Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (338. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monitörün incelemesine bakmadigim için fikrim yok. Mobilim çünkü. Ilk sayfadaki Tavsiye listesinde olmayan monitörle araştırmak başlığına bakarak fikir edinebilirsin.

Şunu biliyorum. Ucuz 3D monitörlerin oyun performansları ortalama oluyor. Beklentin yüksek değilse alabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Monitörün incelemesine bakmadigim için fikrim yok. Mobilim çünkü. Ilk sayfadaki Tavsiye listesinde olmayan monitörle araştırmak başlığına bakarak fikir edinebilirsin.

Şunu biliyorum. Ucuz 3D monitörlerin oyun performansları ortalama oluyor. Beklentin yüksek değilse alabilirsin.

hocam tavsiye listesinde var fakat inceleme linki yok biraz baktığımda response time 2ms diyor. oyun performansları ortalama oluyor derken biraz daha açabilirmisiniz zaten 3D yi hiç kullanmayacağım asıl alma amacım 120hz olması. bu fiyat aralağında daha iyi 120hz olupda 3D olmayan varsa onlarıda alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aitheph -- 26 Aralık 2014; 19:30:08 >
  • @bocekgrafik üstteki mesajımı güncelledim , gördüğüm olumlu ve olumsuz kısımlerı belirttim . ek olarak renkler içinde resim koydum bana güzel geldi . birde birşey sormak istiyorum tekrardan bu tftcentral ın yapmış olduğu ayarlarımı yapsam yoksa kendime güzel gelenimi yapsam

fabrikanın ayarlamasıyla
    Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel]

tftcentral daki ayarlarla

buda masaüstünden bir görüntü , parlaklık : 41 kontrast:70 - telefon iso 100 de çekildi(en yakın bu gösteriyor)

@redgunblade asusun monitörü için belli hz değerine çıkarınca(144 sanırım) renk kaybı oluyor diyorlardı yabancı forumlarda , eksende ucuz olmasının sebebi satılan monitörlerin gamex 2014 de kullanılmış olması( 0 monitör değil yani o satılan). ek olarak eksenden monitör alırken sıkıntı çıkarsa uğraşmayı göze almak lazım ben sipariş vermeden evvel aradım sorum monitörü almadan evvel pixel , backlight vb. test yaptırmıyorlar . 60-70 tl daha fazla verdim ama içim rahat etti monitörümü alırken . haberin olsunda sonradan sıkıntı yaşamanızı istemem

• quote:

VF248QE'yi diyorsun sanırım. 144 hz olduğu için, gölgelenme, takılma vs yaşamazsın ama IPS monitörün verdiği canlı görüntüyü de alamazsın. Istediğin ne? Daha canlı görüntü mü, yoksa yüksek akıcılık mı? Öncelikle buna karar vermen gerek.

Doğrusunu söylemek gerekirse hiçbir fikrim yok, dediğim gibi 8 sene laptop kullandım ve gerçekten monitöre geçtiğim zaman büyülenmem lazım :). Oyun ağırlıklı olmasını istiyorum öncelikli olarak. IPS ekran ve ghosting doğru orantıda gidiyor okuduğum kadarıyla biz bunun ortasını bulamaz mıyız ? .

oOJumpeROo çok sağolun kesinlikle vazgeçtim o monitörden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redgunblade -- 26 Aralık 2014; 21:36:48 >
  • Tavsiye listeme tekrar baktım ama göremedim. Mobilden mi göremedim, yoksa sen mi yanlış gördün?

Bu bir yana, monitör eski bir model ve stoklarda da yok. O dikkatinden kaçtı sanırım. Benzer özellikteki diğer monitörler 120-144 monitörler başlığı altında yazılı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 26 Aralık 2014; 21:42:38 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler.

