Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk sayfada istediğim türde monitörleri maalesef stoklarda bulamadım.
    En fazla 450 TL'ye kadar IPS, 23'' oyunlarda sorun çıkarmayacak bir monitör öneriniz varsa dinlerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk501923

hocam kolay gelsin.SAMSUNG U28D590D bu monitörü almayı düşünüyorum bu konularda nasıl bir tavsiyeniz olur? yakından görme imkanım olmadı hiç. uzun süredir takip ediyorum forumda iyi diyen de var kötü diyende var. iyice şaşırdım. o yüzden fikrinizi almak isterim.

Asus PB287Q daha iyi. Ben olsam onu alırdım.
  • SS10 kullanıcısına yanıt
    Hangi özelliklerde aradın bilmiyorum ama çok satanlardan yukarıda da yazdığım şu modellerin satışı var.

- Dell P2314H,
    - Dell P2314H,
    - Acer S236HLTMJJ,
    - Samsung S22D390H,
    - Asus VX239H.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Hangi özelliklerde aradın bilmiyorum ama çok satanlardan yukarıda da yazdığım şu modellerin satışı var.

- Dell P2314H,
    - Dell P2314H,
    - Acer S236HLTMJJ,
    - Samsung S22D390H,
    - Asus VX239H.

Dediğim gibi oyunlarda golgelenme, yüksek ms gibi sorunları en azından abartı olmayan (çünkü 450 liraya kadar bildiğim kadarıyla herseyi ile çok iyi bir şey olması zor) bir monitor yeterli. Dediğiniz modelleri bir araştırayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Yaklaşık 5 ay önce aldığım Philips 238c4qhsn/00' ın sol tarafı pembeleşti ve pikselleşmeye başladı, sol taraftaki yazıların okunması zorlaştı. Ben de gittim aldığım yere verdim. Değişim yerine para iadesi istedim ama para iadesi olsa bile hediye çeki veriyor firma.

Hediye çeki verilmesi durumunda üstüne de ekleyerek 800' e kadar çıkabilirim zorlarsam.

Kod da yazarım, FPS de oynarım, dizi/film neyim de izlerim.

Yansımasız 23'' - 27'' arası hangi marka hangi model almam gerekir?

Ek: En azından 2 tane dijital girişi olması gerekli bu arada monitorün. Bu girişlerden biri DVI olur öbürü HDMI olur, çift HDMI olur o sorun değil. Ama mutlaka iki tane olması lazım.

Yardımlarınızı bekliyorum...

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solitude_within -- 17 Kasım 2014; 20:13:57 >
  • SS10 kullanıcısına yanıt
    Konuda tavsiye ettiğim modelleri ince elekten geçirerek seçiyorum. Bunlarda öyle sorunlar olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • solitude_within kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Dell U2314H olabilir.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hacı bu monitörü ben Türkiye' de nereden bulacam. U2414H var ama bunu aratınca türkçe bir kaynak çıkmıyor...
  • solitude_within kullanıcısına yanıt
    Hacı ne yaw?
    Teknofiyat.com, webdenal, nova, berlinbilgisayar'dan bak bir de.

• Hocam kusura bakmayın konunuz olduğunu bilmeden özel mesaj attım.

http://www.vatanbilgisa...onitor.html#genel-bakis

Bu monitör hepsiburada da kampanyada bu yüzden gözüme kestirdim. Fakat aklıma takılan bir soru var. Bu monitör 6ms gecikme süresine sahip. Ben online oyun olarak smite, fifa ve bf3 oynuyorum. Bu gecikme süresi sıkıntı yaratır mı? Zaman ayırıp cevap verebilirseniz sevinirim. Ips panel istememin nedeni aslında pc yi daha çok film dizi izlemek için kullanıyorum. Ama oyun da oynuyorum ve performans düşüklüğü istemiyorum. Diğer aday monitörler şunlar ve bunlar da 5 ms gecikme süresine sahip.

http://www.vatanbilgisa...-ekran-led-monitor.html

http://www.vatanbilgisa...an-ips-led-monitor.html

Cevaplayabilirseniz minnettar kalırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ole lukoje -- 18 Kasım 2014; 12:16:12 >

• ole lukoje kullanıcısına yanıt
    Sorun değil.
    Allah'tan başka kimseye minnet etmeyin.

