Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yusei Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.290
Cevap
139
Favori
360.167
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      892 Mesaj
      30 Ağustos 2013 04:33:34
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Monitörün boyutu ile ilgili değil kasması, oynanan çözünürlük ile alakalı.
      15" monitörde oynanan 1024x768 çözünürlük ile 27" monitörde oynanan 1024x768 çözünürlüğün ekran kartına bindirdiği yük eşit ayni.

Anladım şuan 15" ekranda 1920 x 1080 ayarlarda kasmadan oynadıgım oyunu 23" inc de rahatça oynarım yani... Monitör almayı düşünüyorum bu konuda fikriniz nedir? Meselahttp://www.istanbulbilisim.com.tr/d2342p-pn-lg-monitor-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,30953.html bu ürün 3d özellikli gözlükle geliyor tavsiye eder misiniz? Bir de şu var :http://www.webdenal.com/acer-s235hlabii_521749.html?ref=akakce&v=0.56.9 hangisi iyi sizce 3d olması bir avantaj mı?

• Yarbay
      17926 Mesaj
      30 Ağustos 2013 11:49:45 Konu Sahibi

3D olması filmlerde avantaj olabilir ama oyunlarda değil. Çünkü 3D aktif hale getirildiğinde FPS düşüşü olur ve akıcılık kaybolur.
      |
      |
      astralll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      892 Mesaj
      30 Ağustos 2013 15:50:39
      quote:

3D olması filmlerde avantaj olabilir ama oyunlarda değil. Çünkü 3D aktif hale getirildiğinde FPS düşüşü olur ve akıcılık kaybolur.

Anladım peki Lg D2342P-PN önerir misiniz yoksa 3d olmayan asus modellerine mi yöneliyim?
      |
      |
      30 Ağustos 2013 15:50:56
      Piyasada 19 veya 20" FHD IPS 120hz ekran bulamiyorum.isin ilginci 20" FHD ekran bile yok.Zorlan buyuk ekran almak zorunda birakiliyoruz.20" FHD kaliteli bir ips veya TN olmadi VA panel bilen varsa onerilerinizi bekliyorum.
      30 Ağustos 2013 16:33:05 Konu Sahibi

D2342P-PN'nin lag testi olmadığı için performansı nasıldır bilmiyorum. Acer S235HLABII iyidir. Onu al bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 30 Ağustos 2013; 16:33:43 >
      |
      |
      Bahsedilenler: astralll

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      30 Ağustos 2013 16:39:16 Konu Sahibi

Öyle bir monitör varsa da bilmiyorum. 19-20" monitörde 1080P olabilmesi için daha düşük ızgara aralıklı panel kullanılması gerekiyor ki onu da ancak 1600P ve üzeri monitörlerde kullanıyorlar. Bir de neden illa 19-20" monitör, onu bilmiyorum ama 22" altı monitör oyun için uygun değil bence.
      |
      |
      killnOd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      7715 Mesaj
      30 Ağustos 2013 16:52:59
      quote:

Öyle bir monitör varsa da bilmiyorum. 19-20" monitörde 1080P olabilmesi için daha düşük ızgara aralıklı panel kullanılması gerekiyor ki onu da ancak 1600P ve üzeri monitörlerde kullanıyorlar. Bir de neden illa 19-20" monitör, onu bilmiyorum ama 22" altı monitör oyun için uygun değil bence.

Benim icin 20" oyun ve film icin fazlasiyla yeterli.21.5" FHD IPS var ama 120hz yok.Gerci sanirim daha piyasada 120hz IPS ve VA panel monitor yok.
      400TL yi gecmeyen 21.5" IPS birtek HP var ama onuda cok kullanan yok ve dogru duzgun bir incelemede yok.Dell ve ASUS un 21.5" IPS leride 400TL den pahalilar.
      30 Ağustos 2013 17:07:02 Konu Sahibi

Bahsettiğin monitör HP 22xi ise eğer oyun için alınamayacak gibi değil. Test sonuçlarına göre alınabilir.
      Bu da inceleme linki: HP 22xi
      |
      |
      killnOd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      7715 Mesaj
      30 Ağustos 2013 18:36:44
      quote:

Bahsettiğin monitör HP 22xi ise eğer oyun için alınamayacak gibi değil. Test sonuçlarına göre alınabilir.
      Bu da inceleme linki: HP 22xi

Test sonuclari dogruysa inputLAG 0 mis.input LAG 0 olan dunyada sayilidir hemde IPS panel olarak.
      30 Ağustos 2013 18:37:32
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      30 Ağustos 2013 18:43:31 Konu Sahibi

@killnOd
      Ona değil, hemen altındaki response time değerlerine bakmak gerek. Ortalama 9.5 ms civarında lag süresi var ki bu da iyi sayılır.

@SenyorePirate
      Oyun içinse hiçbirini. İlk sayfadaki önerilerime bakın lütfen.
      |
      |
      Bahsedilenler: killnOd , SenyorePirate kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6446 Mesaj
      30 Ağustos 2013 18:46:44
      quote:

@killnOd
      Ona değil, hemen altındaki response time değerlerine bakmak gerek. Ortalama 9.5 ms civarında lag süresi var ki bu da iyi sayılır.

@SenyorePirate
      Oyun içinse hiçbirini. İlk sayfadaki önerilerime bakın lütfen.

Niye ki kotu mu monitorler
      30 Ağustos 2013 19:04:00 Konu Sahibi

İyi veya kötü olduğundan değil, lag testleri olmadığından önermiyordum ama şimdi gördüm ki VS248H için test yayınlanmış. Bu alınabilir.

