Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.247
Cevap
143
Favori
358.293
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      10550 Mesaj
      03 Ocak 2015 16:55:38
      Bugün fırsat bulup Asus VG248QE'de lightboost denedim. CRT monitör gibi oldu alet. Gözlerime inanamadım. Sıfır blur sıfır ghosting. Eğer bu tip monitör alan varsa mutlaka şu siteye bakıp aynı özelliği destekliyor ise çalıştırsınlar. FPS oynamak çok farklı bir zevk oluyor LCD de CRT keyfi resmen.

http://www.blurbusters.com/zero-motion-blur/lightboost/

Size şöyle bir örnek vereyim:
      Şu test ekranında (http://www.testufo.com/#test=framerates ) ufoya binen uzaylının kaç gözü olduğunu, gözünün aklarıyla göz bebeği arasındaki farkı, ufonun çevresinde kaç beyaz nokta olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz lightboost ile.

Benq için de belli firmware ile çalışan özel bir tool var sitede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 3 Ocak 2015; 16:59:03 >
      |
      |

• Yarbay
      17912 Mesaj
      03 Ocak 2015 18:05:29 Konu Sahibi

Değerli paylaşımın için sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 3 Ocak 2015; 18:07:20 >
      |
      |
      Bahsedilenler: aresmar

Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur. Hyman G. Rickover

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      666 Mesaj
      04 Ocak 2015 13:31:48
      Arkadaşlar iyi günler. Benim acil monitör almam lazım ve aşşağıdaki üç monitör arasında kaldım. Tavsiyeniz hangisi ve nedeniyle birlikte belirtirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
      http://www.hizlial.com/dell-215-s2240l-7ms-genis-ekran-ips-led-monitor/10508130
      http://www.hizlial.com/samsung-215-s22d300hy-5ms-full-hd-led-monitor/10393265?API&gclid=CMLZ0Y3y-MICFanMtAodlw8AMg
      http://www.hizlial.com/samsung-215-s22d300hy-5ms-full-hd-led-monitor/10393265?API&gclid=CMLZ0Y3y-MICFanMtAodlw8AMg
      |
      |

PS4 PRO - XIAOMI MI5 - XBOX ONE - Intel Skylake Core i7 6700K(LGA1151) - NVIDIA® GeForce® GTX1070 8GB 256BIT - MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 ExpressCorsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 - Samsung 850 EVO 250GB - WD 3,5" 2TB - WİN10 PRO

• Yarbay
      17912 Mesaj
      04 Ocak 2015 15:05:37 Konu Sahibi
      2 ve 3. link aynı. S2240L'yi al.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur. Hyman G. Rickover

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      666 Mesaj
      04 Ocak 2015 16:23:14
      S2240l aradaki fiyat farkina değer mi sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

PS4 PRO - XIAOMI MI5 - XBOX ONE - Intel Skylake Core i7 6700K(LGA1151) - NVIDIA® GeForce® GTX1070 8GB 256BIT - MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 ExpressCorsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 - Samsung 850 EVO 250GB - WD 3,5" 2TB - WİN10 PRO
    • Yarbay
      17912 Mesaj
      04 Ocak 2015 17:47:57 Konu Sahibi

Hiç şüphesiz.

|
      |
      excaty31 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      666 Mesaj
      04 Ocak 2015 19:01:26
      23" olan Dell'i 500TL'ye aldık. Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
      |
      |

• Yarbay
      2214 Mesaj
      05 Ocak 2015 09:55:01

Hocam yaklaştık askerliğin biteceği güne :) Kısa süre içerisinde sipariş vereceğim. Hala görüşünüz aynı mı diye sormak istedim.

Benq xl2420z tavsiye etmiştiniz. Hala görüşünüz aynı mı?
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik

Steam : Myres55 - Psn : Myres55 - Origin İd: Myres
    • Yarbay
      17912 Mesaj
      05 Ocak 2015 10:15:00 Konu Sahibi

Eski mesajları hatırlamıyorum ama şu anda satılanlar içinde en iyisi o 24" oyun monitörü olarak. Bir de 850 civarına Asus VG248QE vardı Eksen'de. Fiyatı uygun olduğu için, bitmediyse onu da alabilirsin.

|
      |
      myres kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2214 Mesaj
      05 Ocak 2015 10:26:27

Yalnız o monitör benq kadar iyi değil demiştiniz. Hatta ikisi arasında bayağı bir konuşmuştuk. En son Benq'ya karar vermiştik.
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      10550 Mesaj
      05 Ocak 2015 11:02:26

Ben Asus aldım yakın zamanda fikirlerimi yazayım yeri gelmişken :)

Benq bazı yönlerden öne çıkıyor ancak ben Asus VG248qe aldım fiyat avantajı yakaladığım için.

Benq'nun avantajı (Z ile biten modelleri konuşuyoruz tabi) lightboost benzeri anti-blur özelliğinin asus'a göre daha kişiselleştirilebilir olması ve anti blur özelliği açıkken renk kaybının daha az olması. Asus'da ise 3D ve g-sync yükseltim özellikleri var ve Asus un Türkiye garantisinin daha iyi ve bilindik olması gibi özellikleri öne çıkıyor.

Asus'u ben lightboost açarak biraz da nvidia panelden brightness ve contrast ve gamma ile oynayarak ya da ICC profili ile iyileştiriyorum. Aynı sorun Benq da da olacak ona da renk ayarı illaki gerekiyor. Çünkü overdrive edilip 120-144hz lere çıkarılan TN panallerde renk soluklaşması oluyor bunu kompanse etmek için renk profili yüklemek ya da ayar yapmak gerekiyor.

Daha yeni modellerde 8Bit TN panel (Asus 27inch RoG modelde mesela) var daha iyi renk sağlıyor Gsync var filan ama fiyatları uçukkk.

