Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir Kullanıcı, 13 Masaüstü Kullanıcı
10.368
Cevap
135
Favori
367.679
Tıklama
Giriş
    643 Mesaj

Hayırlı olsun güle güle kullan seninde yorumlarını bekliyoruz
    |
    |
    Vette79 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI Z87-GD65 Gaming || Intel Core i5 4690K 4.8GHZ || GALAX GTX 980 HOF 1560MHZ - 8000MHZ || BenQ XL2420Z 24" || G.SKILL RipjawsX 1866Mhz DDR3 CL 8-9-8-24 4x2 8GB || Corsair Neutron GTX 480GB || Seagate 3 TB 7200 64Mb || Corsair Obsidian 750D || Cooler Master Vanguard V850 || Zalman Reserator 3 MAX || Logitech G502 Proteus Core || Steelseries Apex RAW || Creative Sound Blaster ZX || ASUS Strix 2.0
  • Çavuş
    73 Mesaj

ASUS MX239H monitörünün testini buldum. VX239H ile arasındaki fark VX239H hoparlörlerle gelmiyor. Ve VX239H'da display port, vga & HDMI MX239H'da ise 2xHDMI ve 1xVGA çıkışları var. Yani verdikleri görüntü aynı. Videodan belli olmuyor ama FPS oyunlarında sorun yarattığını videodaki kişi söylüyor.

|
    |
    ArchLord kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    643 Mesaj

Evet ihtimal var yazdım zaten önceki sayfada ghosting testine itimat etmeyin oyun testlerini bekleyin diye. Yanlız yabancı forumlarda MX modelden herkes bu konuda şikayetçi ancak VX modelinden memnunlar ghosting şikayetleri yok. Tabi ilk elden test edip sonuca ulaşmak en doğrusu.
    |
    |
    Bonfi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI Z87-GD65 Gaming || Intel Core i5 4690K 4.8GHZ || GALAX GTX 980 HOF 1560MHZ - 8000MHZ || BenQ XL2420Z 24" || G.SKILL RipjawsX 1866Mhz DDR3 CL 8-9-8-24 4x2 8GB || Corsair Neutron GTX 480GB || Seagate 3 TB 7200 64Mb || Corsair Obsidian 750D || Cooler Master Vanguard V850 || Zalman Reserator 3 MAX || Logitech G502 Proteus Core || Steelseries Apex RAW || Creative Sound Blaster ZX || ASUS Strix 2.0
  • Çavuş
    73 Mesaj

MX239H modeli daha iyi. Şu da kanıtı:http://www.hardwarezone.com/review-asus-vs239h-p-led-monitor-ips-goodness-you-and-me/performance-ii-1

Gaming Performance bölümüne inin Trace Free özelliğini göreceksiniz. 60'ta ghosting olayı bitiyor resimde görebildiğin gibi.
    Bu özellik VX239H'de yok.
    |
    |
    ArchLord kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Vette79

Tavsiyeler için çok teşekkürler. BUgün Dell 2312HM aldım İstanbul Biliim'den. Haftasonuna kadar yeni sistemimi toplayıp kullanmaya başlamayı planlıyorum. Yorumlar genelde iyi olduğu için doğru seçim yaptığımı düşünüyorum açıkçası...

Bu monitörü bende almak istiyorum ve testlerinizi bekliyorum. Sizin monitörün versiyonu kaç acaba? Bende istanbulbilişimden almayı düşünüyordum, başka hiç bir yerde olmadığı için. En azından gelecek olanın versiyonunu bileyim de ona göre araştırma yapayım..

Hocam şuanki monitörüm HP x22LED ve yapmış olduğum test bu şekilde:

Tempo 2'de bile ghosting sorunu var. Sanırım ghosting dedikleri böyle bir şey olsa gerek. :)

ttfcentral sitesi tarafından yapılan Dell U2312HM incelemesi bu şekilde:

Arada uçurum var sanırım, eğer bu resim Tempo: 16'daki ise?
    |
    |
    Bahsedilenler: bocekgrafik

• Çavuş
    73 Mesaj

Diğer ghosting resimlerinde gördüğüm gibi değil. Neden acaba ?

Bunun gibi olması gerekmiyor mu ?

@bocekgrafik Aydınlatın bizi hocam :)
    |
    |
    Bahsedilenler: pohuman , bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende hocamızın aydınlatmasını beklemekteyim.. :)
    |
    |
    Bahsedilenler: Bonfi

Sonicman yorumlasın bunu.
    |
    |
    Bahsedilenler: pohuman , Sonicman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yüzbaşı
    643 Mesaj

Youtube videosu ile tezat düşüyor ama bu çünkü videodaki görüntülerde çok bariz ghosting var?
    |
    |
    pohuman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2659 Mesaj
    iyi akşamlar arkadaşlar. oyun sistemim için monitör alacam. model şu hepsiburada
    ilk sayfayı inceledim. tavsiye listesinde yok. hardware sistesini inceledim, aynısı veya bi benzerini buldum. input lag sıfır gösteriyor, aynı modelse tabi. diyeceğim tavsiye eder misin böcek. tavsiye gelirse alacam hemen.

• Yarbay
    18060 Mesaj

İnput lag yazısının altındaki 6 değere bakmak lazım. O değerlere göre alınabilir.
    Bu ara vaktim olmadığı için konuya yeni model ekleyemedim. Bu da onlardan biri olur muhtemelen.
    |
    |
    cemosass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yarbay
    2659 Mesaj

hocam benim seçtiğim model yukarıda da linkini verdiğim model. yani AOC İ2269VW
    ancak dediğim gibi hardware sitesinde buldum incelemesini ama aynısı mı, bi değişiği mi bilemedim. kod numarasının sonunda m var sadece. bir başka model olduğu anlamına mı geliyor acaba. neyse linki veriyorum. bir de sen bak istersen
    http://uk.hardware.info/productinfo/180143/aoc-i2269vwm#tab:testresults

aynı modelse alınabilir mi oyun için
    |
    |
    bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Değerleri IPS için iyi sayılır ve alınabilir.
    |
    |
    cemosass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    73 Mesaj

Nasıl olacağını buldum. Direk kamera ile çekmen gerekiyormuş.
    |
    |

tamamdır hocam, sağ olun
    |
    |
    bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Testlerin SS olmadığı belli zaten ama video mu yoksa fotoğraf mı çekmek gerekiyor? Sabit olan kısmı mı çekmek gerekiyor yoksa hareketli olan kısmı mı? Video ise kaç fps? Fotoğraf ise çekim hızı? Bu detaylar önemli..
    |
    |
    Bahsedilenler: Bonfi

Fotoğrağraf makinasının pozlama süresini 1/1000 sn'ye getirerek çekim yapıyorlar.Yani monitörün tepkisinden daha hızlı çekim yapıyorlar sonra sonucu karşılaştırıyorlar.
    |
    |
    Bahsedilenler: Bonfi , pohuman

Fotoğraf makinası ile
    |
    |

Hmm, 1/1000s demek. Şuan kullanmakta olduğum iş yerindeki dandik monitörümü bi deneyeyim o zaman hemen.

Açıklamanız için teşekkür ederim..
    |
    |
    Bahsedilenler: Sonicman
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,401
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.