Belirttiğiniz Dell U2414H monitorü inceledim. Oldukça hoşuma gitti. İnce çerçeve ve özellikle boyun için yükseklik ayarının olması oldukça iyi. Fiyatı da uygun. Bir de sizin tavsiyeolduğu için bunu alırım.

Ama birşey daha sormak istiyorum. Tazeleme hızı yükseldikçe bazı kayıplar mı olmakta monitorlerde? 120-144 hz monitorlerden ne tavsiye edersiniz. Aslında üç önceliğim var. Tazelem hızı, yükseklik ayarının olması, keskinlik. Yoksa renk vs çok önemli değiş benim için. Tümleşil hoparlörde dar olan yerim çin artı tabiki. Ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oOJumpeROo O kullanıcısına yanıt
    Ekleme yaptığın yeri de okudum. Eksi ve artılarını belirtmen iyi olmuş. Objektif olan işte bu.

Renk ayarı yanlış. Belli ki kontrast fazla. Işık ve renk öyle bir ayarlanmalı ki, ne % 10 tonlar beyaza dönmeli, ne de % 90 tonlar siyaha dönmeli. 0'dan 100'e kadar ki tüm tonlarda kayıp olmamalı yani.

Son mesajindaki ilk 2 resim, mobilden açılmadı. Hangi ayar, üstte yazdığım tarife uygun renk sunuyorsa onu kullan. Ikisi de uymuyorsa, ilk sayfadaki Monitörünüze ince ayar yapın başlığına bakarsın.

• redgunblade R kullanıcısına yanıt
    Büyülenme, renkle olur genelde.

Ortası şöyle var. 120 hz'den vazgeçersen eğer, parlak panel olarak Dell S2440L, gölgelenme sorunu olmayan ve iyi renkler sunan bir IPS monitördür. Veya mat panel istersen, IGZO panel olarak Samsung S24D590 alabilirsin.

Mevcut satılan 144 hz monitörler arasında IPS'lere en yakın görüntüyü Eizo Foris FG2421 veriyor. Şahsen ben olsam, maddi imkânım yetiyorsa bunu alırdım. Hem iyi renk, hem de 120 hz özelliklerini bir arada tutan tek monitör bu ama fiyat farkı var haliyle. 1400 TL idi fiyatı en son.

• Ne gibi kayıplar?

Bir önceki mesajımda yazdığım aynı sebeplerle Eizo Foris FG2421'i tercih edebilirsin bütçe sorunun olmazsa. Yükseklik ayarı var mı, bilmiyorum ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Çok güzel bir konu teşekkür ediyorum

Teşekkürler. Beğenmenize memnun oldum.

• @bocekgrafik tftdeki ayarları yapmaya çalışacam bakalım inş yapabilirim :) , bu arada monitörü hz değişimine baktım 1280x1024 yaparsan 75hz seçilebiliyor - diğer çözünürlüklerde max 60hz . biraz daha nfs oynadım , akıcılık olarak ghosting olarak herhangi bir sıkıntı olmuyor benim gözümden bakınca .
  • S24D590 modeli hoşuma gitti oyun ve film arasındaki dengeyi koruyor gibi. Fakat Türkiyede bulmam imkansız gibi gözüküyor P modelini gördüm, acaba vatan bilgisayardaki modellerden birini önerebilirmisiniz max. 900 TL.
  • redgunblade R kullanıcısına yanıt
    Modeli eksik yazdım. Sonu P diye biten model benim dediğim de. Aynı monitörden bahsediyoruz.

• Günaydın hocam.Pm atıp sizi rahatsız etmek istemedim.
    Normalde ASUS VS247NR 23.6 modelini alıcaktım.Benq 24 inç in fiyatini görünce benq daha fazla aklıma yatmaya basladı ve araştırmaya basladım bu modeli.İnanır mısınız bu model hakkında tr konu yok.Genel olarak bu model hakkında fazla bi konu yok.Nedense
    Hocam sizce hangi modeli almalıyım?Benq da ghosting sorunu yasar mıyım?(youtube videosunda ghosting yorumu gördüm)
    Hangisini önerirsiniz?