Sanırım kopyala-yapıştır yaptığın için linkler bozuk çıkmış. Bana attığın PM'den linklere baktım. 3 ürün de tavsiye listemde yok. 22" olarak AOC i2269vw veya 23-24" olarak ilk sayfada yazılı modellerden birisi olabilir.

- Dell P2314H,
    - Acer S236HLTMJJ,
    - Samsung S22D390H, S24D390H
    - Asus VX239H.
    - ViewSonic VX2370smh, VX2452mh ve VX2363Smhl

Yazdığım modellerden i2269vw gözünden kaçtı sanırım. Aynı sitede 359 TL şu anda. Onu almazsan, VX238T'yi alabilirsin.
    i2269vw modeli ile i2369v modeli arasındaki tek fark 21,5 inç, 23 inç farkıysa 23 inç i almayı düşünüyorum. Oyunlarda fark yaratır mı? Aralarında başka teknik bir fark var mıdır? Eğer başka bir fark yoksa kararımı vermiş durumdayım. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ole lukoje -- 18 Kasım 2014; 14:37:02 >
    Şu an mobilim.

Ilk sayfada Lag süresini vermeyen siteler başlığı altındaki sitelerden birisini (sanırım ilki) kullanarak teknik özellik karşılaştırması yapmak mümkün. Orda yoksa, AOC'nin kendi ürün sayfasından da bakılabilir.

Hocam sizi çok meşgul ettim ama bir ihtimal bütçemi artırabilirim ve şu monitör indirimde.

http://www.hepsiburada.com/liste/aoc-e2461fwh-236-2ms-analoghdmi-full-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd303346&categoryId=3002879

Bu modelin daha önce önerildiğini duymuştum fakat çok pahalıydı. Sizce parasına değer mi? Sizin yorumunuza göre artık seçeneklerimi iyice araştırıp son kararımı vereceğim. Teşekkür ederim.

Hacı; üniversiteden alışkanlık....

Vatan' da ne yazıkki Dell yok hacı. Vatan' da olan modellerden hangisini önerirsin?...

Ha bir de; S24D590P ile S24D390H arasında ne fark var? Ayaklar dışında yani...
  • Konu tez gibi olmuş eline sağlık ben böyle konu görmedim daha dh de

Çok araştırırım bişey alırken kendi çapımda genelde tavsiye almam ama senden isteyeceğim maşallah prof. Olmuşsun

Hardcore oyuncu değilim.görüntü kalitesi,renk doygunluğu birinci önceliğim fakat gözlerimde hassas biraz baş ağrısını minimum düzeye indirmek istiyorum.Başka sayfalarda mesajını gördüm sendede astigmat varmış bu nedenle ne demek istediğimi anlarsın diye düşünüyorum.

3model arasında kaldım.asus mx239h ah-ıps olması renk kalitesi beni cezbediyor ama göz yorgunluğu fazla mı yapar emin değilim ?
    2.tercihim asus vn247h TN panel diye biraz çekiniyorum canlı göremedim maalesef ama kullananlar renkler doyurucu diyor
    Son olarak aoc e2461 var.Buda çok övülüyor bazıları abartılıyor diyor dikkatımı çeken noktası göz koruması diye bi özelliğinin olması..
    Nese kendi kafamı çok patlattım net karar veremedim hala bir astigmatlı olarak hangisini önerirsin:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu da iyi bir monitör ama artık daha iyileri olduğu için onu tavsiye listemden çıkardım. Yukarıda yazdıklarımdan birini alabilirsin.

• -Mudvayne- kullanıcısına yanıt
    Sağol.
    Konuda çok bilgi var ama okuyan pek az.

Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklar başlığı altındaki modellere bakmalısın.

Üst kısım sana göre değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 18 Kasım 2014; 21:50:13 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.