt
    Alıpta bir süre kullandıktan sonra monitörle ilgili fikirlerini paylaşırsan güzel bir katkı olur konuya.
  • r9 270 ekran kartına uygun 200 - 300 tl arası bi monitör önerebilirmisiniz.
  • Oyun ve film dizi izleme.amacli monitor alicam seceneklerim

Dell U2414h
    Asus vx239h
    samsung 24d590p

sizce hangisi arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim önümüzdeki hafta yeni bir masaüstü sistem toplayacağım ve monitör olarakta BenQ RL2455HM i düşünüyorum daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi ağırlıklı olarak hatta uzun zamandır sadece cs go oynuyorum ve bu monitörü de cs go için istiyorum input lag süresi gerçekten başarılıymış 10ms bugün eizo forisfg2421(direk bunla kıyaslamıyorum kıyaslanamaz da) in ulaştığı bir değer ki piyasadaki en iyi oyuncu monitörlerinden birinden bahsediyoruz. Şimdi kafamda bu fiyat aralığında cs için alınabilecek 1 tane daha TN panel monitör var Asus VX238H(VX248H de olabilir eğer sadece aralarında boyut farkı varsa) sizce asus mu benq mu? Demin hepsiburada.com da benq nun 668 liraya düştüğünü gördüm(AOC G2460PQU kampanyası halen devam etmekte 999lira) 2 ay önce benq nun xl2411z modelini takip ediyordum ancak param olmadığı için alamamıştım şimdide aoc kampanyası var xl2411z gerçekten fiyatına göre bütçe zorlanarak alınabilecek bir monitördü sizce aoc içinde aynı şeyleri söylemek mümkün mü? Birde son olarak oyunlar için hatta cs go için kullanılabilecek en sağlıklı port tipi sizce hangisi olmalı ya da öyle birşey var mı?
    Not:AOC G2460PQU Monitörün 144hz olması evet avantaj ancak gama sorunlarından bahsedilmiş onun dışında benim XL2402Z lere(zorlarsam çıkabilirim) çıkmam sizce doğru olur mu?

• İlk sayfadaki tavsiye listesinde hemen her markanın altında * * * işaretleri var. Onların altında yazanlar, artık sıfırı olmayanlar. Bütçene göre ikinci el monitör bakmanda fayda var yani. Özellikle de Acer HLB'ler ile Samsung S serisi olabilir mesela. En yaygın satılan bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panzer VIE Tiger P kullanıcısına yanıt
    Bunlar arasından S24D590P. Ancak, daha çok film amaçlı kullanacaksan Dell S2340L veya Acer S236hltmjj al bence.

• VX238H'nin görüntü kalitesi daha iyi ama lag süresi daha iyi mi blmiyorum.

En iyi 60 hz monitörü de alsan, akıcılık olarak en kötü 120+ hz monitörle kıyaslanamaz. Bu sebeple, sistemi oyun amaçlı topluyorsan, 60 hz düşünmemelisin.

Oyuna göre port farkı diye birşey yok.

Bütçeni zorlamak istemeyip, önceliğini ikinci el 120 hz monitörlere verebilirsin. Fazla para vermemek için ben de öyle yapmıştım zamanında. En pahalısı bile 700 lirayı aşmaz. Ortalama 400-550 arasında Acer, Samsung ve BenQ bulabilirsin.

İlla sıfır almak istersen, G2460pqu ve XL2411Z'den birini alabilirsin.

• @bocekgrafik
    Üstat,
    - Eizo FG2421
    – ViewSonic VG2401mh
    – BenQ XL2420Z

Bu 3 monitörün input lag süreleri nerde yazıyor acaba? Asus VG248QE modelinin input lag süresi daha kısa,daha performanslı diyorlar?Bu arada eizo fg 242 VA panele sahip olması TN ve IPS panelden daha iyi olduğunu mu gösteriyor?Aldık mı bir defa alacağımızda indiriimi bitmese o 1400tlik ürünü belki alabilirim bu yazın.Sizce değer mi,gerek aoc deki olsun gerek benQdaki eksra oyuncu özellikleri bu monitörde var mı,bu monitör hakkında bizi biraz bilglendirirsen sevinirim.teknik terimler bir noktaya kadar götüryor pek bir şey anlamıyoruz
  • Hepsinin de lag süreleri ilk sayfada bulunan inceleme linklerinde var. Bunlardan lag süresi en yüksek olan FG2421 ama kabul edilebilir bir zaman kaybı olduğu için sorun değil bu. VG278QE ile VG2401mh en düşük sürelere sahip.

