Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (306. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monitörü çok yakından kullanmayacaksan sıkıntı olmaz. İdeali yaklaşık 70 cm (asgari 60 cm) ve üzeri mesafeden kullanmak bence. Diğer türlü sağa sola bakmak için ya gözlerini fazla yorarsın, ya da kafanı çevirirsin.

VS278H'yi tavsiye etmeme nedenim, onun lag testi olmaması. Belki VS278H daha iyidir ama testi olmadan bunu anlayamayız. Ben prensip olarak testi olmayan monitörü tavsiye etmiyorum. Ha alırsın da daha iyi çıkar mı çıkar. Ya da tam tersi. Bunu bilmiyoruz. Bile bile lades diyip o kadar parayı riske etmek istemem açıkçası ben monitör alacak olsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Monitörü çok yakından kullanmayacaksan sıkıntı olmaz. İdeali yaklaşık 70 cm (asgari 60 cm) ve üzeri mesafeden kullanmak bence. Diğer türlü sağa sola bakmak için ya gözlerini fazla yorarsın, ya da kafanı çevirirsin.

VS278H'yi tavsiye etmeme nedenim, onun lag testi olmaması. Belki VS278H daha iyidir ama testi olmadan bunu anlayamayız. Ben prensip olarak testi olmayan monitörü tavsiye etmiyorum. Ha alırsın da daha iyi çıkar mı çıkar. Ya da tam tersi. Bunu bilmiyoruz. Bile bile lades diyip o kadar parayı riske etmek istemem açıkçası ben monitör alacak olsam.

Anladım hocam. Mantıklı bir düşünce. Bildiğin bir şeyi önermemen en güzeli bazı arkadaşlar bunu çok yapıyor. Şimdi Lag testinde ikiside aynı diyelim. Peki 1 MS ile 5 MS arasında ciddi fark olurmu yoksa hiç bir gereği yokmu.

Birde one touch dite bir butonu var game mode SAMSUNG 27" S27D390H modelinin bunun ne gibi artıları var acaba..

http://www.samsung.com/levant/consumer/computers-peripherals/monitors/led-monitor/LS27D390HS/ZN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutGuru -- 24 Ekim 2014; 13:52:00 >

• Merhaba,

Oyun, film vb günlük 1-2 saat kullanım için monitör almayı düşünuyorum.

Laptop kullandığım için vga ve Hdmi portu var haliyle HDMI lı ve IPS li bi monitör almak istiyorum.

2 Adet monitör buldum internette bunlardan biri

Asus

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-vs239hv-genis-ekran-ips-led-monitor.html?srt=UP#ozellikler

diğeri

Dell

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DELL-S2340L-23-in%C3%A7-Full-HD-IPS-LED-Monit%C3%B6r-Monit%C3%B6r-,103452,504960,1125525.html?langId=-14#teknik-bilgiler

Dell i görme fırsatım oldu fakat diğer monitörün sadece özellikleri hakkında bilgim var.Denk monitörler olabileceğini düşünüyorum. Sİzce hangisini seçmem daha uygun olur?
    FPS çok fazla oynamadığımı söyleyebilirim daha çok moba tarzı oyunlar.

• Orda bir resimle göstermiş zaten ne olduğunu. Resmin sol alt tarafını örnek olarak vermiş ama bana pek gerçekçi gelmedi. Oraya ek siyahlık atmışlar çünkü soldaki örnekte. Kontrastı artırıp görüntüyü keskisleştiriyormuş. Hatlar daha net görünür böyle. Siyah dengesini bozmazsa iyi ama. LG'nin yeni versiyon oyun monitöründü bu, koyu alanları daha net seçmenizi sağlıyor diye açıklanıyordu. Eğer bu da öyle ise iyi bir özellik. Bir de lag süresini düşürüyor sanırım. Bir nevi yeni versiyon oyun modu yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Ekim 2014; 15:59:52 >
  • Gördüğün Dell'in parlak ekranından rahatsızlık duymazsan eğer ve kullanacağın ortam çok ışık alan bir yer değilse onu alabilirsin. Yoksa P2314H alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Ekim 2014; 16:02:00 >
  • Hocam tekrar merhaba.

Bu monitörle ilgili yorumunuz nedir?

http://www.vatanbilgisayar.com/215-s22b350h-genis-ekran-led-monitor.html#galeri
  • Clementha kullanıcısına yanıt
    S22B350H, tavsiye listemde olan bir monitördü zaten ve konu açıldığından beri ilk sayfada yazılı.
  • Gtx 970 ekran kartı ile AOC E2461Fwh kullanmak mantıklı mı?

