Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (410. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu monitörü kullanıyorum gerçekten çok memnunum ekran boyutu, incelik oyunlarda ayrı bir havaya sokuyor insanı. Oyunlardan resim isteyen olursa atabilirim ama gerçeği pek yansıtmıyor canlı görmek çok daha farklı.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Merhaba tekrar ben :)
    Umarım bu son sorum olur sizi de sıkmak istemem çünkü.
    Bugün iyice bir araştırma yaptım ve alacaksam ips panel almalıyım diye düşündüm vs ips monitörlere de baktığımda öne 2 monitör çıktı mx279h ve vx279q bu iki monitöre baktığımda tamamen aynı gözüküyorlar sadece mx279h de daha kaliteli hoparlörler varmış acaba siz bu ikisinden hangisini önerirsiniz. Daha önce vx279q modelini önermiştiniz ama hem teyit ettirmek için soruyorum bu soruyu hemde mx279h beyaz olması sebebiyle biraz kalbimi çeldi acaba mx279h yi alsam bir dezavantajı olur mu öğrenmek istiyorum çünkü internette araştırdığımda bir şey bulamadım ikisi de eşit gibi gözüküyorlar.
    Birde baktığımda 27" ips olupda 1ms olan hiç monitör bulamadım genelde 5ms veya 6-7ms gibi özellikleri var. Burada bu 2 asus modelinin dışında tavsiye edebileceğiniz veya değerlendirmeye almaya değecek başka bir monitör öneriniz var mıdır yoksa 5ms ips için en iyi seçenek asusun bu 2 modeli midir?
    Sorularımı yılmadan cevapladığınız için teşekkür ederim. Umarım bu son sorum olacak :)

Z3 te?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Evet. Öyle olması bayağı iyi birşey. Şöyle diyim hatta. İş için tavsiye ettiğim monitörlerden dahi pek azı 8 bit.

tü tü nazar değmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: HungryBody

Hocam oyun oynarken video foto atsanız monitörü birde sizden görsek.

Pc yi şimdi formatladım oyunları yüklediğimde atarım ama canlı görmek gibi olmayacaktır diye düşünüyorum.
  • HolaBola H kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam neyse hayırlısı

• http://www.conrad.de/ce/de/product/1305369/LED-Monitor-686-cm-27-Zoll-Dell-U2715-EEK-B-2560-x-1440-Pixel-169-6-ms-HDMI-Mini-DisplayPort-DisplayPort-Kopfhoer?queryFromSuggest=true

http://www.heise.de/preisvergleich/asus-pb278q-90lmga070t01081c-a834936.html

Hocam dell p serisi dedik fakat bunun türkiye fiyatına dışarıdan şu yukarıdakilerden birini almak daha mantıklı herhalde, 27 inchde 1440p den aşağısı beni memnun etmeyebilir. Herneyse, bunlardan hangisini tavsiye edersin ? Veya bunlar yerine bu ayarda ? (Oyun ve film için) teşekkürler

• Frozen Grenadier kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal olarak VX daha iyi. Kasa olarak ise MX. Oyun için alacaksan VX, diğer kullanımlar için alacaksan da MX'i seç bence...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • escape_ E kullanıcısına yanıt
    Link vermek yerine marka ve model yazar mısın.

• Dell U2715
    ASUS PB278Q

Mobilden link kopyalamak daha kolayıma gelmişti

Bunlar 500, 530 euro civarına bulunabiliyor.

Çok teşekkür ederim güzel cevaplarınız için. Burada benim gibi insanlara yardımcı olduğunuz için de ayrıca teşekkür ederim :)
  • escape_ E kullanıcısına yanıt
    Benim için de zor oluyor öyle cepten girerken.

İkisi de iyi aletler. Detay özelliklerine bakarak, seçimi kendin yap bence.