Yazılım olarak üstünlük sırası da şöyle sayılır. ViewSonic-BenQ farkı az. FG2421'nin en bariz üstünlüğü daha iyi renk sunan paneli işte. IPS'den daha iyi mi bilmiyorum ama TN'den bariz üstün olduğu muhakkak. Gerçi ikisini kıyaslamak yanlış olur. Çünkü birisi (IPS) renk doğruluğunda iyi, diğeri (VA) daha canlı renk canlılığında daha iyi.

– ViewSonic VG2401mh
    – BenQ XL2420Z
    - BenQ XL2411Z
    - Eizo FG2421
  • G-Sync aktifken ve pasifken nasıl fark oluyor arada?
    Ve bunun dışında monitörü nasıl buldun? Tavsiye eder misin? Kendine göre belirlediğin artı ve eksilerini yazar mısın?
  • @bocekgrafik Hocam kolay gelsın Maximum 450tl butcem var amac genelde ınternette takılmak ve bırazda oyun oynamak (genelde oyunları 40"led tv de oynayacagım )kafamda begendıgım bu monotor var ama butceyı fazla asıyorhttp://www.vatanbilgisayar.com/aoc-236-e2461fwh-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakisa

Sızden rıcam banada güzel bır tavsıyede bulunurmusunuz şimdiden teşekkürler hocam

Not: Monitörde hdmı gırıs ıle dvı gırıs arasında goruntu anlamında fark varmı varsa yüzde kaç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepsahin30 -- 29 Mayıs 2015; 18:46:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Hepsinin de lag süreleri ilk sayfada bulunan inceleme linklerinde var. Bunlardan lag süresi en yüksek olan FG2421 ama kabul edilebilir bir zaman kaybı olduğu için sorun değil bu. VG278QE ile VG2401mh en düşük sürelere sahip.

Yazılım olarak üstünlük sırası da şöyle sayılır. ViewSonic-BenQ farkı az. FG2421'nin en bariz üstünlüğü daha iyi renk sunan paneli işte. IPS'den daha iyi mi bilmiyorum ama TN'den bariz üstün olduğu muhakkak. Gerçi ikisini kıyaslamak yanlış olur. Çünkü birisi (IPS) renk doğruluğunda iyi, diğeri (VA) daha canlı renk canlılığında daha iyi.

– ViewSonic VG2401mh
    – BenQ XL2420Z
    - BenQ XL2411Z
    - Eizo FG2421

hepsi 1ms,144hz değil mi lag input süresi ne oluyor,view sonicte 1,5ms yazıyorda eizoda bulamadım,hatta eizoda bir balantı linkinde 5ms tepki süresi diyor anlamadım doğrusu.Sen bu işin erbabı olmuşsun, olayısıyla sen olsan bu monitörlerden hangisini alırsın?Pararnın karşılığını vermesi açısından en doğru karar hangisidir?max 1400tl verebilirim o da zorlayarak monitör dediğin bir defa alınır diyerek yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 29 Mayıs 2015; 20:53:28 >

• Tn panel düşük kalitede soluk renkler sunar ıps kullandıktan sonra bana öyle geldi.Sonra eizo dışında yazdığın tüm monitörler gerçekte 250-300$ eizo ise 500-600$
    neden paneli farklı yeni teknoloji süper renkler.Ben eizo alıcam hayırlısıysa bakalım stokta değil yeni partiyi bekliyorum.Forumda alan var ama inceleme yapan yok şaka gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: HungryBody

Tn panel düşük kalitede soluk renkler sunar ıps kullandıktan sonra bana öyle geldi.Sonra eizo dışında yazdığın tüm monitörler gerçekte 250-300$ eizo ise 500-600$
    neden paneli farklı yeni teknoloji süper renkler.Ben eizo alıcam hayırlısıysa bakalım stokta değil yeni partiyi bekliyorum.Forumda alan var ama inceleme yapan yok şaka gibi.