ASUS VS247NR 23.6" WIDE LED FULL HD 5ms
    Benq GL2460 2Ms 24" Full Hd Dvı Siyah Led Monitör
    http://www.n11.com/asus-vs247nr-236-wide-led-full-hd-5ms-P32577911
    http://www.n11.com/benq-gl2460-2ms-24-full-hd-dvi-siyah-led-monitor-P41703492

• quote:

Modeli eksik yazdım. Sonu P diye biten model benim dediğim de. Aynı monitörden bahsediyoruz.

Tabsiye ettiginiz dell monitoru aradim bulundugim sehirde fakat bulamadim .Fakat her yerde yukarda yazdiginiz S24D590p model samsung monitor var. Fiyati daha yuksek gerci ama siz iyi derseniz gidip aliyim diyorum
    tesekkurler

• Hocam malum 4k oyun için çok fazla güç istiyor, fps'ler yerlerde sürünüyor. Bende 970 SLi var, sistemim fena değil. İyi bir 4K monitör alıp AA vs kısarak/kapatarak oynasam elde edeceğim görüntü kalitesi çok yüksek grafik ayarlarıyla oynayacağım 1K/2K oyunun görüntü kalitesine göre nasıl olur? Acer'ın 4k g-sync monitörü ya da 4k DELL monitör gibi bir tercih yapmamı tavsiye eder misiniz?

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824009658

Mevcut monitörüm VG248QE. Ben bunu 144 hz ve 3D için almıştım. Ama 3D'den sıkıldım ve artık pek kullanmıyorum. 144hz'den 60hz'e düşmek zorunda olacağım farkındayım. Ama geçen sene iki ay kadar Apple 2K monitör'de oyun oynamışlığım var ve açıkçası 60hz'e alışık olduğum için çok bir rahatsızlık hissetmiyordum. Şimdi 144hz'den 60hz'e geri dönüşte nasıl olur bilemiyorum. Ama VG248QE'nin renklerinin zayıflığı çok rahatsız ediyor ve monitörümü değiştirmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 27 Aralık 2014; 12:49:59 >

• VN247 tavsiye listemde yok. GL2460 hakkında ise fikrim yok. Tavsiye listesinde olmayan bir monitörü araştırmak başlığına bakmalısın bi sebeple.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 27 Aralık 2014; 12:54:40 >
  • yasimboo Y kullanıcısına yanıt
    Iyi tabii ki. Monitörü görerek alman şart değil; hele de Dell ise...

• 60 hz'e düştüğünde nasıl olur? Monitör ayarını 60 hz'e çekip, biraz öyle kullanarak bunu anlayabilirsin.

Çözünürlük yükseldikçe, kırılma azalacağı için, AA'ya olan ihtiyaçta azalacaktır.

Yüksek FPS değil de, yüksek detay görmek istiyorsan, alabilirsin tabii ki. Ama bir şartı var. Fiyatını hak ettiğine kanaatin varsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 27 Aralık 2014; 13:04:40 >
  • quote:

60 hz'e düştüğünde nasıl olur? Monitör ayarını 60 hz'e çekip, biraz öyle kullanarak bunu anlayabilirsin.

Çözünürlük yükseldikçe, kırılma azalacağı için, AA'ya olan ihtiyaçta azalacaktır.

Yüksek FPS değil de, yüksek detay görmek istiyorsan, alabilirsin tabii ki. Ama bir şartı var. Fiyatını hak ettiğine kanaatin varsa...

Slm hocam sizi tekrar rahatsız ediyorum vx238t aldim ama hiç hoşuma gitmedi geri gonderdim bana dell marka 530 tl limiti 23 inç enfazla oyunlarda sorun cikarmayacak fps ve yarış oyunlarında ne tavsiye edersin

• 
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.