Yoksa farklı bir monitör mü düşünmeliyim?
  • myres kullanıcısına yanıt
    E2461Fwh iyi bir monitör ama daha iyileri çıktığı için onu tavsiye listemden çıkardım bir süre önce. İlk sayfadaki Tavsiye istemeden önce başlığını okuduktan sonra tavsiye listemdeki 23-24"lik modellere bir göz at istersen.
  • quote:

Orda bir resimle göstermiş zaten ne olduğunu. Resmin sol alt tarafını örnek olarak vermiş ama bana pek gerçekçi gelmedi. Oraya ek siyahlık atmışlar çünkü soldaki örnekte. Kontrastı artırıp görüntüyü keskisleştiriyormuş. Hatlar daha net görünür böyle. Siyah dengesini bozmazsa iyi ama. LG'nin yeni versiyon oyun monitöründü bu, koyu alanları daha net seçmenizi sağlıyor diye açıklanıyordu. Eğer bu da öyle ise iyi bir özellik. Bir de lag süresini düşürüyor sanırım. Bir nevi yeni versiyon oyun modu yani.

Anladım Hocam. Çok Sağol bilgilendirmen için. Son kez bir soru daha 1 MS ile 5MS arasında ciddi fark olurmu. Önemlimi okadar..
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Askerde olduğumdan dolayı telefondan tam anlamıyla bakamıyorum. max 700 tl gibi bir rakama 144hz yada en kötü 120hz 24' monitör bulabilir miyiz? Birkaç tanesine bakabildim, rakamlar 1000tl üstü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @AyKqT
    Eğer fabrika verisinin doğru olduğunu varsayarak yazmak istiyorum ama emin ol ki gerçek 1 ms monitör yok. PG278Q bile 2.4 ms mi neydi 1 ms diye satıldığı halde. Nette 2-5 ms farkına dair videolar var ama çok hassas bir göze sahip değilsen ve/veya görüntüyü yavaşlatıp bakmadığın sürece fark edemezsin.

@myres
    İkinci elde yaklaşık o fiyata satılan 120-144 hz monitörler var. İkinci el bak bence bu sebeple.
  • İkinci el düşünmüyorum. Sıfır olsun 60hz olsun daha iyi. En uygun f/p ürünü hangisi ise Amazon vs bir yerden temin etmeye çalışacağım. O yüzden sizden model istedim.

Ayrıca 1000 tl civarındaki monitörlerden hangisini öneriyorsunuz. Her biri kaliteli ve aralarından seçim yapmak zor. Şekline vs. bakarak karar verin diyorsanız başka tabi.

2. sorumun nedeni, eğer uygun fiyatla 120 yada 144 hz monitor bulamazsam belki limiti yukseltip 1000 tl üstüne yönelebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Myres -- 24 Ekim 2014; 20:43:26 >
  • merhaba Dell p2414h monitöre sahibim geçen günlerde konunun ilk sayfasındaki kalibrasyon ayarlarının nasıl yapılacağını sormuştum, siz de müsait bir zamanda açıklayayım demiştiniz hocam bu konuya da açıklık getirebilirseniz size zahmet çok iyi olur bir çok kullanıcı için de yol gösterici olacak bu kalibrasyon olayı,müsait zamanda bi el atarsanız sevinirim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kauseg -- 24 Ekim 2014; 21:13:03 >
  • 60 hz olarak Samsung S27D390H veya S27D590P olabilir mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Ekim 2014; 22:06:33 >
  • Kauseg kullanıcısına yanıt
    Unutmadım ama emin ol ki zaman da bulamadım. Aklımda.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Yanlış anladınız galiba Aradığım monitör 144 hz 24'

Sadece birkaç tane 144 hz monitör var ve onlar da ilk sayfadaki 120-144 hz monitörler başlığında yazılı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Ekim 2014; 16:57:44 >
  • quote:

İkisini de değil, AOC G2460Pqu almanı tavsiye ederim. Display portla sorunsuz olarak kullanırsın.

quote:

BenQ XL2420Z ve Asus VG248QE arasında kaldım.

Bu mesaja hala aynı cevabı mı veriyorsunuz? Oyun + Film için tavsiye monitörünüz aoc mu? Özellikle oyun için.

Hayır. Şartlar değişiyor sürekli malum. XL2420Z şu an hepsinden daha iyi oyun için. Film için IPS monitörün yerini tutmaz haliyle ama ışık miktarı fazla olduğu için eski TN panellerden daha iyi yine de o.
  • 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.