Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Monitörde hoparlör olmadığı için ses girişi de yok. Dolayısıyla mecburen harici bir hoparlöre bağlamak zorundasın. Bu kabloyu DVI/HDMI çevirici ile kullanabilirsin. Çünkü monitöründe HDMI portu da yok.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Şimdi resimdeki kullanarak görüntü alıcağım diğerinide haporlere bağlayacağım di mi?

İkisi birden oluyormuş:http://forum.donanimhaber.com/m_50604033/tm.htm#msglink_50616660
  • gourcuff72 G kullanıcısına yanıt
    quote:

Şimdi resimdeki kullanarak görüntü alıcağım diğerinide haporlere bağlayacağım di mi?

Evet.

quote:

İkisi birden oluyormuş

Konuyu okudum. Orda da benim dediğimden farklı birşey yazmamışlar. Sadece detayını anlatmışlar. Monitöründe hoparlör olmadığı için, her hâlükârda görüntü için monitörü, ses için de harici bir hoparlörü kullanman gerekecek. Monitöründe hoparlör olsaydı, HDMI portu da olacaktı ve tek HDMI kablosuyda işi bitirecektin. Orda anlatılana göre tek kabloyla da işi halledebilirsin ama kabloyu soyman gerekiyor diye yazmışlar ki bence bu iyi bir seçenek değil.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Bu biraz zahmetli gözüküyor DM2350D için yapabileceğim birşey varmı?
  • gourcuff72 G kullanıcısına yanıt
    TV olarak kullanmayacaksan satabilirsin ama zararın fazla olur. Bu sebeple evdeki ahâli kullansın onu bence.
  • Merhabalar kısa geçeyim hocam.. Bütçem maksimum 450 civarı. Oyun amaçlı kullanacagım gözü yormayacak bir monitor onerir misiniz?
    AOC E2461FWH modeli aklıma oldukça yattı. Hem benim isteklerimi de karşılıyor. Fakat işin ehli olarak son söz sizde.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sherlock0 -- 14 Ağustos 2013; 23:31:01 >
  • Sherlock0 S kullanıcısına yanıt
    Bu monitör önerilerim arasında da var zaten. Alabilirsin. Bu da video incelemesi
  • Tamamdir tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum konuyu okudum eline sağlık güzel hazırlamışsın ama kafam daha çok karıştı. Bana şunu almalısın desen daha çok işime gelir.

• Kullanım amacı, bütçe, boyut ve varsa istenen başka kriter?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Kullanım amacı, bütçe, boyut ve varsa istenen başka kriter?

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=79517067

• quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

Odama yeni bir tv almayı düşünüyordum.Yorumları okuyunca vazgeçtim. Olabildiğince büyük ekran alacağım çünkü odada tv olarak da kullanılacak. Tv sehbasında duracak ve oyun kasamı hdmi ile bağlayacağım, wireless mouse-klavye ile uzaktan kullanacağım yani çalışma masamda olmayacak monitör.
    Ayrıca hdmi çıkışlı uydu bağlanıp tv olarak kullanılacak.

ARADIĞIM ÖZELLİKLER
    1) FULL hd
    2) En kalitesi çok iyi olmalı
    3) bol oyun ağırlıklı da kullanılacak.
    4) 3D hiç önemli değil.olmazsa daha iyi olur.
    5)bütçe yok iyi bir şey olsun istiyorum.
    6) Kullanım amaçlarıma göre sıradan bir led tv almayıp, monitör almakla doğru mu yapıyorum.
    7) ustalara saygılar...

1- Birkaç istisna hariç, önerilerimin tamamı Full HD veya üzeri.
    2- Bu maddeye göre IPS panel alman gerek.
    5- Bütçenin üst sınırını belirt bari. Ya da "Kaç para önemli değil" gibisinden bişeyler yaz.
    6- Evet. TV'lerde gecikme fazla olduğu için doğru yapıyorsun.
    7- Eywallah.

Ek olarak kaç inç istiyorsun? TV olarak kullanacağın için 27" öneririm. 27" olanlardan da 60 hz olmasını mı istersin, 120 hz olmasını mı istersin, yoksa 1440P ve 60 hz olmasını mı? (1440P olarak 120 hz özellikli monitör yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 16 Ağustos 2013; 9:48:16 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

Odama yeni bir tv almayı düşünüyordum.Yorumları okuyunca vazgeçtim. Olabildiğince büyük ekran alacağım çünkü odada tv olarak da kullanılacak. Tv sehbasında duracak ve oyun kasamı hdmi ile bağlayacağım, wireless mouse-klavye ile uzaktan kullanacağım yani çalışma masamda olmayacak monitör.
    Ayrıca hdmi çıkışlı uydu bağlanıp tv olarak kullanılacak.

