Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (381. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ASUS PG278Q 27" ROG SWIFT PS4 ve PC için kullanmayı düşünüyorum sizce uygun olur mu ? Sizin başka tavsiyeniz var mı ? Fiyat konusunda 2-3 bin ayırabilirim rahatlıkla.
  • gerzekce isler G kullanıcısına yanıt
    PG278Q, konsola bağlanamıyor malesef. Bağlayabilen varsa da ben duymadım. İlk sayfada yazılı monitörlerden 27" ve 1080P özelliklerindeki herhangi birisi olur.
  • Böcekgrafik Üstadım öncelikle bu konu ve emeklerin için gerçekten teşekkür ederim.

İlk sayfada yazanları da okuduktan sonra senin görüşünü almak istiyorum. Ben youtube'daki oyun kanalımız için yeni bir Monitör alma niyetindeyim. Eski monitörüm Samsung 2232BW, bugüne kadar (yanılmıyorsam 5 yıldır) gayet memnun kullandım. Tabi o zamanlar panel filan bilmiyordum, gerçi hala bilmiyorum ama. Eski monitör TN panel ve 2 ms tepki süresine sahip. Herşeyile bana çokça yetiyor aslında. Gelgelelim max. çözünürlüğü 1680X1050 :( Ben oyunları Full HD çekip yayınlamayı hedefliyorum. Bu yüzden de oyuna uygun monitörler bakıyorum.

Aslında 2 monitor arasında kaldım (bir de Ezio ile ilgili firmadan bilgi bekliyorum)

Bunlar:

BenQ XL2420Z ile
    BenQ XL2411Z

İlk sayfada bu ikisi arasında sadece display portu farkı olduğunu belirtmişsin. Fiyat olarak da arada 200-300 TL oynuyor. Bu bağlamda bu farka değecek bir üstünlük var mıdır sence modeller arasında?

İkinci olarak tabi kılavuzu okumak insana paneller hakkında bir nebze fikir veriyor. TN panelin görüş açısı konusunda sıkıntılı olduğunu biliyorum. Ama sanırım IPS'lerde de gecikme konusu problemli. Hiç IPS kullanmadığım için IPS mi TN mi tercih etmeliyim bilmiyorum. Sonuçta FPS filan da oynadığımız için (profesyonel olmasa da) gecikme ne kadar az olursa o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Aynı şekilde yenileme hızını da o yüzden yüksek tutmaya çalışıyorum.

Eğer sana zahmet olmayacaksa ve varsa senin de bu fiyat bandında (1.000-1.300 TL ) görüş ve önerilerini almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

• evliveoyuncu kullanıcısına yanıt
    İyi dileklerin için teşekkürler öncelikle.

Bir de ayak farkı vardı sanırım o ikisi arasında.
    XL2420Z gibi bir monitör alacaksan (bütçe olarak yani), alternatif (hatta öncelikli) olarak ViewSonic VG2401MH'yi düşünmelisin.
  • İLÂNAT:
    G-Sync modüllü AOC G2460PG Türkiye'ye gelmiş arkadaşlar. Bilginiz olsun.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Hemen inceleyeceğim. Peki aynı fiyat bandında bir teklif gelirse firmadan Ezio FG2421 için ne dersin?

Bu arada daha önce cevapladıysan özür dileyerek, neden viewsonic dedin acaba? Kağıt üstünde çok fark yok gibi duruyor da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evliveoyuncu -- 11 Mart 2015; 17:22:52 >
  • evliveoyuncu kullanıcısına yanıt
    quote:

Ezio FG2421 için ne dersin?

İyi olur.