Ben lightboost (anti-blur) özelliğini bir kez denedikten sonra kesinlikle 60Hz ya da IPS panellerle oyun oynayamayacağımı anladım. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bir diğer nokta da bence lightboost ya da benzeri anti-blur özelliği olmayan (light strobe da deniyor) 120Hz - 144Hz oyuncu monitörü almak bile bence eksik bir oyun monitörü almak gibi geliyor.

Daha önce bu konular konuşuldu mu bilemiyorum ama son zamanlarda çok ilgilendiğimden ve deneme fırsatı bulabildiğim için deneyimlerimi paylaşayım dedim.

Ek bir bilgi:
      IPS 144Hz monitörler geliyor ancak lightboost özelliği koyamıyorlar çünkü hala TN panel kadar hızlı değiller. Bu da performanslarının 144hz olsa dahi TN panel kadar blur-free olmayacaklarını gösteriyor.
      http://www.blurbusters.com/breaking-news-ips-144hz-coming/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 5 Ocak 2015; 11:06:11 >
      |
      |

• Yarbay
      17912 Mesaj
      05 Ocak 2015 11:44:35 Konu Sahibi

Orası öyle zaten. Aradaki fiyat farkı fazla olduğu için, alternatif olarak yazdım onu tekrardan. O zaman 850'ye alma imkânı yoktu.

|
      |

• Yarbay
      2214 Mesaj
      05 Ocak 2015 17:52:11
      Aradaki 350 liralık farka değmez diyorsanız alabilirim.

Bu Fiyatlar GAMEX 2014'de kullanılan ürünler için geçerlidir.

Birkaç kezde olsa kullanılmış ürün almak hoşuma gitmiyor. Yarına kararımı veririm artık yorumlarınıza göre.

@bocekgrafik
      @aresmar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myres -- 5 Ocak 2015; 18:14:57 >

• Yarbay
      17912 Mesaj
      05 Ocak 2015 18:17:02 Konu Sahibi

Evet. Arada fiyat farkı olmalı tabii ki ama 350 TL'lik fark yok.

Fuarda sadece birkaç gün teşhir edilen monitörler. Sorunsuz olmasa, orda kullanılmazdı. Kutusu açılmamış alsan, hem sorunlu olma ihtimali var, hem de daha pahalı. Teşhir ürünü olması, 2 yönden avantaj yani aslında.

Farz et ki kutusu, herhangi bir sorunu olup-olmadığı kontrol edilmek için açılmış monitörler.

Supervisor_ da aldı aynısından ve memnun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 5 Ocak 2015; 18:18:43 >
      |
      |
      Bahsedilenler: myres , Supervisor_

• Bölüm Yetkilisi
      2280 Mesaj
      05 Ocak 2015 18:27:08
      mürsel hocama katılıyorum aynı mönütörden ben aldım hatta almadan önce ardım ölü piksek testi yapıp yollarsanız süper olur dedim tabi efendim yaptırırız dediler ve ürün geldi sıfırdan farkı hiç yok bende daha iyi e azından test edilmiş ürün
      |
      |

• Yüzbaşı
      250 Mesaj
      06 Ocak 2015 00:00:08

Ben de aynı üründen aldım. Gittim, hiç itirazsız açtılar, monitörü bağlayıp ölü pixel testi yapıldı ve her türlü kaşesi imzası atılarak verildi. Garantisi 3 yıl geçerli.

Tek kötü tarafı, üzerindeki jelatinleri sizin tarafınızdan açılmıyor olması :)

Güzel bir nemli bezle silindikten sonra kimse sıfırından ayıramaz.
      |
      |
      Bahsedilenler: myres , aresmar , bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İmza
    • Yarbay
      2940 Mesaj
      06 Ocak 2015 00:12:38
      @bocekgrafik

Merhaba,

Bugün XL2411Z modelini gördüm, bu modelin, XL2420Z ile arasında 200 TL fark var. Teknik özellikleri aynı olan iki monitör, tek fark s-switch ile tasarım mı ?

Lenovo Y50-70 Gaming
      AMD Ryzen 7 1700X 3.8GHz || MSI B450 Gaming Pro Carbon AC || Kingston 16GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz || MSI GTX 1070 8GB AERO ITX OC || 2x Hikvision C100 240GB 3D TLC || HP EX900 M.2 250GB NVMe 3D TLC || Seagate BarraCuda SATA III 1TB 7200 RPM || WD 500GB BLUE SATA III 7200 RPM || Everest Rampage MAJESTY || Xigmatek Tauro 700W 80 || BenQ XL2420Z 24 || Logitech Z333 2 1 Subwoofer
    • Yarbay
      17912 Mesaj
      06 Ocak 2015 07:58:15 Konu Sahibi

Ilk sayfadaki inceleme linklerinde detayları vardır. Mobil olduğum için bakamadım. Aklımda kalan fark, görüntüsünün daha soluk olduğu. Belki üzerindeki portlarda fark vardır bir de.

|
      |
      Hawk-Claw kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      38 Mesaj
      06 Ocak 2015 12:05:11
      hocam ilk sayfada hep 23 ve üzeri monitör önerileri var forumu epey okudum yanlış anladıysam Samsung S22D390H çok tavsiye ediyorsunuz
      ama fiyat olarak 460 civarı 300 civarı iyi bir monitor tavsiye edermisiniz aradaki farka değermi Samsung S22D390H monitor . ilginize teşekkürler

• Yarbay
      17912 Mesaj
      06 Ocak 2015 12:29:34 Konu Sahibi

22" tavsiyesi de yazılı orada. AOC i2269vw mesela. Bunun fiyatı daha uygun.

|
      |
      SWORMAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.