Benimde aklıma yatmaya başladı Eizo FG2421,o olmazsa ViewSonic VG2401mh gibi duruyor.Eizo FG2421 hakkında yeterli bilgi bulabildin mi?arkadaş sataşını yapan tek bir yer orasıda pek bir şeyler yapmıyor gibi gözüküyor.insan biraz ürününü tanıtır,anlatır.kendilerini tanıtır anlatır.kendi incelmesini yapar,malüm türkiyede bu ürünün satışları çok çok kısıtlı.aldık diyelim,garantisi nasıl,garanti şartları nasıl,bozuldu diyelim ne kadar günde tamir edebilirler,sonuçta tek bir merkez gibi gözükyor,diğer yandan benQdaki olsun viewsonicteki eksra oyuncu özellikleri var mı(karanlık alanların aydınlattması,ekrandaki titreşimlerin azaltılması,mavi ışık salınımı azaltma teknolojisi vs) hiç bir şey net olarak gözükmüyor.bir bildiğim görüntü kalitesi diğer yüksek hzli monitörlerden daha iyiymiş,1ms 240hz,böcekgrafi arkadaş 120hz yazmışki yukarda yazılımla mı 240hz oluyor anlamadım?diğer 5000:1,400 cd falan bunları rakamsal yazacaklarına iki farklı fotoğrafla anlatsalar ya da video ile.bazen düşünüyorumda,bizler parayı verecek kesim olarak,para kazanacak kesimden daha çok bu işin ameleliğini yapıyoruz,nedir bu ya arkadaş...

• Sen daha araştırmamışsın googlea tft central fg2421 yaz gir bak incele.

• recepsahin30 kullanıcısına yanıt
    AOC i2269vw, vwm veya Dell S2240L olabilir.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam oyuna göre port farkından bahsetmedim orda sağlıklı olmasından bahsediyordum gsync monitörlerde 144hz kullanabilmek için dvi veya vga portunu kullanmamız gerekiyormuş sanırım mesela bunların arasında herhangi bir fark var mı renk gecikme vs bildiğim dvi ın birazdaha yeni olduğu rl2455hm yi düşünüyordum ama sanırım amazondan benq xl2411z alacağım benq ya ayrı bir sempatim var AOC G2460PQU la ilgili lag sürelerinde tomshardware da ki incelemelere göre kendi sınıfındaki monitörlerden daha iyi olduğunu gördüm ama alan arkadaşlar gerek yazılım gerek gama sorunları çok fazla yaşadıkları için açıkçası almaktan çekiniyorum
  • VGA devri kapandı artık. Dual DVI veya Display Port gerek yüksek hz için.

G2460PQU hakkında fazla çekincen olmasın. Sonuçta TN panel olduğu için IPS gibi renk sunacak hali yok ya. Gama sorununu yazan arkadaşın kastını da tam anlamış değilim. Kendisi izah etsin onu.

@fakcakaya
    Mesaj yazarken LykiaN33'ü de haberdar et lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 30 Mayıs 2015; 21:51:13 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Demin forumda bu monitörle ilgili yorumları okurken biri monitörün fabrika çıkışında ciddi gama sorunu olduğundan manuel olarak ayarlamaya çalıştığından bahsetmişti başka bir arkadaşta monitörü 144hz yapamadığından yazılımda sıkıntılar yaşadığından bahsetmiş ikisine de mesaj attım monitörle ilgili son yorumlarına göre karar vereceğimhttp://www.tomshardware.com/reviews/aoc-g2770pqu-144-hz-gaming-monitor,3937-7.html burda yanlış anlamadıysam monitörün lag süresi kendi sınıfı diğer monitörlere göre gayet başarılı
  • 
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.