Asus VS248H inceleme linki

Mesaj yazarken alıntı butonunu değil, yanındaki cevap butonunu kullanın.
      |
      |
      SenyorePirate kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1067 Mesaj
      30 Ağustos 2013 19:06:23
      quote:

Mesafe kısa olacaksa ve 23" yeterliyse önerim Acer S235HLBbmii olacak.

Genel olarak kalite vs. bakarsak AOC mu iyidir Samsung mu?
      30 Ağustos 2013 19:11:22
      quote:

İyi veya kötü olduğundan değil, lag testleri olmadığından önermiyordum ama şimdi gördüm ki VS248H için test yayınlanmış. Bu alınabilir.

Asus VS248H inceleme linki

Mesaj yazarken alıntı butonunu değil, yanındaki cevap butonunu kullanın.

Cogu hemen hemen aynıdır galiba lag da, ben Asus VX238H yi dusunuyorum hoparlorde var kontrast vs de iyi gibi millet begenmis
      fiyat cazip diye zaten Playstation da kullanacam cok sorun olmaz gibi geliyor.
      |
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      31 Ağustos 2013 13:50:09

Merhaba daha önce Ausu'un VX238H modelini alıp inceleme fırsatım oldu ve ertesi gün iade ettim. İade sebebim parlaklık ,ışık sızması ve renk ayarlarını zor ve yetersiz olmasıydı.

Viewsonic VX2370SMH-LED inceleme linki
      http://alatest.co.uk/reviews/monitor-reviews/viewsonic-vx2370smh-led/po3-192069182,29/#overview/less_content_layout:1/sort:recent
      http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/viewsonic-vx2370smh-led-23-vx2370smh-genis-ekran-led-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63089

Bu monitörü almayı düşünüyorum. Genellikle film izliyorum ve WEB tasarımı yapıyorum. Bütçem en fazla buna yetiyor. Nasıl bir monitör dür? Yok "Bunu alma şunu al" derseniz Alternatif önerinizi de beklerim. Hediye çeki ile Vatanbilgisayar' dan alacağım ürünü.
      Biliyorum topic FPS oyun için monitör tavsiyesi için açılmış ama kafam allak bullak oldu.

Sayın bocekgrafik konu hakkında yardımcı olursanız çok memmun olurum.
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      AMD FX8320 AMD FX X8 AM3 3.5GHZ 16MB//ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0//GSKİLL 8GB (2x4GB) RİPJAWS X DDR3 1866mhz CL9 1.5V DUAL KİT//ASUS GTX650TI BOOST DIRECTCUII O.C GDDR5 2GB 192BIT//COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80 750W MIDTOWER ATX//SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM//OCZ 128GB VECTOR SERIES SATA 3.0 SSD (550MB READ / 400MB WRİTE)*//VIEWSONIC 23" VX2370SMH GENİŞ EKRAN LED IPS//LOGITECH X530 5.1 70W RMS SPEAKER//SAMSUNG PLEOMAX Crystal Edition PKB-7000X//A4 Tech G10-810 2000 Dpi Nano

• Yarbay
      17926 Mesaj
      31 Ağustos 2013 13:53:42 Konu Sahibi

Asus'un özellikle de VX238H ve türevi monitörlerini önermiyorum demekten dilimde tüy bitti.
      VX2370SMH ise önerilerim arasında var zaten.
      |
      |
      yduman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      68 Mesaj
      31 Ağustos 2013 13:57:33

İlk sayfada yer alan listede göremedim. VX2770SMH modeli var ilk sayfada. Şimdi dikkatlice bakınca tüm VX modelleri demişsiniz. Yanlış anlama için kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yduman -- 31 Ağustos 2013; 13:59:31 >
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      AMD FX8320 AMD FX X8 AM3 3.5GHZ 16MB//ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0//GSKİLL 8GB (2x4GB) RİPJAWS X DDR3 1866mhz CL9 1.5V DUAL KİT//ASUS GTX650TI BOOST DIRECTCUII O.C GDDR5 2GB 192BIT//COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80 750W MIDTOWER ATX//SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM//OCZ 128GB VECTOR SERIES SATA 3.0 SSD (550MB READ / 400MB WRİTE)*//VIEWSONIC 23" VX2370SMH GENİŞ EKRAN LED IPS//LOGITECH X530 5.1 70W RMS SPEAKER//SAMSUNG PLEOMAX Crystal Edition PKB-7000X//A4 Tech G10-810 2000 Dpi Nano
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      31 Ağustos 2013 14:03:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Fatih54102

Genel olarak kalite vs. bakarsak AOC mu iyidir Samsung mu?

Böyle bir sorunun 2+2=4 gibi bir cevabının olması imkansız. Misal olarak Asus'un giriş ve orta seviye çoğu ürünü tabiri caizse traştır ama üst seviye ürünleri çok iyidir. Aynı şekilde lüks araç markalarının yeni çıkardıkları uygun fiyatlı modelleri de böyledir. Chrysler 300C ile Neon bir olabilir mi mesela. Neon alacağına git Astra al. Ya da BMW 135 alacağına git Impera WRX veya Lancer EVO al gibi gibi.

Bu sebeplerle değerlendirme yapılırken X-Y fiyat aralığındaki ürünler karşılaştırılmalıdır. Umarım yeterli izah olmuştur.
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      31 Ağustos 2013 14:04:52 Konu Sahibi

Sorun değil. Monitörü aldığınızda burdan bizimle izlenimlerinizi paylaşırsanız, diğer arkadaşların da istifade etmeleri açısından memnun olurum.
      |
      |
      yduman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
son dakika
Ankara Web Tasarım
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,314
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.