VG2401MH, XL2420Z'ye yakın özellikleri var ama 1 adım daha önde.
  • tavsiyenize ve test araştırmalarına uyup Dell S2440L yi webdenal dan aldım kargo çok hızlıydı ayrıca. Monitör şahane ve çok şık. Malzeme de çok kaliteli duruyor. Dell markasını zaten hep sevmişimdir monitörde de konuşturmuşlar kalitesini. Teşekkür ederim yorumlarınız için. Ayrıca ekran ayarları olarak şunları yaparsanız max görüntü kalitesini alırsınız diyebileceğiniz bir ayar var mıdır (Oyun için) ?
  • gilmour46 G kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun. Memnun kalmana sevindim ayrıca.

İlk sayfadaki tavsiye listesinde, o monitörün isminin yazdığı yerde inceleme linkleri var. Renk ayarı için onlara bakabilirsin. Ben ışık ayarını ortam ışığına göre 20-40 arasında kullanıyorum. Fazlası gözü rahatsız ediyor çünkü. Kontrast için de ortalama değer olarak 80 iyi.

Oyun için de oyun modundan başka ayar yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell U2415 aldım. bocekgrafik başta olmak üzere tavsiyelerde bulunan arkadaşlara teşekkürler.

Dell Ultrasharp başlığına resimler koydum. Gayet memnunum şu an.

http://forum.donanimhaber.com/m_72395774/mpage_11/f_//tm.htm#msglink_103634122
  • hatipoglu kullanıcısına yanıt
    Güzel monitör aldın abi. Hayırlı olsun, güle güle kullan.

• Selamın aleyküm hocam. Ben dell s2340l almak istiyorum sinerji.gen.tr den. Aklımda olan 7 ms olan tepkime süresi oldu. Oyun için kullanılacak bir monitör. Ghosting falan olur mu hocam. Bana 500 Max bütçe ile oyuncu monitörü tavsiyesi verir misiniz. Haftasonu alıcam inşallah.
  • Hyva41 kullanıcısına yanıt
    A.s.

Sorduğun monitörü alabilirsin. 7 ms olması sorun değil. Bu, Dell için geçerli tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

A.s.

Sorduğun monitörü alabilirsin. 7 ms olması sorun değil. Bu, Dell için geçerli tabi.

O zaman parasının hakkını verir mi. Yani bu fiyata bu ürünü alırsam oyunlarda pişmanlık yaşamam değil mi önerir misiniz Hocam
  • Kağıt üzerinde Dell S2340L ile Dell S2440L arasında pek bir fark görünmüyor. Siz de yorumlarınızda öyle diyorsunuz. Ancak test sonuçlarında çok büyük farklar ortaya çıkmış.

S2340L: http://uk.hardware.info/productinfo/160949/dell-s2340l#tab:testresults
    S2440L: http://uk.hardware.info/productinfo/163480/dell-s2440l#tab:testresults

Özellikle brightness, contrast ve response time'lar arasında uçurum var. Bambaşka 2 monitör gibi sanki. Bu kadar fark olması mümkün değil. Benim gözden kaçırdığım bir şey mi var, yoksa durum gerçekten böyle mi?

• Hyva41 kullanıcısına yanıt
    Önerdiğimi önererek, dilimize yeni bir kavram katıyorum.

• John Locke kullanıcısına yanıt
    24"lik olanın kontrastı bir miktar daha fazla sadece. Onun dışında ciddi bir fark yok.

• Konu süper. Ben şuraya bir kıvrılayım.

• AVSEQ01.DAT kullanıcısına yanıt
    Yerimiz de, gönlümüz de geniş. Rahat otur.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Bayağı bir soru bombardımanına maruz kalmak üzeresiniz şimdiden söyleyeyim. Şaka bir yana monitöre ihtiyacım var ve nacizane tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdi hocam ben pc oyuncusuyum. Ana sayfayı okudum. Film izlemem çünkü tvde izliyorum. Sadece oyun monitörü olacak. Full hd olacak. Ekran ışığı yüksek olacak. 23.6" ve üzeri olacak. Hdmi kesinlikle olacak vga dvi olmasada olur. Bütçeye gelirsek oda 500 civarında zorlanırsa 600 filan ama zorlamasak daha iyi olur ne tavsiye edersiniz hocam?

• 
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.