• Merhaba tekrar ben geldim :D
    Bu sefer aklımdaki soru vx279h nin vx279q ya göre görüntü kalitesinde farkı var mıdır acaba? çünkü arada baya bir fiyat farkı var ama internetten öğrendiğime göre farkı sadece vx279h de 2 adet hdmi varmış q da ise 1hdmi 1displayport varmış.
    birde bu monitörlerin beyaz modelleri vx279h-w diye kodlandırılanlar türkiyede satılmıyor mu ya hiç bir yerde bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozen Grenadier -- 17 Mayıs 2015; 11:30:12 >
  • Bimeks mağazasında Vx238H'a bakıyordum. TN panel olmasına rağmen görüntü açıları çok iyi gelmişti. Fakat şöyle bir durum oldu. Yanında Mx serisi monitör vardı. Her ikisinde de bir video dönüyordu. Dikkatlice baktığımda Mx monitörün renkleri ve detayları daha iyiydi. Bilemiyorum tabiki belki Vx238H' ın ayarları iyi olmayabilir. Biraz karanlık görünüyordu diğerine göre. O yüzden detaylar çok açığa çıkmıyordu.
    bocekgrafik hocamızın dediği gibi olabilir. Film izlemek için Mx serisi oyun için ise Vx serisi. Zira sadece video oynatırken gördüğüm bir durum bu.
  • 34antoryum85 3 kullanıcısına yanıt
    VX'ler 2 sınıf hem Asus'ta, hem de ViewSonic'te. IPS olanı da var, TN olanı da. VX238 TN ama VX229 ve 239 IPS mesela. VX238'in görüntü keskinliğindeki en önemli unsur, yüksek kontrast oranı. Çoğu monitörde yok bu.

MX ise sadece IPS ve oyun için pek elverişli değil; görüntü kalitesi daha iyi olsa da. Single takılacak kişi alabilir yine de. Lakin fiyatı fahiş olduğu için, ondan daha ucuza Dell U2414 ve U2415 varken alınmaz bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 17 Mayıs 2015; 12:41:35 >
  • Gayet açıklayıcı olmuş
    Bir üstteki sorumu cevaplayabilirseniz çok memnun olacağım :) Biliyorum kabak tadı verdim ama bir bilene danışmadan kafama göre iş yapmak istemiyorum.
  • Frozen Grenadier kullanıcısına yanıt
    Mesajı gördüm ama aradaki fark ezberimde olmadığı için yarın bakacağım ona.

Yine bir soru ekleyeceğim ama :D vx279n modeli var ama hdmi portu yok acaba bu monitör ileride sıkıntı çıkarır mı şu an 7970 ekran kartım var herhalde bu kartta sorun olmaz dvi kablo ile ama ileride kart değiştirirsem sıkıntı yaşar mıyım. hdmi ile dvi arasında görüntü kalitesi farkı yoktu bildiğim kadarıyla n modelini istememin sebebi beyaz renginin olması ama sanırım h yi alacağım gibi duruyor
    sayın böcekgrafik şimdiden teşekkürler

size zahmet donanımıma ve ihtiyacıma göre bir monitör tavsiye edermisiniz

980 vga 4790k işlemci ssd di li 16 gb ram
    yani donanımımın yeterli olup ta monitör ün tıkanmayacağı
    en ideal fp 144 herz alabileceğim G-SYNC olmasa da olabilir( fiyat açısından)
    ASUS 27" PB278Q bunu düşündüm ama bu paraya değeceğine inanmıyorum veya bu paraya bunu alana kadar sync tercihine gidiyor olay

yani en az buna yakın fiyat olarak uygun
    oyun amaçlı 27 veya 28veya 29 inç pls ekran monitör önerebilirmisin cevap için teşekkürler

bir kaç seçenek ekleyebilirim veya sizin önereceğiniz bunlardan kaliteli fiyat olarak ucuz veya muadili diyelim
    veya bu parayı verdikten sonra şunu g-sync almak daha da mantıklı diyebileceğimiz
    aşagıdaki lerin fiyatları 2000 tl civarı

PHILIPS 28" 288P6LJEB/00 4K ULTRA HD MONİTÖR

PHILIPS 27" 272P4QPJKEB/00 GENİŞ EKRAN PLS- LED MONİTÖR -

Philips 29" 298P4QJEB/00 5ms Geniş Ekran IPS Led Monitör
    Philips 27" 272B4QPJCB/00 4ms Geniş Ekran Ips Led Monitör

birde sahibinden com da

HP ZR 2740 W SÜPER RESULATION 2560X1440

1000 lira nasıldır alınır mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anadolulu1 -- 18 Mayıs 2015; 0:51:03 >

• 
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.