ARADIĞIM ÖZELLİKLER
    1) FULL hd
    2) En kalitesi çok iyi olmalı
    3) bol oyun ağırlıklı da kullanılacak.
    4) 3D hiç önemli değil.olmazsa daha iyi olur.
    5)bütçe yok iyi bir şey olsun istiyorum.
    6) Kullanım amaçlarıma göre sıradan bir led tv almayıp, monitör almakla doğru mu yapıyorum.
    7) ustalara saygılar...

İki mesaj yazmışsın. Tekini sil istersen.

1- Birkaç istisna hariç, önerilerimin tamamı Full HD veya üzeri.
    2- Bu maddeye göre IPS panel alman gerek.
    5- Bütçenin üst sınırını belirt bari. Ya da "Kaç para önemli değil" gibisinden bişeyler yaz.
    6- Evet. TV'lerde gecikme fazla olduğu için doğru yapıyorsun.
    7- Eywallah.

Ek olarak kaç inç istiyorsun? TV olarak kullanacağın için 27" öneririm. 27" olanlardan da 60 hz olmasını mı istersin, 120 hz olmasını mı istersin, yoksa 1440P ve 60 hz olmasını mı? (1440P olarak 120 hz özellikli monitör yok)

İlk olarak teşekkürler usta. Kaç gündür kafayı yiyeceğim ne yapacağım diye. Tv olarak da kullanacağım için 27" istiyorum. 120hz = 3D demek ise 3D olmasını istemiyorum.
    1080p yada 1440p olayını için hiçbir fikrim yok çünkü ndivia GTX 560 Ti asus ekran kartım var ve ilerisi için en yüksek çözünürlükte oyunları kaldırmayabilir. Ekran kartını en az 4 yıl değiştireceğimi düşünmüyorun. 1440p olayını tamamen sana bırakıyorum.
    Bütçe sınırsız...

• Sayfada görüntü kirliliği oluşmaması için mesajların alt alta mükerrer olmaması gerek malum. Bu sebeple alıntı butonu yerine yanındaki cevap butonunu kullanırsan sevinirim. Benim şu an yaptığım gibi. Mümkünse, önceki mesajını editleyip alıntı kısmını silersen iyi olur.

120=3D değil ama 3D'yi ancak bu şekilde satabildikleri için ikisini bir monitöre koyuyorlar. 3D'siz 120 sadece bir tane denk geldim. O da oyun için yetersiz.
    Ekran kartın itibariyle 60 hz ve 1080P önereceğim. Acer S275HLbmii al, memnun kalacaksındır. Alıpta bir süre kullandıktan sonra yine burdan monitörünle ilgili fikirlerini de paylaşırsan memnun olurum.
  • Ben sormadım, sen de bişey yazmadın. Monitöründen memnun musun? Hiç bahsetmedin de. Monitörün hakkındaki fikirlerini paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

Ben sormadım, sen de bişey yazmadın. Monitöründen memnun musun? Hiç bahsetmedin de. Monitörün hakkındaki fikirlerini paylaşırsan sevinirim.

Genel olarak memnunun abi. ilk aldığımda sana bahsettiğim mause imlecini hareket ettirdiğimde imlecin arkasında bi kuruk oluşuyordu gölge gibi. Ama şu ara böyle bir sorunda kalmadı. Belki hdmı'dan dvı kabloya geçtiğim içindir.
    Performas olarak bence güzel renkleri iyi veriyor. oyun/film performansıda gayet iyi.
  • Hangı monitor var sende?

• quote:

Orijinalden alıntı: funkerman

Hangı monitor var sende?

BENQ RL2450H 24" 2ms .
    http://www.sanalmarketim.com/benq-rl2450h-24-2ms-dvi-vga-hdmi-genis-siyah-led-monitor/p_41143/
  • O kadar monitörün fiyatı düştü de bunun bi düşmedi nedense?
  • quote:

O kadar monitörün fiyatı düştü de bunun bi düşmedi nedense?

Bırak düşmesin abi ya. zaten uygun fiyata almıştım.Olurda önümüzdeki aylarda 120/144 Hz monitöre geçersek az zarar etmeden satarız
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.